SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Która szkoła Waszym zdaniem jest lepsza?
Szkoła Marzeny Daleckiej 0 0%
AP Edukacja 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-13, 10:11   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Zawód wizażystka...


Witam serdecznie!!!

Mam pytanie do zawodowych wizażystek...
Od listopada rozpoczynam naukę w szkole wizazu Cztery Pory Roku w Łodzi. Wizażem interesowałam sie od dawna, nasiliło sie to dopiero niedawno, kiedy stwierdziłam że ekonomika turystyki - kierunek moich studiów (jestem na V roku) to nie to, co chce robic w zyciu...
Mam jednak obawy, czy sobie poradzę? Czy sie sprawdzę? Czy ja sie to tego nadaję?Czy bede miała tyle pomysłów...bo gdy przegladam niktóre makijaże załamuje się...ze ja takbym nie potrafiła....
Czy wy wiedziałyście od początku że tego chcecie? Czy byłyscie pełne obaw, ze to nie to....?

Pozdrawiam

"Rozdarta"
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 10:42   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Zawód wizażystka...

Droga Glizdo [img]icons/icon7.gif[/img]
Myślę, że każdy z artystyczną duszą ma chwile zwątpienia i spore wątpliwości co do umiejętności i talentu. Co prawda nie śmiem nazwać się artystką, (jestem tylko zwykłą rzemieślniczką w zawodzie wizażysty-charakteryzatora )ale ja ciągle się boje i mam wątpliwości bo moja praca bezustannie podlega ocenie, a to zawsze boli jak się coś komuś nie podoba. I trzeba miec silną osobowość i dużą wiarę w swoje możliwości,żeby nie poddać sie przy pierwszej krytyce.

Musisz sie ciągle uczyć, ćwiczyć, eksperymentować. Tylko w ten sposób można rozwijać się w tym zawodzie. Nikt nie da Ci gwarancji, że ta droga którą wybrałaś jest słuszna.
To dobrze,że zawsze masz jeszcze odskocznię w postaci studiów, innego zawodu.
Dlatego głowa do góry, uwierz w siebie i czas pokaże czy Twoja decyzja była strzałem w dziesiątke [img]icons/icon12.gif[/img] .

Serdecznie Cię pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 11:12   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Zawód wizażystka...

Witaj,
Od zawsze interesuję się makijażem, wizażystyką, stylizacją. Początkowo realizowałam się malując koleżanki, znajome itd., jednocześnie studiując ekonomię. Ale przestało wystarczać. Chciałam się uczyć wizażu, dokształcać w tej dziedzinie - nadal chcę. W tym zawodzie zawsze trzeba się uczyć. I jestem wizażystką, pracuję przy sesjach zdjęciowych - spełniam się.
Na codzień pracuję w finansach, co zupełnie nie przeszkadza mi wykonywać zawodu wizażysty. Poza tym dyplom ekonomii przyda się, bo zamierzam kiedyś otworzyć własny salon, a wiedza z dziedziny ekonomii bardzo mi wtedy będzie pomocna.
Oczywiście mam chwile zwątpienia, czy sobie poradzę, ale mijają. Najważniejsze, że satysfakcjonuje mnie to, co robię, że odnalazłam pasję życiową, a nie wszyscy niestety ją odnajdują.
Jeśli naprawdę to czujesz, rób to. Podejmij to wyzwanie. Wierzę, ze sie uda, czego zyczę.
A tak poza tym ,to bardzo interesuje mnie ta szkoła 4 pory roku - mogłabyś coś na jej temat napisać?
Pozdrawiam serdecznie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 19:09   #4
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Zawód wizażystka...

Popieram moje poprzedniczki. Dużo odwagi i wiary w siebie.
Przyznam się, że gdy zaczynałam w zeszłym roku naukę w studium kosmetycznym też byłam pełna obaw czy sobie poradzę, czy się sprawdzę. A byłam w podobnej sytuacji bo studiowałam równocześnie na V roku finansów i bankowości na UŁ. Pragnę aby kosmetyka była moim głównym zajęciem. Teraz pracuję w obu tych zawodach, ale mam nadzieję, że w przyszłości oddam się tylko kosmetologii [img]icons/icon7.gif[/img]
Życzę Ci dużo radości w poznawaniu tajników nowego zawodu
Trzymaj się i nie poddawaj.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 22:50   #5
glizda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 3
GG do glizda
Re: Zawód wizażystka...

Jestem zaskoczona tak szybka odpowiedzią..oczywiście bardzo mile zaskoczona... [img]icons/icon7.gif[/img]
Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy....naprawde dały do myślenia...
I jesli jesli chcesz miec na koncie kolejna podbudowana duszyczkę, to możesz smiało postawić sobie jeszcze jeden krzyżyk [img]icons/icon7.gif[/img]
To prawda...chyba podstawą osiagnięcia tego czego sie pragnie jest wiara w siebie i mądre przyjmowanie krytyki...
Wiem też, że przede mną duzo pracy...ale wiesz co cieszę sie bo to pierwsza rzecz którą robie sama z własnej woli i która zawsze mnie pociagała...
Życie chyba jest zbyt krótkie aby tego niewykorzstać [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam ze Szczecina

Glizda [img]icons/icon7.gif[/img]
glizda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-13, 22:51   #6
glizda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 3
GG do glizda
Re: Zawód wizażystka...

Dziekuję za szybką odpowiedź no i oczywiście za zawartośc tego listu... Wiesz co, że pomógł [img]icons/icon7.gif[/img]
Przemyslałam sobie parę rzeczy i chyba zaczynam sie do konca przełamywać, że wybrałam dobrą drogę [img]icons/icon7.gif[/img]
Zwatpienia i krytyki zawsze będa..ale to podobno buduje...
Jest oki [img]icons/icon7.gif[/img]
A jeśli chodzi o tą szkołę wizażu to podaję Ci jej stronę www.wizaz.com.pl
Mam nadzieję że to był dobry cel?
Ty masz chyba lepsze doświadczenie.. [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam

JUSTIN
glizda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-05, 23:25   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Witam
Bardzo interesuje sie wizazem ,czesto robie makijaz sobie i znajomym i chcialabym sie dowiedziec czy wie Pani czy w Poznaniu sa jakies studia o tym kierunku i gdzie ewentualnie
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-06, 08:42   #8
bociek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 71
Re: szkola

Cześć Princessa,
Nie znam studiów, ale wiem, że w Poznaniu Skórzewie działa Szkoła Makijażu Anity Folaron.
Pani Anita czynnie działa na wizażu, zajrzyj na Makijaże, tam powinnaś znaleźć namiary na tę szkołę.

Pozdrówka [img]icons/icon40.gif[/img]
bociek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-27, 22:21   #9
Bona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
szukam kursów wizażu ok.Gliwic

Chciałabym ukończyć kurs wizażu / makijażu. Gdzie na śląsku a najlepiej w Gliwicach lub okolicach Gliwic takie kursy są organizowane?. Będę wdzięczna za udzielenie informacji
Bona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-28, 13:22   #10
Magi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Wyślij wiadomość przez ICQ do Magi GG do Magi
Re: szukam kursów wizażu ok.Gliwic

Ja co prawda tez jestem z Gliwic (jeee... nareszcie ktos stad!!! [img]icons/icon10.gif[/img]), ale nie mam pojecia gdzie mozna cos takiego znalezc...

Cmoczki [img]icons/1cmok.gif[/img]
Magi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 08:47   #11
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Witam! Jestem już w zasadzie zdecydowana na podjęcie nauki we Francuskiej Szkole Makijażu Profesionalnego SODISPAR, ale miałam ostatnio propozycję nauki w Studium Wizażu w nowo otwieranym w Katowicach Oddziale Szkoły Prenier Cosmetics - czy ktoś słyszał cokolwiek o tej firmie , kosmetykach, szkole?
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-18, 14:47   #12
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: PRENIER - szkoła - czy ktoś słyszał cokolwiek ?

Podciągam. Przecież mamy tu nawet baner .... Jak już pisałam jestem w zasadzie zdecydowana, ale ... jak to kobieta.. potrzebuję czyjejś opinii ..
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 15:41   #13
Miija
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 21
GG do Miija
Szkola charakteryzacji w Krakowie

Witam
Szukam szkoly charakteryzacji i wizazu (glwonie charakteryzacja) w Krakowie. Przeszuakalam internet i do tej pory znalazlam tylko jedna. Czy wiecie cos na temat tych szkol. Moze ktoras z Was ja skonczyla i moze mi cos polecic. Pozdrawiam.
Miija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 19:13   #14
ANIA1250
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
Re: PRENIER - szkoła - czy ktoś słyszał cokolwiek ?

Ja też tam się zapisałam ! Słyszałam od loleżanki z Gdańska, która tam chodzi.Opinia jest bardzo dobra.Najważniejsze pracuje na kosmetykach firmowych Prenier.Za które nie musi dodatkowo płacić.

Jola napisał(a):
> Witam! Jestem już w zasadzie zdecydowana na podjęcie nauki we Francuskiej Szkole Makijażu Profesionalnego SODISPAR, ale miałam ostatnio propozycję nauki w Studium Wizażu w nowo otwieranym w Katowicach Oddziale Szkoły Prenier Cosmetics - czy ktoś słyszał cokolwiek o tej firmie , kosmetykach, szkole?

Jola napisał(a):
> Witam! Jestem już w zasadzie zdecydowana na podjęcie nauki we Francuskiej Szkole Makijażu Profesionalnego SODISPAR, ale miałam ostatnio propozycję nauki w Studium Wizażu w nowo otwieranym w Katowicach Oddziale Szkoły Prenier Cosmetics - czy ktoś słyszał cokolwiek o tej firmie , kosmetykach, szkole?
ANIA1250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 19:16   #15
ANIA1250
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2
Re: PRENIER - szkoła - czy ktoś słyszał cokolwiek ?

Oczywiście zapisałam się do szkoły firmowej Prenier.Ponieważ posiadają oni w swojej ofercie równiaż inne ciekawe kierunki.
Czesne bardzo przystępne 250 zł miesiecznie.
Wydają certyfikat eurpejski i dyplom miedzynarodowy.
ANIA1250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 22:27   #16
Olka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 6
GG do Olka13
Jak zostać wizażystką

Chociaż mam dopiero 13 lat już zastanawiam się nad zawodem. Już od najmłodszych lat pragnę zostać wizażystką, ale ,mam pewien problem nie wiem jakie szkoły powinnam ukończyć aby mieć zawód wizażystki. Chciałabym prosić o pomoc i o szybkż odpowiedź jeżeli oczywiście to nie jest kłopotem.
Olka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-14, 09:01   #17
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Jak zostać wizażystką

Czesc
Wątek szkół i wszelakich 'wizażowych' kursów był poruszany na naszym forum bardzo często - niestety nie ma jednej recepty i jednej dobrej szkoły. Każdemu odpowiada co innego. Możesz sobie poszukać w tych wątkach namiarów do poszczególnych szkół i posprawdzac np. ile godzin zajęć oferuja, na jakich kosmetykach pracują, czy organizują praktyki itp., - to powinno pomóc Ci w wyborze.
Jeżeli ten zawód jest Twoją pasją to w każdej ze szkół sie nauczysz jego podstaw- reszta zalezy od Ciebie. W tym zawodzie bardzo ważna jest praktyka i ćwiczenie - nie musisz od razu malowac modelek czy aktorek - możesz zacząć od znajomych , a sama zobaczysz jak wprawna staje się Twoja ręka i jak nabierzesz wyczucia zwiazanego z kolorem i kreską

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 08:10   #18
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
szkola wizazu Beauty art

no prosze was dziewuszki... napewno ktoras cos wie na temat tej szkoly. plissss plisss plissss HELP ME
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 08:56   #19
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: szkola wizazu Beauty art

albo moze szkola mat studio. moze o tej cos wiecie. plissssssssssssssssssss help me bo bede płakać :'(
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-21, 09:23   #20
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: szkola wizazu Beauty art

Beauty Art to chyba szkoła p.Małachowskiej w Gdańsku? Ja robiłam u tej wizażystki kurs makijażu i przyznam ,że rozczarowałam się bardzo-kurs był zorganizowany w...pokoju hotelowym, wizażystka ograniczyła się do pokazania nam dwóch makijaży ,a cały kurs polegał na tym ,że każda z nas (było nas 4) malowała koleżankę wg narzuconego rodzaju makijażu ,a pani wizażystka tylko oceniała,nie udzielając przy tym jakiś szczególnych wskazówek.Nie nauczyłam się nic nowego (nie wiem może dlatego ,że już wtedy od trzech lat wykonywałam makijaże moim klientkom ,a kurs miał być podniesieniem kwalifikacji),nie pamiętam już czy kurs był 4-dniowy czy 6 dniowy-był błyskawiczny i bardzo drogi-zapłaciłam kilka lat temu 1500zł.Po tym doświadczeniu wiem ,że trzeba bardzo rozważnie wybierać kursy,szkolenia.
Szkoda pieniędzy na byle jakie szkolenie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 19:53   #21
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: szkola wizazu Beauty art

dziekuje pani Beatko. a moze ktos cos wie jeszcze?? a studio MAT?? no nie wiem juz o co pisac. poprostu piszcie co o jakies szkole wiecie kobitki. pisssssssssss
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 20:07   #22
ARTISSzkołaMakijażu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 26
"ARTIS"Szkoła Makijażu Katowice

Zapraszam do swojej szkoły; do dyspozycji są modelki na których uczestnicy kursu wykonują makijaże, do dyspozycji kosmetyki oraz utrwalona na CD sesja zdjęciowa wykonywanych makijaży (portfolio). Zajęcia prowadzi artysta plastyk po krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.Więcej: www.artisszkola.com
ARTISSzkołaMakijażu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 20:10   #23
ARTISSzkołaMakijażu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 26
Re: szkola wizazu Beauty art

agateczko zapraszam: www.artisszkola.com lub 0-606-591-088
ARTISSzkołaMakijażu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 20:15   #24
ARTISSzkołaMakijażu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 26
Re: szkola wizazu Beauty art

P.S. O tym czym się zajmuję m.in. w artykule obok (na stronie łównej) "Bodypainting - makijaż ciała". Pozdrawiam wszystkie wizażystki.
ARTISSzkołaMakijażu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 09:17   #25
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: "ARTIS"Szkoła Makijażu Katowice

szukasz dobrego kursu??? Polecam Międzynarodową Akademię Estetyki Laurel w warszawie.
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 09:41   #26
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: szkola wizazu Beauty art

Ja rozpoczęłam teraz naukę we Francuskiej szkole makijażu Sodispar - w Krakowie - też pytałam o nią kilka razy - bez echa choć w katalogu są wizażytki po tej szkole... no cóż, trudno, będę "króliczkiem"
Zajęcia prowadzone są jeden weekend w miesiącu - po pierwszym weekendzie jestem zadowolona - dobrze wyposażone sale, stanowiska do ćwiczeń, kosmetyki, mało osób w grupie, fotograf.
Ćwiczymy na sobie - Panie prowadzące udzielają porad i uwag. Opłata 300 zł miesięcznie, tak że można przeżyć
To tyle po pierwszych zajęciach
Od siebie dodam by szczególnie uważać na oddziały szkół w innych miastach - odkryłam, że często nie "dorastają" do Oddziałów głównych - wynajęte małe salki - (patrz kurs w pokoju hotelowym) organizacja w powijakach - takie rzeczy zawsze można sprawdzić wcześniej .
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 18:41   #27
rosas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 13
Kurs wizażu w Poznaniu? - gdzie?

Szukam dobrego i profesjonalnego kursu wizażu w Poznaniu. Moze ktos mi jakis kurs poleci?
rosas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 20:35   #28
mietowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
Re: Kurs wizażu w Poznaniu? - gdzie?

wejdz na strone http://beautyart.pl
, moja kolezanka uczyła się u nich w warszawie i mówiła, ze otwieraja tez poznań. Spróbuj.
mietowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 20:42   #29
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: Kurs wizażu w Poznaniu? - gdzie?

a czy twoja kolezanka jest zadowolona z tej szkoly? jak tam u nich jest z praktykami?
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 20:44   #30
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: Kurs wizażu w Poznaniu? - gdzie?

a ile mniej wiecej kosztuje taki kurs ?
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-22 15:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.