Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 22:04   #1
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42

Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)


Jak wiemy, OCL potrafi zdziałać cuda z naszą twarzą Sama od kilku tygodni myję twarz olejem z pestek winogron i jestem nieasamowicie zadowolona z efektów ( odstawiłam płyn micelarny i wszelkie kremy

A co sądzicie o myciu całego ciała tą metodą? Jaki olej sprawdziłby się najlepiej? Macie jakieś doświadczenia? A może widzicie jakieś przeciwwskazania?
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:58   #2
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Możesz rozwinąć temat?... akurat na takim oleju smażę, więc moja ciekawość wzrosła ;]

jak niby miałabyś zmyć z całego ciała ten olej?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 09:25   #3
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Ano mogę rozwinąć

Po pierwsze podaję linki z instrukcją obsługi OCM do twarzy:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...eansing+method - teoria

http://www.youtube.com/watch?v=PdFFKZDy7os - moje pierwsze źródło informacji

http://www.youtube.com/watch?v=5jpSi...eature=related - praktyka

Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to stosuję trochę zmodyfikowaną metodę. Do oczyszczania twarzy (a teraz również ciała) używam samego oleju z pestek winogron ( nie mieszam go z olejkiem rycynowym, ponieważ tak wysuszył moją suchą skórę , że tydzień dochodziła do siebie)

Z buziunią robię to tak:
1. Delikatnie moczę twarz ciepłą wodą
2. Na twarz nakładam odrobinę oleju z pestek winogron i myję twarz tak jak zwykłym żelem, można trochę pomasować.
3. Dosyć intensywnie moczę naolejowaną twarz bardzo ciepłą wodą. wtedy olej trochę się z nią miesza i jeszcze chwilę masuję.
4. Tym samym olejem i palcem wskazującym masuję zamknięte oko żeby zmyć makijaż. Zmywa nawet eyeliner. ( tłuszcz rozpuszcxza brud, kosmetyki i inny tłuszcz)
5. Biorę mały ręczniczek który przeznaczyłam specjalnie do tego celu i dokładnie wycieram nim twarz. Zmywa się wszystko, twarz absolutnie się nie świeci.
Powyższe czynności można powtórzyć, ale ja jestem leniwa i zazwyczaj robię to tylko raz
6. Obchlapuję twarz zimną wodą żeby zamknąć pory i wycieram ręcznikiem.

Jakie są efekty?
-moja skóra nie produkuje już tyle sebum w ciągu dnia.
- skóra jest nawilżona, sprężysta
- zachowuje swoją naturalną barierę ochronną, ponieważ nie używamy zawartych w żelach detergentów i innych chemikaliów
- nie męczę się z płynami do demakijażu bo nic nie usuwa go tak jak to
- o dziwno nie muszę już pilingować twarzy, jest gładziutka, żadnych suchych skórek
-nie muszę używać kremu, ponieważ olej nawilża w moją skórę w odpowiednim stopniu, raz na 2 tyg stosuję jedynie maseczkę
- dziewczyny pytają jaki mam fluid bo moja skóra wygląda cudnie. Trudno opisać ten efekt. Jest taka wypoczęta i wydaje się jakby była pokryta jakąś jedwabistą powłoką
- OCM prawie zupełnie zlikwidowało problem wyprysków. Pojawiają się tylko kiedy nażrę się słodyczy, ale są mniejsze i znikają migusiem. OCM pomogło również mojej przyjaciólce, która ma masakryczny trądzik, a dzięki OCM jest go o wiele mniej.


OCM do ciała stosuję od 3 dni i mam jeszcze takie małe psychiczne opory Przekonuję się jednak po 50 sprawdzeniu że nie śmierdzę pod pachami

MOje OCM do ciała:
1. Porządnie obchlapuję się ciepłą wodą, masuję ciało żeby rozpuścić brud i zmywam bardzo ciepłą wodą ( to otwiera pory i pomaga lepiej oczyścić).
2. Wylewam olej na rękę i aplikuję na całe ciało
3. Masuję ciało łapami żeby dozpuścić brud
4. Wycieram wszystko ręcznikiem
Polecam powtórzyć punkty od 2 do 4
5. Można oblać się zimną wodą żeby zamknąć pory, ale ja tego nie robię

Efekty:
-totalny detoks
- nawilżona skóra ( radzi sobie nawet z moimi suchymi łokviami)
- gładziutka skóra

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Muszę jeszcze dodać, że każda z nas ma inne potrzeby, metodę można modyfikować. Można również spróbować z innymi olejami, nie każdy będzie nam pasował. Ja zamierzam spróbować z oliwą z oliwek, z orzechów włoskich oraz z oliwą północy czyli z rzepakowym

Ten opis tylko wydaje się taki skomplikowany. Tak naprawdę to zwyczajne mycie twarz, tylko ze używa się do tego oleju
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 19:31   #4
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Ja używam oleju kokosowego parachute po prysznicu i umyciu się żelem, nakładam tak jak oliwke - na mokre cialo, masuje z 2 minuty a potem wycieram ręcznikiem. Wymyslilam to, bo nie znoszę zapachu oliwki, a uwielbiam zapach kokosa, do tego nie lubię smarować się balsamami. Skóra jest nawilżona, łokcie tez - a zimą zawsze mam z tym problem. Przy okazji myje też twarz tym olejem,a potem wycieram, widzę, że nieswiadomie stosowałam tę metodę
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 20:01   #5
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Ja używam oleju kokosowego parachute po prysznicu i umyciu się żelem, nakładam tak jak oliwke - na mokre cialo, masuje z 2 minuty a potem wycieram ręcznikiem. Wymyslilam to, bo nie znoszę zapachu oliwki, a uwielbiam zapach kokosa, do tego nie lubię smarować się balsamami. Skóra jest nawilżona, łokcie tez - a zimą zawsze mam z tym problem. Przy okazji myje też twarz tym olejem,a potem wycieram, widzę, że nieswiadomie stosowałam tę metodę
A można wiedzieć gdzie zerwałaś tego kokosa i ile kolorowych paciorków za to dałaś?
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 22:12   #6
PrettyBrush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Ja też stosuję OCM do oczyszczania twarzy. Tyle, że używam mieszanki olejów. 80% oleju słonecznikowego, 10% oleju rycynowego, bo mam suchą skóre (przy tłustej można dać więcej) i 10% oleju kokosowego (ze słoika ).

Cytat:
Napisane przez olga220988 Pokaż wiadomość
Z buziunią robię to tak:
1. Delikatnie moczę twarz ciepłą wodą
2. Na twarz nakładam odrobinę oleju z pestek winogron i myję twarz tak jak zwykłym żelem, można trochę pomasować.
3. Dosyć intensywnie moczę naolejowaną twarz bardzo ciepłą wodą. wtedy olej trochę się z nią miesza i jeszcze chwilę masuję.
4. Tym samym olejem i palcem wskazującym masuję zamknięte oko żeby zmyć makijaż. Zmywa nawet eyeliner. ( tłuszcz rozpuszcxza brud, kosmetyki i inny tłuszcz)
5. Biorę mały ręczniczek który przeznaczyłam specjalnie do tego celu i dokładnie wycieram nim twarz. Zmywa się wszystko, twarz absolutnie się nie świeci.
Powyższe czynności można powtórzyć, ale ja jestem leniwa i zazwyczaj robię to tylko raz
6. Obchlapuję twarz zimną wodą żeby zamknąć pory i wycieram ręcznikiem.
Robię trochę inaczej. Po zmoczeniu twarzy i masowaniu z olejami, moczę tęcznik ciepłą wodą i kładę na twarzy na chwilę. Potem moczę w ciepłej wodzie jeszcze raz i znowu kładę przyciskając go do buzi , do jego wystygnięcia. Nastepnie przecieram nim dokładnie cała twarz sciągając oleje w zawarty w nich bród. Płuczę ręcznik i moczę go w lodowatej wodzie. Zostawiam na twarzy na dłuższą chwilę.
Skóra twarzy po tym zabiegu jest nawilżona, ale dla mojej bardzo suchej cery to nie wystarczy, wiec smarują ją kremem (Iwosti Sensitia)
__________________
Zapraszam
http://prettybrush.blogspot.com/
PrettyBrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:50   #7
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Cytat:
Napisane przez olga220988 Pokaż wiadomość
A można wiedzieć gdzie zerwałaś tego kokosa i ile kolorowych paciorków za to dałaś?
Jasne, na allegro, za 18.49, darmowa przesyłka Pół litra, przesyłka ekspresowa, widzę, że ta aukcja jeszcze jest na Allegro, poznasz po tym, że ma najkorzystniejszą proporcję ceny i pojemności
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 19:25   #8
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

a czy mozna muc olejami metoda- olej na platek kosmetyczny przeciramy twarz az platek bedzie czysty i pozniej tonikiem zmywamy resztki oleju. Ja lubie toniki nie chcialabym z nich rezygnowac.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

acha i moja twarz nie bardzo lubi wode.. reaguje na kontakt z woda powstawaniem liszaii
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 17:40   #9
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
a czy mozna muc olejami metoda- olej na platek kosmetyczny przeciramy twarz az platek bedzie czysty i pozniej tonikiem zmywamy resztki oleju. Ja lubie toniki nie chcialabym z nich rezygnowac.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

acha i moja twarz nie bardzo lubi wode.. reaguje na kontakt z woda powstawaniem liszaii
Jasne że można Każdy może znaleźć coś dla siebie, nie trzeba sztywno trzymać się reguł. Moja przyjaciółka właśnie tak to robi.
Kiedy nie mam wacików w łazience to rezygnuję z demakijażu oczu podczas mycia twarzy ocm i robie to później samym olejem i wacikiem. Wszystko pięknie schodzi, choć moim zdaniem ręcznik lepiej usuwa cały olej z twarzy.
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 22:19   #10
Aureliarita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

OCM stosuję dopiero od 3 dni, więc dużo o jej wpływie na moją cerę powiedzieć jeszcze nie mogę. Sama metoda bardzo mi się spodobała, i również wpadłam na pomysł, że warto byłoby zastosować ją na całe ciało. Jednak wciąż mam pewne wątpliwości i nie bardzo wiem, jak się za to zabrać Mogłabyś powiedzieć, ile oleju używasz na jednorazowe nasmarowanie ciała? I czy potem polewasz się jeszcze ciepłą wodą, czy od razu wycierasz ręcznikiem na sucho? Ja myślałam o tym, żeby nałożyć na siebie olej i zanurzyć w gorącej kąpieli... co ty na to? A gdyby przed olejowaniem umyć się normalnie żelem pod prysznic, czy zepsułoby to efekt metody? Martwi mnie jeszcze stan łazienki po takim zabiegu. Nie masz później zatłuszczonej wanny/prysznica? Co z tłustym ręcznikiem?
Aureliarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 22:57   #11
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

A musi to byc olej z pestek winogron ? czy moze byc oliwa z oliwek ?

Ja kilkakrotnie zastosowalam do calego ciala oliwe z oliwek,robilam peeling cukrowy z dodatkiem oliwy ,skora byla doskonale gladka i sprezysta oraz super nawilzona,musze chyba znowu go zastosowac ,ale przyznam szczerze,ze na twarz go nie stosowalam,a przynajmniej nie uzywalam go w zastepstwie zelu do twarzy.

Tak sie zastanawiam,bo mam tlusta cere i nadodatek bardzo wrazliwa i alergiczna nie wiem,czy czasem przy czestym stosowaniu nie nabawie sie zaskornikow ,czy wrecz pryszczy ,albo jakiegos uczulenia
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 10:38   #12
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Słuchajcie a ta oliwka sławna z Alverde?? Paczula i czarna porzeczka?? wiem ze skład jest dośc bogaty właśnie w oleje.. i tak próbowałam smarować na noc twarz to faktycznie ladnie sie pogoiło.. na ciele zniknęły mi jakieś drobne krostki itd.. ale do mycia? jak sądzicie??
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:49   #13
solhate
Przyczajenie
 
Avatar solhate
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 23
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Ciekawy pomysl, tez dzis sprobuje Mniej mnie to zacheca do mycia całego ciała ale w sumie też warto spróbowac
__________________
Dłuuugie włoooosy
solhate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 00:56   #14
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Hardkor
Nie dosc, ze bym musiala codziennie myc wanne, to jeszcze pewnie bym sie codziennie w niej slizgala
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 02:40   #15
Pixuella
Przyczajenie
 
Avatar Pixuella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Troon, Szkocja
Wiadomości: 26
GG do Pixuella
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

UP, UP. Bardzo ciekawy wątek. Znalazłam bo również zastanawiam się czy można myć ciało OCM. Akurat do twarzy od tygodnia stosuję oliwę z oliwek (po niej używam również lekkiego kremu, nawilżenia nigdy za wiele!) Od paru dni zaczęłam tak również czyścić szyję i dekolt! I wtedy zauważyłam ile tam może być brudu!
Już od dłuższego czasu nie ufałam zwykłym żelom pod prysznic bo wydawało mi się że nie myły tak dobrze. Po zobaczeniu efektu z oliwy z oliwek naprawdę się nad tym zastanawiam. Skóra jest nawilżona, CZYSTA i mięciutka! Jedna kwestia to tylko to czy wypłaciłabym się, nie wiem ile by oliwy poszło na takie jedno mycie, a nie będę się myła byle czym.
Oczywiście nie muszę wybierać tylko oliwy, ale np. olej z kokosa (w formie stałej która się rozpuszcza - bardzo ładnie to brzmi i bardziej praktycznie jeśli chodzi o mycie całego ciała), ktoś tu napisał, że pół litra kosztuje ok. 18 zł. Cena jest (nie oszukujmy się) trochę większa od standardowego żelu wiec zastanawiam się jak to jest z wydajnością. Ktoś sprawdzał?
__________________
Ścinać - nie ścinać? W końcu się zdecyduje

Cel - NIKON D70(s) lub Olympus XZ-1 lub Panasonic GF2
Pixuella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:44   #16
Pixuella
Przyczajenie
 
Avatar Pixuella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Troon, Szkocja
Wiadomości: 26
GG do Pixuella
Dot.: Mycie ciała OCM (Oil Cleansing Method)

Up up up!
__________________
Ścinać - nie ścinać? W końcu się zdecyduje

Cel - NIKON D70(s) lub Olympus XZ-1 lub Panasonic GF2
Pixuella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.