Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-06, 10:19   #61
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Korah? A ta maska żelowa to faktycznie się klei do włosów i poduszki ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli ktoś tak twierdzi, to nie wiem ile musiała ta osoba nakładać warstw tej maski na skórę. Ja przez większość dni w roku nie mam przesuszonej skóry, ani tym bardziej odwodnionej, a mimo to maska wchłania mi się całkowicie i głęboko czasem od razu, a czasem po kilku minutach, ale nie miałam z nią nigdy problemów, nawet, jak używałam codziennie, i żadnego lepienia włosów, ani poduszki nie zauważyłam. Naprawdę nie wiem w ogóle, skąd te wymysły o włosach, to jest maska do twarzy, a nawet jeśli coś się włosom dostanie, to przecież rano można to spłukać wodą czy tonikiem po prostu przy myciu twarzy. Komuś ewidentnie wyobraźnia się przepracowuje przy pisaniu tego typu opinii, albo nakłada tonę kosmetyku, gdy na opakowaniu wyraźnie pisze, żeby nakładać cienką warstwę. Ja nawet nie oszczędzam sobie ilości, wsmarowuje taką większą porcję, a i tak się ładnie wchłania. Nawet na dzień czasami używam, jeśli się nie maluję. Ta maska ma to do siebie, że zbytnio nie da się z nią nic zmieszać, bo mogą się rolować na niej podkłady czy inne kosmetyki.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-06 o 10:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 14:08   #62
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Więc. Z go cranberry miałam do m.in. serum do twarzy i to było okropieństwo, nie polecam. Bardzo rzadkie, lepiące, śmierdzące (za mocno perfumowane), nie nawilżało, nie wchłaniało się w ogóle, nie robiło nic po prostu, użyłam kilka razy do rąk i wywaliłam. Miałam też coś do ciała i włosów, już nie pamiętam co, ale też szału nie było.
Konjak używa moja siostra i jest bardzo zadowolona, ja chyba też się skuszę.
Ten płatek silikonowy miałam i chyba wrócę do niego latem, dobrze go wspominam.
Pisałam kiedyś o żelu nawilżającym rival de loop z rossmana, kupiłam znowu, bo nie widzę u siebie nigdzie serum alterry od dłuższego czasu, czyżby wycofali? A ten żel wspaniale nawilża i fajnie napina skórę.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:15   #63
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Więc. Z go cranberry miałam do m.in. serum do twarzy i to było okropieństwo, nie polecam. Bardzo rzadkie, lepiące, śmierdzące (za mocno perfumowane), nie nawilżało, nie wchłaniało się w ogóle, nie robiło nic po prostu, użyłam kilka razy do rąk i wywaliłam. Miałam też coś do ciała i włosów, już nie pamiętam co, ale też szału nie było.
Konjak używa moja siostra i jest bardzo zadowolona, ja chyba też się skuszę.
Ten płatek silikonowy miałam i chyba wrócę do niego latem, dobrze go wspominam.
Pisałam kiedyś o żelu nawilżającym rival de loop z rossmana, kupiłam znowu, bo nie widzę u siebie nigdzie serum alterry od dłuższego czasu, czyżby wycofali? A ten żel wspaniale nawilża i fajnie napina skórę.
Ten płatek silikonowy to taki z rossmana? Czy ten żel rival się lepi i czy się nadaje do cery tłustej ? Bo poszukuje czegoś do twarzy na dzień....
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:29   #64
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeżeli ktoś tak twierdzi, to nie wiem ile musiała ta osoba nakładać warstw tej maski na skórę. Ja przez większość dni w roku nie mam przesuszonej skóry, ani tym bardziej odwodnionej, a mimo to maska wchłania mi się całkowicie i głęboko czasem od razu, a czasem po kilku minutach, ale nie miałam z nią nigdy problemów, nawet, jak używałam codziennie, i żadnego lepienia włosów, ani poduszki nie zauważyłam. Naprawdę nie wiem w ogóle, skąd te wymysły o włosach, to jest maska do twarzy, a nawet jeśli coś się włosom dostanie, to przecież rano można to spłukać wodą czy tonikiem po prostu przy myciu twarzy. Komuś ewidentnie wyobraźnia się przepracowuje przy pisaniu tego typu opinii, albo nakłada tonę kosmetyku, gdy na opakowaniu wyraźnie pisze, żeby nakładać cienką warstwę. Ja nawet nie oszczędzam sobie ilości, wsmarowuje taką większą porcję, a i tak się ładnie wchłania. Nawet na dzień czasami używam, jeśli się nie maluję. Ta maska ma to do siebie, że zbytnio nie da się z nią nic zmieszać, bo mogą się rolować na niej podkłady czy inne kosmetyki.
Możliwe, zapytałam z ciekawości. To jest konsystencja żelu więc może za dużo nakładały...A może nie czekały aż wsiaknie na dobre. Przeglądałam różne strony, blogi Itp...
W każdym razie ja zamówiłam i czekam z niecierpliwością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:53   #65
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ten płatek silikonowy to taki z rossmana? Czy ten żel rival się lepi i czy się nadaje do cery tłustej ? Bo poszukuje czegoś do twarzy na dzień....
Tak, płatek silikonowy z rossmana. Jest naprawdę dobry, ale też nie cudotwórca, bardzo tani, więc nie zaszkodzi spróbować. U mnie żel się nie lepi, szybko się wchłania, dla mnie na dzień w sam raz, na noc jednak za mało i jeszcze na niego coś daję.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:57   #66
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Tak, płatek silikonowy z rossmana. Jest naprawdę dobry, ale też nie cudotwórca, bardzo tani, więc nie zaszkodzi spróbować. U mnie żel się nie lepi, szybko się wchłania, dla mnie na dzień w sam raz, na noc jednak za mało i jeszcze na niego coś daję.
Moim zdaniem to kwestia tego, jak kto jest wrażliwy na lepienie się produktów. Ja mogę stwierdzić, że ta maska filipińska to klejuch wszechczasów, nigdy nie miałam bardziej lepiącego się kosmetyku. Ale też jestem na to bardzo wrażliwa. W recenzjach blogerki wspominają o jego lepkości, ale niektóre piszą od razu, że im to nie przeszkadza. Jak komuś przeszkadza, no to niestety tę wadę będzie miał ciągle przed oczami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 16:41   #67
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Więc. Z go cranberry miałam do m.in. serum do twarzy i to było okropieństwo, nie polecam. Bardzo rzadkie, lepiące, śmierdzące (za mocno perfumowane), nie nawilżało, nie wchłaniało się w ogóle, nie robiło nic po prostu, użyłam kilka razy do rąk i wywaliłam. Miałam też coś do ciała i włosów, już nie pamiętam co, ale też szału nie było.
Konjak używa moja siostra i jest bardzo zadowolona, ja chyba też się skuszę.
Ten płatek silikonowy miałam i chyba wrócę do niego latem, dobrze go wspominam.
Pisałam kiedyś o żelu nawilżającym rival de loop z rossmana, kupiłam znowu, bo nie widzę u siebie nigdzie serum alterry od dłuższego czasu, czyżby wycofali? A ten żel wspaniale nawilża i fajnie napina skórę.
U mnie też nie ma tego serum z Alterry właśnie, ponoć od kilku tygodni jest niedostępne, nie wiadomo czy wróci czy nie, bo nie było żadnej akcji typu "cena na do widzenia".

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ten płatek silikonowy to taki z rossmana? Czy ten żel rival się lepi i czy się nadaje do cery tłustej ? Bo poszukuje czegoś do twarzy na dzień....
Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Tak, płatek silikonowy z rossmana. Jest naprawdę dobry, ale też nie cudotwórca, bardzo tani, więc nie zaszkodzi spróbować. U mnie żel się nie lepi, szybko się wchłania, dla mnie na dzień w sam raz, na noc jednak za mało i jeszcze na niego coś daję.
To w zasadzie nie płatek tylko szczoteczka. W Rossmannie jest też druga podobna marki Killys, wiszą obok siebie, ale jest prawie drugie tyle droższa, jedna kosztuje 4,99, druga 8,99. Ja się długo czaiłam na For Your Beauty, bo za każdym razem na wieszaku są pustki, bardzo szybko się wyprzedają i tylko ta z Killysa jest dostępna. Na szczęście wczoraj udało mi się ją upolować. Nie wiem czy się jakoś znacząco różnią. Trochę się boję, czy nie będzie za ostra dla mnie.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Możliwe, zapytałam z ciekawości. To jest konsystencja żelu więc może za dużo nakładały...A może nie czekały aż wsiaknie na dobre. Przeglądałam różne strony, blogi Itp...
W każdym razie ja zamówiłam i czekam z niecierpliwością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zależy od rodzaju cery (ale też bez przesady, skóra to skóra), nakładanej ilości, ale też od innych nakładanych kosmetyków, jak ktoś codziennie nakłada na siebie kremy, oleje, filtry, podkłady, itp. kolejne warstwy, to niech się nie dziwi, że mu się lekki żel potem lepi i nie wchłania.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to kwestia tego, jak kto jest wrażliwy na lepienie się produktów. Ja mogę stwierdzić, że ta maska filipińska to klejuch wszechczasów, nigdy nie miałam bardziej lepiącego się kosmetyku. Ale też jestem na to bardzo wrażliwa. W recenzjach blogerki wspominają o jego lepkości, ale niektóre piszą od razu, że im to nie przeszkadza. Jak komuś przeszkadza, no to niestety tę wadę będzie miał ciągle przed oczami.
Bez obrazy Chimay, ale ja nie pamiętam, żebyś pisała aż tak skrajnie o tej masce zdając relację z używania. Dopiero teraz nagle jest klejuchem wszech czasów, no chyba trochę przesadzasz, bo co innego pamiętam, że pisałaś o niej wtedy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-06 o 16:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 16:47   #68
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bez obrazy Chimay, ale ja nie pamiętam, żebyś pisała aż tak skrajnie o tej masce zdając relację z używania. Dopiero teraz nagle jest klejuchem wszech czasów, no chyba trochę przesadzasz, bo co innego pamiętam, że pisałaś o niej wtedy.
No że się klei Naprawdę nie znam drugiego tak lepkiego kosmetyku, chociaż żele mają to do siebie, nie przypominam sobie takiego, który by się w ogóle nie kleił, także te azjatyckie. Dlatego to jednak nie są moje formuły, jakiekolwiek ich możliwe plusy giną pod tą kleistością. Jak ktoś oczyszcza twarz tylko płynem micelarnym tak jak ja to jeszcze do niedawna robiłam, to może się nieźle zdziwić robiąc to rano po nocy z takim żelem i widząc, ile na płatku zostaje farfocli, pyłków i innych drobinek, które przez kleistość żelu się w trakcie nocy do skóry przyklejają. W porównaniu z innymi formułami, bo zawsze coś tam się przyczepi, ale nie aż tyle jak do żelowych kosmetyków. Jak ktoś myje z wodą, to tego w ogóle nie zauważy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-03-06 o 16:48
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 14:50   #69
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Czy jest środek myjący mniej odwadniający niż Physiogel, a jednocześnie zostawiający powłoczkę i dobrze myjący?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 15:17   #70
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Z przyjemnością do Was dołączę, bo moja cera idealnie pasuje do opisu w tytule wątku. W wolnej chwili wymienię się swoimi doświadczeniami. Powoli kończę swoją zimową pielęgnację i zaczynam myśleć o wiośnie/lecie. Mam skompletowane prawie wszystkie elementy pielęgnacji, ale brakuje mi serum oraz lotionu i/lub toniku na dzień. Myślę o zamówieniu czegoś z antyoksydantami.
Czy uważacie, że witamina C lub sfermentowane drożdże nadają się na dzień?

Edytowane przez coffee and cigarettes
Czas edycji: 2017-03-07 o 15:19
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 16:58   #71
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Z przyjemnością do Was dołączę, bo moja cera idealnie pasuje do opisu w tytule wątku. W wolnej chwili wymienię się swoimi doświadczeniami. Powoli kończę swoją zimową pielęgnację i zaczynam myśleć o wiośnie/lecie. Mam skompletowane prawie wszystkie elementy pielęgnacji, ale brakuje mi serum oraz lotionu i/lub toniku na dzień. Myślę o zamówieniu czegoś z antyoksydantami.
Czy uważacie, że witamina C lub sfermentowane drożdże nadają się na dzień?
Witamina C zdaje się wymaga filtra. Fermenty drożdżowe z tego co mi wiadomo nie, a nawet są badania, że hamują powstawanie przebarwień posłonecznych i uodparniają skórę na destrukcyjny wpływ promieni UVA.

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Czy jest środek myjący mniej odwadniający niż Physiogel, a jednocześnie zostawiający powłoczkę i dobrze myjący?
Pewnie istnieje, ale ciężko takiego świętego graala znaleźć. Jak sobie przypominam przeróżne środki myjące, jakie miałam, to chyba żaden nie dawał tej 100% równowagi tzn zawsze było albo trochę sucho albo była warstwa, ale taka, którą jednak czułam potrzebę domyć drugim myjadłem. Ale może to normalny stan, że skóra jednak po myciu wymaga nałożenia czegoś.Wiele osób twierdzi, że najgorsze co można zrobić poza spaniem w makijażu to właśnie zostawianie skóry samej sobie po myciu i nakładanie czegoś dopiero po jakimś czasie. Zgadzam się z tym i taką samą prawidłowość obserwuję na reszcie ciała. Smarowanie jak już skóra wyschła i odparowała wilgoć z naskórka to takie trochę umarłemu kadzidło.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-03-07 o 17:00
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 17:55   #72
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiele osób twierdzi, że najgorsze co można zrobić poza spaniem w makijażu to właśnie zostawianie skóry samej sobie po myciu i nakładanie czegoś dopiero po jakimś czasie. Zgadzam się z tym i taką samą prawidłowość obserwuję na reszcie ciała. Smarowanie jak już skóra wyschła i odparowała wilgoć z naskórka to takie trochę umarłemu kadzidło.
Zgadzam się, bo u siebie obserwuję dokładnie to samo, staram się od razu nawilżać skórę, póki jest jeszcze wilgotna, oczywiście osuszam ją najpierw ręcznikiem, ale mimo wszystko wilgoć jeszcze chwilę w skórze siedzi i wtedy wg. mnie jest najlepszy moment na nałożenie toników i serum. Nawet ostatnio natknęłam się na artykuł na ten temat, niestety nie przypomnę sobie, gdzie to było, ale tam pisali, że liczą się sekundy po umyciu. Jak odczekuję za długo z nawilżeniem, to moja skóra wywala tłuszcz i potem razem z nawilżaczem ta warstwa daje bardzo nieprzyjemny efekt.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-07 o 17:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 20:42   #73
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hmm a no coś w tym jest bo ja jak wychodzę spod prysznica i mam jeszcze wilgotną skórę, i jeśli ją ususzę delikatnie ręcznikiem i nałożę balsam to jest lepiej nawilżona niż odczekam i nałożę na suchą już skórę.
Tak samo gdzieś czytałam, żeby kremy/sera nakładać na skórę, gdy czujemy na niej jeszcze tonik czy wodę termalną
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 20:49   #74
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

No ja ze wszystkim tak mam, jak np przez parę godzin nie posmaruję rąk kremem, to potem jedna solidna aplikacja nawet bogatego kremu nie da i tak takich efektów jak regularne smarowanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 21:03   #75
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

TU jest o tym obszernie opisane
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 06:55   #76
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Czy jest środek myjący mniej odwadniający niż Physiogel, a jednocześnie zostawiający powłoczkę i dobrze myjący?
ja uwielbiam ten zel do mycia micelarny nie miałam nic lepszego wszystko zmywa nie wysusza cera jest odświeżona ale nie nie wysuszona

https://www.google.pl/search?q=%C5%B...7BjkMRkt0FeBM:
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 11:28   #77
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam ten zel do mycia micelarny nie miałam nic lepszego wszystko zmywa nie wysusza cera jest odświeżona ale nie nie wysuszona

https://www.google.pl/search?q=%C5%B...7BjkMRkt0FeBM:
Używałam już podobnego (z podobnym składem w sensie) i niestety moja skóra bez mocnej okluzji przy myciu jest nie do przeżycia, bo masakrycznie mnie ściąga, więc mogę mieć tylko myjadla takie ciężkie,które mają dużo fazy tłuszczowej i delikatne detergenty.
Ale dziś już było lepiej, przy osuszaniu nie tarlam skóry tylko ja oklepalam papierem i już było znacznie znacznie lepiej
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 11:30   #78
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ja ze wszystkim tak mam, jak np przez parę godzin nie posmaruję rąk kremem, to potem jedna solidna aplikacja nawet bogatego kremu nie da i tak takich efektów jak regularne smarowanie.
Ja kupiłam tonik w srayu Ziaja acai i stosuje pod krem(Evree z róży fajny ale chce inny przetestowac, zeby cera sie nie przyzwyczaila) swoją drogą polecacie jakis dobry nawilżający pod makijaż dla cery mieszanej,trochę mam niedoskonałosci, szara cere.Wiec taki jakis by sie przydał dla cery pozbawionej blasku Drogeryjny najlepiej.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 12:24   #79
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Tak, płatek silikonowy z rossmana. Jest naprawdę dobry, ale też nie cudotwórca, bardzo tani, więc nie zaszkodzi spróbować. U mnie żel się nie lepi, szybko się wchłania, dla mnie na dzień w sam raz, na noc jednak za mało i jeszcze na niego coś daję.
mam takiego płatka, nie pamiętam z jakiej rossmannowej firmy(niebieski jest) ale codzienne masowanie nim buzi razem z żelem lepiej doczyszcza pory

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No że się klei Naprawdę nie znam drugiego tak lepkiego kosmetyku, chociaż żele mają to do siebie, nie przypominam sobie takiego, który by się w ogóle nie kleił, także te azjatyckie. Dlatego to jednak nie są moje formuły, jakiekolwiek ich możliwe plusy giną pod tą kleistością. Jak ktoś oczyszcza twarz tylko płynem micelarnym tak jak ja to jeszcze do niedawna robiłam, to może się nieźle zdziwić robiąc to rano po nocy z takim żelem i widząc, ile na płatku zostaje farfocli, pyłków i innych drobinek, które przez kleistość żelu się w trakcie nocy do skóry przyklejają. W porównaniu z innymi formułami, bo zawsze coś tam się przyczepi, ale nie aż tyle jak do żelowych kosmetyków. Jak ktoś myje z wodą, to tego w ogóle nie zauważy.
zmywanie po nocy formuł żelowych samym micelem to dla mnie syzyfowa praca na waciku śluz i kurz i chyba z 5 wacików muszę zużyć żeby to domyć, tak samo jak nałoży się maseczkę bez spłukiwania która zastyga, wtedy tylko woda z jakimś myjadłem to szybko zmyje

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zgadzam się, bo u siebie obserwuję dokładnie to samo, staram się od razu nawilżać skórę, póki jest jeszcze wilgotna, oczywiście osuszam ją najpierw ręcznikiem, ale mimo wszystko wilgoć jeszcze chwilę w skórze siedzi i wtedy wg. mnie jest najlepszy moment na nałożenie toników i serum. Nawet ostatnio natknęłam się na artykuł na ten temat, niestety nie przypomnę sobie, gdzie to było, ale tam pisali, że liczą się sekundy po umyciu. Jak odczekuję za długo z nawilżeniem, to moja skóra wywala tłuszcz i potem razem z nawilżaczem ta warstwa daje bardzo nieprzyjemny efekt.
mam to samo, nawilżacz sobie jeździ z moim sebum po facjacie

kupiłam serum z Bielendy z wit c i kwasem glikolowym, jestem go na maxa ciekawa oby nie szczypał
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-08, 12:33   #80
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Co uważacie o wpływie flory bakteryjnej jelit i ogólnym stanie jelit na skórę, cerę? Nie podlinkuję nic, bo wczoraj mama mi o tym mówiła (pracuje w szpitalu, ma dostęp do artykułów, badań itp.) i tak się zastanawiam nad tym, googluję. Ponoć bardzo dużo od tego zależy, np. odporność zaczyna się w jelitach.Czy jest w tym jakieś ziarno prawdy czy na zasadzie amerykańscy naukowcy zbadali?

Edytowane przez 201710160952
Czas edycji: 2017-03-08 o 12:34 Powód: literówka
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 12:51   #81
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
TU jest o tym obszernie opisane
Merci

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mam to samo, nawilżacz sobie jeździ z moim sebum po facjacie

kupiłam serum z Bielendy z wit c i kwasem glikolowym, jestem go na maxa ciekawa oby nie szczypał
Pisz koniecznie wrażenia z serum! Słyszałam już opinię, że nie nawilża zbytnio, ale ponoć ładnie niweluje przebarwienia i rozjaśnia cerę.

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Co uważacie o wpływie flory bakteryjnej jelit i ogólnym stanie jelit na skórę, cerę? Nie podlinkuję nic, bo wczoraj mama mi o tym mówiła (pracuje w szpitalu, ma dostęp do artykułów, badań itp.) i tak się zastanawiam nad tym, googluję. Ponoć bardzo dużo od tego zależy, np. odporność zaczyna się w jelitach.Czy jest w tym jakieś ziarno prawdy czy na zasadzie amerykańscy naukowcy zbadali?
Do mnie też dochodzą takie same wieści, dużo jest materiałów o jelitach i o ich znaczeniu dla wielu procesów zachodzących w organizmie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 14:42   #82
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Co uważacie o wpływie flory bakteryjnej jelit i ogólnym stanie jelit na skórę, cerę? Nie podlinkuję nic, bo wczoraj mama mi o tym mówiła (pracuje w szpitalu, ma dostęp do artykułów, badań itp.) i tak się zastanawiam nad tym, googluję. Ponoć bardzo dużo od tego zależy, np. odporność zaczyna się w jelitach.Czy jest w tym jakieś ziarno prawdy czy na zasadzie amerykańscy naukowcy zbadali?
w moim przypadku stan skóry jest uzależniony wyłącznie od stanu jelit jest to związane z moimi nietolerancjami, brakiem enzymów i niedoborem kwasu solnego. Jelita to nasz drugi mózg, ok. 100mln komórek nerwowych, to od stanu jelit zależy czy się wszystko z posiłków i supli jak należy wchłania a w następstwie nasza odporność, równowaga hormonalna itp... teraz plagą jest przerost flory w jelicie cienkim a bierze się on często z niedokwaszonego żołądka, miliony ludzi bierze leki IPP a do nie prowadzi do niczego dobrego i w dalszej perspektywie więcej problemów trawiennych serwuje

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Merci



Pisz koniecznie wrażenia z serum! Słyszałam już opinię, że nie nawilża zbytnio, ale ponoć ładnie niweluje przebarwienia i rozjaśnia cerę.



Do mnie też dochodzą takie same wieści, dużo jest materiałów o jelitach i o ich znaczeniu dla wielu procesów zachodzących w organizmie.
kochana ja się nawilżenia po tym nie spodziewam nie po witaminie c i glikolu fajnie jakby bez podrażnień wygładzało i ujednolicało bo tego nigdy dość
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 14:50   #83
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
kupiłam serum z Bielendy z wit c i kwasem glikolowym, jestem go na maxa ciekawa oby nie szczypał
Mówisz o tym http://bielenda.pl/produkty/neuro-gl...dzajace-na-noc ? Jeżeli tak to też czekam na opinie
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 15:58   #84
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Mówisz o tym http://bielenda.pl/produkty/neuro-gl...dzajace-na-noc ? Jeżeli tak to też czekam na opinie
za parę dni będą pierwsze wrażenia

serum nie "pachnie", brak kompozycji zapachowej ma tylko bardzo delikatny wręcz niewyczuwalny lekko chemiczny zapach ale to musiałam nosa do palucha przytknąć, druga rzecz która bardzo mnie cieszy to to że ma pompkę a nie znienawidzoną przeze mnie niehigieniczną pipetę

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2017-03-08 o 18:31
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 18:00   #85
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Co uważacie o wpływie flory bakteryjnej jelit i ogólnym stanie jelit na skórę, cerę? Nie podlinkuję nic, bo wczoraj mama mi o tym mówiła (pracuje w szpitalu, ma dostęp do artykułów, badań itp.) i tak się zastanawiam nad tym, googluję. Ponoć bardzo dużo od tego zależy, np. odporność zaczyna się w jelitach.Czy jest w tym jakieś ziarno prawdy czy na zasadzie amerykańscy naukowcy zbadali?
Oczywiscie, ze ma. Ja swego czasu bardzo cierpialam na egzemy rak i naczytalam się roznych opracowan. Zaczęłam leczyć się dietą i mi bardzo pomogło. Jak tylko sobie pofolguję to reakcja jest natychmiastowa. Jesli chodzi o cerę, to tu już inna sprawa, bo po prostu z niewiedzy stosowalam bardzo złą pielegnacje. Staram sie też zbytnio nie zakwaszać organizmu ( ograniczamy mięso i cukry) i jeść kiszonki, chleb na zakwasie itp. Pelnoziarniste pieczywo. Mam trochę hopla na tym punkcie, bo moja babcia zmarła na raka jelita, właściwie bardzo długo lekarze nie chcieli albo nie potrafili jej pomoc, a jak już trafiła na stół operacyjny to było dużo za późno. Pamietam jak lubiła bułeczki pszenne maczane w cieplym mleku. I wszelkie kluseczki. Jak teraz widzę moja teściowa, która córce daje kluseczki, racuszki, pierożki to mnie trzęsie, ale co zrobic, jak dziecko lubi...
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 18:30   #86
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam tonik w srayu Ziaja acai i stosuje pod krem(Evree z róży fajny ale chce inny przetestowac, zeby cera sie nie przyzwyczaila) swoją drogą polecacie jakis dobry nawilżający pod makijaż dla cery mieszanej,trochę mam niedoskonałosci, szara cere.Wiec taki jakis by sie przydał dla cery pozbawionej blasku Drogeryjny najlepiej.
Myślę, że najprędzej te efekty uzyskasz jednak po jakimś serum.

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Co uważacie o wpływie flory bakteryjnej jelit i ogólnym stanie jelit na skórę, cerę? Nie podlinkuję nic, bo wczoraj mama mi o tym mówiła (pracuje w szpitalu, ma dostęp do artykułów, badań itp.) i tak się zastanawiam nad tym, googluję. Ponoć bardzo dużo od tego zależy, np. odporność zaczyna się w jelitach.Czy jest w tym jakieś ziarno prawdy czy na zasadzie amerykańscy naukowcy zbadali?
Być może ta teoria doczeka się potwierdzenia na większą skalę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 18:48   #87
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze ma. Ja swego czasu bardzo cierpialam na egzemy rak i naczytalam się roznych opracowan. Zaczęłam leczyć się dietą i mi bardzo pomogło. Jak tylko sobie pofolguję to reakcja jest natychmiastowa. Jesli chodzi o cerę, to tu już inna sprawa, bo po prostu z niewiedzy stosowalam bardzo złą pielegnacje. Staram sie też zbytnio nie zakwaszać organizmu ( ograniczamy mięso i cukry) i jeść kiszonki, chleb na zakwasie itp. Pelnoziarniste pieczywo. Mam trochę hopla na tym punkcie, bo moja babcia zmarła na raka jelita, właściwie bardzo długo lekarze nie chcieli albo nie potrafili jej pomoc, a jak już trafiła na stół operacyjny to było dużo za późno. Pamietam jak lubiła bułeczki pszenne maczane w cieplym mleku. I wszelkie kluseczki. Jak teraz widzę moja teściowa, która córce daje kluseczki, racuszki, pierożki to mnie trzęsie, ale co zrobic, jak dziecko lubi...
zauważyłam- ale może to przypadek że osoby z rakiem jelita grubego(przypadki w dalszej rodzinie i znajomi staruszków) wcześniej przez całe lata przed zachorowaniem miały anemię, dodam że mimo iż od lat panuje pogląd że to dieta mięsna przyczynia się do tego nowotworu to te osoby mięso w diecie miały od święta a na co dzień królowały pajdy z margaryną i litry mleka dziennie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 19:25   #88
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
w moim przypadku stan skóry jest uzależniony wyłącznie od stanu jelit jest to związane z moimi nietolerancjami, brakiem enzymów i niedoborem kwasu solnego. Jelita to nasz drugi mózg, ok. 100mln komórek nerwowych, to od stanu jelit zależy czy się wszystko z posiłków i supli jak należy wchłania a w następstwie nasza odporność, równowaga hormonalna itp... teraz plagą jest przerost flory w jelicie cienkim a bierze się on często z niedokwaszonego żołądka, miliony ludzi bierze leki IPP a do nie prowadzi do niczego dobrego i w dalszej perspektywie więcej problemów trawiennych serwuje

kochana ja się nawilżenia po tym nie spodziewam nie po witaminie c i glikolu fajnie jakby bez podrażnień wygładzało i ujednolicało bo tego nigdy dość
Właśnie wracam z Rossmanna z tym serum Trochę przepłaciłam, bo prawie 28 zł tam kosztuje, ale pal licho. Będę używać na zmianę z zielonym mezo serum, bo otworzyłam tamto niedawno, tego będę używać w pochmurniejsze dni.

Był też tester kremu na dzień z tej samej serii, ma spf 20, konsystencja na dłoni wydała mi się dość lekka, ale jednak dla mnie za ciężka na co dzień. Ładnie pachnie, delikatnie, nienachalnie pomarańczą.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Staram sie też zbytnio nie zakwaszać organizmu ( ograniczamy mięso i cukry) i jeść kiszonki, chleb na zakwasie itp. Pelnoziarniste pieczywo. Mam trochę hopla na tym punkcie, bo moja babcia zmarła na raka jelita, właściwie bardzo długo lekarze nie chcieli albo nie potrafili jej pomoc, a jak już trafiła na stół operacyjny to było dużo za późno. Pamietam jak lubiła bułeczki pszenne maczane w cieplym mleku. I wszelkie kluseczki. Jak teraz widzę moja teściowa, która córce daje kluseczki, racuszki, pierożki to mnie trzęsie, ale co zrobic, jak dziecko lubi...
Ja odstawiłam cukry wszelkie tydzień temu (zimą nie mogę bez nich żyć), białego pieczywa nie jem wcale, kluseczki, racuchy, pierogi jadam tylko w piątki (jeśli nie mam ryby) i jeżeli nie są na słodko, to z porcją warzyw. Kiszonki są cudowne, nie umiem żyć bez kiszonych ogórków i kapusty, oczywiście małosolnych i domowej roboty, chociaż kapustę kupuję, bo wiem, gdzie mają dobrą. Kefir, maślanka, jogurt naturalny, uwielbiam, uważam, że oprócz właściwości, które wymieniłaś, to pomagają schudnąć oraz nie przytyć. Kiedyś unikałam kiszonek, ale zauważyłam zależność, odkąd je zjadam, to moja waga stoi w miejscu.


Użyłam dziś szczoteczki silikonowej, cera jest super po niej, jędrna, gładka i czysta, nie podrażniła, już ją lubię, tylko szkoda, że nie jest ciut większa, ale dosyć wygodna, dobrą ma przyczepność i wygodnie leży w dłoni.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-03-08 o 19:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 20:32   #89
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Co myślicie o algach ? Tzn maseczka do twarzy. Gdzie mogę kupić algi w proszku do przygotowywania masek. Kiedyś takie miałam ...Nie pamiętam co to była za firma...co za algi..Stare czasy.

Po maturze robiłam technika usług kosmetycznych i tam właśnie mialysmy takie algi , pamiętam , że miałam po nich cudowna cerę ( tylko, że to było 13 lat temu )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 22:43   #90
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Co myślicie o algach ? Tzn maseczka do twarzy. Gdzie mogę kupić algi w proszku do przygotowywania masek. Kiedyś takie miałam ...Nie pamiętam co to była za firma...co za algi..Stare czasy.

Po maturze robiłam technika usług kosmetycznych i tam właśnie mialysmy takie algi , pamiętam , że miałam po nich cudowna cerę ( tylko, że to było 13 lat temu )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bielenda ma takie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.