moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-02, 09:38   #1
Kritana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39

moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?


Witajcie kobietki i pięknie proszę o radę...

Mój naturalny kolor włosów to "mysi" blond. Jakiś dłuuugi czas temu zafarbowałam je na coś w stylu złotego blondu, nie pamiętam jaką farbą (to zresztą nie było pierwsze farbowanie). Od kilku miesięcy próbuję się pozbyć tego złota (tudzież żółtawego..) koloru - bezskutecznie... Byłam już na profesjonalnym farbowaniu u fryzjera farbami Majirel (dwukrotnie), używałam też farb sklepowych (ostatnio Loreala Excellence) i efekt jest taki, że do 2-3 myć utrzymuje mi się mój wymarzony kolor popielaty blond, a potem znowu wyłazi to złoto! Wygląda to tak, jakby włos "nie przyswajał" farby do wewnątrz i farby trwale koloryzujące działają na mnie jak szampony koloryzujące...
Może któraś z Was miała podobny problem?Czy konieczna jest dekoloryzacja albo jakiś inny zabieg, żeby udało mi się przefarbować na popoiel?
Z góry dziękuję za rady
__________________
Lena Aleksandra vel Łyju 16.03.2010
Kritana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 13:29   #2
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Musisz najpierw pozbyć się starej farby i dopiero wtedy pomalować włosy na upragniony kolor
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 19:01   #3
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Żeby nie zakładać nowego wątku, piszę tutaj Chociaż mój problem jest trochę inny. Pofarbowałam włosy ale z jednej farby wyszły mi tak jakby 2 kolory. Od skóry jest ten kolor który być powinien, a im dalej tym farba coraz mniej się przyjęła tak że na końcach włosów jest zupełnie inny kolor niż przy skórze.
Dla wyjaśnienia naturalny kolor mam ciemny blond (nie farbowane do tej pory) a chciałam nadać im trochę rudego odcienia. W czwartek pofarbowałam je farbą "L'oreal excellence creme" i właśnie efekt był taki jak powyżej, ale powiedziano mi że może to być przyczyną że kupiłam "krem" a one niby słabsze są. No więc w sobotę poprawiłam http://www.kmdelikatesy.pl/files/zdj...17072480_0.jpg ale i przy tej farbie efekt był taki sam. Więc może któraś z was znałaby może przyczynę czemu tak się stało?
__________________
Zakochana 6 lat i kolejny miesiąc leci
I chciałabym codziennie spijać uśmiech z Twoich ust...

Razem od: 1.01.2010
Zaręczyny: 13.09.2014
Ślub: 6.08.2016

Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 21:08   #4
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Kiedy robiłaś to pierwsze farbowanie na ciepły odcień? Raczej ciepły pigment powinien się spłukać, wypłukuje się szybciej niż chłodny. Jesli faktycznie nic nie działą, spróbuj Color Touch popielatay, który nadaje zimny połysk.
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 06:09   #5
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Cytat:
Napisane przez joannaabram Pokaż wiadomość
Kiedy robiłaś to pierwsze farbowanie na ciepły odcień? Raczej ciepły pigment powinien się spłukać, wypłukuje się szybciej niż chłodny. Jesli faktycznie nic nie działą, spróbuj Color Touch popielatay, który nadaje zimny połysk.
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

Obie farby miały ciepły odcień i robiłam je w przeciągu 3 dni.

I nie chodzi mi o spłukiwanie koloru ( chociaż w ogóle chyba słabo się trzyma moich włosów) tylko że po prostu na moich włosach on bezpośrednio po farbowaniu nie został.
__________________
Zakochana 6 lat i kolejny miesiąc leci
I chciałabym codziennie spijać uśmiech z Twoich ust...

Razem od: 1.01.2010
Zaręczyny: 13.09.2014
Ślub: 6.08.2016

Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 19:13   #6
pachnacawyspa
Przyczajenie
 
Avatar pachnacawyspa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 4
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Cytat:
Napisane przez Kritana Pokaż wiadomość
Witajcie kobietki i pięknie proszę o radę...

Mój naturalny kolor włosów to "mysi" blond. Jakiś dłuuugi czas temu zafarbowałam je na coś w stylu złotego blondu, nie pamiętam jaką farbą (to zresztą nie było pierwsze farbowanie). Od kilku miesięcy próbuję się pozbyć tego złota (tudzież żółtawego..) koloru - bezskutecznie... Byłam już na profesjonalnym farbowaniu u fryzjera farbami Majirel (dwukrotnie), używałam też farb sklepowych (ostatnio Loreala Excellence) i efekt jest taki, że do 2-3 myć utrzymuje mi się mój wymarzony kolor popielaty blond, a potem znowu wyłazi to złoto! Wygląda to tak, jakby włos "nie przyswajał" farby do wewnątrz i farby trwale koloryzujące działają na mnie jak szampony koloryzujące...
Może któraś z Was miała podobny problem?Czy konieczna jest dekoloryzacja albo jakiś inny zabieg, żeby udało mi się przefarbować na popoiel?
Z góry dziękuję za rady
Dobrze by było gdybyś zeszła z tego złotego dekoloryzacją lub rozjaśniaczem. Później pokryj to farbą z odcieniem popielatego, ale max na 3% wodzie, żeby już nie męczyć włosów. Dalej co kilka dni przygotuj roztwór z płukanką srebrną i tak polej włosy po myciu. Pamiętaj tylko żeby użyć płukanki w takich proporcjach jak jest zalecane, wtedy utrzymasz popielaty odcień, a nie fioletowy
pachnacawyspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:34   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Cytat:
Napisane przez pachnacawyspa Pokaż wiadomość
Dobrze by było gdybyś zeszła z tego złotego dekoloryzacją lub rozjaśniaczem. Później pokryj to farbą z odcieniem popielatego, ale max na 3% wodzie, żeby już nie męczyć włosów. Dalej co kilka dni przygotuj roztwór z płukanką srebrną i tak polej włosy po myciu. Pamiętaj tylko żeby użyć płukanki w takich proporcjach jak jest zalecane, wtedy utrzymasz popielaty odcień, a nie fioletowy
Wątpię, żeby autorka tego postu czekała prawie 4 lata na odpowiedź, ale może przyda się komuś innemu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 13:08   #8
Martikka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Moje włosy tez nie chcą się ani trochę zafarbować..Mam włosy ciemny brąz, próbowałam wiele razy nadać im trochę inny odcień stosując szamponetki (najczęściej Marion), ale nic nie widać na moich włosach..kupiłam ostatnio nawet kolor "hebanowa czerń" - ale oczywiście nadal mam mój kolor..Jaka może być przyczyna tego, że włosy nie chcą się ufarbować? trzymam zawsze nawet dłużej niż podaje instrukcja..około godziny..
Nie chcę za bardzo stosować farby , ponieważ nie chcę zniszczyć włosów..

Pozdrawiam
Martikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 16:11   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Możliwe, ze masz bardzo zdrowe wlosy, gładkie, lejące. Pisałam już o tym, moja siostra ma podobnie, prawdopodobnie ma domknięte łuski, dlatego nawet rozjaśniacz nic nie dał.
Spróbujemy z podgrzewaniem, może to coś da.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 20:51   #10
weluni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Czy to możliwe że żadna farba nie utrzyma sięna moich włosach?

Mam pytanie. Otóż w lipcu ubiegłego roku farbowałąm włosy farba Venita Multi Color. Jest to teoretycznie trwała farba, ale na moich włosach utrzymała się około 1,5 tygodnia, przy czym zmywać zaczęła się od razu. Włosy myję codziennie.

Nauczona doświadczeniem postanowiłam tym razem kupić farbę fryzjerską Chantal. Włosy farbowałam wczoraj, dziś myjąc włosy zauważyłam zę woda robi się ciemniejsza (nie strasznie ciemna, ale widać żę to farba). Czyli znów zaczyna się zmywać.

Stąd moje pytanie. Czy to możliwe że na moich włosach farba się poprostu nie utrzyma?

Moje włosy są ciękie, zdrowe i nawilżone (używam masek). Słyszałam żę zrdowe włosy gorzej się stylizują i farbują.
weluni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:10   #11
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Czy to możliwe że żadna farba nie utrzyma sięna moich włosach?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Otóż w lipcu ubiegłego roku farbowałąm włosy farba Venita Multi Color. Jest to teoretycznie trwała farba, ale na moich włosach utrzymała się około 1,5 tygodnia, przy czym zmywać zaczęła się od razu. Włosy myję codziennie.

Nauczona doświadczeniem postanowiłam tym razem kupić farbę fryzjerską Chantal. Włosy farbowałam wczoraj, dziś myjąc włosy zauważyłam zę woda robi się ciemniejsza (nie strasznie ciemna, ale widać żę to farba). Czyli znów zaczyna się zmywać.

Stąd moje pytanie. Czy to możliwe że na moich włosach farba się poprostu nie utrzyma?

Moje włosy są ciękie, zdrowe i nawilżone (używam masek). Słyszałam żę zrdowe włosy gorzej się stylizują i farbują.
mam podobnie, kolor łapie mi trwale dopiero po kilkukrotnym zafarbowaniu ich jednym i tym samym kolorem
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 21:34   #12
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Czy to możliwe że żadna farba nie utrzyma sięna moich włosach?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Otóż w lipcu ubiegłego roku farbowałąm włosy farba Venita Multi Color. Jest to teoretycznie trwała farba, ale na moich włosach utrzymała się około 1,5 tygodnia, przy czym zmywać zaczęła się od razu. Włosy myję codziennie.

Nauczona doświadczeniem postanowiłam tym razem kupić farbę fryzjerską Chantal. Włosy farbowałam wczoraj, dziś myjąc włosy zauważyłam zę woda robi się ciemniejsza (nie strasznie ciemna, ale widać żę to farba). Czyli znów zaczyna się zmywać.

Stąd moje pytanie. Czy to możliwe że na moich włosach farba się poprostu nie utrzyma?

Moje włosy są ciękie, zdrowe i nawilżone (używam masek). Słyszałam żę zrdowe włosy gorzej się stylizują i farbują.
Pewnie że możliwe, ja mam dokładnie tak samo

spadła im porowatość, czyli będą trudno łapać kolor, ale jak złapią, to na amen
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:35   #13
weluni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Dot.: Czy to możliwe że żadna farba nie utrzyma sięna moich włosach?

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Pewnie że możliwe, ja mam dokładnie tak samo

spadła im porowatość, czyli będą trudno łapać kolor, ale jak złapią, to na amen
A co zrobić żeby złapał na amen?
weluni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:41   #14
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Czy to możliwe że żadna farba nie utrzyma sięna moich włosach?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
A co zrobić żeby złapał na amen?
mi się ta sztuka nie do końca udała, ale zawsze zostaje mi rudy refleks
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 10:42   #15
aeris88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 35
Unhappy Farba do włosów "nie łapie"...

Witam. Farbuję włosy regularnie (mniej więcej raz na 1,5 miesiąca) od dobrych 5 lat, jeśli nie dłużej. Nie są to drastyczne zmiany w kolorach - od ciemnego po jasny blond. Kilka miesięcy temu farbowanie nie przyniosło żadnego efektu, prócz lekkiego zabarwienia odrostów. Od tego czasu testuję różne farby różnych firm, nadal nic. Z czego to wynika? Dodam, że w żaden sposób nie pogorszył się mój sposób pielęgnacji włosów, wręcz przeciwnie, coraz częściej zaczęłam sięgać po maski, odżywki, na moje niewprawne oko są wciąż w tej samej kondycji...
aeris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 11:15   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farba do włosów "nie łapie"...

Cytat:
Napisane przez aeris88 Pokaż wiadomość
Witam. Farbuję włosy regularnie (mniej więcej raz na 1,5 miesiąca) od dobrych 5 lat, jeśli nie dłużej. Nie są to drastyczne zmiany w kolorach - od ciemnego po jasny blond. Kilka miesięcy temu farbowanie nie przyniosło żadnego efektu, prócz lekkiego zabarwienia odrostów. Od tego czasu testuję różne farby różnych firm, nadal nic. Z czego to wynika? Dodam, że w żaden sposób nie pogorszył się mój sposób pielęgnacji włosów, wręcz przeciwnie, coraz częściej zaczęłam sięgać po maski, odżywki, na moje niewprawne oko są wciąż w tej samej kondycji...
Może spróbuj z podgrzewaniem?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 11:24   #17
aeris88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 35
Dot.: Farba do włosów "nie łapie"...

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Może spróbuj z podgrzewaniem?
Ech zielona jestem... co to znaczy?
aeris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:31   #18
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farba do włosów "nie łapie"...

Cytat:
Napisane przez aeris88 Pokaż wiadomość
Ech zielona jestem... co to znaczy?
Najpierw myjesz głowę mocno oczyszczającym szamponem, żeby zmyć silikony itp farbę nakładasz normalnie, jeśli jest napisane, że na suche włosy, ja bym użyła suszarki. Gorące powietrze podobno otwiera łuski włosów. Oczywiście, włosy na tym trochę ucierpią głowę owinęłabym folią i lekko podgrzała farbę. Nie przesadź, bo możesz spalić włosy. Oczywiście, zależy, jak jasny jest ten blond?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 19:27   #19
aeris88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 35
Dot.: moje włosy "nie przyjmują" farby :( co robić?

Jutro pomęczę się z tą farbą http://multimedia.agito.pl/zdjecia/1...zowy-blond.jpg
Jest na sucho, więc "podgrzeję" najpierw włosy, jak radzisz Ciekawe czy cokolwiek tym razem wyjdzie...

EDIT: no to tak - pomimo dostosowania się do porady 10-15 cm od nasady powstał śliczny blond, bardzo zbliżony do zdjęcia, poniżej... bez zmian, są może minimalnie rozjaśnione. Już nie wiem co mam z nimi robić, chyba zostaje dekoloryzacja... A póki co mogę udawać, że to planowane hombre

Edytowane przez aeris88
Czas edycji: 2014-06-03 o 18:33
aeris88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-02 20:27:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.