Polip, brązowe plamienia, tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-28, 13:17   #1
malwina1927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 191

Polip, brązowe plamienia, tabletki


W czerwcu bylam u ginekologa, gdy mialam zakazenie grzybiczne i podczas usg wykryto polipa (endometrium). Dostalam tabletki Orgametril na 3 cykle i w miedzyczasie po nich mialam brazowe plamienia i pozniej okres. I 24 pazdziernika bylam na kolejnym usg i pani powiedziala, ze polip troche sie zmniejszyl, ale jeszcze ublagalam o jakies tabletki i przepisala mi luteina podjezykowa na 3 miesiace i wtedy sie okaze czy zniknal czy zabieg. Ale jeszcze nie bralam tej luteiny, a od wczoraj mam te plamienia brazowe...i czy przy polipach to te brazowe plamienia beda sie powtarzac, czy to jest tak , ze on sie zmniejsza, zluszcza i dlatego wyplywaja te brazowe plamienia....mial ktos tak podobnie? Przeciez z podpaska chodzic przez te 3 miesiace to troche dziwne? Nie wiem...
malwina1927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 23:07   #2
tysiaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 28
Dot.: Polip, brązowe plamienia, tabletki

Ja nie brałam żadnych leków ale miałam plamienia przed okresem, żywo czerwone - jak że skaleczenia, różowe, brązowe, tak około 7 dni przed okresem się zaczynały, raz zdarzyło się nawet takie chwilowe, obfite krwawienie, że cała podpaska naleciala w godzinę. Polip już usunięty, jestem 6 dni po zabiegu i zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję, że wszystko wróci do normy, nie bój się zabiegu, ja też się bałam, płakałam jak małe dziecko przed szpitalem a wierz mi, nie było czego się bać i następnym razem, jeśli będzie potrzeba (podobno polipy lubią odrastać), pójdę już bez wahania i stresu a panikarz ze mnie jak mało kto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tysiaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-20, 10:46   #3
3krateczki
Raczkowanie
 
Avatar 3krateczki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z księżyca :)
Wiadomości: 116
Dot.: Polip, brązowe plamienia, tabletki

Ja również miałam polipa i również mam usuniętego. Mi lekarz nie przepisywał leków tylko od razu dał skierowanie do szpitala na usunięcie. Jestem zadowolona bo miałam przedtem bardzo krwawe okresy oraz już od połowy cyklu plamiłam i źle się czułam. Po usunięciu polipa wszystko wróciło do normy.
Sam zabieg był w znieczuleniu ogólnym a 2 godziny po już wracałam do domu. Przed zabiegiem też się bałam ale nie potrzebnie.
__________________
Moja ceramika i szydełkowe zabawki: Fabryczka Rzeczy Ładnych Zapraszam
3krateczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 14:04   #4
tysiaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 28
Dot.: Polip, brązowe plamienia, tabletki

Cytat:
Napisane przez 3krateczki Pokaż wiadomość
Ja również miałam polipa i również mam usuniętego. Mi lekarz nie przepisywał leków tylko od razu dał skierowanie do szpitala na usunięcie. Jestem zadowolona bo miałam przedtem bardzo krwawe okresy oraz już od połowy cyklu plamiłam i źle się czułam. Po usunięciu polipa wszystko wróciło do normy.
Sam zabieg był w znieczuleniu ogólnym a 2 godziny po już wracałam do domu. Przed zabiegiem też się bałam ale nie potrzebnie.
Ja jutro jadę po wyniki, troszkę się stresuję ale myślę, że gdyby coś było podejrzane to lekarz zauważył by to w trakcie zabiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tysiaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 09:33   #5
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Polip, brązowe plamienia, tabletki

U mnie również wykryto podczas ostatniego badania polip, muszę zrobić usg kolejne na końcówce okresu, bo tak uznała Pani doktor.

Nie proponowała żadnych tabletek tylko od razu usunięcie.

Dziewczyny piszecie, że nie ma się czego bać, choć na samą myśl mam stracha, ale to chyba normalne jak to przy każdym zabiegu.
Powiedźcie czy długo czekaliście na zabieg, mi proponowano prywatnie koszt ok. 3tys ale wole to zrobić jednak na nfz. I jakie dodatkowo badania trzeba wykonać przed zabiegiem.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-28, 10:17   #6
tysiaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 28
Dot.: Polip, brązowe plamienia, tabletki

Mi się wydaje, że wszystko zależy od szpitala, od wizyty u ginekologa do zabiegu minęło około miesiąca ale tylko dlatego, że najpierw byłam przeziębiona i kazali w szpitalu przyjść jak wyzdrowieję, potem poszłam kilka dni przed okresem to kazali przyjść jak będzie się kończył. Poszłam w czwartek i chcieli zapisać od razu na piątek ale poprosiłam o poniedziałek żebym zdążyła się psychicznie nastawić bo ja straszny tchorz jestem, tak więc, właściwie u mnie to było z dnia na dzień. Dostałam ten termin na 7 rano, przyjechałam, zrobili tylko badanie z krwi, dali do wypełnienia ankiety, wpieli wenflon i kazali przebrać się w papierową koszulę i czekać. Ok 9:20 poszłam na salę operacyjną a za 15 minut już leżałam obudzona i w pełni świadoma na sali, bez żadnych dolegliwości, tylko lekkie klucie w brzuchu i krwawienie. Kazali pospać i koło 13 wypuścili. Weź podpaski, ja jedna dostałam w szpitalu ale nie starczylaby mi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tysiaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-28 11:17:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.