Jak nakładać podkład....?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-11, 05:59   #1
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Jak nakładać podkład....??


Nie wiem jak nakładać podkład i puder by moja buźka wygladała naturalnie (zeby nie było efektu maski) wiem, ze musze nakładać podkład od szyji i na cała twarz i czym wy to robicię, gabeczkami czy palcami a puder pędzelkiem???
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 06:26   #2
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: Jak nakładać podkład....??

Ja podkład nakładam palcami. Najpierw nakładam cienką warstwę , potem chwilkę odczekam aż się wchłonie i jeśli chce mocniejszą tapete, bo taka konieczność nakładam drugą warstwę. A puder używam nie zawsze a jesli już to nakładam niewielką ilość pędzelkiem. U mnie najgorszy problem jest z tym, że te specyfiki osiadają mi się przy skroniach i czy włosach tworząc takie żółte ślady wrrrr zawsze musze się potem męczyc żeby to czyścić. Może coś źle robię ?
slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 08:19   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Jak nakładać podkład....??

Ja nakładam podkładzik tylko na pewne części twarzy. Kolorek mam tak dobrany, że różnicy nie widać, a i podkład nie jest za bardzo kryjący. Nakładam palcami na nawilżoną wcześniej buźkę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 08:58   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Red face Dot.: Jak nakładać podkład....??

Witaj
Ja też nakładam palcami ponieważ wówczas podkład ładnie się stapia ze skórą.
Czasem używam też latexowych gąbeczek - ale to podczas malowania klientek;-)

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:15   #5
patrice
Raczkowanie
 
Avatar patrice
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hawaii :]:D
Wiadomości: 483
Dot.: Jak nakładać podkład....??

palcami , najlepiej ogrzanymi (wtedy podkład najlepiej sie łączy ze skóra)i delikatnie wklepywac w buzie. mam kuleczki brązujace które nakładam grubym pędzlem ale nie na cała twarz tylko na owal twarzy i delikatnie na policzki. pzdr
__________________
rzeczy niemożliwe wykonuje od zaraz , cuda zajmują mi troche czasu
patrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:16   #6
patrice
Raczkowanie
 
Avatar patrice
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hawaii :]:D
Wiadomości: 483
Dot.: Jak nakładać podkład....??

zapomniałam dodac -oczywiscie przed nałozeniem podkładu przygotowac do tego odpowiednio buzie , nałozyc krem nawilzajacy poczekac do wchłoniecia go i nałozyc podkłąd.
__________________
rzeczy niemożliwe wykonuje od zaraz , cuda zajmują mi troche czasu
patrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 12:47   #7
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Jak nakładać podkład....??

kiedyś stosowałam gąbeczki, jednak stwierdzam, ze najlepiej jednak jak rozprowadzam - wklepuję podkład palcami, wówczas podkład ładnie się wtapia w skórę
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 12:53   #8
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Jak nakładać podkład....??

po 1 taki watek juz jest na wizazu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! wyszukiwaka sie klania...

po 2 ja juz przezylam gabki (maza i sa nie ekonomiczne), paluszki mokre (dobre do dobrego podkladu), paluszki grzane (zawsze sie sprawdzaja) a teraz mam pedzel i jest the best nic lepszego do tego celu nikt nie wymyslil chwala pędzelkowi
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 13:11   #9
k_rubia
Rozeznanie
 
Avatar k_rubia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: moja słodka tajemnica....
Wiadomości: 616
Dot.: Jak nakładać podkład....??

ja przed nałożeniem podkładu dobrze nawilzam cerę bo wtedy podkład lepiej sie trzyma...a potem nakładam paluszkami bo wtedy ciepłota ciała pozwala na lepsze "stopienie się" fluidu z twarzyczką. Jak czuję, że coś jeszcze nie do końca to "palcowanie" mi wyszło to wtedy delikatnie poprawiam gabeczką. Do pudru sypkiego zawsze używam pędzla. Aha...czasami robie taki trik: we wgłebieniu dłoni mieszam odrobinkę podkładu z obrobinką kremu, i jak mi się w tej rączce to mazidełko zagrzeje to wtedy nakładam na twarz ;-)))))
k_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:04   #10
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Jak nakładać podkład....??

Mam tez taki problem bo mam duze oczy i jak nałoze podkład pod oczy to po 2-godz robia mi sie kreski które wygladaja jak zmarszczki jak sie tego pozbyć ?? Korektorem tez próbowała i nic....
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:50   #11
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Jak nakładać podkład....??

z tego co ja wiem to pod oczy naklada sie korektor i nie naklada podkladu... no ale nie wiem... wydaje mi sie ze peyfiki pod oczka maja inna konsystencje
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 14:51   #12
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Jak nakładać podkład....??

Cytat:
Napisane przez Aneta_-
Mam tez taki problem bo mam duze oczy i jak nałoze podkład pod oczy to po 2-godz robia mi sie kreski które wygladaja jak zmarszczki jak sie tego pozbyć ?? Korektorem tez próbowała i nic....
Albo nie przygotowałaś skóry pod makijaż (nawilżenie) albo położyłaś za dużo podkładu/korektora.
Jeżeli chodzi o nakładanie podkładu to zacznij od nawilżenia skóry kremem, odczekaj kilka minutek i zacznij od nakładanie korektora - cieniutką warstwą. Podkład możesz nakładać palcami lub gąbką. Proponuję zacząć od czoła i schodzić w dół w kierunku brody. Jeżeli podkład nakładasz gąbka to ie przesuwaj jej po skórze (ponieważ powstaną smugi) tylko delikatnie przyciskaj do skóry. Dobrym zakończeniem będzie przyciśnięcie lekko dłoni do twarzy by podkład lepiej stopił się ze skórą Na koniec lekko przyprusz twarz pudrem sypkim , przesuwaj pędzel w takim kierunku w jakim rosną włoski (meszek) na twarzy



BTW Polecam gorąco ten L I N K
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 16:31   #13
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Cool Dot.: Jak nakładać podkład....??

Cytat:
Napisane przez mona1978
Albo nie przygotowałaś skóry pod makijaż (nawilżenie) albo położyłaś za dużo podkładu/korektora.
Jeżeli chodzi o nakładanie podkładu to zacznij od nawilżenia skóry kremem, odczekaj kilka minutek i zacznij od nakładanie korektora - cieniutką warstwą. Podkład możesz nakładać palcami lub gąbką. Proponuję zacząć od czoła i schodzić w dół w kierunku brody. Jeżeli podkład nakładasz gąbka to ie przesuwaj jej po skórze (ponieważ powstaną smugi) tylko delikatnie przyciskaj do skóry. Dobrym zakończeniem będzie przyciśnięcie lekko dłoni do twarzy by podkład lepiej stopił się ze skórą Na koniec lekko przyprusz twarz pudrem sypkim , przesuwaj pędzel w takim kierunku w jakim rosną włoski (meszek) na twarzy



BTW Polecam gorąco ten L I N K
Nawilżyłam skóre, nie naładowałam dużo tego fluidu wiec juz nie wim co robie źle.
Wogóle nie mam pojecia jak zrobić naturalnie make-up czy używać gąbek czy pędzelaka do pudru. Jak wy to robicie, ze wygladacie tak świeżo i naturalnie...??!!
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 16:42   #14
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Jak nakładać podkład....??

Cytat:
Napisane przez Aneta_-
Nawilżyłam skóre, nie naładowałam dużo tego fluidu wiec juz nie wim co robie źle.
Wogóle nie mam pojecia jak zrobić naturalnie make-up czy używać gąbek czy pędzelaka do pudru. Jak wy to robicie, ze wygladacie tak świeżo i naturalnie...??!!
Może korektor albo podkład, którego używasz nie nadaje się do okolic oczów
Naturalny make up kojarzy mi się z kosmetycznym minimalizmem Ja staram się nakładać podkład w minimalnej ilości i tylko tam gdzie naprawdę mam coś do ukrycia. Choć przyznam się, że podkłady, które używam nie są zbyt kryjące i pewnie stąd ten naturalny efekt W sumie ja niedawno zaczęłam przygodę z makijażem i ciagle się uczę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:05   #15
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Jak nakładać podkład....??

ja na poczatku zawsze smaruje buzie kremikiem a nasptenie podkladem (kiedys palcami) , ale obecnie uwazam ,iz gabka jest o niebo lepiej , ona jakby dozuje ilosc kosetyku i nie bedziesz meic dzieki temu przykrych niespodzianek ;]
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:07   #16
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Jak nakładać podkład....??

a moze podklad nei jest zbyt dobry ?? nie podpasowal ci?? mozesz rownei dobrze uzywac , lub zamalo nawilzasz okolice oczu aj zawsze klade tam najwiecje kremu , aha i jak chcesz zawsze oprusz okolice oczu pod koneic pudrem.
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:32   #17
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Jak nakładać podkład....??

Ja nakładam podkład gąbeczkami- jest mi tak wygodniej- róznymi krawędziami lepiej nakłada mi sie podkład w okolicach oczu i cieniuje na lini szczęki. Nie zgodzę się z tym że od "pocierania" powstają smugi. Używam zwilżonej gąbeczki i raczej nie często zdarza mi się sobie, lub komuś kogo maluje robic smugi. W dużej mierze zalezy to od dobrania podkładu(jeśli jest w złym kolorze to ciezko będzie nałożyc go w jakikolwiek sposób tak , by wyglądał naturalnie) no i sposobu nakładania- nie wcieram go tylko delikatnie rozprowadzam a potem robie ewentualne poprawki o ktorych wcześniej wspomniałam. Co do efektu maski- jeśli ktoś się tego boi to po nałozeniu podkładu można przyłożyc ręce do twarzy na chwilę- wtedy podkłąd ładnie się "wtopi". Poza tym ja uwielbiam eksperymentować i mieszać podkład z róznymi cudami do twarzy- łatwiej jest mi taką "mikstrurę" nabierać gąbką niz palcami. Chociaż teraz mam zamiar wypróbowac pędzel do podkładu
Myśle, że jeśli chodzi o własną twarz to "wszystkie chwyty dozwolone" każdy moze to robić jak chce i jak mu wygodniej.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 19:29   #18
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Jak nakładać podkład....??

...dobra nakładam łapkami podkład, rozcieram ciepłymi paluszkami i użyłam 2-gi raz pedzelka do pudru i w jednym miejscu jestem bardziej pokryta pudrem a w innym mniej, mimo ze rozsmarowywuje równomiernie ale skura po podkładzie jest powiedzmy wilgotna i starsznie szybko puder sie osadza tylko nie tak jak powinien. Jak ja mam ten puder rozprowadzić jednolicie??
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.