Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-03, 22:15   #2431
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
rodzin wielodzietnych, w których rodzice nie zhańbili się nigdy pracą
Bardziej powiedziałabym, że mężczyźni w takich rodzinach nie zhańbili się nigdy pracą, bo naprawdę trudno powiedzieć o matce ośmiorga dzieci (czy nawet czworga, czy nawet dwojga, a nawet... jednego, bo to tylko oznacza, że tych dzieci było tak naprawdę dwoje, gdyż często taki mąż sam sobie obiadu nie ugotuje. A często kobiety w takich rodzinach zajmują się same również i teściami i rodzicami), że nigdy nie zhańbiła się pracą, chyba że [złe słowo] na okrągło przez 24 h na dobę, mycie, sprzątanie, prasowanie, obcieranie dup wszystkim dookoła domownikom (znając życie to tak było i pewnie było to dosłowne obcieranie dupy, taki los kobiet) nazywa się "nie-pracą". W dodatku w takich rodzinach częściej mąż jest alkoholikiem (bo dane statystyczne mówią, że im niższe wykształcenie u mężczyzny tym większe prawdopodobieństwo wpadnięcia w nałóg), więc często żona musi zająć się sama całą rodziną, bo mąż leży z piwem na kanapie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-06-04 o 22:03 Powód: Słownictwo.
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:22   #2432
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Bardziej powiedziałabym, że mężczyźni w takich rodzinach nie zhańbili się nigdy pracą, bo naprawdę trudno powiedzieć o matce ośmiorga dzieci (czy nawet czworga, czy nawet dwojga, a nawet... jednego, bo to tylko oznacza, że tych dzieci było tak naprawdę dwoje, gdyż często taki mąż sam sobie obiadu nie ugotuje. A często kobiety w takich rodzinach zajmują się same również i teściami i rodzicami), że nigdy nie zhańbiła się pracą, chyba że [złe słowo] na okrągło przez 24 h na dobę, mycie, sprzątanie, prasowanie, obcieranie dup wszystkim dookoła domownikom (znając życie to tak było i pewnie było to dosłowne obcieranie dupy, taki los kobiet) nazywa się "nie-pracą".
Ja roumiałabym Twój tok myslenia, gdybyśmy mówili o rodzinach patologicznych.

W normalnych rodzinach to oboje rodzice decydują o dzietnosci, dopasowując ją do mozliwości finansowych oraz planów zawodowych obojga małżonków. W normalnych związkach występuje też podział obowiązków domowych, chyba, że małżonkowie postanowią inaczej, np. że on jest breadwinner a ona zajmuje się domem i dziećmi. Ale w tej sytuacji on ma zarobić tyle, by na byt rodziny wystarczyło.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-06-04 o 22:04 Powód: Słownictwo w cytacie.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:25   #2433
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja roumiałabym Twój tok myslenia, gdybyśmy mówili o rodzinach patologicznych.
No ale napisałaś, że chodzi o bezrobotnych, (czyli patologicznych, bo bezrobocie to patologia).
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-06-03 o 22:27
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:32   #2434
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
No ale napisałaś, że chodzi o bezrobotnych, (czyli patologicznych, bo bezrobocie to patologia).
No dobrze, ale to i tak nie moja sprawa. Naprawdę nie należy premiować takiej nieodpowiedzialności benefitem.

Różne zresztą są powody bezrobocia- ktoś może stracić pracę, ogarnąć się, pracować dorywczo jednocześnie szukając innej, lepiej płatnej pracy. Ktoś może zachorować. I takich ludzi jak najbardziej należy wspierać. Jednak jeśli ktoś decyduje się nie pracować z wyboru/z lenistwa, to już daruj ale to naprawdę jego rzecz i jego wybór.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:42   #2435
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
No ale napisałaś, że chodzi o bezrobotnych, (czyli patologicznych, bo bezrobocie to patologia).

A mam finansować czyjąś patologię bo...?


Przykro mi, no jestem bezlitosna dla takich ludzi.


Jakby nie miał gdzie mieszkać i co zjeść, dzieci by zabrali, to może by wyszedł z patologii.


A nie dość, że państwo tych chwastów nie wyrywa, to jeszcze radośnie nazywa je kwiatuszkami, kradnie mi moją konewkę i podlewa, żeby zdrowo rosły.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:43   #2436
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No dobrze, ale to i tak nie moja sprawa. Naprawdę nie należy premiować takiej nieodpowiedzialności benefitem.

Różne zresztą są powody bezrobocia- ktoś może stracić pracę, ogarnąć się, pracować dorywczo jednocześnie szukając innej, lepiej płatnej pracy. Ktoś może zachorować. I takich ludzi jak najbardziej należy wspierać. Jednak jeśli ktoś decyduje się nie pracować z wyboru/z lenistwa, to już daruj ale to naprawdę jego rzecz i jego wybór.
Tzw. normalne związki zdarzają się najczęściej w bajce. Większość 40 - 60 latek nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że całe życie pracowała nie na jednym, ale na dwóch etatach - moja mama, osoba z wyższym wykształceniem, drugi etat zaczynała o godzinie 15 (gdy przyszła z odpoczynku, czyli z pracy przy biurku) i harowała do pierwszej w nocy, mając tylko jedno dziecko, ale w pakiecie jeszcze chorych na nowotwory rodziców. I z tego co zauważyłam jej równie wykształcone koleżanki miały tak samo.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:45   #2437
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Tzw. normalne związki zdarzają się najczęściej w bajce. Większość 40 - 60 latek nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że całe życie pracowała nie na jednym, ale na dwóch etatach - moja mama, osoba z wyższym wykształceniem, drugi etat zaczynała o godzinie 15 (gdy przyszła z odpoczynku, czyli z pracy przy biurku) i harowała do pierwszej w nocy, mając tylko jedno dziecko, ale w pakiecie jeszcze chorych na nowotwory rodziców. I z tego co zauważyłam jej równie wykształcone koleżanki miały tak samo.

No, ok, ale co to ma do wątku?


Skoro pracuje, to nie otrzymuje benefitów dla bezrobotnych i patologią nie jest.


No smutne, zgadzam się, ale to w ogóle nie jest związane z tematem, o którym rozmawiamy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 22:57   #2438
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No smutne, zgadzam się, ale to w ogóle nie jest związane z tematem, o którym rozmawiamy.
To, że trudno powiedzieć o matce czworga dzieci, że "nie pracuje", skoro ma przez kulturę narzuconych tyle obowiązków (zdaje się, że mężczyzna nie ma żadnych, oprócz wbicia gwoździa). (Ale wiem dlaczego tak się mówi, bo w androcentrycznym społeczeństwie te obowiązki takie jak pranie czy sprzątanie uważa się za gorsze.) I kwestia tego, czy my mamy to z podatków finansować czy nie to inna sprawa - nie mówię, że trzeba tym rodzinom dawać pieniądze . Ale tzw. praca to praca.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-06-03 o 23:02
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 23:01   #2439
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To, że trudno powiedzieć o matce czworga dzieci, że "nie pracuje", skoro ma przez kulturę narzuconych tyle obowiązków (zdaje się, że mężczyzna nie ma żadnych, oprócz wbicia gwoździa). (Ale wiem dlaczego tak się mówi, bo w androgenicznym społeczeństwie te obowiązki takie jak pranie czy sprzątanie uważa się za gorsze.) I kwestia tego, czy my mamy to z podatków finansować czy nie to inna sprawa. Tzw. praca to praca.
Jeśli takiego sobie wybrała faceta, no to ma.

Cóż ja mogę jej poradzić.

Szkoda mi jej, ale czemu mam za jej błędy płacić?

Takie myślenie to jak najbardziej patologia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 23:03   #2440
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli takiego sobie wybrała faceta, no to ma.

Szkoda mi jej, ale czemu mam za jej błędy płacić?

Takie myślenie to jak najbardziej patologia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie ja napisałam, że masz za jej błędy płacić? (sama sobie chyba dopowiedziałaś to?)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 23:04   #2441
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam, że masz za jej błędy płacić?
No o tym, że płacę rozmawiamy.

O tym, że mi jej szkoda, bo nie wie inaczej możemy porozmawiać, ale to w sumie niewiele zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 23:07   #2442
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No o tym, że płacę rozmawiamy.

O tym, że mi jej szkoda, bo nie wie inaczej możemy porozmawiać, ale to w sumie niewiele zmienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja się do tego nie odnosiłam. Tylko do tego, że zostało powiedziane, że w rodzinach wielodzietnych często mąż i żona nie pracują, a ja uściśliłam, że raczej nie pracuje tylko mąż, bo zona ma wiele obowiązków i ciężką nazywać ją niepracującą. Nie mówiłam, że ma za to dostawać jakieś benefity, tylko że tak jest. (dlatego trzeba promować równouprawnienie)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-06-03 o 23:08
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 00:44   #2443
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Klepacka jednak dostała tytuł honorowego członka AK. Nie wiadomo w sumie za co.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 01:31   #2444
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86874024]Klepacka jednak dostała tytuł honorowego członka AK. Nie wiadomo w sumie za co. [/QUOTE]Za zwalczanie lgbt. Duma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 02:54   #2445
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Tak sie zastanawiam.

Dopuszczacie tez taka opcje dodatkowa, ze sa faceci, ktorzy naprawde doceniaja te ''prace'' ktora kobieta wykonuje w domu (a nie uwazaja ja za gorsza i mniej wartosciowa) i sa szczesliwi, ze ten domowy obiad zjedza? A kobiecie to roznicy nie robi, bo juz i tak dzieciom robi?
Bo tak tez przeciez moze byc a w sumie jesli to mezczyzna pracuje i zarabia to czemu ona by w tym czasie nie zrobila obiadu. Dla mnie to po prostu podzial obowiazkow. Wypadaloby sie najpierw na ten podzial obowiazkow umowic, ale czego oczekiwac po spoleczenstwie w ktorym bialy slub i wspolne M na kredyt jest norma spoleczna (co nie znaczy oczywiscie, ze kazdy tak robi, ale jednak w porownaniu do innych krajow, w Polsce nadal dosyc szybko bierzemy slub i ''wiazemy'' sie kredytem.) Czesto mam wrazenie ze ludzie sie ze soba wiaza ''na cale zycie'' i wcale sie nie znaja, to potem wychodza takie kwiatki.
No gorzej jest jesli pracuje i jedno i drugie, a po pracy tylko jedno cokolwiek w domu robi.

Mnie to w ogole dziwi, bo czesto rodziny wielodzietne (nie mowie o patologicznych rodzinach), ktore moga sobie pozwolic na to, zeby kobieta zostala w domu zyja z dzialalnosci gospodarczej meza. I ten maz wysyla kobiete tak czy siak po ''malo wazne'' sprawy zwiazane ze swoja firma, a to zrob jakies zaopatrzenie, a to jak juz tam bedziesz odbierac dzieci to pojdz na poczte, zrob przelewy... i nawet dla tej swojej kobiety nie stworzy jakiegos chocby czastkowego stanowiska pracy. Zaplacilby zus, kobieta mialaby chociaz cokolwiek w CV co przeciez jest zgodne z prawda, w razie czego bylaby ubezpieczona.
Widzialam czesto takie sytuacje rodzin ktore finansowo naprawde moglyby sobie na to pozwolic, ale wlasnie na tym oszczedzaly. No dla mnie to dziwne.
PS obserwacje spoza Polski, nie wiem jak wyglada zatrudnienie swojej zony w Polsce.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 06:02   #2446
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To, że trudno powiedzieć o matce czworga dzieci, że "nie pracuje", skoro ma przez kulturę narzuconych tyle obowiązków (zdaje się, że mężczyzna nie ma żadnych, oprócz wbicia gwoździa). (Ale wiem dlaczego tak się mówi, bo w androcentrycznym społeczeństwie te obowiązki takie jak pranie czy sprzątanie uważa się za gorsze.) I kwestia tego, czy my mamy to z podatków finansować czy nie to inna sprawa - nie mówię, że trzeba tym rodzinom dawać pieniądze . Ale tzw. praca to praca.
Nie moja rzecz liczyć komuś dzieci. To prywatna rzecz a innym od tego zasię, jak mawiał Boryna.

Tyle tylko, że nie bardzo chce mi się do czyichś prywatnych spraw dopłacać, jako podatnikowi. Jeśli jakąś rodzinę stać i lubi dzieci- niech ich ma dwadzieścioro. Proszę bardzo. Pod warunkiem, że rodzice są w stanie te dzieci utrzymać i wykształcić. Przymusowe dopłacanie do zyichś wyborów nie powinno mieć miejsca, gdyż jest demoralizujące i szkodliwe społecznie.

Jeszcze raz: społeczeństwo jak najbardziej powinno zadbać o swoich obywateli. Starych, chorych, niezdolnych do pracy oraz rodziców dzieci chorych i niepełnosprawnych. Ale dawanie z budżetu państwa co miesiąc po 500 zł na każde dziecko nie powinno mieć miejsca. Jeśli chcemy mieć większy przyrost naturalny warto by raczej zainwestować w darmowe żłobki i przedszkola, w zajęcia pozalekcyjne rozwijające uzdolnienia dzieci, obniżenie podatków i kosztów pracy tak, by rodzicom stworzyć szansę pracy i godnych zarobków. Wtedy to ma sens. Natomiast, jeśli bardziej się opłaca korzystać z benefitów, niż pracować to jaki przekaz otrzymuje społeczeństwo? Znów, może jestem mało empatyczna, ale uważam, że to PRACA ma się ludziom opłacać a nie siedzenie na zasiłkach i benefitach. Jeśli suma zasiłków i benefitów jest większa, niż kwota, którą można zarobić pracując to gdzie jest sens pracy?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 07:59   #2447
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez CzarnyBaron Pokaż wiadomość
Ale Cimoszewicz sam był komunistą i do tego bronił swojego ojca, więc moim zdaniem ma to znaczenie. A jego ojciec był kimś o wiele gorszym niż typowy partyjniak, bo był sowieckim agentem i funkjonariuszem, który lubił torturować i konfiskować czyjeś majątki. Z wikipedii usunięto o jego ojcu artykuł, ale to pewnie na rzecz kampanii wyborczej.

Tak samo jak Michnik jest synem przedwojennych komunistów i ma brata zbrodniarza.

Jest demokracja i każdy może mówić o przodkach. I na ich podstawie decydować się, czy głosuje na jakiegoś kandydata znając przeszłość jego rodziny.
Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, tak samo jak nie ma znaczenia dlaczego Kaczyńscy pomijali kompletnie swojego ojca we wspomnieniach. Każdy może mówić, fakt - i ja też mogę mówić, że takie mówienie to ohyda i osobom które tak mówią w życiu ręki nie podam.[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86874024]Klepacka jednak dostała tytuł honorowego członka AK. Nie wiadomo w sumie za co. [/QUOTE]Żeby to mnie zdziwiło.. ale niestety kombatantów łatwo wmanipulować we współczesne polityczne gry i gierki. Szkoda słów.

Co do rodzin wielodzietnych, to przypomniała mi się sytuacja sprzed ponad 10 lat, kiedy to w polskim publicznym szpitalu wysterylizowano kobietę podczas cesarki bez jej wiedzy i zgody. Bo miała już kilkoro dzieci, żyła w konkubinacie, więc uznano, że to "dla jej dobra". No i lekarze nie mieli po tym sobie nic do zarzucenia.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 08:16   #2448
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Co do rodzin wielodzietnych, to przypomniała mi się sytuacja sprzed ponad 10 lat, kiedy to w polskim publicznym szpitalu wysterylizowano kobietę podczas cesarki bez jej wiedzy i zgody. Bo miała już kilkoro dzieci, żyła w konkubinacie, więc uznano, że to "dla jej dobra". No i lekarze nie mieli po tym sobie nic do zarzucenia.
Pamiętam tę sprawę.
Kobieta była lekko niepełnosprawna umysłowo, nie potrafiła sprawować opieki nad dziećmi i nie była w stanie tego robić. Każde kolejne dziecko było jej odbierane. Pamiętam, że miałam bardzo mieszane uczucia co do tej sprawy. Nie popieram przymusowej sterylizacji. Eugenika już była, nie sprawdziła się. Człowiek nie powinien się bawić w Boga i decydować z góry, kto ma prawo żyć a kto nie ( zaznaczam tu mocno, ze decyzja "z góry" to nie to samo, co decyzja konkretnej kobiety o własnej płodności i nie należy mylić tych dwóch spraw). Z drugiej strony nie umiem się pogodzić z tak beztroskim płodzeniem przy jednoczesnej niemożności zapewnienia potomstwu podstawowej opieki. Jakby nie paczeć, seksualnosć jest cechą człowieka i byłoby nieludzkie odbierać tę cechę ludziom niepełnosprawnym umysłowo. Niemniej, seksualnośc nie równa się płodzeniu potomstwa, któremu osoba niepełnosprawna umysłowo nie potrafi zapewnić podstawowej opieki.

To są trudne sprawy. Lekarze uważali, że zrobili dobrze. Ja także tak uważam, choć wiem, że posuwam się za daleko. Polecam dokument (choć nie zgadzam się ze wszystkim, co tam zaprezentowano, zwłaszcza z tym, jak potraktowano tam sprawę zapłodnienia in vitro)
https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 08:22   #2449
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Poleci lincz, ale jak widzę wielodzietne rodziny, w których każdy członek jest w jakimś stopniu upośledzony (włącznie z rodzicami oczywiście), to jestem jak najbardziej za tymi lekarzami.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 08:26   #2450
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Polecam dokument (choć nie zgadzam się ze wszystkim, co tam zaprezentowano, zwłaszcza z tym, jak potraktowano tam sprawę zapłodnienia in vitro)
https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y
To jest film Grzegorza Brauna, obejrzę choć od razu wiem czego się spodziewać.

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A to pamiętacie?
https://amnesty.org.pl/s%C5%82owacja...biet-romskich/
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 10:57   #2451
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Nie no, eugenika to może jednak nie. Czy spojrzymy na to z punktu widzenia praw człowieka, czy miłości bliźniego, to wycinanie komuś czegokolwiek bez jego wiedzy i zgody zalatuje totalitaryzmem.

O eugenice jest też niezła książka polskiego dziennikarza mieszkającego w Szwecji, który się nazywa Zaremba. A książka się nazywa "Higieniści".

Powiem Wam, że kiedy byłam podlotkiem, to jakoś bardziej trafiało do mnie to litowanie się i płacenie na biednych. Z wiekiem mi przeszło po prostu na skutek obserwacji. Pochodzę z zabitej dechami miejscowości w Polsce B, w której - jak spojrzeć z perspektywy czasu - wszyscy startowaliśmy z mniej więcej jednego poziomu. Ujowego, ale jednak jednakowego. Wszyscy mieliśmy w domu meblościanki, oglądaliśmy w TV "Esmeraldę" i "Zbuntowanego anioła", w niedzielę jedliśmy rosół, a w poniedziałek pomidorową. Chodziliśmy do tych samych (dość ujowych pod względem poziomu) szkół, bo innych nie było. I co? I się rozwarstwiliśmy z rówieśnikami jak diabli. Jedni mają doktorat, inni zakończyli edukację na gimbazie. Milionerów nie ma, to fakt, ale zarobki wahają się od 0 zł do 10 000 zł. Jednym się chciało, innym się nie chciało. Jedni byli mądrzejsi, drudzy głupsi. Nie ma potrzeby tego sztucznie zmieniać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:07   #2452
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Przecież tu nikt nie postuluje sterylizacji biednych Nie wiem, po co przekręcasz. Tzn. wiem..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:23   #2453
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86874304]Poleci lincz, ale jak widzę wielodzietne rodziny, w których każdy członek jest w jakimś stopniu upośledzony (włącznie z rodzicami oczywiście), to jestem jak najbardziej za tymi lekarzami.[/QUOTE]Ja również.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:41   #2454
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Przypomina sie dzisiaj 30 rocznice czegos co w sumie nie mialo kompletnie wplywu na owczesny kraj, a jesli juz to bylo efektem ulozenia sie z aparatczykami, ktorych konsekwencje odczuwamy po dzis dzien. Wlasnie m.in. tego ze szkolnictwo, sluzba zdrowia sa takie jakie sa, a nie jak w cywilizowanych panstwach.

To chyba juz lepiej wspomnieć inna okragla rocznice - haniebnych dzialan pana Roosevelta - wyjatkowo odrazajacej postaci w historii świata.

Warto przypominac historie St. Louis, jak dokładnie 80 lat temu Roosevelt nakazal powstrzymac wszelkimi sposobami lniowiec aby nie wplynal do portu na Florydzie, by zawrócił do III Rzeszy i jak to dzis USA jest wielkim przyjacielem Izraela.
Warto wspominac taka rocznice w odroznieniu do wyborow ktore nie zmienily niczego.
Amerykanie przeciez o St Louis nie zrobia wyciskajacego lez filmu z gwiazdami Hollywood.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-06-04 o 11:42
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 11:50   #2455
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Przypomina sie dzisiaj 30 rocznice czegos co w sumie nie mialo kompletnie wplywu na owczesny kraj, a jesli juz to bylo efektem ulozenia sie z aparatczykami, ktorych konsekwencje odczuwamy po dzis dzien. Wlasnie m.in. tego ze szkolnictwo, sluzba zdrowia sa takie jakie sa, a nie jak w cywilizowanych panstwach.

To chyba juz lepiej wspomnieć inna okragla rocznice haniebnych dzialan pana Roosevelta - wyjatkowo odrazajacej postaci w historii świata.

Warto przypominac historie St. Louis, jak dokładnie 80 lat temu Roosevelt nakazal powstrzymac wszelkimi sposobami lniowiec aby nie wplynal do portu na Florydzie, by zawrócił do III Rzeszy i jak to dzis USA jest wielkim przyjacielem Izraela.
Warto wspominac taka rocznice w odroznieniu do wyborow ktore nie zmienily niczego.
Amerykanie przeciez o St Louis nie zrobia wyciskajacego lez filmu z gwiazdami Hollywood.
To nie wątek zdziwieniowy, ale dziwne jest dla mnie, że są ludzie którzy po dziś dzień uważają, że rok 1989 nic nie zmienił w historii Polski. I dziwne, że w liście wydarzeń pod tą datą kompletnie nie pamiętają masakry na placu Tiananmen. Krwawego zdławienia studenckiego ruchu, który dziś nazwać można (nie moje określenie) pierwszym w historii protestem alterglobalistycznym. Bo poza demokratyzacją życia publicznego chińscy studenci domagali się społecznej kontroli nad rynkowymi reformami i sprawiedliwym podziałem dóbr w Państwie Środka, gdzie pod przykrywką komunistycznej symboliki zaczął się rodzić drapieżny i bandycki neoliberalizm.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:17   #2456
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86874304]Poleci lincz, ale jak widzę wielodzietne rodziny, w których każdy członek jest w jakimś stopniu upośledzony (włącznie z rodzicami oczywiście), to jestem jak najbardziej za tymi lekarzami.[/QUOTE]Poleci lincz, ale zgadzam się w pełni.

Szczerze mówiąc zdrowa psychicznie patologię, która nie pracuje i robi siódme z kolei dziecko też bym sterylizowała z urzędu.

Przykro mi, bardziej zależy mi na dobru tego hipotetycznego dziecka, niż na prawie do rozmnażania się meliniarstwa. Już walić to, że płacę na taka imprezę parę tysięcy miesięcznie, ale tych dzieci szkoda. (pozdrawiam ZUS )

*Nie mówie o ludziach, którzy się zabezpieczają czy sa po prostu biedni. Tylko taka typowa patola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:21   #2457
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Poleci lincz, ale zgadzam się w pełni.

Szczerze mówiąc zdrowa psychicznie patologię, która nie pracuje i robi siódme z kolei dziecko też bym sterylizowała z urzędu.

Przykro mi, bardziej zależy mi na dobru tego hipotetycznego dziecka, niż na prawie do rozmnażania się meliniarstwa. Już walić to, że płacę na taka imprezę parę tysięcy miesięcznie, ale tych dzieci szkoda. (pozdrawiam ZUS )

*Nie mówie o ludziach, którzy się zabezpieczają czy sa po prostu biedni. Tylko taka typowa patola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widze ze niektorym marzy sie idea systemu Chin w kontroli populacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:45   #2458
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

O co ja tu czytam, wysterylizujmy upośledzonych, patologiczną biedotę może jeszcze dorzućmy homoseksualistów, pozbędziemy się kłopotu za jednym zamachem.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 12:59   #2459
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
O co ja tu czytam, wysterylizujmy upośledzonych, patologiczną biedotę może jeszcze dorzućmy homoseksualistów, pozbędziemy się kłopotu za jednym zamachem.
Wrzucilbym jeszcze lysych, grubych, inceli, ludzi z ocena ponizej 4/10 w wygladzie oraz facetow ponizej 180 cm (wiadomo - poniżej to nie jest prawdziwy mezczyzna).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:09   #2460
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To nie wątek zdziwieniowy, ale dziwne jest dla mnie, że są ludzie którzy po dziś dzień uważają, że rok 1989 nic nie zmienił w historii Polski. I dziwne, że w liście wydarzeń pod tą datą kompletnie nie pamiętają masakry na placu Tiananmen. Krwawego zdławienia studenckiego ruchu, który dziś nazwać można (nie moje określenie) pierwszym w historii protestem alterglobalistycznym. Bo poza demokratyzacją życia publicznego chińscy studenci domagali się społecznej kontroli nad rynkowymi reformami i sprawiedliwym podziałem dóbr w Państwie Środka, gdzie pod przykrywką komunistycznej symboliki zaczął się rodzić drapieżny i bandycki neoliberalizm.
Bo to było na drugim końcu świata w zasadzie nie miało na nas wpływu.
Gdybyśmy mieli upamiętniać wszystkie takie rocznice, to niewiele by zostało pustych miejsc w kalendarzu.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.