Mamusie lutowe 2016 :) - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-04, 19:34   #1141
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Dopisane Wspaniale że Wam się udało
Na usg musiał być super widok
My mamy teraz wizytę 9 lipca a na usg właśnie nie wiem czy się zapisać tego samego dnia (gabinet usg jest w gabinecie obok gabinetu naszego ginekologa) i bym musiała stać w dwóch kolejkach a ten lekarz z usg przyjeżdża z Łodzi do nas tylko w czwartki i jest naprawdę dobry...ALBO
iść do tylko do gina (też przyjeżdża i jest tylko w czwartki ) a na usg czekać jeszcze 2 tygodnie bo TŻ ma na zmianę tydzień rano i tydzień na popołudnie a oczywiście chce być... Kurczę nie wiem jak ogarnę 2 kolejki ale czekać jeszcze tyle czasu też nie chcę... Jeszcze z innej strony usg trzeba zrobić między 11 a 13 tygodniem więc może jednak poczekać te 2 tygodnie...
Ewentualnie pójdę teraz i potem

coś wykombinujesz

u mnie dzisiaj jakas maskara... 66 stopni bylo w dzien

niech przyjdzie jakas burza i ochłodzenie bo umre tu
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 20:14   #1142
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Walentynka nie potrzebuje na szczęście kochane kot pogryzł mi kabel od Internetu a tapatalk mi szaleje na razie będę tylko czytać
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 20:54   #1143
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez WALENTYNKA2016 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Dołączę do Was nadrobienia wpisów trochę mi zajmie, wiec narazie napisze kilka słów o sobie jestem juz po 1 wizycie w 5 tyg gdzie widoczny był już zarodek. Następna wizyta w czwartek będzie to 8/9 tydz i mam nadzieje ze zobaczę serduszko <3 to moja druga ciąża, córcia ma 3 latka i czeka na rodzeństwo udało się zajść na 1 razem ( córcia w 4 cyklu) wiec lekki szok był. Termin jak wskazuje nick 14.02

Zdążyłam przeczytać tylko o porodach ja miałam poród naturalny i oby się bez większych komplikacji a mega chudzina ze mnie
hej

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Mordsith Pokaż wiadomość
Hejka
Witam wszystkie nowe!
Zaglądam żeby Wam napisać że u mnie wszystko dobrze. Jutro jedziemy z mężem na tydzień nad morze więc pewnie mnie tu nie będzie.
Wszystkiefo dobrego i do następnego tygodnia :-*
bawcie sie dobrze! swietna pogoda wam sie szykuje

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez DagaOlsztyn Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym do Was dołączyć. Termin mam na końcówkę lutego, każdy kalkulator pokazuje mi inny dzień, ale z tego co wyliczyłam to wychodzi 28.02. W środę byłam u Gina i niestety był widoczny sam pęcherzyk, mam nadzieję że to jeszcze wczesna pora i dlatego nic nie było widać. Kolejne USG mam w piątek 10.07 i wtedy już powinno coś być. Teraz wychodzi mi 5-6 tydzień. Czy u Was w tym czasie było już widać coś więcej niż pęcherzyk?
Hej w5tym tyg u mnie byl tylko pecherzyk i pechezyk zoltkowy (czy jak to sie tam nazywa)

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdzinska85 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Proszę także o dopisanie:
Magdzińska85 - Magda, 30 lat, tp 08.02.2016 r

Wczoraj byłam na usg i maleństwo ma już 19,5 mm Serduszko ładnie biło, ASP 182/min Dzidzia wczoraj jak szalona machała rękami, łapała się na usg za główkę. Wszystko było już ładnie widać

TP wg pierwszego dc wypada mi na 13 lutego, ale wg usg na 8 lutego

Kolejną wizytę mam 24 lipca i będzie to moja ostatnia wizyta u tego lekarza ponieważ on leczy niepłodność i ciąże jak już się uda prowadzi do końca 3 miesiąca więc to będzie już prawie 12 tydzień.
Super, ze wszystko dobrze
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 08:23   #1144
lamia12344
Rozeznanie
 
Avatar lamia12344
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Karinek1973 Pokaż wiadomość
U mnie jeszcze nikt nie wie (w niedz rozpocznę 9 tc) Chcemy powiedzieć dopiero ok 12 tc po badaniach prenatalnych
Ja to raczej do niecierpliwych należę, więc u mnie wszyscy już wiedzą. Zreszta na l4 jestem więc w rodzinie bardzo by sie zdziwili, że mam tyle wolnego :P
Cytat:
Napisane przez WALENTYNKA2016 Pokaż wiadomość
A u którejś z Was widoczny juz jest brzuszek?
Dopiszcie mnie proszę do listy. Lat 26, termin 14.02, 2 ciąża
U mnie brzuszek lekko zaokrąglony, ale to raczej z powodu niekończących się wzdęć i tego że jakiś czas temu zarzuciłam dietę (zgubilam 15 kg), a później byłam na urlopie- mocno leniwym Ale w pierwszej ciąży dosyć szybko było u mnie widać.

Cytat:
Napisane przez PedzacaSkarpeta Pokaż wiadomość
Nic mi się nie chce, a jak myślę o robieniu obiadu to mi słabo. No ale chłop głodny to trzeba ugotować
Chyba legnę na chwilkę.
Ja szczęśliwie nie muszę w weekend nic gotować Cały weekend siedzimy na zmianę u mamy i teściowej. U mnie w mieszkaniu w taki upał to jest ze 40 stopni, wiec korzystamy z zaposzen ogródkowo- obiadowych

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
No a w naszym wspanialym kraju niestety, rzadko jak sie nie zaplaci to Ci pomoga ;/ posrane to. Nie chce pisac o gin tutaj na publicznym watku z nazwiska, nie wiem czy mozna Jakby co to moge wyslac Ci na priv.
Ja w zeszłym roku uszkodziłam w pracy kolano. Siedziałam na l4 PÓŁ ROKU Bo najpierw trzeba czekać na termin do ortopedy, później na rezonans, a później na rehabilitację. Skończyło się tak, że rehabilitacje robiłam prywatnie bo kończył mi się półroczny okres L4 i musiałam wrócić do pracy, żeby mnie nie zwolnili. Niech żyje nasza służba zdrowia
A namiary może faktycznie wyślij mi na priv, będę wdzięczna

Edytowane przez lamia12344
Czas edycji: 2015-07-05 o 08:26
lamia12344 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 08:30   #1145
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Mecze się z tym Internetem ech

Piszecie o gotowaniu hehe na szczęście mój TŻ gotuje bo ja nie lubię
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 08:36   #1146
ewkien
Raczkowanie
 
Avatar ewkien
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Jak jest tak goraco to ani mi, ani tztowi nie chce sie jesc obiadow. Wiec przynajmniej z tym spokoj :-P
__________________
Nikola 1.01.2015
Nowa Fasolka 8.02.2016
ewkien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 09:39   #1147
MamaKarolci28
MamaKarolci28
 
Avatar MamaKarolci28
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 054
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Wczoraj byłam na wizycie moja dsidzia ma juz 2 cm no i wyliczył termin z usg na 10 luty hura
MamaKarolci28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 09:41   #1148
MamaKarolci28
MamaKarolci28
 
Avatar MamaKarolci28
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 054
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Prosiłbym o dopisanie na listę MamaKarolci28, termin 10 luty , 28 l ,
MamaKarolci28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 10:14   #1149
lamia12344
Rozeznanie
 
Avatar lamia12344
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez MamaKarolci28 Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na wizycie moja dsidzia ma juz 2 cm no i wyliczył termin z usg na 10 luty hura
Jeej To musiał być fantastyczny widok... Gratulacje
lamia12344 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 11:09   #1150
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez MamaKarolci28 Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na wizycie moja dsidzia ma juz 2 cm no i wyliczył termin z usg na 10 luty hura

Cudownie gratulacje


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Ale upał.. Koszmar idzie oszaleć. Chyba zdechnę jutro w pracy. Na szczęście za pare dni ma byc juz znośniej..




Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 11:47   #1151
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

czesc dziewczyny korzystam z okazji ze mam chwilowo internet i piszeu mnie ok czuje sie dobrze tzn prawie boli mnie zoladek nad pepkiem to chyba zoladek jest ehh niewiem czemu pije siemie moze przejdzie a jak nie to do gina jutro,mam nadzieje ze to nic groznego ehhh
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 13:54   #1152
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

MamaKarolci zrobię Cię na kolorowo jak będę miała Internet na laptopie bo na telefonie nie dam rady
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 17:46   #1153
Elena_22
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cześć dziewczyny,
od paru dni mam takiego lenia, że nawet nie chciało mi się zaglądać do lapka, a co mówić o pisaniu. Zaraz Was poczytam dokładniej, na razie tylko przeleciałam z grubszego.
Przez te upały nic się nie chce, ani jeść, ani na dwór wychodzić- na szczęście mieszkanie mamy od północnej strony, więc w domku jest chłodek, jak się poleży dłużej bez ruchu, to mam lodowate stopy!

Dzisiaj wróciliśmy od moich rodziców, pojechaliśmy wczoraj, bo nasza Mała chciała koniecznie u nich zostać na dłużej ( jest jej rodzeństwo cioteczne u dziadków), więc dzisiaj wróciliśmy sami. Ale dziwnie jest w domu, pusto bez niej, ale jak ma ochotę, to po co mam ją trzymać w domu, gdzie nawet nie ma się z kim bawić.

Aha- i najlepsze- zaraz po przyjeździe moja mama pyta, czy przypadkiem nie jestem w ciąży! Zamurowało mnie- intuicja matczyna jest niezawodna. Strasznie się cieszą parentsy, od razu wygadali się moim siostrom (wieczorem mieliśmy grilla i chciałam wszystkim powiedzieć)- oczywiście nie mam im tego za złe, bo miło mi, że są szczęśliwi, a co to za różnica kto powie? To już będzie ich 6 wnuczątko! Tak więc jeszcze teściowie zostali do poinformowania, ale im powiemy kiedy indziej (tz mówi, że po co im mówić, sami brzuch zobaczą).

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
MamaKarolci zrobię Cię na kolorowo jak będę miała Internet na laptopie bo na telefonie nie dam rady

Fantasmagori,
możesz mnie, proszę dopisać na pierwszej stronie? Będę wdzięczna:
Magda, 34 lata, tp- 13 lutego 2016
Elena_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 17:55   #1154
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Jasne jak będę miała Internet na laptopie to dopisze
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 18:12   #1155
Elena_22
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

[QUOTE=PedzacaSkarpeta;519 66618]



Hehe się uśmiałam Jak się skończyła historia?

Po czasie też się śmiałam, ale wtedy nie było mi do śmiechu, wstydu się najadłam. Popatrzał na mnie naprawdę podejrzliwie, ale poszedł sobie, nawet nie spytał, co mi jest i czy pomóc. Zawsze myślałam, że policja ma służyć pomocą szarym obywatelom, widocznie ten nigdy nie miał ciężarnej żony , więc nie wiedział, o co cho..



Aż zgłodniałam
Straszne są polskie realia, pamiętam szpitalne jedzenie. W sumie poza tym co dawali nie jadłam nic i jakoś przeżyłam. Tylko raz zostawiłam klopsiki rybne, były ohydne.


Wiecie, ja leżałam w lutym w szpitalu na ginekologii (tylko na jeden dzień, bo prosiłam, żeby wyjść od razu- powiedzieli mi, ze to zależy od grupy krwi, ja mam taką, że jeśli dobrze się czułam, to pozwolili), i nie mogę narzekać na jedzenie, obiad był wiadomo lekkostrawny, bo po narkozie, ale smaczny, od razu lepiej mi się zrobiło. Mam nadzieję, ze teraz będzie tak samo, bo będę rodzić w tym samym szpitalu.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Jasne jak będę miała Internet na laptopie to dopisze
Dziękuję

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez PedzacaSkarpeta Pokaż wiadomość
Widzę, że lista na pierwszej stronie się wydłuża Super, oby było nas więcej Mamusie, które czytają a się wstydzą :P Dołączajcie


Ja robię jagodzianki tylko trochę mi ciasto nie rośnie
Trudno, najwyżej połamię sobie zęby ale zjem jagodziankę
Ja się czuję dużo lepiej i mam nadzieję, że będzie jak w 1. ciąży - że w 9. tygodniu już zapomnę o dolegliwościach ciążowych

He, też mam taką nadzieję, kończy mi się już 8 tydzień, mam nadzieję, że coraz bliżej do końca tych dolegliwości, bo na razie u mnie bez zmian, ciągle mdli, zgaga, senność, apetyt słaby. Plus jest tego, że waga spada.

Moja mama zrobiła ciacho z rabarbarem, truskawkami, jagodami i kruszonką, specjalnie dla nas, a ja beee... na wszystko słodkie .

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez PedzacaSkarpeta Pokaż wiadomość


No ja się wczoraj przechwaliłam. Nie jest jakoś źle, ale albo jestem głodna albo mi niedobrze (to uczucie to na raz i nie umiem go rozróżnić, wiem głupie ;P)


Ja też trochę schudłam przed ciążą, w sumie to jadłam normalnie ale bez słodyczy. Rano też mam płaski, wieczorem to już 4-5 miesiąc, a to druga ciąża


Nic mi się nie chce, a jak myślę o robieniu obiadu to mi słabo. No ale chłop głodny to trzeba ugotować
Chyba legnę na chwilkę.

PedzacaSkarpeta,
Podpisuję się pod tym, co piszesz- na raz głód i niedobrze, to wstrętne uczucie .
Ja sie nigdy nie odchudzałam, ale tak jak piszecie- rano płaski, wieczorem wywala bolszewika.
Też mi sie nie chce stać przy garach, ale mój chłop nie wymagający, przyzwyczajony do kanapek. Dla mnie gorzej, bo ja w pracy miałam obiady, codziennie dwudaniowy podany pod nos ( mam dobrą pracę ), teraz jak sobie nie ugotuję, nie pojem ciepłego.
Elena_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 18:17   #1156
Ewunia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Witam serdecznie wszystkie mamusie lutowe

poprosimy o dopisanie Nas do listy
Ewa, 32 lata , ciąża druga, termin z usg 20.02.2016.

Kolejną wizytę mamy 14 lipca, muszę zrobić do tego czasu badania krwi toxo, tsh, grupę krwi itd. Idę chyba w środę, żeby na wizytę mieć komplet. Dziewczyny ile czekałyście na wyniki ?

Pozdrawiam i idę się wdrażać w wątek, mam nadzieje że będziemy się tu wspierać aż do szczęśliwego rozwiązania a może i dłużej.
Ewunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 18:25   #1157
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Witamy ja miałam wyniki tego samego dnia po południu
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 18:31   #1158
Elena_22
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Ewunia83 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie mamusie lutowe

poprosimy o dopisanie Nas do listy
Ewa, 32 lata , ciąża druga, termin z usg 20.02.2016.

Kolejną wizytę mamy 14 lipca, muszę zrobić do tego czasu badania krwi toxo, tsh, grupę krwi itd. Idę chyba w środę, żeby na wizytę mieć komplet. Dziewczyny ile czekałyście na wyniki ?

Pozdrawiam i idę się wdrażać w wątek, mam nadzieje że będziemy się tu wspierać aż do szczęśliwego rozwiązania a może i dłużej.
Witamy ,
ja miałam wyniki tego samego dnia, jedynie wymaz po 3 dniach. U mnie po badaniach przychodzą smsy z informacją, że już są wyniki do wydruku, czasem zanim pójdę na badanie, to sprawdzam na stronie laboratorium, ile się czeka.
Elena_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 19:11   #1159
Ewunia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Dziękuje Wam za odpowiedzi jesteście kochane. Stresuje się tymi wynikami nie wiem czemu hihihi stara a głupia .
Ewunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 19:24   #1160
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

chyba każda się stresuje wynikami
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 19:51   #1161
Ewunia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Fantasmagori, cieszę się że nie jestem sama z moim schizowaniem w takim razie Pierwszą ciąże miałam bardzo spokojną praktycznie czułam się jakbym w ciąży nie była wszystko bez żadnych dolegliwości przeszło a teraz to od początku mdłości, lekkie pobolewanie brzuszka i inne ciążowe hity... Stąd może i taki człowiek mało spokojny. No ale miejmy nadzieje, że jak wkroczymy w II trymestr to wszystkie będziemy spokojniejsze. Udanego wieczorku Wam życzę .
Ewunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 21:10   #1162
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Ewunia83 Pokaż wiadomość
Fantasmagori, cieszę się że nie jestem sama z moim schizowaniem w takim razie Pierwszą ciąże miałam bardzo spokojną praktycznie czułam się jakbym w ciąży nie była wszystko bez żadnych dolegliwości przeszło a teraz to od początku mdłości, lekkie pobolewanie brzuszka i inne ciążowe hity... Stąd może i taki człowiek mało spokojny. No ale miejmy nadzieje, że jak wkroczymy w II trymestr to wszystkie będziemy spokojniejsze. Udanego wieczorku Wam życzę .
Mam już internet Więc dopisane Na liście jest już nas... 19!

Ewunia tak to jest, najpierw stres czy będą 2 kreski, potem o wyniki, potem o usg połówkowe potem o poród a potem o dziecko i to pewnie na całe życie już zostanie
Pewnie i tak jak piszesz że przy niefajnych objawów stres rośnie
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-07-05 o 21:19
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 05:59   #1163
Kania21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 478
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

CześćPisałyście o tym,ze jak siedzicie w domu lub jest weekend to ciężej Wam się do czegokolwiek zabrać.Ja mam odwrotnie-w weekendy jestem jak nowonarodzona,a już dzisiaj, w poniedziałek,podnieść się nie mogłam i trochę mnie mdliło.
A co do brzucha,to mi się pod pepkiem już powiększył i nie jestem w stanie go w tym rejonie wciągnąć
Ale nas dużo się zaczyna robić,a ile będzie nadrabiania jak wszystkie pójdziemy na l4
Kania21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 07:42   #1164
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Ewunia83 Pokaż wiadomość
Fantasmagori, cieszę się że nie jestem sama z moim schizowaniem w takim razie Pierwszą ciąże miałam bardzo spokojną praktycznie czułam się jakbym w ciąży nie była wszystko bez żadnych dolegliwości przeszło a teraz to od początku mdłości, lekkie pobolewanie brzuszka i inne ciążowe hity... Stąd może i taki człowiek mało spokojny. No ale miejmy nadzieje, że jak wkroczymy w II trymestr to wszystkie będziemy spokojniejsze. Udanego wieczorku Wam życzę .
Dokładnie tak samo u mnie. Pierwsza ciąża sama przyjemnosc od poczatku. Teraz zdycham, mdlosci, rzygam, spac, samopoczucie tez fatalne. No ale, byle do 2 trymestru Damy rade
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 09:32   #1165
Aneth:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Aneth:)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 022
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

cześć Lutownice! (podoba mi się to hehe)

U mnie wszystko dobrze. Fajny weekend miałam. Z moim chrześniakiem i innymi dziećmi, znajomymi. Było mi tak miło! przyjechałam a oni już wszyscy wiedzieli (moja przyjaciółka, ale nie mam za złe, bo widać tak się cieszy). Powiem Wam, że widać prawdziwą radość w ich oczach jak się dowiadują. A kolega mojego męża to aż prawie skakał ze szczęścia (kto by powiedział taki duży mięśniak hehe a takie emocje). A jak mi przy grillu naskakiwali.. a to kiełbaska, a to może kompocik.. Sama czułam się nieswojo .

Czuję się dobrze, tylko budzę się w nocy bo jest mi za gorąco.. No i rano miałam 37,2. Muszę poczytać kiedy jest stan podgorączkowy u ciężarnych, skoro 37 to normalna tempka. Boli mnie dziąsło, bo walnęłam się szczotką niechcący ostatnio.. Jutro idę ogólnie na przegląd do dentysty, bo nie zdążyłam przed ciążą, a miałam iść.

Uspokoiłam myśli też i już wiem mniej więcej jak to będzie wyglądać. Na pół roku nie idę. Znając mnie w życiu nie zostawię malucha. Idę na rok i bardzo możliwe, że z uwagi na szkolne dzieci przedłużę o pół roku wychowawczy. Uzgodnię to z dyrekcją, a może znajdą mi inne zastępstwo. Ale nie chcę moim dzieciakom mieszać w głowie. Będzie dobrze na pewno.

Aa ja jem już wszystko. Już nie marudzę, ostatnio wymiotowałam chyba w piątek wieczorem, a wcześniej to aż tydzień temu także są postępy. Jest naprawdę wszystko git. A i powiem Wam, że brzuch urósł (10 tydzień). Lekko ale ma inny kształt, wg męża piłeczka. Nie zamierzam wciągać, ani ukrywać, mam to gdzieś.
Kupiłyśmy też z mamą wczasy na początek sierpnia. Jedziemy na ok 2 tygodnie do Mielna. Mój mąż ma teraz sezon i nigdy w lecie nie jedziemy. Nie mogę się doczekać! i na miejscu będzie też basen, 3 posiłki także superancko dla mnie (bo ja jem jem jem - ciągle podjadam

Esor - jak rozmowa z rodzicami?
__________________
Aneth:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:31   #1166
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Aneth:) Pokaż wiadomość
cześć Lutownice! (podoba mi się to hehe)

U mnie wszystko dobrze. Fajny weekend miałam. Z moim chrześniakiem i innymi dziećmi, znajomymi. Było mi tak miło! przyjechałam a oni już wszyscy wiedzieli (moja przyjaciółka, ale nie mam za złe, bo widać tak się cieszy). Powiem Wam, że widać prawdziwą radość w ich oczach jak się dowiadują. A kolega mojego męża to aż prawie skakał ze szczęścia (kto by powiedział taki duży mięśniak hehe a takie emocje). A jak mi przy grillu naskakiwali.. a to kiełbaska, a to może kompocik.. Sama czułam się nieswojo .

Czuję się dobrze, tylko budzę się w nocy bo jest mi za gorąco.. No i rano miałam 37,2. Muszę poczytać kiedy jest stan podgorączkowy u ciężarnych, skoro 37 to normalna tempka. Boli mnie dziąsło, bo walnęłam się szczotką niechcący ostatnio.. Jutro idę ogólnie na przegląd do dentysty, bo nie zdążyłam przed ciążą, a miałam iść.

Uspokoiłam myśli też i już wiem mniej więcej jak to będzie wyglądać. Na pół roku nie idę. Znając mnie w życiu nie zostawię malucha. Idę na rok i bardzo możliwe, że z uwagi na szkolne dzieci przedłużę o pół roku wychowawczy. Uzgodnię to z dyrekcją, a może znajdą mi inne zastępstwo. Ale nie chcę moim dzieciakom mieszać w głowie. Będzie dobrze na pewno.

Aa ja jem już wszystko. Już nie marudzę, ostatnio wymiotowałam chyba w piątek wieczorem, a wcześniej to aż tydzień temu także są postępy. Jest naprawdę wszystko git. A i powiem Wam, że brzuch urósł (10 tydzień). Lekko ale ma inny kształt, wg męża piłeczka. Nie zamierzam wciągać, ani ukrywać, mam to gdzieś.
Kupiłyśmy też z mamą wczasy na początek sierpnia. Jedziemy na ok 2 tygodnie do Mielna. Mój mąż ma teraz sezon i nigdy w lecie nie jedziemy. Nie mogę się doczekać! i na miejscu będzie też basen, 3 posiłki także superancko dla mnie (bo ja jem jem jem - ciągle podjadam

Esor - jak rozmowa z rodzicami?

Cześć dziewczyny! Cześć Aneth... Tragedia. Nie piszę, bo jestem w strasznym stanie psychicznym, jestem po prostu zmiażdżona psychicznie. Nie było co prawda patologii, wyzwisk, ale... tata sie ucieszyl nawet, tak jak myslalam, pogratulowal i w ogole, ale powiedzial, ze szkoda, że przed slubem i zaproponowal zebysmy go wzieli jak najszybciej (podkreslam lagodnie zaproponowal). A matka... no coz... ona nam KAŻE wziac natychmiast slub, po prostu go wymusza. Robi z siebie ofiare i placze. No i musze sie wyprowadzic... Bo rodzice maja dwa mieszkania - w jednym mieszkaja oni, w drugim ja i dwie kolezanki (zawsze bylo mowione, ze dostane w calosci to mieszkanie po slubie). Powiedzieli, ze nie ma opcji bym zamieszkala tam z TŻ bez slubu, nawet w tej sytuacji... Mimo, ze my chcemy slub, ale na spokojnie, po narodzinach dziecka, a nie na szybko, byle jak teraz. No to powiedziala matka, ze do widzenia i musze sie wyprowadzac i szukac dla nas kawalerki....

Siedze w pracy i placze przed biurkiem to piszac.


Przepraszam, ze tylko o sobie.... Musze sie pozbierac.
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:37   #1167
Ewunia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Fantasmagori, super że masz już neta Zgadzam się z tym co napisałaś w 100% chyba już taka nasza rola, że się już teraz będziemy często zamartwiać o nasze maleństwa.

Ja , to możemy sobie łapki podać, ja to samo, w pierwszej ciąży jak skowronek, teraz tylko szukam okazji , żeby się położyć :P

Aneth, gratuluję weekendu, fajnie czuć się czasami tak wyjątkowo jak wszyscy nadskakują , choć ja też nie jestem do tego przyzwyczajona.
Dziąsła nie zazdroszczę, ja też mam bardzo wrażliwe dziąsła wystarczy że je nitką lekko nadwyrężę i już mam kłopot ma kilka dni, od jakiegoś czasu używam pasty na problemy z dziąsłami może pomoże zobaczymy.

U mnie dzisiaj też duchota i upał, ledwie zipię.
Ewunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:19   #1168
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Esor o kurczę... współczuję sytuacji... dziwi mnie takie traktowanie własnej córki
Zwłaszcza że są warunki żebyś na spokojnie zamieszkała z TŻ a mama nie pozwala Wam razem tam zamieszkać Teraz na spokojnie : poszukajcie mieszkania (jak u Was w okolicy wygląda kwestia mieszkań?), może i na lepsze Wam to wyjdzie A może poproś tatę żeby pogadał jeszcze z mamą jak ochłonie? Może da się przekonać? Zwłaszcza jak już urodzi się dziecko, często dziadkowie wtedy miękną No i pewnie że nie bierz ślubu teraz na szybko - to powinien być piękny, wymarzony przez Was dzień i ma być wtedy kiedy Wy zechcecie
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:27   #1169
Ewunia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Esor jejku no co ta mama ? Przecież nie masz 15 lat żeby Ci życie układała po swojemu.
W naszym stanie nie powinniśmy się denerwować, nie służy ten stres ani Tobie ani maluszkowi.
Tata nie ma wpływu na mamę? nie może jej "urobić" by choć troszkę zmieniła nastawienie ?
Wkurzające jest to, że czasami najbliżsi nie potrafią zachować się jak ludzie tylko kierują się tylko sobie znanymi pobudkami.
Ewunia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:58   #1170
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Esor o kurczę... współczuję sytuacji... dziwi mnie takie traktowanie własnej córki
Zwłaszcza że są warunki żebyś na spokojnie zamieszkała z TŻ a mama nie pozwala Wam razem tam zamieszkać Teraz na spokojnie : poszukajcie mieszkania (jak u Was w okolicy wygląda kwestia mieszkań?), może i na lepsze Wam to wyjdzie A może poproś tatę żeby pogadał jeszcze z mamą jak ochłonie? Może da się przekonać? Zwłaszcza jak już urodzi się dziecko, często dziadkowie wtedy miękną No i pewnie że nie bierz ślubu teraz na szybko - to powinien być piękny, wymarzony przez Was dzień i ma być wtedy kiedy Wy zechcecie

Cytat:
Napisane przez Ewunia83 Pokaż wiadomość
Esor jejku no co ta mama ? Przecież nie masz 15 lat żeby Ci życie układała po swojemu.
W naszym stanie nie powinniśmy się denerwować, nie służy ten stres ani Tobie ani maluszkowi.
Tata nie ma wpływu na mamę? nie może jej "urobić" by choć troszkę zmieniła nastawienie ?
Wkurzające jest to, że czasami najbliżsi nie potrafią zachować się jak ludzie tylko kierują się tylko sobie znanymi pobudkami.
Dzięki dziewczyny Wiem, musze sie uspokoic dla dobra dzidziusia. Od soboty ciagle mnie boli brzuch z nerwow, na szczescie sie kontroluje by to nie byly takie mega straszne nerwy, ale nie ukrywam, ze sporo placze i sie martwie Mam nadzieje, ze bardzo go nie skrzywdziłam tymi nerwami... Nie wiecie, czy można w ciąży melisę pić? Zawsze to moze mnie troszke uspokoi

Mieszkamy w Krakowie, takze z mieszkaniem nie bedzie problemu do znalezienia, ale wiecie jak teraz pieniazki sa wazne... taka calkiem niezla kawalerka to mysle, ze bankowo wyjdzie z 1600 zł miesiecznie, a utrzymanie calego tamtego mieszkania (bo to stare budownictwo, wiecie miejskie ogrzewanie, niski czynsz) trzypokojowego to 700, maks 800 zl, to zobaczcie ile bysmy oszczedzili. Nie mowiac o tym, ze na swoim to by sie pokoj dla dziecka zrobilo i ... ech. Tez licze, ze po narodzinach sie poprawi, a po slubie, ktory napewno wezmiemy w 2016 roku to juz w ogole, ale szkoda, ze musimy na to czekac, troche to smutne...
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 20:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.