Londyn - wszystko, co przydatne :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-26, 17:37   #31
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Londyn.

ludzie sa naprawde roznorodni - ile kultur tyle typow
ale mozna naprawde dobrze trafic...tylko o samych anglikow ciezko..
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 19:18   #32
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Londyn.

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
a jak mam takie pytanie: Jacy tam są ludzie? Jaka atmosfera?
Czy tez tacy sztywnni i ponurzy jak Polacy ;p ?

Ja byłam w Londynie tylko kilka dni, ale właśnie odniosłam takie wrażenie, że dużo osób jest tam podobnych do Polaków. Mało się uśmiechają, pędzą gdzieś w pośpiechu, nie zwracają uwagi na innych ludzi.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 12:40   #33
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
londyn-hotele ,itp.

Macie jakies sprawdzone miejssca -hotele,moteleitp zeby zatrzymac sie w londynie za rozsadna cene ?
jak wyglada komunikajca po miescie ? jest jakas karta upowazniajaca do metra,autobusów?czy na wszytsko trzeba osobno?jak to wychodzi finansowo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 10:08   #34
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Londyn- wiem,że było, ale z innej beczki...

Tak, tylko wolałam z polecenia kogoś, bo z przewodnikami to jest tak, jak ze stronami internetowymi- super zdjęcia , fajny opis, a w rzeczywistości marnota!
Także jak macie jakieś namiary na dorby hotel w rozsądnej cenie to proszę o info
Dzięki
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 15:56   #35
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Londyn- wiem,że było, ale z innej beczki...

ja jak bylam w tamtym roku to zatrzymalam sie w hostelu (bardzo blisko metra, a juz metrem np. do national museum 5 min) hostel jak hostel czyli warunki znośne (ale bylo duzo ludzi innych narodowosci to bylo fajne gł. studenci) tanio raczej bylo ale musialabym sie dokladnie spytac bo nie ja placilam. ogolnie łóżka piętrowe, toaleta wspólna ale i tak bylo super ja chce jescze raz!!!!!!!! moze mnie ktos przyjmnie z UK na wakacje ?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 16:05   #36
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: londyn-hotele ,itp.

komunikacja ogolnie metro polecam) lub slynne autobusiki ale ja wole metro. musisz w necie znalezc strone londynskiego metra i tam masz ceny. to zalezy od strefy w ktorej sie bedziesz poruszala. Ja rok temu bylam w hostelu bo byl tani. Ale jakis nadzwyczaj dobrych warunkow nie bylo ale mi to rybka byla bo caly dzien na miescie bylam. mają duzo muzeów darmowych to dlatego
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 14:47   #37
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Londyn- wiem,że było, ale z innej beczki...

O i o taką pomoc mi chodziło
Na razie mam jeden hotelik na oku, ale wciaz jeszcze szukam, także jak macie jakieś fajne miejsca, to dawajcie namiary
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 14:15   #38
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: londyn-hotele ,itp.

a jakies hotele, hostele czy inne tanie a w miare blisko centrum spanie polecacie?? macie jakies namiary??
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 09:29   #39
Justa 78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 162
Dot.: Londyn- wiem,że było, ale z innej beczki...

Odswiezam watek. Potrzebuje rady: 29 i 30 (niedziela i pon.) bede w Londynie. Ile pieniedzy powinnam miec ze soba na dwie osoby zeby nie umrzec z glodu ?
Zakupow nie planuje, z pewnoscia zwiedzanie National Galery i jak starczy czasu Natural History Muzeum (wiecie moze czy w niedziele otwarte i ile kosztuja bilety-uz nie studiuje, wiec bez znizki).
I jeszcze jedno, czytalam poprzednie watki o Londynie i znalazlam tam informacje dot. Oyster Card, czy oplaca mi sie wykupic ja na te dwa dni? Najprawdopodobniej czasu starczy mi niestety tylko na te dwa (lub jedno ) muzeum i nie bede duzo jezdzic. Z gory dziekuje za wszystkie rady .
__________________
Je suis l'accalmie
Justa 78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 14:47   #40
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Londyn- wiem,że było, ale z innej beczki...

Cytat:
Napisane przez Justa 78 Pokaż wiadomość
Odswiezam watek. Potrzebuje rady: 29 i 30 (niedziela i pon.) bede w Londynie. Ile pieniedzy powinnam miec ze soba na dwie osoby zeby nie umrzec z glodu ?
Zakupow nie planuje, z pewnoscia zwiedzanie National Galery i jak starczy czasu Natural History Muzeum (wiecie moze czy w niedziele otwarte i ile kosztuja bilety-uz nie studiuje, wiec bez znizki).
I jeszcze jedno, czytalam poprzednie watki o Londynie i znalazlam tam informacje dot. Oyster Card, czy oplaca mi sie wykupic ja na te dwa dni? Najprawdopodobniej czasu starczy mi niestety tylko na te dwa (lub jedno ) muzeum i nie bede duzo jezdzic. Z gory dziekuje za wszystkie rady .
jesli chodzi o oyster card, to zalezy ile planujesz jezdzic przez te dwa dni. musisz zaplacic za te karte (tzw depozyt, koszt to 3 Ł) i wplacic dodatkowo kase na to aby jezdzic.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 10:14   #41
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Londyn.

wybieram się do Londynu na cały długii weekend (4-10.06). myślę że będzie super, bo w tym czasie cała trójka (ja, mój mąz i nasza kumplela do której jedziemy) mamy urodziny (bliźniaki rulez!). myslę że opanujemy cały Londyn :P
nie za bardzo przepadam za tym krajem (jakoś tam od urodzenia mam) choć nigdynie byłam i chcę się przekonac jak to będzie....? może mi sie odmieni?
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-16, 16:35   #42
polly
Rozeznanie
 
Avatar polly
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do polly Send a message via Skype™ to polly
Dot.: Londyn.

MIIEJSCA WARTE ZOBACZENIA, wrecz niemozliwe do nieodwiedzenia bedac w Londynie.... Kochane. CO polecacie?????????????? ?????????
__________________
perfumy-wymiana- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4&goto=newpost
polly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 21:06   #43
monloug
Raczkowanie
 
Avatar monloug
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: happyland
Wiadomości: 68
Dot.: Londyn.

Ja wypowiem sie na ten temat troszke z innego punktu widzenia nie turysty ale ... ''Londyńczyka''... Londyn, kiedys bardzo mnie przerazal, myślalam ze jest ogromny..... ale nie jest wlasciwie, moge powiedziec ze znam go bardzo dobrze (centralna część), całe centrum mozna przejść piechotą.... to ogromne powierzchnie cześci mieszkalnych otaczajace centrum Londynu czynią go takim WIELKIM, ale przeciesh domów nie bedziecie zwiedzac.... zaczne tak... dla polaka przyjeżdżającego tutaj tylko i wylacznie w celach turystycznych, chodzenie od ''atrakcji do atrakcji'' moze byc bardzo drogie....ale na szczescie jest tutaj bardzo duzy wybor darmowych atrakcji, ktore nawet czasem sa lepsze niz te platne... nie raz juz ktos do mnie przyjeshdzal w odwiedziny i wtedy musialam zamienic sie w przewodnika, z mojego doświadczenia polecam bardzo.... *London Eye... ale trzeba zwrócić uwage na pogode, *Aquarium, *Greenwich cala ta dzielnica ma niepowtarzalny urok a widok z parku greenwich gdzie znajduje sie poludnik jest niesamowity widok, trzeba sie wspiac na gore ale warto( zwiedzanie calego tego obserwatorium czy co tam jest, jest darmowe)... takze podroz statkiem z miasta do greenwich albo na odwrot jest czyms bardzo fajnym( jezeli jedziecie tam na tydzien warto sie zaopatrzyc w travel card, bilet na caly tydzien i wtedy jak posiadacie taki bilet, single fare na statek kosztuje tylko chyba 4 funty), polecam odwiedzenie *Canary Wharf nowoczesna dzielnica z drapaczami chmur... moze tam zabytkow nie ma ale jest niesamowity klimat jakiego w polsce nie ma ( ja wlasnie pracuje na CW w jednym z drapaczy...uwielbiam to miejsce), *Harrods, moze sklep to malo orginalny punkt wycieczki ale ten trzeba odwiedzic...(polecam gorącą czekolade, o ile pamietam na 2 piętrze albo na 3), polecam odwiedzenie *muzeum histori naturalnej (za darmo)... *Science museum .... bylam zawiedziona wole to pierwsze, ciekawsze jest, *waro jest zobaczyc londyn noca, a w sobote wybrac sie do klubu na dyskoteke i zbaczyc zycie nocne ... polecam *leicester sq. z ogromnym wyborem klubow (moje ulubione to Sound i Metra), jezeli ktos wybiera sie do londynu tylko na weekend i chce jak najwiecej zobaczyc polecam wykupienie sobie biletu na specialne autobusy ktore jezdza po trasach z najwiekszymi zabytkami, bardzo dobrze jest sie zaopatrzyc w jakis przewodnik ja mam DK eyewitness travel, jest tam wszystko ladnie opisane, sa tam tez trasy spacerowe... ktore polecam bo uwielbiam spacery po londynie... *a zwlaszcza spacer z tower bridge do westminster albo i dalej, co do *muzeum figur woskowych hmmmm......... drogo, dlugo trzeba stac w kolejce i nie warto ale to tylko moje zdanie (tzn jeszcze sporej grupy moich przyjaciol) wiec nie polecam, zamiast tam mozna isc ( jezeli zna sie choc troszke angielski) na jakis *spektakl do teatru, absolutnie fantastyczne przezycie i warte kazdego pena, co do *Tower of London, wielka twierdza skrywajaca klejnoty.... tanio tam nie jest.... i nic po za klejnotami monarchii Brytyjskiej mnie tam nie zachwycilo.... ale nawet tylko po to, to warto tam isc zeby to zobaczyc... * bardzo lubie tez Covent Garden i Piccadilly Circus - zawsze duzo sie tam dzieje, *fajnie jest tez wyskoczyc do jakiejs bogatej dzielnicy i zobaczyc sobie jakie zycie wioda arystokraci np. na sloane sq. knightsbridge, mayfair, na finchley, chelsea, itd......... *aaaa no jeszcze warto pojechac do Windsoru ale to juz wiaze sie z kosztami biletu pociagowego i calego dnia spedzonego tam. ... ale jest pieeeekenie warto przeplynac sie tam lodka... i mozna wejsc na zamek.... no mysle ze wystarczy.... to nie wszystkie rzeczy jakie mozna zobaczyc w londynie ale duzo by wymieniac, powiem tylko ze ja uwielbiam centrum i strasznie chcialabym tam mieszkac (ale nie chce wydawac calej pensji na mieszkanie ).... tam czuje sie prawdziwy klimat tego miasta.... bo sa tez takie miejsca, ktore rozczarowuja tak jak np. moj kochany wschodni Londyn..... i mimo tych wszystkich atrakcji jakie tu sa i wszystkiego tego co oferuje to miasto to i tak czasem potrafie sie nudzic... ale to juz inna historia... zycze milego zwiedzania
monloug jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:12   #44
polly
Rozeznanie
 
Avatar polly
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do polly Send a message via Skype™ to polly
Dot.: Londyn.

monloug, super, dziekuję...
ja bede mieszkac w Feltham, to chyba jednak sporo drogi od centrum..
__________________
perfumy-wymiana- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4&goto=newpost
polly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:18   #45
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Londyn.

Mi też udało się zobaczyć Londyn w tym roku. Byłam z mężem na weekendzie majowym i było super. Jest wiele ciekawych miejsc, dziewczyny już chyba wymieniły te najważniejsze. Jeśli lubisz zwierzątka, a raczej małpki to polecam Monkey World - swietne zoo, a poza tym Portland - morze, no i oczywiście zakupy w Angielskich sklepach - swietne ciuchy i super promocje
Życzę udanej podróży i miłego zwiedzania...
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 20:52   #46
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Londyn.

wybiram sie do londynu na 1 dzien, pod koniec miesiaca. W zwiazku z tym mam pytanie dot turystycznego autobusu obwozacego po znancyh zabytkach. Ile mniej wiecej kosztuje bilet, gdzie go mozna kupic, czy mozna wysiadac i wsiadac na co ciekawszysch atrakcjach bez koniecznosci kupowania nastepnego biletu i jaka jest dokladnia jego trasa?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 07:54   #47
77Misia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55
Dot.: Londyn.

sama nie bylam w Londynie , ale slyszalam (szczegolnie dla osob jadacych tam na dluzej) ze najtansza i najprzyjemniejsza dzielnica tego miasta jest Candeltown. czy ktos moglby potwierdzic te informacje? przydalo by mi sie wiedziec na pewno jakbym tam kiedys jechala
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
77Misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 09:28   #48
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Londyn.

chodzi Ci o Camden Town?
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 09:55   #49
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Londyn.

hej dziewczyny, mam prośbę. Otóż w piątek wyjeżdzam do Londynu autokarem i zajadę tam w sobotę po południu, w ten sam dzień muszę dostać się do HARLOW najtaniej jak można, wiem że mogę jechać metrem do liverpool street i stamtad pociagiem do harlow, ale to kosztuje 2X8 funtów. Powiedzcie mi proszę czy w londynie moge kupic bilet day travelcard całodniowy po londynie na metra pociagi i na tym bilecie wrocic do harlow??to kosztuje wtedy 8 funtow, bo wiem ze z harlow do londynu na caly dzien tak mozna bo tak zrobilam i rowniez wrocilam na ten sam bilet do harlow, ale czy moge zrobic odwrotnie mianowicie z londuny do harlow??a teraz druga sprawa czy z victorii railwaystation jezdza pociagi bezposrednie do harlow?? i ile kosztuje bilet?? no i czy kursuja w soboty? albo jakies bezposrednie autobusy?? pomocy
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 12:09   #50
polly
Rozeznanie
 
Avatar polly
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do polly Send a message via Skype™ to polly
Dot.: Londyn.

http://www.theoriginaltour.com/ lilithin, tu masz wszystko. na 1 dzien ten autobus to bardzo dobry pomysl.
__________________
perfumy-wymiana- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4&goto=newpost
polly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 20:15   #51
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Londyn.

Polly, dziekuje bardzo. A propos |Camden Town. Warto sie tam wybrac na male zakupki?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 22:24   #52
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Londyn.

troche czasu minelo, w londynie bylam i wrocilam.
teraz jade kolejny raz. bardzo spontaniczny wyjazd, nieoczekiwany.
w zwiazku z tym prosze o pomoc! gdzie mozna znalezc antykwariat z uzywanymi ksiazkami w centrum londynu???
studiuje filologie angielska i przydaloby sie kupic pare ksiazek
prosze o szybka odpowiedz, bo juz w piatek rano wyjezdzam.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 14:34   #53
boogusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Londyn-gdzie odpocząć?

Witam. W lipcu jadę na 10 dni do Londynu i nastawiam się głównie na zwiedzanie.Chciałabym się jednak dowiedzieć o miejsca gdzie po 4 dniach zwiedzania mogłabym poleniuchować z 6-cio letnim dzieckiem - może jakieś kąpielisko?, basen czy coś takiego?, a może wybrać się nad morze na jakąś plażę - tylko gdzie? Polećcie mi coś, i napiszcie gdzie to jest. A w ogóle to gdzie mogę pójść w celach rozrywkowych z synkiem za jakąś niewielką kasę? oczywiście oprócz tych najbardziej znanych miejsc (niestety dość drogich)-już znalazłam je w internecie. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.
boogusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 15:06   #54
la primavera
Wtajemniczenie
 
Avatar la primavera
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 848
Dot.: Londyn-gdzie odpocząć?

żeby poleniuchować to polecam najróżniejsze parki, oczywiście wszytskim znany hyde park, można popływać po jeziorze, ale np. mój ulubiony - Alexandra Palace - śliczne miejsce. Może Greenwich i słynny tamtejszy żaglowiec zainteresują chłopca.
Hm... co do rozrywek dla dziecka, to szczerze się przyznam, że nie wiem. Duża rozrywką dla dziecka będzie na pewno sklep z zabawkami Hamleys na Regent St, kilka pięter z samymi zabawkami (chociaż zdaję sobie sprawę, że nie ma nic gorszego niż zaprowadzić dziecko do takiego sklepu, bo wychodząc na pewno będzie krzyk i płacz, jeśli nic nie kupimy )
Oczywiście zoo, oceanarium, ale o tym zapewne już słyszałaś.
Co do plaży, to nie wiem, bo nigdy będąc w Londynie nie wybrałam się nad morze.

tak jak sobie myślę, to nie rezygnuj ze zwiedzania Londynu późnym wieczorem, dziecku na pewno spodoba się oświetlone London Eye, czy Tower Bridge, bo widok jest o niebo lepszy niż za dnia

zapomniałam dodać ze w Alexandra Palace też znajduje się mini zoo za darmo )
la primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 15:50   #55
boogusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: Londyn-gdzie odpocząć?

Dzięki za szybką odpowiedź. O Alexandra Palace nie wiedziałam , i pewnie tam pojedziemy ( za darmo - to jest atut!!), fajnie też, że w hyde park jest kąpielisko(właśnie tego nie byłam pewna) pewnie też skorzystamy. O głównych atrakcjach Londynu już trochę wiem tylko nie wiem czy wystarczy mi czasu i pieniędzy żeby wszystko zobaczyć. Wielkie dzięki za informacje. Pozdrawiam
boogusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 16:21   #56
la primavera
Wtajemniczenie
 
Avatar la primavera
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 848
Dot.: Londyn-gdzie odpocząć?

malutkie, parę zwierzątek, proszę nie spodziewać się tygrysów ale nie tyle zoo, co widok stamtąd na Londyn jest piękny, lodowisko się tam również mieści.
la primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 07:18   #57
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Londyn- co i jak?

Wybieram się 26 sierpnia do Londynu sama
I tu mam kilka pytań, gdyż jestem całkowicie zielona (to moja pierwsza podróż zagraniczna) : z jakiego biura podróży skorzystać, na jakie opłaty się przygotować, co zabrać z papierków, ile wziąć funduszy by nie zabrakło i by nie okradli oraz czy jest jakieś ograniczenie na kilogramy/wielkość bagażu ?

A może by chciał ktoś jechać/lecieć wraz ze mną?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 10:08   #58
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Londyn- co i jak?

Ale to jest jakiś obóz językowy młodzieżowy, czy typowo wycieczka do zwiedzania?
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:23   #59
pat111
Rozeznanie
 
Avatar pat111
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 680
Dot.: Londyn- co i jak?

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Wybieram się 26 sierpnia do Londynu sama
I tu mam kilka pytań, gdyż jestem całkowicie zielona (to moja pierwsza podróż zagraniczna) : z jakiego biura podróży skorzystać, na jakie opłaty się przygotować, co zabrać z papierków, ile wziąć funduszy by nie zabrakło i by nie okradli oraz czy jest jakieś ograniczenie na kilogramy/wielkość bagażu ?

A może by chciał ktoś jechać/lecieć wraz ze mną?
Ja także mam lecieć za niedługo i jak o tym pomyśle to dostaję biegunki i od razu mi niedobrze... to będzie mój pierwszy lot i w dodatku mam lecieć sama Od razu mam wizje katastroficzne..Ja będę lecieć Wizz Air'em z Pyrzowic do Luton.. wynosi to ok. 500zł, a biorę ok 300 funtów-lecę do dziadków, więc oni mnie tam zrefundują O bagażu słyszłam, że do 20kg i płaci się 50zl.. Reszte się dowiem jutro, bo będę jechać do biura podróży, ale ja chciałabym lecieć jak najszybciej i mieć to za sobą - liczę na 5 sierpnia i do 12 sierpnia. Jutro wszystkiego się dowiem.. z jednej strony modlę się, żeby to nie wypaliło, a z drugiej chcę lecieć. Co ten strach robi z ludzmi Oczywiście bierzesz paszport, albo dowód. Najbardziej boję się, że celnicy będą niemili :[ Najlepiej przejdź się do biura podróży albo na lotnisko i popytaj )
__________________
Dbam o cerę!
Zapuszczam włosy!
Pielęgnuję ciało!
Pracuję nad opalenizną
Utrzymuję wagę

pat111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:56   #60
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Londyn- co i jak?

Hej dziewczyny - dużo strachu o nic. Na prawdę nie ma się czego bać. Ja leciałam do Londynu dwa razy, a w tym roku w październiku lecę trzeci! Mój TŻ też bał się lecieć po raz pierwszy, ale jak zalecieliśmy do Londynu spytał się "czego ja się bałem - to nawet przyjemne i nie trzeba się tłuc autobusem tyle godzin". I tak w październiku po raz trzeci odwiedzimy Londyn!!!! Już się cieszę!!! Z dokumentów musicie wziąć dowód lub paszport. Każde linie mają swój limit bagażowy ustalony. Ja latam liniami Ryanair i na bagaż główny jest 15 kg a podręczny 10kg, ale podręczny nie może przekroczyć pewnych wymiarów( na pewno może to być najmniejsza walizka ). Za każdy kilogram nadbagażu musisz zapłacić (w zeszłym roku było 27,-zł za 1 kg). Lot trwa ( ja latam z Poznania) ok. 2 godziny. Londyn dla nas nie jest miastem tanim , dla ludzi mieszkających tam jest inaczej. Dla nich jak coś kosztuje 2 funty to jest tanie, a my widzimy że to kosztuje 8-9 zł ( np porcja lodów w budce koło Tower kosztowała 1,7 funta- i nasze polskie są dużo lepsze) . Ale są w Londynie sklepy gdzie można kupić dość tanio. Wstępy do niektórych miejsc są raczej drogie np. Tower czy Madame Tussaud's , ale do muzeum Historii naturalnej wchodzisz za darmo( naprawdę warto pójść- ale to wycieczka na pół dnie przynajmiej) . Londyn jest miastem zupełnie innym niż nasze polskie miasta- sam ruch uliczny lewostronny wydaje się dziwny , ale po 2 dniach już się przyzwyczajasz. Budynki zwłaszcza w City są wielkie i okazałe. Sam Londyn jest olbrzymi ( ma średnicę ok 150km!!!) i podróż z miejsca na miejsce często zajmuje godzinę lub dwie. Są tam miejsca kóre naprawdę warto zobaczyć - typowo angielskie, lub londyńskie ale i też orientalne np. Swiątynia Indyjska w Neesden lub Meczet w Regent Park. Na mnie Londyn zrobił wrażenie może na Was też zrobi. Jak macie jakieś pytania chętnie odpowiem. aanneett- jeżeli pytasz z jakiego biura turystycznego skorzystać i chodzi Tobie tylko o przelot to lepiej kup bilet przez internet, a jeżeli chodzi o noclegi to niestety nie mogę pomóc.
marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-31 15:08:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.