Witaminy w ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 08:24   #1
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk

Witaminy w ciąży.


Czy mozna jednoczesnie przyjmować kwas foliowy i witaminy dla kobiet w ciaży prenatal ? w pierwszym trymestrze ciąży pozniej
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 08:53   #2
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Witaminy w ciazy

A co lekarz kazał Ci brać? Prenatal chyba też ma w składzie kwas foliowy.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:46   #3
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Witaminy w ciazy

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
A co lekarz kazał Ci brać? Prenatal chyba też ma w składzie kwas foliowy.

No własnie lekarza mam dopiero 5 sierpnia a do tego czasu nie wiem czy to brac razem z kwasem, kupilam sama te witaminy w prenatalu pisze ze nie powinno sie stosowac razem z innymi preparatami witaminowo-mineralnymi a kwas foliowy to tez witaminy wsumie i dlatego nie wiem czy brac to razem czy czekac do wizyty u lekarza i zapytac ewentualnie w aptece.... bo nie chce sobie zaszkodzic
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 10:20   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Witaminy w ciazy

ja nic nie bralam tylko kwas foliowy. Termin wyizyty mialam w 8 tyg. ciazy i wczesniej nic nie bralam dopiero jak mi lekarz zalecil, chodz z kwasem to jest tak ze mozesz go wczesniej brac, nawet przed ciaza. Cala ciaze nie bralam witamin bo jadlam jak nalezy i nie bylo mi to potrzebne, dopiero pod koniec brakowalo mi magnezu i zelaza, wiec musialam przyjmowac.
Jesz tylko ten kwas, a jak lekarz ci zaleci jakies dodatkowe witaminy to wtedy bedziesz lykac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:45   #5
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Witaminy w ciazy

Ja od samego początku brałam kwas foliowy i Elevit lekarz tak zalecil
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 12:59   #6
novalijka
Raczkowanie
 
Avatar novalijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mój jest ten kawałek podłogi...
Wiadomości: 243
Dot.: Witaminy w ciazy

Musisz skonsultowac to z lekarzem.
Ja bralam tylko Prenatal,ktory w skladzie tez ma kwas foliowy. Wiesz,lepiej zapytaj zeby czasem nie "przedobrzyc" bo to tez zle...
Pozdrawiam.
__________________

novalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:13   #7
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Witaminy w ciazy

Do 3 miesiąca brałam tylko kwas foliowy, od trzeciego już sam prenatal, teraz jestem w 8 miesiącu i nadal biorę prenatal tylko, że DHA (zalecany w 3 trymestrze) . Myślę, że do wizyty lekarskiej powinnaś wstrzymać się z tym prenatalem. Zapytasz lekarza.
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 13:37   #8
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Witaminy w ciazy

Ja do końca 3 m-ca jadłam tylko kwas foliowy - lekarz nie kazał niczego innego zażywać tym bardziej że mamy okres letni i mamy dużo naturalnych owoców ( ja np nie mialam problemów z jedzeniem bo przez pierwsze 3 m-c moja deta to były sery i owoce nic innego mi nie wchodziło) wiec witaminy jem dopiero teraz i magnez. Lepiej poczekaj do wizyty bo jak to mówią "co za duzo to nie zdrowo" a z witaminami tez można przesadzić.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:52   #9
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Witaminy w ciazy

generalnie to nie ma co się pytać na forum bo:
jeden lekarz każe brac od początku
a drugi dopiero od 2 trymestru
takze zalezy jakiego Ty masz lekarza

ja brałam od początku Prenatal i kwas foliowy ale do konca 3 miesiąca później tylko prenatal. W niektórych zestawach witamin jest Imbir, który zapobiega mdłosciom a biorąc pod uwagę fakt, ze mdłosci wystepuja w I trymestrze więc logiczne jest brac witaminy od początku
ale tak jak mówię, wszystko zalezy od lekarza bo to on zna Twoja ciąże i wyniki badan
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:27   #10
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Witaminy w ciazy

Na pewno powinnaś brać kwas foliowy. Co do reszty poczekaj na decyzję lekarza. W pierwszym trymestrze najczęściej dodatkowe witaminy nie są potrzebne, szczególnie jak się normalnie odżywiasz, nie wymiotujesz. W drugim trymesrtrze czasami wyniki już się zmieniają i wtedy zaleca się uzupełnianie diety witaminami.
Ja jak zaszłam w ciążę też kupiłam sobie witaminy bo myślałam, że tak trzeba, jedak ginekolog powiedziała mi, że w moim przypadku to niepotrzebne. W drugim trymestrze okazało się, że też wyniki mam dobre i nie trzeba, ewentualnie jak już bardzo chcę to jedna tabletka co 2 dni.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:48   #11
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Witaminy w ciazy

Przeszłam w ciąży przez całe stado ginekologów (z reguły każdy ma inne zdanie co do dawkowania).
I tak; Folik brałam non-stop (bo kobieta w wieku rozrodczym to powinna go brac i poza ciążą), a co drugi dzień po diwe tabletki, b ginekolog powiedział, źe te tabletki 0,4 to na niewiele się zdają.

Witaminy też brałam od początku, a przerwę mmiałam wtedy, gdy podejrzewano u mnie zakrzepicę. Potem znowu zaczęłam brać.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 09:50   #12
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Witaminy w ciazy

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Do 3 miesiąca brałam tylko kwas foliowy, od trzeciego już sam prenatal, teraz jestem w 8 miesiącu i nadal biorę prenatal tylko, że DHA (zalecany w 3 trymestrze) . Myślę, że do wizyty lekarskiej powinnaś wstrzymać się z tym prenatalem. Zapytasz lekarza.


Dzieki też tak własnie postanowiłam zrobic ze sie wstrzymam i zapytam lekarza i od drugiego trymestru zaczne moze brac tylko prenatal classic
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:53   #13
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Witaminy w ciazy

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
generalnie to nie ma co się pytać na forum bo:
jeden lekarz każe brac od początku
a drugi dopiero od 2 trymestru
takze zalezy jakiego Ty masz lekarza

ja brałam od początku Prenatal i kwas foliowy ale do konca 3 miesiąca później tylko prenatal. W niektórych zestawach witamin jest Imbir, który zapobiega mdłosciom a biorąc pod uwagę fakt, ze mdłosci wystepuja w I trymestrze więc logiczne jest brac witaminy od początku
ale tak jak mówię, wszystko zalezy od lekarza bo to on zna Twoja ciąże i wyniki badan

No własnie w tym prenatalu complex na pierwszy trymestr ktory własnie minimalizuje mdłosci jest tez kwas foliowy bo pytałam w aptece (ale moze wytrzymam bo nie ma jeszcze tak źle) tak myslalam zeby zaczac brac ten prenatal a przestac z kwasem foliowym ale wstrzymalam sie i pozostane tylko na Foliku do wizyty
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 13:48   #14
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Witaminy w ciazy

i dobrze bezproblemowej ciązy życze
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:50   #15
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: Witaminy w ciazy

Odświeżę wątek, bo chciałam się dowiedzieć, które multiwitaminowe suplementy brałyście w ciąży? Tyle jest tego na rynku że już w sumie sama nie wiem na co się zdecdować a jednak wypadałoby dostarczać sobie jakichś witamin też poza dietą. Czy któreś w ogóle są lepsze od innych czy to właściwie nie ma większego znaczenia co się wybierze?
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 08:50   #16
dariaona
Przyczajenie
 
Avatar dariaona
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: Witaminy w ciazy

no rzeczywiście jest tego sporo. najlepiej poczytać sobie składy i wybrać taki suplement który ma wszystko to czego potrzebujesz bez sztucznych dodatków. nie wszystkie mamy np. zapotrzebowanie na żelazo albo magnez ale są też takie składniki które na pewno powinno się w tym suplemencie mieć jak witaminy b6, b12, d3, kwasy dha, jod, cholina. szukaj tych które je mają
dariaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 08:54   #17
Natka19900
Raczkowanie
 
Avatar Natka19900
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 121
Dot.: Witaminy w ciazy

Ja nie biore zadnych sztucznych kompleksow witaminowych. Niestety one tucza dzieci, co nie jest do konca zdrowe i jest to opinia wielu lekarzy. Ja biore osobno niezbedne rzeczy, czyli jodid, witamine d3 i magnez. Na poczatku oczywiscie tez kwas foliowy bralam.
__________________
Moj nick jest wynikiem desperackiej proby zarejestrowania sie. Natka nie jest od imienia, a cyfry to nie moj rocznik

Dzidzius - 25.11.2016 - a moze bedzie grudniowy

Jak moze byc jeszcze lepiej?
Natka19900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 11:14   #18
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: Witaminy w ciazy

Cytat:
Napisane przez dariaona Pokaż wiadomość
no rzeczywiście jest tego sporo. najlepiej poczytać sobie składy i wybrać taki suplement który ma wszystko to czego potrzebujesz bez sztucznych dodatków. nie wszystkie mamy np. zapotrzebowanie na żelazo albo magnez ale są też takie składniki które na pewno powinno się w tym suplemencie mieć jak witaminy b6, b12, d3, kwasy dha, jod, cholina. szukaj tych które je mają
No przeglądam sobie różne tabsy i nie umiem znaleźć niczego z choliną. Jest aż taka ważna?
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 20:54   #19
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Witaminy w ciazy

Cytat:
Napisane przez Natka19900 Pokaż wiadomość
Ja nie biore zadnych sztucznych kompleksow witaminowych. Niestety one tucza dzieci, co nie jest do konca zdrowe i jest to opinia wielu lekarzy.
Łykałam witaminy i dziecka nie utuczyłam.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 13:16   #20
komplemenciara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 41
Dot.: Witaminy w ciazy

Cytat:
Napisane przez zaneciaaa Pokaż wiadomość
No przeglądam sobie różne tabsy i nie umiem znaleźć niczego z choliną. Jest aż taka ważna?
cholinę masz chociażby w prenatalu duo. Jest ważna bo wpływa na rozwój mózgu dziecka więc lepiej jej nie pomijać
komplemenciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:42   #21
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Witaminy w ciazy

Też juz glupieje w sprawie tych suplementów... poki co brałam mama activ premiun z doopel herz, ale tez chcialabym zmienic na cos z cholina. Zastanawiam sie tez czy po prostu nie dokupic sameh choliny i witaminy d, bo sklad mama premium jest bardzo dobry, posiada wszystkie zalecane przez towarzystwo ginekologiczne witaminy w odpowiednich dawkach, tylko magnezu troszke przymalo. Juz sama nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 14:21   #22
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Witaminy w ciazy

Najlepszy wg. mnie - podczas starań o ciążę i potem do końca 3 miesiąca Prenatal Uno. Po 3 miesiącu Prenatal Duo.
Ten preparat poleciła mi koleżanka, która jest farmaceutką. A mój gin potwierdził, że to jeden z najlepszych preparatów na rynku. Ten Prenatal Uno ma w składzie imbir i nie miałam ani razu żadnych mdłości ani wymiotów!
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 16:34   #23
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Witaminy w ciazy

Wlasnie kupilam prenatal uno z cholina, a w 13stym tygodniu zmienie na duo nie wykorzystam wszystkich, ale jeszcze za wczesnie na duo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 15:41   #24
Panipoziomka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6
Dot.: Witaminy w ciazy

Hej dziewczyny!
Brałam prenatal uno od 7 tygodnia ciąży (wtedy się o niej dowiedziałam) i wszystkie wyniki krwi miałam w normie, uważam że to całkiem dobre witaminy.
Teraz jestem w 27 tygodniu ciąży i biorę prenatal duo. Maluch rośnie zdrowo, włosy nie wypadają, paznokcie zdrowe jedynie co mi doskwiera to krwawienie z dziąseł To moja pierwsza ciąża i pierwsze witaminy (prenatal) więc nie chce ich za bardzo zachwalać :p po prostu nie mam porównania z innymi. Ogólnie polecam
Panipoziomka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 21:14   #25
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: Witaminy w ciazy

Kwas foliowy jak najbardziej, ale z pozostałymi suplementami diety i witaminami wstrzymałabym się jednak do wizyty lekarza. Polacy bardzo przesadzają jeżeli chodzi o suplementy, trochę nie rozumiem tej dziwnej mody. Witaminy można (i powinno się) dostarczać w warzywach i owocach, a o ewentualnej suplementacji powinien decydować lekarz, a nie reklama w TV
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 20:38   #26
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Witaminy w ciazy

powodzenia w dostarczeniu wszystkiego w jedzeniu zeby to wszystko dostarczyć w potrzenych ilościach, trzeba by jeść kilogramami codziennie
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 09:20   #27
Anett_s
Raczkowanie
 
Avatar Anett_s
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 57
Dot.: Witaminy w ciazy

mnie ginekolog poradziła duphaston vit pregna z olejem rybnym, kwasem foliowym, żelazem, jednak często go nie ma w aptekach stacjonarnych, w których kosztuje ok 50zł za 30tbl a w internetowej aptece ok 30zł, różnica więc spora, dodatkowo zażywam koncentrat tbl z warzyw i owoców nutrilite oraz magnez też z tej firmy
__________________
Będę mamą
Termin 7.07.2018
Anett_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 13:38   #28
polova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 37
Dot.: Witaminy w ciazy

Mi się wydaje że można, ja w ciąży przyjmowałam tylko jeden suplement który zalecił mi lekarz - Pregna Plus. Jako że w składzie ma kwas foliowy, jod, żelazo i witaminę D nie musiałam brać nic innego.
polova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 14:16   #29
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Witaminy w ciąży.

czy jest sens brać żelazo jeśli na ma się anemii? dużo dziewczyn narzeka na zaparcia i gorsze samopoczucie po żelazie, mi lekarz odradzał bo hemoglobine miałam dobrą
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 22:09   #30
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Witaminy w ciąży.

Cytat:
Napisane przez floragia Pokaż wiadomość
czy jest sens brać żelazo jeśli na ma się anemii? dużo dziewczyn narzeka na zaparcia i gorsze samopoczucie po żelazie, mi lekarz odradzał bo hemoglobine miałam dobrą
A jaki masz poziom żelaza i ferrytyny? Ja mam hemoglobinę dobrą, ale żelazo nisko i ferrytyna też, więc przyjmowanie było wskazane. Ot tak brać bez powodu nie ma sensu.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 22:00:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.