Zmarszczki w bardzo młodym wieku - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-11, 14:07   #91
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

O, ciekawy temat! Też mam 24 lata i też zaczynam się niepokoić o swoją skórę. Najgorzej jest wokół oczu i między brwiami. Zawsze uśmiechałam się "całą twarzą" tzn. marszczyła mi się przy uśmiechu nie tylko skóra wokół ust, ale też wokół oczu i czoło. Poza tym mam tendencję do mrużenia oczu. Nie musi być nawet wielkiego słońca. Czasem nawet spojrzenie na biały kolor w pochmurny dzień powoduje mrużenie. Muszę zainwestować w jakieś dobre okulary przeciwsłoneczne... Tak normalnie nie widać na mojej twarzy zmarszczek, ale kiedy się uśmiecham, to bruzdy, szczególnie wokół oczu, robią się coraz głębsze i dłuższe. Dobrze widać to na zdjęciach. Zawsze jednak myślałam, że kosmetyki przeciwzmarszczkowe powinno się zacząć stosować dopiero po 25 roku życia. We wszystkich materiałach na ten temat piszą, że do tego czasu organizm sam produkuje kolagen więc nie trzeba go dostarczać z zewnątrz...
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 14:52   #92
Nicoool
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

kcw jest mega dlugie i jest tyle opinii.. wolalabym posluchac kilku waszych zdan i zrobic sobie liste np 10 kosmetykow i potem je posprawdzac na forach w internecie =))

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Też się nie interesowałam, do teraz Podobno po 20-stym toku zycia juz sie skora starzeje, u jednych szybciej u innych wolniej=)
Nicoool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:24   #93
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Cytat:
Napisane przez magnoliaa Pokaż wiadomość
O, ciekawy temat! Też mam 24 lata i też zaczynam się niepokoić o swoją skórę. Najgorzej jest wokół oczu i między brwiami. Zawsze uśmiechałam się "całą twarzą" tzn. marszczyła mi się przy uśmiechu nie tylko skóra wokół ust, ale też wokół oczu i czoło. Poza tym mam tendencję do mrużenia oczu. Nie musi być nawet wielkiego słońca. Czasem nawet spojrzenie na biały kolor w pochmurny dzień powoduje mrużenie. Muszę zainwestować w jakieś dobre okulary przeciwsłoneczne... Tak normalnie nie widać na mojej twarzy zmarszczek, ale kiedy się uśmiecham, to bruzdy, szczególnie wokół oczu, robią się coraz głębsze i dłuższe. Dobrze widać to na zdjęciach. Zawsze jednak myślałam, że kosmetyki przeciwzmarszczkowe powinno się zacząć stosować dopiero po 25 roku życia. We wszystkich materiałach na ten temat piszą, że do tego czasu organizm sam produkuje kolagen więc nie trzeba go dostarczać z zewnątrz...
Cytat:
Napisane przez Nicoool Pokaż wiadomość
kcw jest mega dlugie i jest tyle opinii.. wolalabym posluchac kilku waszych zdan i zrobic sobie liste np 10 kosmetykow i potem je posprawdzac na forach w internecie =))

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Też się nie interesowałam, do teraz Podobno po 20-stym toku zycia juz sie skora starzeje, u jednych szybciej u innych wolniej=)

Tzn. kolagen w kremie nie zastąpi tego w skórze właściwej On nawet tam nie wniknie, nie wzmoży jego produkcji Kolagen w kremie nawilża, daje okluzję. Na kolagen w skórze wazna jest dieta.

To może Iwostin hydratia? Ja i tak polecam zajrzeć i szukać od góry, od najlepszych, bo my tu podami kilka naszych dobrych, a to 1% opinii porównując do kwc- tam masz wiekszą szansę znaleźć cos dobrego.

https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-11 o 16:26
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:43   #94
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Cytat:
Napisane przez Nicoool Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem, że u osób u których skóra nie jest dostatecznie nawilżona łatwiej pojawiają się zmarszczki, to całkowicie logiczne. WIem, że wydziela mi sie sebum bo mam skórę przesuszoną (aktualnie przestałam używać jakichś drogeryjnych kosmetyków myjących do twarzy - jakis naturalny żel do twarzy z szałwią używam, lub czekając na rady dotyczące konkretnych kosmetyków których powinnam użyć, trzymam sie szarego mydła ;-)). Nie próbuję całkowicie odwrócić procesów starzenia się, ale np jak pojawi się malutka zmarszczka na czole, to znika po odpowiednim nawilżeniu. Są substancję, które pomagają wygładzić zmarszczki, które już powstały (co nie znaczy, że je zupełnie usuną i tego też nie oczekuje =)). Polecano mi retinol miejscowo (w mocniejszym stężeniu), a jeśli chodzi o krem to na moją cerę podobno ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, witamina C. Z tym, że tych kosmetyków jest od groma.. Nie wiem który wybrać, macie coś sprawdzonego?

Co do mojej cery to przez to, że jest sucha wydziela dużo sebum, możliwe, że taką cerę nazywa się mieszaną (przez to że jest ściągnięta i sucha po umyciu a potem się świeci).

Może jakieś konkretne kosmetyki do użytku w moim przypadku znacie? =)))

Będę super wdzięczna ;-)

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Aha no i jestem świdoma tego, że gdybym wcześniej się zainteresowała tematem to uniknęłabym tego problemu, ale jestem trochę chłopczycą, która u kosmetyczki była ze 2 razy w życiu, z czego pierwszy miał miejsce może w wieku 21 lat :P Mówienie mi, że teraz za późno, to żadna rada.. Myślę, że jesteście znacznie bardziej obeznane w temacie ode mnie więc chciałabym skorzystać z waszych cennych rad co do doboru kosmetyków i dbania o cerę..

Co do botoxu to bezwzględnie go wykluczam;-)
W prawdzie nie mam jeszcze żadnych zmarszczek - 26 lat - pewnie dlatego, że mam skórę tłustą, postanowiłam nie czekać tylko prewencyjne zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych. Zamówiłam sobie ostatnio dwa: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...turu-oczu.html, bo ma niezłe opinie na wizażu.
I Irena Eris Clinic Way 1 na noc. Link do wersji na dzień na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...pf-15-30-.html. Poczytaj opinie może tobie też podpasują.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 20:05   #95
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

1. Może krem z syn-ake? Ma imitować botox i wg testujących serio działa (podaję link do recenzji która sprawiła, że się nim zainteresowałam) http://makemyownbeauty.blogspot.com/...terrarium.html

2. Nie przeczytałam dokładnie całego wątku, ale chyba nie padła propozycja ćwiczeń - jogi twarzy.
Fajne ćwiczenie właśnie na te bruzdy:
http://faceyogamethod.com/the-minima...-looking-face/

Osobiście zaczęłam od cwiczeń na moją problemową partię twarzy - czyli usta, konkretnie - podniesienie kącików - i w sumie już po jednym razie zobaczyłam różnicę (oczywiście trzeba to robić regularnie, żeby utrzymac efekt). Moim problemem co prawda nie były zmarszczki, ale warto zainteresować się tym tematem, bo skóra naszej twarzy jest przymocowana do mięśni -> ich stan bezpośrednio oddziałuje na stan naszej skóry. Dokładniej jest to opisane na różnych blogach itd więc nie będę się tu rozpisywać, ale moim zdaniem naprawdę WARTO.
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 10:36   #96
Nicoool
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
1. Może krem z syn-ake? Ma imitować botox i wg testujących serio działa (podaję link do recenzji która sprawiła, że się nim zainteresowałam) http://makemyownbeauty.blogspot.com/...terrarium.html

2. Nie przeczytałam dokładnie całego wątku, ale chyba nie padła propozycja ćwiczeń - jogi twarzy.
Fajne ćwiczenie właśnie na te bruzdy:
http://faceyogamethod.com/the-minima...-looking-face/

Osobiście zaczęłam od cwiczeń na moją problemową partię twarzy - czyli usta, konkretnie - podniesienie kącików - i w sumie już po jednym razie zobaczyłam różnicę (oczywiście trzeba to robić regularnie, żeby utrzymac efekt). Moim problemem co prawda nie były zmarszczki, ale warto zainteresować się tym tematem, bo skóra naszej twarzy jest przymocowana do mięśni -> ich stan bezpośrednio oddziałuje na stan naszej skóry. Dokładniej jest to opisane na różnych blogach itd więc nie będę się tu rozpisywać, ale moim zdaniem naprawdę WARTO.
A Ty juz uzywasz czy bedziesz uzywac tego kremu z jadem weza? Ciekawy pomysl, choc brakuje mi tego kremu na liscie na wizazu zeby poczytac jeszcze wiecej opinii;-)

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
W prawdzie nie mam jeszcze żadnych zmarszczek - 26 lat - pewnie dlatego, że mam skórę tłustą, postanowiłam nie czekać tylko prewencyjne zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych. Zamówiłam sobie ostatnio dwa: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...turu-oczu.html, bo ma niezłe opinie na wizażu.
I Irena Eris Clinic Way 1 na noc. Link do wersji na dzień na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...pf-15-30-.html. Poczytaj opinie może tobie też podpasują.
Ten krem Corine wydaje mi się ciekawy, wczesniej bardzo cenilam sobie kosmetyki z naturalnymi skladnikami (teraz to po prostu chce miec gladka i jedrna cere hehe). I jaki tani!! Napewno dolacze go do listy zainteresowan przy wyborze, bardzo Ci dziekuje =)

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Tzn. kolagen w kremie nie zastąpi tego w skórze właściwej On nawet tam nie wniknie, nie wzmoży jego produkcji Kolagen w kremie nawilża, daje okluzję. Na kolagen w skórze wazna jest dieta.

To może Iwostin hydratia? Ja i tak polecam zajrzeć i szukać od góry, od najlepszych, bo my tu podami kilka naszych dobrych, a to 1% opinii porównując do kwc- tam masz wiekszą szansę znaleźć cos dobrego.

https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
Do Iwostinu nie mam przekonania.. Jak bylam troche mlodsza to firma wzbudzala moje zainteresowanie, ale teraz nie wiem czy osoba chcaca zmniejszyc zmarszczki jest naprawde ich grupa docelowa.. Duzo plus za krem z ceramidami, ale watpie zeby zdzialal cos wiecej na mojej twarzy Ale dzieki =)

KWC bede sprawdzac ale jak juz choc kilka typow kremow znajde zebym wiedziala w jakich przedzialach cenowych sie poruszac i co naprawde moze mi pomoc.. Agnieszko co do kolagenu to fajnie by bylo zeby krem go mial ale jesli nie to jakos przezyje i chcialabym zeby kwas hialuronowy i ceramidy tam byly przynajmniej =))

Edytowane przez Nicoool
Czas edycji: 2013-11-12 o 10:38
Nicoool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 10:45   #97
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Cytat:
Napisane przez Nicoool Pokaż wiadomość
Do Iwostinu nie mam przekonania.. Jak bylam troche mlodsza to firma wzbudzala moje zainteresowanie, ale teraz nie wiem czy osoba chcaca zmniejszyc zmarszczki jest naprawde ich grupa docelowa.. Duzo plus za krem z ceramidami, ale watpie zeby zdzialal cos wiecej na mojej twarzy Ale dzieki =)

KWC bede sprawdzac ale jak juz choc kilka typow kremow znajde zebym wiedziala w jakich przedzialach cenowych sie poruszac i co naprawde moze mi pomoc.. Agnieszko co do kolagenu to fajnie by bylo zeby krem go mial ale jesli nie to jakos przezyje i chcialabym zeby kwas hialuronowy i ceramidy tam byly przynajmniej =))
To nie pomogę więcej bo nie uzywałam takich Może popatrz jeszcze za kosmetykami aptecznymi, które często mają tresciwsze składy niz te z drogerii...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 17:50   #98
Nicoool
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Wybrałam kilka kremów, zdecydowałam się postawić na nawilżenie na razie, a mocniejszy krem przeciwzmarszczkowy nakładać miejscowo.

Tutaj wybrańcy ;-) :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cy.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...en.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...am.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ry.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-lipidia.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...turu-oczu.html

Co do mojej skóry, jeszcze raz powiem - mieszana (po umyciu ściągnięta, zupełnie nieelastyczna), tendencje do przesuszania się, ale po chwili od umycia zaczyna się świecić. Traci jędrność. Pory rozszerzone na policzkach w pobliżu nosa, pory również zapychają się na nosie i brodzie. Wciąż wyskakują mi krostki tu i ówdzie (co bardzo mnie drażni), ale z pewnością nie nazwałabym tego trądzikiem.

Nie znalazłam więcej ciekawych kosmetyków, które z tej listy polecacie najbardziej?

Edytowane przez Nicoool
Czas edycji: 2013-11-16 o 14:18
Nicoool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 12:27   #99
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Mam podobny problem bruzdy od nosa do ust;( cerę mam chyba mieszaną? pory na policzkach i po kremie świecąca skóra na brodzie i czole... oprócz tego parę krostek? co robić? używam żelu do mycia tarzy z tołpy... na zaskórniki... a poza tym kremu nawilżającego...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 18:03   #100
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

odświeżam temat

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

ktoś może się wypowiedzieć na temat kwasu hialuronowego? Czy to ''załatwi'' sprawę?
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 20:57   #101
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Cytat:
Napisane przez blackmail90 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy ta skóra pod oczami zagina mi się już od dawna, od kiedy pamiętam miałam z tym problemy. Zastanawiam się czym to jest spowodowane. Moja skóra pod oczami jest mega cienka i deliakatna. Skóra w tym miejscu zagina mi się w nocy, kiedy policzek spoczywa na poduszce. Zastanawiam się co robic, by te zagięcia mi się nie pogłębiały, bo mam wrażenie że tak się dzieje niestety :/ Spanie na plecach nie wchodzi w grę, nie jestem w stanie zasnąć w tej pozycji :/
Ze mną jest dokładnie tak samo, a nie mam jeszcze 20 lat
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 18:44   #102
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Mam podobne, trochę mniejsze, tzn krótsze te kreski.
Ktoś tu napisał, że to kurze łapki. Nie, kurze łapki robią się w zewnętrznych kącikach oczu, to są takie rozgałęzienia przypominające właśnie kurze łapki
A te zmarszczki, które ma tak wiele dziewczyn to poziome zmarszczki pod oczami.
Też jestem młoda, bo 21 lat, a już zmarszczki, ale... tak jak słusznie zauważyłyście to nie są zmarszczki od starzenia się czy braku nawilżenia, chociaż... w pewnym stopniu to też ma wpływ. Zauważyłam, że wiele moich rówieśniczek ma te poziome kreski.
Ale chodzi o to nieszczęsne spanie. Kiedyś czytałam taki krótki artykuł o profilaktyce zmarszczek, pojawił się tam taki punkt: śpij na plecach, że tak robią gwiazy hollywood itp, po prostu skóra nam się marszczy w trakcie spania, jeżeli trwa to ciągle przez 7 h przez kilkanaście lat to w końcu te kreski się utrwalają.
Wiem, że jakbym się przemogła i zaczęła spać na plecach to te kreski mogłabym znacznie zmniejszyć a nawet się ich pozbyc, ale... taka pozycja jest dla mnie strasznie męcząca, choćbym nie wiem, jak się zmuszała, nie zasnę... a po pewnym czasie zaczyna mnie boleć kręgosłup leżąc na plecach.
W ogóle ja mam te kreski bardziej widoczne pod lewym okiem - zazwyczaj śpię na lewym boku. Policzek lekko podjeżdża do góry i robi się zagniecenie. Staram się spać tak, żeby ta skóra była jak najmniej narażona na gniecenie się, ale wiadomo, jak jest w nocy, często się przewracamy itp. No i rano budzę się z taką mocno zarysowaną kreską. Jak zrobię sobie piling, nałożę jakąś maseczkę np. z jogurtu czy miodu albo potrzymam przez kilka minut pod okiem torebkę z zaparzonego rumianku, potem dam na to krem nawilżający to ta kreska się zmniejsza.
Zauważcie też czy nie macie zmarszczek na szyi, bo ja mam od spania na boku.
A jak leżymy na plecach... skóra w żadnym miejscu się ,,nie gniecie'', tylko jak tu się nauczyć spać na plecach?
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 15:42   #103
olelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Jesteś młodziutka więc nie warto niszczyć wszystkimi kremami naraz. Ja polecam zmianę diety no i oczywiście rzucenie wszystkich nałogów z alkoholem, papierosami, narkotykami a nawet kawą na czele. Z kremów to ostatnio w wysokich obcasach extra wizażystka mówiła o beepure. Więc może ten.
olelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 21:49   #104
Friidaa
Przyczajenie
 
Avatar Friidaa
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Dziewczyny, a co sądzicie o takich profesjonalnych zabiegach na odmłodzenie skóry, na przykład właśnie przeciw zmarszczkom, jak te http://www.geneo.info.pl/zabiegi/? Do tej pory używałam tylko drogeryjnych kosmetyków, a zabiegi to tylko najzwyklejsze u kosmetyczki. W sumie młoda jestem, ale zmarszczki mam... Myślicie, że warto zainwestować trochę funduszy w takie profesjonalne zabiegi? Tylko, żeby efekty były...
__________________
I am sixteen going on seventeen...
Friidaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 13:42   #105
anielapawlowska
Przyczajenie
 
Avatar anielapawlowska
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Może po prostu nie trzeba się uśmiechać jak Kim k:P
anielapawlowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:41   #106
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Wg mnie warto zainwestować w dobre sera (wcale nie drogie) np. z witaminą C czy niacyną (witaminą PP), dobrze się odżywiać (pod kątem zmarszczek przede wszystkim kwasy tłuszczowe omega 3 i nie mieć niedoborów), pić zieloną herbatę. Do tego masaże twarzy i kremy z filtrem UVA 50+.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 21:23   #107
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Dobry wątek. Przyznam że mam dość głosów, że zmarszczki to dopiero po 30 urodzinach. Ja mam problem z poziomą, dość wyraźną zmarszczką na czole i bruzdy od nosa do ust. Zmieniłam pielęgnację na taką bardziej anti-age, na razie bez efektów.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 10:06   #108
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Cytat:
Napisane przez sasanka92 Pokaż wiadomość
Mam podobne, trochę mniejsze, tzn krótsze te kreski.
Ktoś tu napisał, że to kurze łapki. Nie, kurze łapki robią się w zewnętrznych kącikach oczu, to są takie rozgałęzienia przypominające właśnie kurze łapki
A te zmarszczki, które ma tak wiele dziewczyn to poziome zmarszczki pod oczami.
Też jestem młoda, bo 21 lat, a już zmarszczki, ale... tak jak słusznie zauważyłyście to nie są zmarszczki od starzenia się czy braku nawilżenia, chociaż... w pewnym stopniu to też ma wpływ. Zauważyłam, że wiele moich rówieśniczek ma te poziome kreski.
Ale chodzi o to nieszczęsne spanie. Kiedyś czytałam taki krótki artykuł o profilaktyce zmarszczek, pojawił się tam taki punkt: śpij na plecach, że tak robią gwiazy hollywood itp, po prostu skóra nam się marszczy w trakcie spania, jeżeli trwa to ciągle przez 7 h przez kilkanaście lat to w końcu te kreski się utrwalają.
Wiem, że jakbym się przemogła i zaczęła spać na plecach to te kreski mogłabym znacznie zmniejszyć a nawet się ich pozbyc, ale... taka pozycja jest dla mnie strasznie męcząca, choćbym nie wiem, jak się zmuszała, nie zasnę... a po pewnym czasie zaczyna mnie boleć kręgosłup leżąc na plecach.
W ogóle ja mam te kreski bardziej widoczne pod lewym okiem - zazwyczaj śpię na lewym boku. Policzek lekko podjeżdża do góry i robi się zagniecenie. Staram się spać tak, żeby ta skóra była jak najmniej narażona na gniecenie się, ale wiadomo, jak jest w nocy, często się przewracamy itp. No i rano budzę się z taką mocno zarysowaną kreską. Jak zrobię sobie piling, nałożę jakąś maseczkę np. z jogurtu czy miodu albo potrzymam przez kilka minut pod okiem torebkę z zaparzonego rumianku, potem dam na to krem nawilżający to ta kreska się zmniejsza.
Zauważcie też czy nie macie zmarszczek na szyi, bo ja mam od spania na boku.
A jak leżymy na plecach... skóra w żadnym miejscu się ,,nie gniecie'', tylko jak tu się nauczyć spać na plecach?
Nie sądziłam, że spanie może mieć wpływ na zmarszczki. Rzeczywiście masz rację, w jakimś stopniu spanie je powoduje. Tak samo jak Ty nie mogę przestawić się na spanie na plecach, zawsze śpie na brzuchu albo na boku. Nie dam rady spać inaczej chyba nie pozostaje mi nic innego jak dobre kremy i joga twarzy. Zobaczymy co z tego wyjdzie
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 15:35   #109
sylwia4501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Są dostępne zabiegi na okolice oczu, napinające, ujędrniające, kolagenowe, dzięki czemu po wykonaniu całej serii zabiegów zmarszczki mimiczne wokół oczu są wyraźnie mniejsze, mniej zauważalne. W salonach kosmetycznych powinnaś popytać, na pewno z firmy Bielenda Professional jest taki zabieg, i niektóre salony mają go w swojej ofercie. Warto połączyć ten zabieg z mezoterapią bezigłową na okolice oczu, wtedy efekt jest jeszcze lepszy. Polecam również fale radiowe z laserem biostymulującym, efekty są na prawdę mega.

Edytowane przez sylwia4501
Czas edycji: 2015-02-17 o 15:37
sylwia4501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 23:51   #110
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Hej. mam 20 lat i zauważyłam zmarszczki mimiczne na swojej skórze, trochę mi one przeszkadzają, wydaje mi się osobiście ,że są one dosyć widoczne.. Jedna pojawiła się pomiędzy brwiami a druga na szczycie czoła, podłużna , są dosyć płytki, czy mogłabym jakoś się ich pozbyć? Moja cera ogolie byłą zniszczona w dzieciństwie od kosmetyków ze spirytusem , ponieważ miałam ogromne kilkuletnie problemy z trądzikiem, teraz sie ich pozbyłam, ale moja skóra była bardzo sucha. Zainwestowałam w krermy z masłem kakaowym z Avonu, w zwykły krem nivei (ten gęsty, nie soft) i codziennie ich używam, stosowałam też krem z ziaji, wymieniłam także podkłady na te, które mają za zadanie dodatkowo nawilżać skórę,, po pół roku takiej pielęgnacji moja skóa poprawiła swój koor, jest mniej ziemista i nie jest już tak bardzo sucha, jednak nadal mam te okropne, przeszkadzające mi płytkie zmarszczki, załamuje mnie to bo mam wrażenie ze nie wyglądam na 20 lat.. ( dodam ,że nie palę i nie piję ,a także nie mam innych szkodliwych nałogów) co powinnam zrobić aby pozbyć sie tych zmarszczek mimicznych ? mogłabym prosić o zaproponowanie jakiś sprawdzonych kremów, najlepiej nie zbyt drogich (ponieważ mój fundusz nie wystarcza na to ponieważ jeszcze nie podjęłam pracy) , które pomógłby by mi ? Bardzo proszę o odpowiedź, bardzo mnie to frustruje (dodam ,że raczej jestem bardzo blada, unikam słońca i solarium ,a także stosuję filtry uv o zażywam suplementy z witaminami)
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 18:50   #111
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

hej dziewczyny
ja zmarszczek nie mam, ale widze ze ta skóra pod oczami nie jest taka jak kiedys no mam te 25 lat już używam kremu z rival de loop jest tani i ma dore opinie, ale myślałam nad czymś lepszym,bardziej w konkretnej konsystencji,może masło shea?
jeśli chodzi o zmarszczki od spania,to jak najbardziej przecież tyle sie mówi o zmarszckach mimicznych (śmiech,marszczenie czoło itd)a co dopiero jak mamy''zgniecioną '' w jakis tam sposób twarz przez 8h snu
ja lubie spac na prawym boku i często daje za wygraną
a jeszcze cos zauwazylam! pod prawym okiem mam taką właśnie kreske a pod lewym nie ,oczywiscie to nie jest jakas głęboka zmarszczka ja ją tylko widze jak sie dobrze przyjrze i jestem w 100%pewna ze to od spania na prawym boku
jesli chodzi o sposoby które mogą zapobiec/opóźnic zmarszczki to napewno:nie opalanie twarzy,wysoki filtr,zdrowe odżywianie,zero nałogów,wysypianie sie,nie stresowanie sie,dużo wody,no i kremy kremy i sera.Najlepiej żeby były jak najbardziej ''wartościowe'' a nie takie jak w drogeriach kremy sama parafina i kilka konserwantów
ale duże znaczenie mają geny,moja mama ma bardzo mało zmarszczek a nigdy jakoś nie kombinowała szczególnie z dbaniem o cere ,krem na noc na dzien i tyle a w młodości często sie opalała.
No i kawe też by pasowało odstawić,ale ja chyba nie dam rady ,tą jedną małą musze wypić.

Edytowane przez danana
Czas edycji: 2015-04-11 o 18:53
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:17   #112
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
jesli chodzi o sposoby które mogą zapobiec/opóźnic zmarszczki to napewno:nie opalanie twarzy,wysoki filtr,zdrowe odżywianie,zero nałogów,wysypianie sie,nie stresowanie sie,dużo wody,no i kremy kremy i sera.Najlepiej żeby były jak najbardziej ''wartościowe'' a nie takie jak w drogeriach kremy sama parafina i kilka konserwantów
ale duże znaczenie mają geny,moja mama ma bardzo mało zmarszczek a nigdy jakoś nie kombinowała szczególnie z dbaniem o cere ,krem na noc na dzien i tyle a w młodości często sie opalała.

To może odziedziczyłaś geny po swojej mamie i też będziesz miała mało

Szczerze nie mam pojęcia co tak naprawdę wpływa na zmarszczki. Ja mam 36 lat i prawie żadnych a zdarza mi się zapalić czy wypić drinka, nie używam kremów z filtrem i namiętnie wystawiam buzię do słońca, pracę mam mega stresującą i zdarza mi się zasnąć w makijażu. Kremów przeciwzmarszczkowych nie mam. Najczęściej nivea albo nawilżający tołpy. Jedyne co mi przychodzi do głowy, że kawy nie piję

TŻ ma pod oczami jak nie kremuje a jak parę dni się pilnuje to mu się zdecydowanie spłycają. Pali jak smok.
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 23:06   #113
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
To może odziedziczyłaś geny po swojej mamie i też będziesz miała mało

Szczerze nie mam pojęcia co tak naprawdę wpływa na zmarszczki. Ja mam 36 lat i prawie żadnych a zdarza mi się zapalić czy wypić drinka, nie używam kremów z filtrem i namiętnie wystawiam buzię do słońca, pracę mam mega stresującą i zdarza mi się zasnąć w makijażu. Kremów przeciwzmarszczkowych nie mam. Najczęściej nivea albo nawilżający tołpy. Jedyne co mi przychodzi do głowy, że kawy nie piję

TŻ ma pod oczami jak nie kremuje a jak parę dni się pilnuje to mu się zdecydowanie spłycają. Pali jak smok.

no może oby,póki co podobno wyglądam na mniej niż mam
ja do tej pory tez wystawialam nawet sporo sie opalałam ale teraz juz bede konsekwentnie chronić twarz w lato chociaz z opalania całkowicie nie bede rezygnowac,mało słonca mamy w ciagu roku i trzeba korzystać
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 00:33   #114
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

JA póki co mam mało widoczne zmarszczki, ale zaczęłam dbać o cerę, żeby się nie pogłębiały... Teraz używam olejku arganowego do twarzy z kwasem hialuronowym z Bielendy, ładnie napina i nawilża skórę. Nazywa się jakoś argan face oil
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 22:16   #115
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
JA póki co mam mało widoczne zmarszczki, ale zaczęłam dbać o cerę, żeby się nie pogłębiały... Teraz używam olejku arganowego do twarzy z kwasem hialuronowym z Bielendy, ładnie napina i nawilża skórę. Nazywa się jakoś argan face oil

stosujesz go na noc na oczyszczoną twarz czy jakoś też w ciągu dnia?
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 08:48   #116
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

ta opcja olejku bielendy z kwasem jest bardzo dobra, w szczególności, że nie dodatkowo ładnie nawilża cerę, dzięki czemu jest promienna
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 17:54   #117
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

jak stosujecie ten olejek? bo jestem ciekawa.
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 20:30   #118
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Hej. mam 20 lat i zauważyłam zmarszczki mimiczne na swojej skórze, trochę mi one przeszkadzają, wydaje mi się osobiście ,że są one dosyć widoczne.. Jedna pojawiła się pomiędzy brwiami a druga na szczycie czoła, podłużna , są dosyć płytki, czy mogłabym jakoś się ich pozbyć? Moja cera ogolie byłą zniszczona w dzieciństwie od kosmetyków ze spirytusem , ponieważ miałam ogromne kilkuletnie problemy z trądzikiem, teraz sie ich pozbyłam, ale moja skóra była bardzo sucha. Zainwestowałam w krermy z masłem kakaowym z Avonu, w zwykły krem nivei (ten gęsty, nie soft) i codziennie ich używam, stosowałam też krem z ziaji, wymieniłam także podkłady na te, które mają za zadanie dodatkowo nawilżać skórę,, po pół roku takiej pielęgnacji moja skóa poprawiła swój koor, jest mniej ziemista i nie jest już tak bardzo sucha, jednak nadal mam te okropne, przeszkadzające mi płytkie zmarszczki, załamuje mnie to bo mam wrażenie ze nie wyglądam na 20 lat.. ( dodam ,że nie palę i nie piję ,a także nie mam innych szkodliwych nałogów) co powinnam zrobić aby pozbyć sie tych zmarszczek mimicznych ? mogłabym prosić o zaproponowanie jakiś sprawdzonych kremów, najlepiej nie zbyt drogich (ponieważ mój fundusz nie wystarcza na to ponieważ jeszcze nie podjęłam pracy) , które pomógłby by mi ? Bardzo proszę o odpowiedź, bardzo mnie to frustruje (dodam ,że raczej jestem bardzo blada, unikam słońca i solarium ,a także stosuję filtry uv o zażywam suplementy z witaminami)
Kontroluj mimikę twarzy, proste. U nas w kraju, mam wrażenie, że ludzie w ogóle nie myślą o tym, że wykrzywiając swoje oblicze kilkadziesiąt razy dziennie, robią swojej skórze duże "aua". Mnie ostatnimi czasy ciarki przechodzą na myśl jak będą wyglądać za ileś lat ci, którzy namiętnie marszczą brwi, czoło albo oczy.
Ponadto w internecie jest sporo ćwiczeń na wzmocnienie mięśni twarzy które właśnie od takiego nawykowego ich napinania przestają się prawidłowo rozkurczać. Duże znaczenie ma oczywiście grubość skóry i tkanki tłuszczowej, ale dobre nawyki to podstawa.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2016-03-05 o 20:32
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 13:30   #119
urszula87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: Zmarszczki w młodym wieku.

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
Krem nawilża i odżywia, a substancje zawarte w kremach nie docierają do głębokich warstw skóry jedynie mają działanie powierzchniowe.
Nie dajcie się nabrać na chwyty marketingowe "efekt botoksu/liftingu ))
Całkowicie się z Tobą nie zgodzę. W zupełności rozumiem niedowierzanie, ale nie masz racji, bo przekonałam się o tym na własnej skórze (dosłownie). Wszystko zależy do tego z czego się składa taki krem - ile ma niepotrzebnej chemii.
urszula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 13:30:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.