Problem z jajnikiem usg ok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-27, 04:32   #1
Emanuelle_Noire
jadowita żmija

Problem z jajnikiem usg ok

Dziewczyny mam kolejny problem moze ktoras miala to samo i mi doradzi.
W lipcu dostalam okres i mialam potworne kucie prawego jajnika myslalam ze to normalne i przejdzie. Po okresie 5 dni spokoj i bol mocniejszy powrocil. Wyladowalam na sorze gdzie zrobili mi tk miednicy zwykle usg , crp wszystko ok wiec zwalili to na owulacje. Wyrostek wykluczony. Mocz ok.
2 dni czekalam, nic nie przechodzilo wiec umowilam sie na cito do gina. Zrobil usg i powiedzial ze jajniki ok, hormony moga pomoc.
Niestety bol dalej raz mnie meczyl 2 gin, usg jajniki ok wiec stwierdzil ze to zapalenie i przepisal antybiotyk. Po zakonczeniu kuracji 2 dni mnie jeszcze kulo ale przeszlo.

Po 4 miesiacach ta sama historia 4 dni temu dostalam okres w 1 dzien te klucie, 2 dni spokoj i wczoraj klucie. Ide w pon do gina ale moze tutaj jakis problem jest z hormonami,moze 3ba szukac dalej a nie przepisywac antybiotyki w ciemno. Moze takie cykle. Martwie sie i nie wiem co robic skoro usg ok wychodza bez torbieli czy powiekszenia jajnika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

'' Życie jest proste- albo masz wyj***** albo masz przeje****''

"Kiedy wieczór zmienia się w świt, coś dobija się do mych drzwi-
Nostalgia".
Emanuelle_Noire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 10:09   #2
Mimiko
Zadomowienie

Dot.: Problem z jajnikiem usg ok

Cytat:
Napisane przez Emanuelle_Noire Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam kolejny problem moze ktoras miala to samo i mi doradzi.
W lipcu dostalam okres i mialam potworne kucie prawego jajnika myslalam ze to normalne i przejdzie. Po okresie 5 dni spokoj i bol mocniejszy powrocil. Wyladowalam na sorze gdzie zrobili mi tk miednicy zwykle usg , crp wszystko ok wiec zwalili to na owulacje. Wyrostek wykluczony. Mocz ok.
2 dni czekalam, nic nie przechodzilo wiec umowilam sie na cito do gina. Zrobil usg i powiedzial ze jajniki ok, hormony moga pomoc.
Niestety bol dalej raz mnie meczyl 2 gin, usg jajniki ok wiec stwierdzil ze to zapalenie i przepisal antybiotyk. Po zakonczeniu kuracji 2 dni mnie jeszcze kulo ale przeszlo.

Po 4 miesiacach ta sama historia 4 dni temu dostalam okres w 1 dzien te klucie, 2 dni spokoj i wczoraj klucie. Ide w pon do gina ale moze tutaj jakis problem jest z hormonami,moze 3ba szukac dalej a nie przepisywac antybiotyki w ciemno. Moze takie cykle. Martwie sie i nie wiem co robic skoro usg ok wychodza bez torbieli czy powiekszenia jajnika.

Endometrioza? Tylko to mi przychodzi do głowy. Może powinnaś wybrać się do jakiegoś gina, który się specjalizuje w leczeniu tej choroby?
Mimiko jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:10   #3
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Endometrioza? Tylko to mi przychodzi do głowy. Może powinnaś wybrać się do jakiegoś gina, który się specjalizuje w leczeniu tej choroby?
Też to mi przyszło na myśl. Szukaj diagnozy do skutku. Jak nie ten lekarz to kolejny.

Leany jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 21:10   #4
Emanuelle_Noire
jadowita żmija

Bylam dzisiaj u kolejnego gina i rzucil podejrzenie endomendy. 2 opcja to zapalenie, ale nie przepisal mi antybiotykow w ciemno tylko zlecil posiewy moczu i z szyjki macicy i wtedy sie okaze. Jesli bedzie ok to zostanie opcja 1. Oczywiscie mialam usg i badanie gdzie nic nie wyszlo.

'' Życie jest proste- albo masz wyj***** albo masz przeje****''

"Kiedy wieczór zmienia się w świt, coś dobija się do mych drzwi-
Nostalgia".
Emanuelle_Noire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-31, 10:29   #5
Mimiko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Emanuelle_Noire Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u kolejnego gina i rzucil podejrzenie endomendy. 2 opcja to zapalenie, ale nie przepisal mi antybiotykow w ciemno tylko zlecil posiewy moczu i z szyjki macicy i wtedy sie okaze. Jesli bedzie ok to zostanie opcja 1. Oczywiscie mialam usg i badanie gdzie nic nie wyszlo.

Podobno nie zawsze w badaniu widać ogniska endometriozy. Lekarzem nie jestem oczywiście, ale sama zmagam się z czymś na kształt endometriozy.
Mimiko jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 09:35   #6
korinax22
Raczkowanie

U mnie też nie było niczego widac na badaniach usg. :/ Niestety, ale to jest tak czasem mało widoczne, że lekarze mogą szukać w czymś innym. Dobrze o tyle, że Twój zlecił ci konkretne badania by wszystko inne wykluczyć.
korinax22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości