Anoreksja... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-16, 19:43   #1
CloverMinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2

Anoreksja...


Witajcie,
zwracam się z prośbą o pomoc i poradę - może któraś słyszała o takiej sytuacji, może mi coś podpowiedzieć...
Od kilku miesięcy choruję na anoreksję. W czerwcu ubiegłego roku zaczęłam się intensywnie odchudzać, zeszłam z 65 kg na 45 w 4 miesiące, później przytłoczyły mnie problemy rodzinne i nie zapanowałam nad wagą. Nagle na liczniku pojawiło się 41 kg. W domu miałam piekło, rodzice wychodzili z siebie, żebym się opamiętała. Kiedy zdałam sobie sprawę z choroby, zaczęliśmy szukać pomocy.
Pierwszy lekarz mnie olał, zbagatelizował problem.
Drugi obiecał się mną zająć, zlecił mnóstwo badań z krwi, wyszły mi nieprawidłowości w wynikach wątrobowych i nerkowych. Zalecił dietę wysokobiałkową i powiedział że tak ma zostać, bo psychiatra i dietetyk mi nie są potrzebne, mam po prostu starać się funkcjonować.
Nie dawałam rady, moja obolała przez chorobę psychika nie pozwalała mi żyć, wpadałam w histerię, płakałam, choroba wygrywała i wygrywa do dzisiaj.
Wymusiliśmy na lekarzu kolejne badania, skierował mnie do nefrologa, który kazał mi iść do endokrynologa (prawie rok nie miesiączkuję, mam meszek na całym ciele, spękaną, pokrwawioną skórę). Endokrynolog po 3 minutach rozmowy wysłał mnie do psychiatry, kazał wrócić jak przytyję 10 kg.
Zaczęła mi schodzić skóra miejscowo, zrobiłam się bardzo słaba, rodzinny dalej utrzymywał, że jest ok i mam czekać aż wrócę do zdrowia. Moje ciśnienie wynosi 60/35 i tętno maksymalnie 40. Wszystko mnie boli, mam sztywnienie, drętwienie pod oczami.
Na własną rękę poszukaliśmy psychiatry, kiedy rodzinny powiedział że jestem jego pierwszą anorektyczką i nie wie jak ma mnie leczyć, ale wydaje mu się że powinnam wyzdrowieć i bez szpitala damy rade.
Mam BMI 14,5.
Psychiatra się załamała. Po moich błaganiach nie wysłała mnie od razu na szpital, ale była już temu bliska. Dała mi czas do 1 kwietnia, jeśli waga się utrzyma (ważę około 37 kg), to mam zrobić mnóstwo badań i będziemy myśleć co dalej. Jeśli waga spadnie, to od razu oddział.
Skierowała mnie do dietetyka, ale ona nie widzi zaburzeń w mojej diecie, więc czekam tylko na jadłospis. Jem, a nie tyję, tylko chudnę.
Dzwoniliśmy po kilku szpitalach, nigdzie mnie nie chcą przyjąć, a jeśli już, to za kilka miesiecy i na odżywianie sondą.
Czy zwykłe kroplówki z witaminami, elektorolitami coś by pomogły na ten moment? Jestem osłabiona, każdy ruch mi sprawia ból. Od kilku tygodni po jedzeniu umieram z bólu, jem po plasterku chleba co godzinę/dwie, bo mam biegunki i silne bóle.
Co powinnam zrobić? Będę wdzięczna za każdą radę i pomoc.
CloverMinson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 22:47   #2
dietetyk_boczar
Przyczajenie
 
Avatar dietetyk_boczar
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Wizyty online lub osobiste w Trójmieście
Wiadomości: 1
Dot.: Anoreksja...

Cześć, bardzo mi przykro, że tak się dzieje, że nikt nie potrafi Ci pomoc.

Kochana, nie wiem jak sytuacja przedstawia się obecnie, mam tylko nadzieję, że udało Ci się znaleźć pomoc...

Jednak jeśli nie, a czytasz ten post to proszę napisz na mój adres e-mail: dietetyk.boczar@gmail.com

Spróbuję Ci pomóc.
__________________
Dietetyk Katarzyna Boczar
dietetyk.boczar@gmail.com
dietetyk_boczar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-23 23:47:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.