Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-21, 21:45   #1
Mylkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3

Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!


Witajcie! Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że to jest mój drugi wątek i proszę o wyrozumiałość, piszę pod wpływem impulsu.

Do sedna. Zachciało mi się rewolucji wizerunku i pierwszym pomysłem było oczywiście farbowanie włosów. Zawsze farbowałam się na blond, więc wpadłam na jakże genialny pomysł aby zrobić się na jakiś ciemny kolor. Jestem taka, że jak coś wymyślę, to od razu lecę i to robię zanim ta wiadomość dotrze do analizy w mózgu, było także i dziś. Poszłam na całość i zamiast wziąć jakiś jasny-średni brąz to kupiłam od razu ciemny. Według instrukcji powinnam trzymać farbe 30 min, ja zmyłam po 15, mimo tego efekt? Czarne włosy aż miło. Myślałam, że szlag mnie trafi jak to zobaczyłam. Chciałam brąz, nie czerń! Po długim czasie obcowania z blondem teraz czuję się jak nie ja, jakbym miała peruke. Wchodzi moja młodsza siostra i mówi "Aaaaaale Ci nie pasuje"... Wiem.

Czy jest jakiś ratunek, żeby pozbyć się tego? Cokolwiek?! Tym razem zapytam zanim mnie natchnie na jakiś cudowny plan... Polak mądry po szkodzie jak widać.
Mylkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 04:40   #2
Mrtvolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Mam dokładnie ten sam problem. Mój naturalny kolor to ciemny blond, ale od jakichś trzech lat farbowałam na rudo. Stwierdziłam, że mam go już dość, więc wczoraj postanowiłam pofarbować się na ciemny brąz i co? Wyszedł kruczo czarny, który zupełnie mi nie pasuje i bardzo źle się w nim czuję. Dzisiaj zamierzam zadziałać na włosy sokiem z cytryny i h&s, bo słyszałam, że wypłuką i rozjaśnią kolor. Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać ten ciemny brąz. Dam znać czy się udało
Mrtvolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 11:04   #3
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Kolor zazwyczaj może się trochę wypłukać w przeciągu 2- 3 tygodni, ale to też zależy od typu włosów i samej farby. Przerobiłam takie sytuacje nie raz. Z domowych sposóbów trochę pomogło mycie szamponem przeciwłupieżowym z dodatkiem sody oczyszczonej (po tym zabiegu należy zakwasić włosy np. wodą z octem jabłkowym, bo w innym wypadku będziecie miały mega suchy jeden wielki kołtun z włosów). Z tego co wiem to jeszcze domowe maski z miodu oraz cytryny itp. Z tym, że równocześnie należy obserowwać włosy, by ich przesadnie nie zniszczyć wszelkimi zabiegami.
Wyższa szkoła jazdy to kąpiel rozjaśniająca lub dekoloryaztor ( z tym, że efekt końcowy może być niezadowalający np. włosy marchewkowe, na kóre trzeba znów nałożyć odpowiednią farbę). Ja bym poczekała tak ze 3 tyg delikatnie stosowała domowe metody i udała się do profesjonalisty.Chyba, że macie bardzo zdrowe i silne włosy to wtedy wizyta u fryzjera może odbyć się wcześniej.
Przy farbach stricte drogeryjnych polecam zawsze brać farbę o ton jaśniejszą, bo najczęściej brązy średnie po ciemne wychodzą prawie jak czarne i do tego spłukują się nieładnie na ciepłe odcienie.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 11:20   #4
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Po pierwsze, kolor troche zjaanieje od mycia. Po drugie mozna pomoc sobie plukanaka z cytryny, po trzecie dobry, doswiadczony fryzjer napewno sobie poradzi i nie zniszczy ci przy tym wlosow.
p.s fryzjer, ktory ci to robil nie byl dobrym, skoro nie wypersfadowal ci tego pomyslu z glowy.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 20:15   #5
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Smile Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Na świeżo farbowane włosy, na czarno lub ciemny brąz polecam zastosować szampon przeciwłupieżowy np. Head&Shoulders, ale działa to najlepiej na niedawno farbowane włosy.
Jeśli naprawdę kolor Ci się nie podoba, do szamponu dodaj sodę oczyszczoną,ona otwiera łuski włosa i niejako wypłukuje farbę.
Ale zaznaczam, że włosy są po tym baardzo szorstkie -niezależnie od wcześniejszej kondycji włosów. Dlatego zaraz po takim zabiegu użyj sobie jakiejś mocnej odżywki nawilżającej. Kilka takich płukań włosów i kolor dużo zjaśnieje, a właściwie się wypłucze -później możesz próbować z farbą w jaśniejszym odcieniu -pamiętaj,że farby z drogerii np. w nr 5 lub 6 nadal będą ciemnym brązem mimo że może być na nich napisane jasny brąz.
Nie radzę dekoloryzatora, zniszczy tylko włosy a i tak wyjdą różne kolory -przy odroście jaśniejsze, a na końcach bardzo prawdopodobne,że nadal ciemne. U fryzjera natomiast ściąganie koloru wyjdzie drogo, więc warto popróbować domowymi sposobami
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 21:16   #6
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Dekoloryzacja, nic innego ci nie ruszy czerni. Nie wierz w żadne soki cytryny itp. czerni nie ruszy nic poza rozjaśniaczem, a i on ma czasem problem. Tylko dekoloryzacja i tylko u dobrego, doświadczonego fryzjera i od razu powiedz co się stało i że pod czernią jest blond.
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 12:51   #7
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Ja w tym tygodniu walczyłam z wiśnią zamiast miedzi. Trochę się namyłam, wody zeszło miliony litrów, ale naprawdę zeszło, mimo wizji rozjasniacza
Najpierw umyłam head & shoulders z sodą i zostawiłam to na głowie na godzinę, potem nałożyłam na 5 h maskę drożdże+cytryna+miód. Zeszło mi 90% koloru

Ale nie wierzylam w powodzenie domowych sposobów i miałam jako alternatywę dekoloryzator Uber, przeczytałam cały internet i większość efektów była zadowalająca

Dekoloryzacja u fryzjera to była dla mnie ostateczność, bo przechodziłam to 2 razy i zawsze dochodziło do koloru marchewki, który trzeba zafarbować
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-29, 17:17   #8
dominique8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 26
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Ciemne kolory trudniej "sprać" ale da się, tylko trzeba przy każdym myciu stosować sodę + szampon przeciwłupieżowy, a nastepnie odżywki intensywnie regenerujące -soda straszne matowi i wysusza włosy.
W zależności od kondycji włosów trzeba dostosować częstotliwość "zabiegu"
Ja niedawno miałam zbyt ciemny kolor (nałożony na rozjaśniane włosy) - po 5 myciach z dodatkiem sody włosy zdecydowanie zjaśniały.
dominique8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 02:18   #9
drzewozielone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 15
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Nie polecam od razu sciagania koloru, gdyz twoje wlosy zaraz po farbowaniu sa bardzo oslabione Kiedys mialam rownie podobny problem i dlugo szukalam jakiegos lepszego sposobu na sciagniecie zbyt ciemnego koloru z moich wlosow, pytalam wielu fryzjerow, az w koncu ktorys z nich podpowiedzial mi keratyne na wlosy. Nie dosc, ze moje wlosy zostaly rozjasnione o kilka odcieni, to staly sie blyszczace, nawilzone, PROSTSZE i bardzo dobrze sie ukladaly. Oczywiscie po jakims czasie keratyna zaczela sie wyplukiwac, ale uslyszalam, ze Organique ma w swojej ofercie keratynowa odzywke do wlosow ktora pozniej uzywalam i moje wlosy spowrotem staly sie gladkie i lsniace !

Edytowane przez drzewozielone
Czas edycji: 2017-08-01 o 02:29
drzewozielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 08:24   #10
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

o jejku...
ten kolor z każdym myciem Ci będzie jaśniał, więc może jakoś to będzie.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 17:03   #11
panna_indygo
Raczkowanie
 
Avatar panna_indygo
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Może jakiś dobry fryzjer pomoże, jak dekoloryzacji Ci nie zrobi, to przemęcz się, myj często tak jak dziewczyny piszą i zainwestuj w opaski, chustki itp. jest lato, można sobie teraz pozwolić na taki styl i po prostu przy twarzy nosić coś w jaśniejszych kolorach to nie będziesz miała aż tak ciemnej oprawy i może łatwiej to zniesiesz. Nie przejmuj się Włosy odrastają, z czasem ludzie się przyzwyczają do Twojego nowego wizerunku i Ty też, a za jakiś czas będzie całkiem po krzyku.
__________________
Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość. - Diane Ackerman
panna_indygo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-20, 21:07   #12
patricia_ventura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 404
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Mam dokladnie identyczny problem. Zafarbowalam wlosy na ten nieszczesny braz ktory wyszedl czarny dokladnie tydzien temu. Przez caly ten tydzien wlosy moje przeszly kilka myc szamponem przeciwlupiezowym, raz mycie z soda oczyszczona, raz maske: odzywka do wlosow+soda+miod, kilka masek z miodu i oliwy, jedna maske: odzywka+miod+woda utleniona. I KOLOR PRAWIE NIE DRGNAL... farbowalam castingiem wiec teoretycznie po normalnych 28 myciach powinno zejsc.... powiem tak: czarno to widze.... juz nie wiem co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patricia_ventura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 09:17   #13
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Cytat:
Napisane przez patricia_ventura Pokaż wiadomość
Mam dokladnie identyczny problem. Zafarbowalam wlosy na ten nieszczesny braz ktory wyszedl czarny dokladnie tydzien temu. Przez caly ten tydzien wlosy moje przeszly kilka myc szamponem przeciwlupiezowym, raz mycie z soda oczyszczona, raz maske: odzywka do wlosow+soda+miod, kilka masek z miodu i oliwy, jedna maske: odzywka+miod+woda utleniona. I KOLOR PRAWIE NIE DRGNAL... farbowalam castingiem wiec teoretycznie po normalnych 28 myciach powinno zejsc.... powiem tak: czarno to widze.... juz nie wiem co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrezygnuj z szorowania sodą, bo uszkadzasz strasznie włosy. Zrób kąpiel rozjaśniającą.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 09:50   #14
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Zrezygnuj z szorowania sodą, bo uszkadzasz strasznie włosy. Zrób kąpiel rozjaśniającą.
Kąpiel czy soda, wszystko uszkodzi, jak się chce szybko pozbyć koloru.
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 11:20   #15
anjanka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 74
Dot.: Bardzo nieudane farbowanie, jestem załamana!

Chantal pro polecam mi kiedyś do łba coś strzeliło i walnełam czarny i to Palette nigdy więcej ale zeszło ładnie do jasnego brązu i włosy w takim samym dobrym stanie były. Tylko śmierdział pokój
anjanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-30 12:20:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.