Białko, aminokwasy, odżywki i inne suplementy diety - zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 19:56   #1
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169

Czy stosowanie takiego białka na redukcji ma sens?


Cześć dziewczyny!

Odchudzanie się jakieś 3 miesiące, idzie bardzo fajnie bo schudlam ok 10kg. Przede mną jeszcze 10.

Trenuje co drugi dzień. Codziennie używam odżywkę białkową, do tej pory była to taka z zawartością 3g ww/100g, tłuszcze 1,45g, białko 84g

Byłam dziś w sklepie z odzywkami i sprzedawca polecił mi to białko : http://www.sfd.pl/sklep/Met_-_Rx_Sup...-opis2257.html

Białko 71,5
Ww 11,8 g
Tluszcz7,7 g

Powiem wam, ze czuje się nabita w butelkę. Nie sprawdzalam etykiety przy sprzedawcy, bo zapewniał mnie ze białko jest równie dobre a nawet lepsze niż to którego uzywalam do tej pory. Nie przyszło mi do głowy ze sprzedawca w jednym z najbardziej profesjonalnych sklepów (był to sklep KFD w Warszawie) będzie chciał mnie oszukać czy mogę stosować to białko? Z tego ci czytałam jest ono polecane raczej na masę. Dajcie proszę znać co tym sądzicie.

Edytowane przez szpilkaXXX
Czas edycji: 2013-08-26 o 20:00
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 22:58   #2
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Czy stosowanie takiego białka na redukcji ma sens?

A czemu nie? Ilość węgli jest nieduża.
Chociaż ja raczej nie jestem za białkiem serwatkowym z aromatami/słodzikami itp
Lepiej dostarczać z naturalnego źródła czyli mięsa np. Ale jeśli nie jesteś w stanie to białko jest dobrym rozwiązaniem
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 15:01   #3
SlodkaSu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Czy stosowanie takiego białka na redukcji ma sens?

Z białka nie zbudujesz masy spokojnie , najlepsze jest białko w postaci naturalnej np . kurczak . Na noc gdy pewnie masz ochotę na podjadanie :P , polecam w chwilach słabości samego tuńczyka , lub twaróg jest mile widziany . Są to produkty które zawierają dużo białka i nie przytyjesz . A po treningu polecam także jogurt naturalny szybciej regeneruje mięśnie
__________________
Turnusy Rehabilitacyjne
SlodkaSu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 12:41   #4
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: Czy stosowanie takiego białka na redukcji ma sens?

Moim zdaniem możesz spokojnie stosować to białko. Samo białko nie zbuduje masy. Żeby bać się przyrostów masy musiała być gainera brać
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:40   #5
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Białko, aminokwasy, odżywki i inne suplementy diety - zbiorczy!

Hej Mam pytanie do osób ćwiczących w domu/chodzących na fitness lub siłownie czy stosujecie odżywki białkowe? ja się długo zastanawiałam ale kupiłam z kfd. i właśnie czy dostrzegacie jakieś plusy? (oprócz walorów smakowych i zwiększonej ilości białka w diecie) jak często je spożywacie i jeżeli już to w czym?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 04:34   #6
kejtiskejtix3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: odżywki bialkowe

Nie stosuje. Wolę jeść naturalne białko np. mięso czy warzywa strączkowe a nie truć się jakimś syntetycznym shitem. Rozumiem to że wyczynowi sportowcy stosują takie odżywki, są zmuszeni do tego ponieważ potrzebują bardzo dużo białka i nie są w stanie dostarczyć go w takiej ilości wraz z pożywieniem. Ale osoby nie zajmujące się zawodowo sportem, takie które dla rozrywki ćwiczą sobie w domu czy klubach fitness bez problemu mogą dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka podczas posiłków. Eksperymenty z odżywkami białkowymi u takich osób najczęściej kończą się biegunką lub wysypem pryszczy a nie lepszymi efektami na fitnesie. Trzeba pamiętać o tym że nadmiar białka jest szkodliwy i nie można go dostarczać organizmowi wiecej niż potrzebuje.
kejtiskejtix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 12:19   #7
Rekiss
Raczkowanie
 
Avatar Rekiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 114
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Nie stosuje. Wolę jeść naturalne białko np. mięso czy warzywa strączkowe a nie truć się jakimś syntetycznym shitem.
Dobre odżywki to po prostu izolat białka serwatki - żaden syntetyk
__________________
"Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią."
Rekiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-23, 12:34   #8
kanialitwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: odżywki bialkowe

zrównoważona dieta powinna w pełni wystarczyć jeśli chodzi o kobiety. rozumiem że nie chcesz wyglądać jak kulturystka tylko wypracować zgrabną sylwetkę?;-)
__________________
pozdrawiam, <ciach_reklama>
kanialitwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 20:48   #9
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: odżywki bialkowe

owszem, chociaż z nie wiem jak dużą podażą białka ale na ujemnym bilansie nie mam szans być kulturystką
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 20:33   #10
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

ja stosowałam z SFT na początku, jeśli chodzi o mnie to zauważyłam różnicę, piłam przed śniadaniem, po treingu i przed snem i mięśnie fajnie rosły tak jak chciałam, teraz mam przerwę niestety od białka i widzę spadek od razu... :/
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 15:19   #11
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: odżywki bialkowe

Ja jakiś czas temu kupiłam sobie odżywkę białkową chociaż kulturystką być nie zamierzam ale to fajny pomysł na szybki posiłek potreningowy.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 16:50   #12
Amy_y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 56
Dot.: odżywki bialkowe

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad odżywkami białkowymi. Mam 168 cm wzrostu i ważę 53 kg, ciągle słyszę, że jestem za chuda. Ćwiczę mniej więcej od marca tego roku, wtedy były to dość intensywne treningi, schudłam do 49 kg, przestałam ćwiczyć i udało mi się przytyć, teraz znowu wracam do treningów i znowu schudnąć na pewno nie chcę. Najbardziej zależy mi na wyrobieniu mięśni pośladów, ale czytałam, że jeśli nie mam masy (nie mówię tu o nadwadze) to mi się to nie uda. Raz rozmawiałam z trenerem na siłowni i nasłuchałam się, że powinnam jeść duuużo białka, problem w tym, że jem produktów bogatych w białko bardzo mało, mięsa praktycznie w ogóle, bo nie przepadam, ryby raz na ruski rok. Niby piję dużo mleka i jem sporo żółtego sera, ale to podobno za mało. Czy w moim przypadku odżywka białkowa to dobry pomysł?

Edytowane przez Amy_y
Czas edycji: 2013-12-26 o 16:59
Amy_y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 13:29   #13
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Amy_y Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad odżywkami białkowymi. Mam 168 cm wzrostu i ważę 53 kg, ciągle słyszę, że jestem za chuda. Ćwiczę mniej więcej od marca tego roku, wtedy były to dość intensywne treningi, schudłam do 49 kg, przestałam ćwiczyć i udało mi się przytyć, teraz znowu wracam do treningów i znowu schudnąć na pewno nie chcę. Najbardziej zależy mi na wyrobieniu mięśni pośladów, ale czytałam, że jeśli nie mam masy (nie mówię tu o nadwadze) to mi się to nie uda. Raz rozmawiałam z trenerem na siłowni i nasłuchałam się, że powinnam jeść duuużo białka, problem w tym, że jem produktów bogatych w białko bardzo mało, mięsa praktycznie w ogóle, bo nie przepadam, ryby raz na ruski rok. Niby piję dużo mleka i jem sporo żółtego sera, ale to podobno za mało. Czy w moim przypadku odżywka białkowa to dobry pomysł?
A jajka, twaróg, serek wiejski, jogurt naturalny, kefir ? Nie przekonasz się do tuńczyka, łososia ? Na pewno najlepiej byłoby czerpać białko stamtąd. Sama baardzo rzadko sięgam po odżywkę traktując ją jako ostatnią deskę ratunku. Przekonanie się do np. jogurtu naturalnego wcale nie jest takie trudne
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:05   #14
kejtiskejtix3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Rekiss Pokaż wiadomość
Dobre odżywki to po prostu izolat białka serwatki - żaden syntetyk
Chyba nigdy nie czytałaś składu tych "dobrych" odżywek. Poza białkiem są tam też sztuczne aromaty, konserwanty oraz inne sztuczne dodatki. Na pewno nikt mi nie wmówi że taka odżywka jest zdrowsza np. od pieczonego kurczaka z warzywami. Odżywki białkowe nie są zdrowe i na prawdę lepiej jest dostarczać organizmowi białko wraz z posiłkami. Takie odżywki to ostateczność i osoby nie zajmujące się zawodowo sportem oraz nie trenujące wyczynowo nie powinny ich stosować. Osobiście też staram się ich unikać mimo że trenuję wyczynowo wioślarstwo. Więc trochę dziwi mnie to że osoba taka jak ja, trenująca jeden z najcięższych sportów, nie potrzebuje odżywek białkowych i jest w stanie ułożyć sobie plan diety tak żeby dostarczyć organizmowi wszystkiego czego potrzebuje a ktoś kto dla rozrywki chodzi na fitness takie odżywki stosuje. Trochę jest to śmieszne.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
A jajka, twaróg, serek wiejski, jogurt naturalny, kefir ? Nie przekonasz się do tuńczyka, łososia ? Na pewno najlepiej byłoby czerpać białko stamtąd. Sama baardzo rzadko sięgam po odżywkę traktując ją jako ostatnią deskę ratunku. Przekonanie się do np. jogurtu naturalnego wcale nie jest takie trudne
Mleko i nabiał wcale nie zawierą dużo białka.
kejtiskejtix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 15:04   #15
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie czytałaś składu tych "dobrych" odżywek. Poza białkiem są tam też sztuczne aromaty, konserwanty oraz inne sztuczne dodatki. Na pewno nikt mi nie wmówi że taka odżywka jest zdrowsza np. od pieczonego kurczaka z warzywami. Odżywki białkowe nie są zdrowe i na prawdę lepiej jest dostarczać organizmowi białko wraz z posiłkami. Takie odżywki to ostateczność i osoby nie zajmujące się zawodowo sportem oraz nie trenujące wyczynowo nie powinny ich stosować. Osobiście też staram się ich unikać mimo że trenuję wyczynowo wioślarstwo. Więc trochę dziwi mnie to że osoba taka jak ja, trenująca jeden z najcięższych sportów, nie potrzebuje odżywek białkowych i jest w stanie ułożyć sobie plan diety tak żeby dostarczyć organizmowi wszystkiego czego potrzebuje a ktoś kto dla rozrywki chodzi na fitness takie odżywki stosuje. Trochę jest to śmieszne.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------



Mleko i nabiał wcale nie zawierą dużo białka.
1. Zalezy co kto rozumie jako "dobre". Mnie sie udalo namierzyc takie z "niewzbogacanym" skladem. Chociaz nie przecze, lepiej zjesc kawal miecha

2. Za to zawieraja laktoze, niestety...
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 15:11   #16
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie czytałaś składu tych "dobrych" odżywek. Poza białkiem są tam też sztuczne aromaty, konserwanty oraz inne sztuczne dodatki. Na pewno nikt mi nie wmówi że taka odżywka jest zdrowsza np. od pieczonego kurczaka z warzywami. Odżywki białkowe nie są zdrowe i na prawdę lepiej jest dostarczać organizmowi białko wraz z posiłkami. Takie odżywki to ostateczność i osoby nie zajmujące się zawodowo sportem oraz nie trenujące wyczynowo nie powinny ich stosować. Osobiście też staram się ich unikać mimo że trenuję wyczynowo wioślarstwo. Więc trochę dziwi mnie to że osoba taka jak ja, trenująca jeden z najcięższych sportów, nie potrzebuje odżywek białkowych i jest w stanie ułożyć sobie plan diety tak żeby dostarczyć organizmowi wszystkiego czego potrzebuje a ktoś kto dla rozrywki chodzi na fitness takie odżywki stosuje. Trochę jest to śmieszne.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------



Mleko i nabiał wcale nie zawierą dużo białka.

Oczywiście, lepiej dostarczyć białko organizmowi w pożywieniu, ale wybacz - w dzisiejszych czasach białko serwatkowe nie jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia, niż kurczaki faszerowane hormonami, czy warzywa strączkowe rosnące na sztucznych nawozach. Wszystko jest szkodliwe, po prostu trzeba znać umiar.
Ja czasami sięgam po odżywkę białkową, kiedy np. nie umiem wcisnąć w siebie kolejnej porcji kurczaka. Shake proteinowy jest fizycznie łatwiej przyswajalny (po prostu wystarczy wpić 150ml mleka, raz dwa i po problemie).
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 08:13   #17
kejtiskejtix3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Oczywiście, lepiej dostarczyć białko organizmowi w pożywieniu, ale wybacz - w dzisiejszych czasach białko serwatkowe nie jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia, niż kurczaki faszerowane hormonami, czy warzywa strączkowe rosnące na sztucznych nawozach. Wszystko jest szkodliwe, po prostu trzeba znać umiar.
Ja czasami sięgam po odżywkę białkową, kiedy np. nie umiem wcisnąć w siebie kolejnej porcji kurczaka. Shake proteinowy jest fizycznie łatwiej przyswajalny (po prostu wystarczy wpić 150ml mleka, raz dwa i po problemie).
A kto Ci każe jeść nafaszerowane hormonami kurczaki z supermarketów? Przecież można kupić kurczaki czy inny rodzaj drobiu od ludzi mieszkających na wsiach, karmiących swoje kurczaki ziarnami zbóż i naturalnym pokarmem a nie paszą z hormonami. Warzywa strączkowe można kupić w sklepach z ekologiczną żywnością. Ja tak właśnie robię. Co to za problem kupować zdrową żywność? I nie wiem czy wypicie 150 ml mleka jest dobrym pomysłem skoro 70% dorosłych ludzi cierpi na nietolerancję laktozy.
kejtiskejtix3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 17:40   #18
Lilka81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 70
Dot.: odżywki bialkowe

Proponuje jeść pełnowartościowe posiłki o regularnych porach i żadnych odżywek nie trzeba brać.. to są preparaty dla zawodowych sportowców, których zapotrzebowanie jest tak duże że nie są w stanie dostarczyć tylu składników odżywczych z tradycyjnych posiłków.
Zmniejsz ilość węglowodanów prostych w swojej diecie tj. słodycze, dżemy, słodkie napoje, słodkie jogurty, soki a zastąp je otrębami, ryżem, kaszami. Jedź regularnie co 3h i pij wodę.. małymi łyczkami nawet jak nie masz pragnienia.
To Ci powinno wystarczyć.
Lilka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 23:37   #19
anniamm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: odżywki bialkowe

Kinga,
Jeśli chodzi o stosowanie odżywek białkowych dla kobiet uprawiających sport to ja jestem jak najbardziej za!!Sama biorę już jakiś czas i przyznam szczerze, że o ile na początku miałam wielki dylemat z tym związany tak teraz bez wahania polecam dziewczynom. Przypuszczam, że podobnie jak mnie i Tobie chodzi po prostu o utrzymanie szczupłej zgrabnej sylwetki bez jakiegoś dramatycznego przyboru masy, jeśli tak to odżywka białkowa jak najbardziej. Ja od jakiegoś czasu używam takiej odżywki białkowej: www.bcaa/olimp/sojavit-85-1400g-1906.html jest ona wzbogacona o dodatkowe składniki, np. inozytol, który wpływa na metabolizm, a jak dla mnie to akurat ważne. Poczytaj opisy produktów a na pewno coś znajdziesz.Pozdrawiam
anniamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 11:41   #20
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: odżywki bialkowe

Ja zasadniczo jestem osobą bardzo aktywną, ale jeśli chodzi o jakieś suplementy diety czy odżywki to stosowałam do tej pory tylko BCAA - aminokwasy w celu zwiększenia regeneracji. W każdym razie mój narzeczony jest troszkę bardziej obeznany w temacie i On tego białka zjada na potęgę ostatnio zamówił nawet wielką puszkę z xxx tak czy inaczej ja jestem zdania (zresztą widzę po nim) że jak ktoś wie jak to stosować to efekty mu przyniesie. Zresztą tak jak mój chłopak mówi najpierw ułóżcie dobrą dietę potem dodajcie do tego odżywek. W każdym razie kiedyś od niego posmakowałam truskawkowe białko to samkuje jak taki soczek słodki. Więc to nawet i dobre.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 12:13 Powód: Link.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:18   #21
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: odżywki bialkowe

Hej hej,

ostatnio uprawiam sport bardziej intensywnie. Zalezy mi na dobrym samopoczuciu i na ladnej sylwetce, z akcentem na samopoczucie. Bardzo podpadly mi cwiczenia Pump. Zakwasy non-stop przez kilka dni. Do czego zmierzam - kupilam sobie odzywke bialkowa o smaku kakaowym, ktora jest proponowana jako supplement "after". Tak tez wlasnie stosuje - jesli czuje, ze trening mocno dal mi w kosc, serwuje sobie pysznego proteinowego shakea - po co? aby wspomoc moj organizm w regeneracji.

To tylko maly dodatek, oprocz tego dobra dieta oparta na naturalnych produktach, to podstawa.

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Oczywiście, lepiej dostarczyć białko organizmowi w pożywieniu, ale wybacz - w dzisiejszych czasach białko serwatkowe nie jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia, niż kurczaki faszerowane hormonami, czy warzywa strączkowe rosnące na sztucznych nawozach. Wszystko jest szkodliwe, po prostu trzeba znać umiar.
Ja czasami sięgam po odżywkę białkową, kiedy np. nie umiem wcisnąć w siebie kolejnej porcji kurczaka. Shake proteinowy jest fizycznie łatwiej przyswajalny (po prostu wystarczy wpić 150ml mleka, raz dwa i po problemie).
Zgadzam sie w 100% - w dziesiejszych czasach wiele rzeczy jest niezdrowych/ich jakosc nie jest taka jak kiedys. Wazne, aby sie za bardzo nie zakrecic i nie komplikowac - wszystko z umiarem dla ludzi.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 09:17   #22
Assa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Białko po treningu!?

Cześć,
mam wizję wprowadzić po treningu białko serwatkowe.
Nie zawsze mam czas spokojnie usiąść i zjeść solidny białkowy posiłek - bardzo często po siłowni gonię do pracy i już totalnie inne rzeczy mi w głowie

Czy polecacie jakieś białka?
Assa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:29   #23
justynag13
Raczkowanie
 
Avatar justynag13
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 68
Dot.: Białko po treningu!?

Cytat:
Napisane przez Assa_23 Pokaż wiadomość
Cześć,
mam wizję wprowadzić po treningu białko serwatkowe.
Nie zawsze mam czas spokojnie usiąść i zjeść solidny białkowy posiłek - bardzo często po siłowni gonię do pracy i już totalnie inne rzeczy mi w głowie

Czy polecacie jakieś białka?
ja polecam z treca wpc 100 - czekolada moja ulubiona w białym opakowaniu z fioletowymi napisami :p nie polecam natomiast ostrowii, ostrovitu i innych pokrewnych firm ostro-. jakos mi te białka niepodeszły, pieniły się i dziwny chemiczny smak miały
justynag13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:39   #24
Assa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Białko po treningu!?

Dzięki za odpowiedź.
Sprawdziłam to białko które polecasz i faktycznie ma dość dobre opinie.
Zamówiłam właśnie smak czekolada/sezam.
Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służyć ; -)
Assa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 18:24   #25
justynag13
Raczkowanie
 
Avatar justynag13
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 68
Dot.: Białko po treningu!?

Oby ;-) aktualnie mam cookies & cream tez pychotka :-D

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
justynag13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 16:19   #26
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Białko po treningu!?

Odkopię temat.
Leci do mnie teraz ten trec (w zasadzie jest już do odbioru w paczkomacie, wracając z roweru odbiorę).
Gdzieś któraś z dziewczyn pisała, że dosypuje odżywkę do owsianki. Pomyślałam, że może w tej postaci (tzn. smakowej) owsianka u mnie przejdzie.
Tylko jak to zrobić technicznie? Wrzucić do gotujące się mleka? Czy zalać najpierw mlekiem płatki owsiane, a potem dopiero dorzucić odżywkę?
A może zmieszać mleko z odżywką w blenderze, to zagotować i tym zalać płatki?

Nigdy nie miałam z tym do czynienia. Wiem, że białko się ścina w jakiejś tam temperaturze, a nie wiem czy ta odżywka to już białko ścięte, czy mi się zetnie mleko jak będę gotować

Troszkę chyba namieszałam
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 22:17   #27
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Białko po treningu!?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Odkopię temat.
Leci do mnie teraz ten trec (w zasadzie jest już do odbioru w paczkomacie, wracając z roweru odbiorę).
Gdzieś któraś z dziewczyn pisała, że dosypuje odżywkę do owsianki. Pomyślałam, że może w tej postaci (tzn. smakowej) owsianka u mnie przejdzie.
Tylko jak to zrobić technicznie? Wrzucić do gotujące się mleka? Czy zalać najpierw mlekiem płatki owsiane, a potem dopiero dorzucić odżywkę?
A może zmieszać mleko z odżywką w blenderze, to zagotować i tym zalać płatki?

Nigdy nie miałam z tym do czynienia. Wiem, że białko się ścina w jakiejś tam temperaturze, a nie wiem czy ta odżywka to już białko ścięte, czy mi się zetnie mleko jak będę gotować

Troszkę chyba namieszałam
Przede wszystkim białko nie musisz pić z mlekiem a płatki owsiane wcale nie musisz gotować, wystarczy je zalać wrzątkiem i odstawić na parę minut.
Radziłabym ci najpierw poobserwować jak twój organizm na takie białko reaguje, czy nie boli Cię brzuch, czy nie masz jakichś dolegliwości i czy w ogóle jesteś w stanie go pic bo niektóre białka są wg mnie nie do przełknięcia. Odradzam na początku łączenie go z innymi produktami.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 22:58   #28
Assa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Białko po treningu!?

Ja nie słyszałam o czymś takim aby mieszać białko serwatkowe z jakimiś innymi produktami. Natomiast nie jestem specjalistką w tym temacie ...

Tak jak pisałam wyżej zakupiłam białko polecane przez koleżankę Whey Trec i jest ono ... bardzo dobre! Z wodą smakuje dobrze a z mlekiem wyśmienicie : -)
Assa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 23:20   #29
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Białko po treningu!?

Cytat:
Napisane przez Assa_23 Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam wyżej zakupiłam białko polecane przez koleżankę Whey Trec i jest ono ... bardzo dobre! Z wodą smakuje dobrze a z mlekiem wyśmienicie : -)
Ile ludzi tyle opinii, ja miałam traca whey o smaku waniliowym i był dla mnie strasznie słodki, mdlący...

Sposób na wykorzystanie odżywki białkowej jest sporo, chyba najbardziej popularny to omlety/placki
Przykładowy przepis:

https://www.youtube.com/watch?v=Q3NwMuvQDX0
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:39   #30
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Białko po treningu!?

Ok, może się rozpędziłam z tym dodawaniem do innych produktów
Dzisiaj będę próbować po powrocie z pracy. Kupiłam treca czekoladowego. Co do waniliowego- przeczuwałam, że może być zbyt mdły i słodkawy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 14:24:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.