Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-04, 15:34   #1
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329

Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami


Hej w tytule zawarłam najbardziej problematyczne dla mnie niedoskonałości. Zacznę od tego, że od zawsze borykałam się z rumieńcami na policzkach. Raz było lepiej, raz gorzej. Dalej tak jest. Jednego dnia policzki blade, a następnego zaróżowione (prawie czerwone!). Jakiś czas temu męczyłam się z kaszką na czole i krostkami. Teraz znów mam ten problem. Dodatkowo na brodzie mam pełno czerwonych krostek oraz samych śladów (blizn). Na czole i nosie mam pełno czarnych kropek. Wiem, że o cerę naczynkową należy odpowiednio dbać. Możecie polecić mi jakis fajny i lekki krem nadający się pod podkład mineralny? Czy te krostki i czarne kropeczki wynikają z nie dokładnego oczyszczania? Co do cieni pod oczami. Możliwe, że to przez nietolerancje pokarmową? Jakiś czas temu źle się czułam i prawie nic nie jadłam. Cienie były wtedy zdecydowanie mniejsze.
Moja obecna pielęgnacja:
- tonik i płyn miceralny w jednym z Vianka do cery naczynkowej -rano i wieczorem pod demakijażu
- demakijaż olejkiem z vianka
- krem pod oczy łagodzący z sylveco rano i wieczorem
- peeling enzymatyczny z sylveco
- tonik różany z evree oraz woda z czystka
- pod makijaż krem nawilżający z lumene (czas na zmianę bo jest już za ciężki)
Jak widzicie nie jest tego dużo i stawiam głównie na naturalną pielęgnację. Dodam, że mam 22 lata. Może jest tu ktoś z podobnymi problemami i może mi doradzić marzy mi się cera przy której nie musialabym dzień w dzień się malować..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 10:22   #2
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej w tytule zawarłam najbardziej problematyczne dla mnie niedoskonałości. Zacznę od tego, że od zawsze borykałam się z rumieńcami na policzkach. Raz było lepiej, raz gorzej. Dalej tak jest. Jednego dnia policzki blade, a następnego zaróżowione (prawie czerwone!). Jakiś czas temu męczyłam się z kaszką na czole i krostkami. Teraz znów mam ten problem. Dodatkowo na brodzie mam pełno czerwonych krostek oraz samych śladów (blizn). Na czole i nosie mam pełno czarnych kropek. Wiem, że o cerę naczynkową należy odpowiednio dbać. Możecie polecić mi jakis fajny i lekki krem nadający się pod podkład mineralny? Czy te krostki i czarne kropeczki wynikają z nie dokładnego oczyszczania? Co do cieni pod oczami. Możliwe, że to przez nietolerancje pokarmową? Jakiś czas temu źle się czułam i prawie nic nie jadłam. Cienie były wtedy zdecydowanie mniejsze.
Moja obecna pielęgnacja:
- tonik i płyn miceralny w jednym z Vianka do cery naczynkowej -rano i wieczorem pod demakijażu
- demakijaż olejkiem z vianka
- krem pod oczy łagodzący z sylveco rano i wieczorem
- peeling enzymatyczny z sylveco
- tonik różany z evree oraz woda z czystka
- pod makijaż krem nawilżający z lumene (czas na zmianę bo jest już za ciężki)
Jak widzicie nie jest tego dużo i stawiam głównie na naturalną pielęgnację. Dodam, że mam 22 lata. Może jest tu ktoś z podobnymi problemami i może mi doradzić marzy mi się cera przy której nie musialabym dzień w dzień się malować..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej

Moja koleżanka ma podobną cere...ja bym Ci poleciła peeling kwasem azelainowym, jest bezpieczny. Polecany dla osób z cerą naczynkową, rumieniem, zaskórnikami itp Rumień powinien zniknąć po serii. Kwas azelainowy nie jest wrażliwy na słońce ale dla bezpieczeństwa powinno się używać kremu z filtrem 20 lub 30.
Poczytaj sobie o tym kwasie, ja sama go używam i jestem zadowolona Kupiłam na ZSK, tani i skuteczny.
Co do worków pod oczami i cieniami to może mieć związek z nerkami. Na twarzy często ukazuje się to co jest niewidoczne gołym okiem czyli problemy wewnątrz Nas.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 16:00   #3
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

Mam podobną cerę. Nie mam już problemów z zaskónikami czy trądzikiem, ale wciąż jest płytko unaczyniona i z widocznymi cieniami pod oczami.
Nie polecam pielęgnacji naturalnej. Mi bardzo pomogła pielęgnacja apteczna/kwasy.
Polecam kremy: Lysalpha Active, Effaclar Duo plus. Moim zdaniem są najlepsze dla trądzikowej i płytkounaczynionej cery. Pierwszy zawiera kwasy PHA wzmacniające naczynka, a drugi niacynamid i pochodną kwasu salicylowego . Używałam ich codziennie rano i wieczorem, grubą warstwą, przez miesiąc, w miesiącach o słabym nasłonecznieniu. Polecam też bardzo tonik Ziaja liście manuka z niewielką zawartością kwasów PHA i migdałowego. Cudnie odświeża i oczyszcza
Ciekawie też wygląda żel punktowy na niedoskonałości z tej samej serii, zawiera bowiem ekstrakt z lukrecji, który zmacnia naczynka i wyrównuje koloryt. Nie miałam niestety okazji go przetestować.
Ponadto: serum z witaminą C oraz filty przeciwsłoneczne.
Doprowadzenie mojej cery do stanu bez żadnych pryszczy i zaskórników zajęło mi kilka lat. Bardzo dużą zmianę na plus zauważyłam po przerzuceniu się z ciężkich podkładów typu Color Stay na podkłady w kompakcie, wieloetapowe oczyszczanie twarzy (conajmniej dwa razy dziennie). Moja cera jest w dobrym stanie i na codzień chodzę bez szpachli, która moim zdaniem jednak szkodzi tego typu skórze.
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 09:36   #4
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

Znam bardzo dobry krem, który radzi sobie z wypryskami i jest przeznaczony do cery naczynkowej - azelac z firmy sesderma. Jest naprawdę świetny. Miałam okropny trądzik, który wyleczyłam u kosmetyczki kwasem azelac, a teraz podtrzymuję tego efekty za pomocą tego kremu. Jego działanie poniekąd uzupełniam serum z witaminą C z tej samej firmy. Odmładza, rozjaśnia i przyspiesza gojenie, jak coś wyskoczy. Tylko w przypadku serum nie dam sobie głowy uciąć, że jest również do skóry nauczynkowej. Te kosmetyki są świetne, ale niestety mają swoją cenę. Wypróbuj - mi pomogły
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 10:12   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Znam bardzo dobry krem, który radzi sobie z wypryskami i jest przeznaczony do cery naczynkowej - azelac z firmy sesderma. Jest naprawdę świetny. Miałam okropny trądzik, który wyleczyłam u kosmetyczki kwasem azelac, a teraz podtrzymuję tego efekty za pomocą tego kremu. Jego działanie poniekąd uzupełniam serum z witaminą C z tej samej firmy. Odmładza, rozjaśnia i przyspiesza gojenie, jak coś wyskoczy. Tylko w przypadku serum nie dam sobie głowy uciąć, że jest również do skóry nauczynkowej. Te kosmetyki są świetne, ale niestety mają swoją cenę. Wypróbuj - mi pomogły
Tu sie zgodze, wit C super przyspiesza gojenie sie wypryskow
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 11:10   #6
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

Dziękuję za rady dziewczyny Na razie kupiłam sobie krem Effaclar Duo plus. Zobaczymy czy pomoże na zaskórniki, bo aktualnie całe czoło mam w czarnych kropkach
Cienie pod oczami faktycznie mogą mieć związek ze złą dietą. Zacznę pić więcej wody i może zauważę poprawę
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 14:18   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

Mam podobną gębę. Zgadzam się z serum z witaminą C, to chyba najlepiej uszczelnia naczynka. Ja używam z Biochemii urody w wersji DIY, bo wychodzi o wiele taniej niż te gotowe (wit. C się łatwo rozkłada, trzeba kupić kosmetyk z wyższej półki, żeby ona tam w ogóle jeszcze była).

Co zaś do zaskórników, to jak masz taką cerę, to choćbyś stanęła na uszach, do końca się ich nie pozbędziesz. Na początek polecam zwykłe oczyszczanie manualne u kosmetyczki, żeby pozbyć się tych starych i zasklepionych, a potem złuszczanie kwasem, żeby opóźnić powstawanie następnych. Na początek wystarczy jakaś maść z apteki raz w tygodniu jak Glyko A z glikolowym albo Skinoren z azealinowym. Potem można przejść do poważniejszych peelingów kwasami 30% albo 40%. Effaclar Duo to słaby zawodnik jak na swoją cenę. Sesderma lepsza, ale piekielnie droga. Osobiście wolę zainwestować w dobry peeling kwasowy, a kemu używać raczej zwykłego nawilżającego, bo żadne kremy i tak nie będą miały stężenia substancji aktywnych na tyle wysokiego co taki produkt złuszczający. Generalnie człowiek z zaskórnikami musi być wyposażony w porządny profesjonalny lub apteczny złuszczacz. Chociaż też kocham naturalne kosmetyki Sylveco, to one nie wystarczają na takie problemy. Czasem trzeba pojechać po gębie czymś mocniejszym.

Co zaś do cieni pod oczami to potencjalnych przyczyn jest multum. Żeby sprawdzić, czy to dieta, musiałabyś zastosować dietę eliminacyjną. To może też być na przykład za cienka skóra pod okiem albo względy genetyczne. Ale też oznaka jakiejś choroby.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-04-18 o 14:23
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-21, 06:16   #8
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera naczynkowa, zaskórniki, cienie pod oczami

hej podłącze się. A co polecicie dla cery naczynkowej jesli chodzi o kremy z filtrem? zastanawiam się nad kremem cc z pharmaceris spf 30. czy miałyście już stycznośc z jakims kremem cc bądz bb z serii aptecznej?
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-21 07:16:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.