Polip - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-30, 23:01   #31
sarna91
Raczkowanie

Dot.: Polip

Tak, po zabiegu krwawilam kilka dni 5-6 dni a potem do miesiączki plamilam cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sarna91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 21:23   #32
malwina1927
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sarna91 Pokaż wiadomość
Najpierw rejestracja w szpitalu (czytaj 1,5 godziny stania w kolejce), potem zgłosiłam się na oddział gdzie przejęły mnie pielęgniarki (wypełniłam kilka formularzy, pielęgniarki przeprowadziły że mną wywiad o chorobach itp) zmierzyły mi ciśnienie i zaprowadzily na sale taka ogólna ale dwuosobowa po ok. 30 minutach przyszła po mnie pani doktor (badanie w gabinecie ginekologicznym i USG). Po następnych ok. 30 minutach pani opiekun medyczny zaprowadziła mnie na sale przed/pooperacyjna gdzie dostałam jednorazowa koszulkę do przebrania i łóżko. Wpieli mi kroplówkę i po ok 40 minutach zawiezli na sale operacyjna. Tam ułożyłam się na łóżku/fotelu ginekologicznym, anestezjolog przeprowadziła ze mną wywiad, podpisałam kilka zgód, pielęgniarki podpiely mnie do aparatury i zasnelam, potem obudziłam się na sali pooperacyjnej z bolem brzucha i mdłościami po narkozie.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Następne przenieśli mnie na sale ogólna i ok 20:30 wyszłam do domu

A czy byłaś zaintubowana?
malwina1927 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 18:23   #33
tysiaa80
Przyczajenie

Ja miałam polipa, dzisiaj został usunięty wraz z łyżeczkowaniem, bałam się jak nie wiem a nie było czego. Cały zabieg trwał jakieś 12 - 15 minut razem z dotarciem na salę operacyjną i obudzeniem. Cała papierologia trwała dłużej Narkoza bez intubacji, jej bałam się najbardziej, a teraz się sama z siebie śmieję. Gdybym wiedziała, że to tak wygląda już dawno bym poszła na zabieg zamiast odwlekać. Narkoza to pikuś, kladziesz się na łóżku, trzy pielęgniarki Cię układają, poprawiają, zakładają te wszystkie przyrządy do pulsu i ciśnienia, ja leżę cała w nerwach, jedna wstrzykuje coś i mówi, że może się zakręcić w głowie (nie zakreciło się) widzę wchodzącego wesołego lekarza i... budzę się na sali. Obudziłam się z lekkim kłuciem w brzuchu, krwawieniem i pieczeniem "tam" ale od razu w pełni przytomna, bez mdłości, zawrotów głowy i takich tam. Pielęgniarka kazała spać więc udawałam bo mi się nie chciało. Poleżałam i koło 13 do domku. Gdybym wiedziała, że to tak wygląda już dawno bym poszła na zabieg zamiast odwlekać. Absolutnie nie ma się czego bać i nakręcać informacjami z internetu tak jak ja zrobiłam, naczytalam się niestworzonych historii i tylko wzmogło to mój lęk. Najgorsze będzie czekanie na wynik ale to już inna historia.

Edytowane przez tysiaa80
Czas edycji: 2019-10-28 o 18:57
tysiaa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 20:42   #34
malwina1927
Raczkowanie

A kiedy sie dowiedzialas ze masz polipa? Ja bylam w czerwcu, bo mialam infekcje i ginekolog zrobila usg i powiedziala, ze mam polipa. Przepisala mi tabletki Orgametril i po kazdym skonczonym opakowaniu mialam brazowe plamienia i zaraz okres. I bylam w zeszlym tyg na usg i polip sie troche zmniejszyl, ale ublagalam pania, zeby mi jakies tabl przepisala, bo boje sie ingerencji jakiejkolwiek w tych miejscach i przepisala mi Luteine podjezykowa i od jutra biore przez 3 cykle i potem znowu usg i wtedy sie okaze czy zniknal czy zabieg. Ale od wczoraj mam plamienia brazowe i to mnie troche martwi, denerwuje. Mialas jakies "objawy"? Nigdy nie wiem czy pojawi sie jakies plamienie czy nie i musze miec pod reka podpaske....eh
malwina1927 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 21:57   #35
tysiaa80
Przyczajenie

Wstyd się przyznać ale chodziłam z nim kilka lat bo pani doktor mówiła, że to nic pilnego ale usunąć warto i tak odwlekalam aż urósł i zaczęłam dość mocno krwawić przed miesiączką.

tysiaa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości