Schodzący paznokieć - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-24, 13:17   #31
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Hej, ja mam takie pytanie;/

3,5 miesiecy temu na studniówce ktoś nadepnął mi na nogę i to spowodowało, że paznokieć ma taki skrzep pod spodem, ale nie jest on duży. Jest przy samej skórze, czy również powinnam czekać aż paznokieć mi odrośnie, czy jak paznokieć bedzie rósł to on będzie szedł z panokciem do przodu? Jak to jest? Bo większość paznokcia jest zdrowa, tylko tam gdzie paznokiec rosnie jest taki skrzep nieduży. Prosze o odpowiedź
Tez tak kiedyś miałam, skrzep przesuwał się wraz z rosnącym paznokciem, nigdzie z tym nie byłam.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:43   #32
RubyBlue
Przyczajenie
 
Avatar RubyBlue
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 27
Dot.: Schodzący paznokieć

Don't worry, ja obiłam i złamałam paznokieć od dużego palca na stopie w sierpniu , nie odrywałam go , w grudniu odpadł całkowicie , ale podnim wyrosło mi już pół . teraz juz mam prawie całego Co Cie nie zabije to cie wzmocni . Zwłaszcza że te na rękach szybciej rosną
RubyBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 08:38   #33
wondzik
Przyczajenie
 
Avatar wondzik
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 25
Dot.: Schodzący paznokieć

Mam podobny problem z dużym paznokciem u stopy zrobiło mi się tak po nartach.. jak widać buty narciarskie mi nie służą. Ale teraz widzę, że fioletowa część pod paznokciem się powiększa Też muszę pewno wybrać się do dermatologa niech rzuci na to okiem. Lucy1111 A powiedz mi ten roztwór formaliny to jest do kupienia w aptece bez recepty? I jak go stosujesz na buty?

Edytowane przez wondzik
Czas edycji: 2011-05-01 o 08:40
wondzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 14:12   #34
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez wondzik Pokaż wiadomość
Mam podobny problem z dużym paznokciem u stopy zrobiło mi się tak po nartach.. jak widać buty narciarskie mi nie służą. Ale teraz widzę, że fioletowa część pod paznokciem się powiększa Też muszę pewno wybrać się do dermatologa niech rzuci na to okiem. Lucy1111 A powiedz mi ten roztwór formaliny to jest do kupienia w aptece bez recepty? I jak go stosujesz na buty?
witaj! niestety jest na receptę.
dezynfekcja polega na nasączeniu waty roztworem, wyłożeniem nią obuwia, szczelnym zamknięciu (np. w worku na śmieci) i trzymaniu w ciemnym miejscu przez parę dni.
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:44   #35
wondzik
Przyczajenie
 
Avatar wondzik
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 25
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
witaj! niestety jest na receptę.
dezynfekcja polega na nasączeniu waty roztworem, wyłożeniem nią obuwia, szczelnym zamknięciu (np. w worku na śmieci) i trzymaniu w ciemnym miejscu przez parę dni.
Dzięki za odpowiedź wygląda na to że jest z tym trochę roboty.. ale wizyta u dermatologa jest nieunikniona
wondzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:06   #36
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Schodzący paznokieć

Witam,

ostatnio miałam nieprzyjemność (!) stanie kilka dni pod rząd w jak się okazało dość niewyogdnych butach, uciskających palce u stopy. W wyniku czego najpierw pod paznokciem pojawił się siniak, a potem chyba pęcherz, bo po delikatnych przebiciu wypłynęła ropa i krew.
Minęło 3 tygodnie, i w chwili obecnej ok. 3/4 paznokcia jest jakby do obcięcia i to dość nierówno, taki trójkąt mogę sobie wyciąć w paznokciu
Nie wiem czy iść z tym do dermatologa, czy odrośnie mi ten paznokieć przytwierdzony do skóry czy co robić, czekać? Jakaś maść. Bo nie wiem. Pewnie najbezpieczniej byłoby iść do dermatologa, ale kurna nawet żadnego tutaj nie znam. Eh.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 18:25   #37
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Schodzący paznokieć

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Witam,

ostatnio miałam nieprzyjemność (!) stanie kilka dni pod rząd w jak się okazało dość niewyogdnych butach, uciskających palce u stopy. W wyniku czego najpierw pod paznokciem pojawił się siniak, a potem chyba pęcherz, bo po delikatnych przebiciu wypłynęła ropa i krew.
Minęło 3 tygodnie, i w chwili obecnej ok. 3/4 paznokcia jest jakby do obcięcia i to dość nierówno, taki trójkąt mogę sobie wyciąć w paznokciu
Nie wiem czy iść z tym do dermatologa, czy odrośnie mi ten paznokieć przytwierdzony do skóry czy co robić, czekać? Jakaś maść. Bo nie wiem. Pewnie najbezpieczniej byłoby iść do dermatologa, ale kurna nawet żadnego tutaj nie znam. Eh.
witaj!
miałam podobną sytuację. miałam "wolną przestrzeń" pod 1/4 paznokcia, ale nie było pod nim pęcherza jak u Ciebie.
Udałam się do dermatologa, bo bałam się, że paznokieć zejdzie cały. Lekarz przepisał mi krople bakterio i grzybobójcze, bo nie można było wykluczyć grzybicy. Na szczęście paznokieć nie zszedł.
Może pójdź do zwykłego internisty
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 19:42   #38
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Schodzący paznokieć

Maść na grzybicę mam i nią smaruję.
Do tego zamierzam moczyć/smarować co jakiś czas rumiankiem. Mysle, ze nic takiego się nie stało i że nie zejdzie mi paznokieć, ale wolę dmuchać na zimne.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.