Uczulenie na hybrydę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-30, 14:28   #1
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10

Uczulenie na hybrydę


Cześć, mam problem z uczuleniem ale zacznę od początku: Hybryde robię od maja 2014, sama sobie w domu, średnio co dwa tygodnie ściągam, tydzień przerwy i znowu nakładam. Używam 3 różnych firm : Tifton, HQ 4in1, Gelaq. Od grudnia po każdym nałożeniu lakieru puchnął mi palce. W koło paznokcia palec robi się czerwony i twardy - boli przy najmniejszym dotyku. Trwa to max 3 dni, potem jest w miarę normalnie. Czy macie pomysły co to może być ?
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 18:30   #2
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Uczulenie na hybryde

Na wszystkich palcach tak się dzieje ? Uczulenie może być tak naprawdę na wszystko, np. mógł uczulić aceton przy ściganiu, cleaner przy przemywaniu albo oliwka wcierana w skórki
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 18:54   #3
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Tak sie dzieje na wszystkich, Aceton - prawie wcale go nie używam, oliwki tez nie, czyli możliwe że to cleaner, ale czemu dopiero po kilku miesiącach mnie złapało ?
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 21:26   #4
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez mariposa404 Pokaż wiadomość
Tak sie dzieje na wszystkich, Aceton - prawie wcale go nie używam, oliwki tez nie, czyli możliwe że to cleaner, ale czemu dopiero po kilku miesiącach mnie złapało ?
Niestety ale z uczuleniami tak bywa, że pojawiają się po czasie. Kiedyś też mogłam jeść jabłka, a teraz już nie mogę A zrób może próbę uczuleniową i jednego palca przemyj teraz clanerem i zobacz co się będzie działo. Niestety z uczuleniami tak to bywa, że trzeba używać metody prób i błędów zanim dojdzie się do właściwych wniosków
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 23:05   #5
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

wycinasz skórki cążkami lub radełkiem? to może też być stan zapalny spowodowany nieodkażeniem skóry przed zabiegiem lub niezdezynfekowanymi narzędziami

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
Niestety ale z uczuleniami tak bywa, że pojawiają się po czasie. Kiedyś też mogłam jeść jabłka, a teraz już nie mogę A zrób może próbę uczuleniową i jednego palca przemyj teraz clanerem i zobacz co się będzie działo. Niestety z uczuleniami tak to bywa, że trzeba używać metody prób i błędów zanim dojdzie się do właściwych wniosków
może być też tak jak napisała kaczorka - mnie kiedyś krem do twarzy uczulił po kilkunastu miesiącach używania i pochłonięciu kilku opakowań - nagle z dnia na dzień krem który był dla mnie wybawieniem zrobił mi kuku :/

następnym razem spróbuj zastąpić cleaner zwykłym alkoholem (np. czystą wódką lub spirytusem) i obserwuj reakcję skóry
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 10:27   #6
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

tak, wycinam skórki, tez o tym pomyślałam że to od tego. Następnym raze użyje lakieru 4in1 i tam nie musze używać cleanera. Uczulenie to kiepska sprawa
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 10:35   #7
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Albo nie wycinaj skórek następnym razem i dobrze dezynfekuj cążki i pilniki
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 23:25   #8
madzinka
Raczkowanie
 
Avatar madzinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa, Łódź
Wiadomości: 183
Dot.: Uczulenie na hybryde

dziewczyny, to ja się podepnę pod temat: co lepsze do skórek - cążki czy radełko? bo ja na razie lecę tylko na cążkach. a używacie tych specjalistycznych płynów do odkażania, np. takie coś http://lakieryhybrydowe.pl/pl/p/BRAU...KORY-250ML/386
__________________

Do you know that hue of my new blue jeans?
madzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 08:37   #9
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

U mnie uczulenie pojawiło się gdy za mocno wycięłam skórki.W tej chwili w ogóle nie wycinam,tylko odsuwam.No i za często też nie można robić hybryd,u mnie akurat puchnięcie i swędzenie spowodował cliner,już sprawdziłam.Zresztą nawet na opakowaniu mam opis ,że może powodować uczulenia.
Nauczona doświadczeniem robię hybrydę raz na trzy tygodnie a pomiędzy maluję zwykłymi lakierami.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 10:03   #10
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Uczulenie na hybryde

to prawda, że uczulenie może się pojawiac nagle, chociaz wcześniej go nie było - ja tak miałam z winogronami, w zeszłym roku mnie złapało i nie mogę do tej pory jeść, bo od razu puchną mi usta. co do hybryd, to też bym raczej obstawiała cleaner, ale wiesz, może sprawdź datę ważności wszystkich kosmetyków, może przeterminowane mogą uczulać. nie wiem, jakie masz, ale np. CZ mają datę ważności pół roku, o ile dobrze pamiętam.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 11:11   #11
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Z tymi terminami przydatności nie ma co przesadzać jeśli kosmetyk po terminie przydatności nie zmienił swoich właściwości (np. Kolor, zapach, konsystencja itp) to można go używać dalej, ale należy zachować większą ostrożność tak samo kosmetyk może się zepsuć przed terminem przydatności
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 17:21   #12
Jamelija
Przyczajenie
 
Avatar Jamelija
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 25
Dot.: Uczulenie na hybryde

To i ja się zapytam, po nałożeniu hybryd w domu mam atak na drugi dzien pęcherzyki wodne przy paznokciach, palce puchna i robia się zaczerwienione, raz miałam nawet tak że myślałam że oczy sobie wydrapie a kolejnego razu na przedramieniu miałam wielką czerwona swedzaca plamę. Gdy robię u kosmetyczki jest ok, ale w domu zaraz się dramat zaczyna uzywam gelish (u kosmetyczki też ) semillac - lakiery baza top i odtluszczacz no i bluesky od shellac, ostatnio malowalam kolezance semillac i na drugi dzien moje rece istna masakra objawy jak wyzej opisane.... a kontakt mkalam nikly. Czy jest mozliwosc ze tez moze od za duzej ilosci lakieru tzn kontakt ze skora (lewz reka prawej nie umiem sobie idealnie pomalowac) ze dzieje sie od tego? A moze tylko taka partia lub taki akurat sie trafil..? Bo semilac swietnie mi sie nim maluje ale boje sie w niego inwestowac ze wzgledu na te uczulenie.. ktos ma jakas rade ??

Przepraszam za brak polskich znakow i ewentualne bledy ale pisze na szybko
Jamelija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:53   #13
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Stawiałabym na alergię na środek dezynfekujący, jeśli używasz, oliwkę. Skoro piszesz, że miałaś coś na przedramieniu, to znaczy, że raczej tam lakierem nie dotknęłaś, tylko jakimś innym produktem.
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 17:55   #14
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Mi wyszło że na cleaner mam uczulenie ponieważ użyłam go przy robieniu paznokci normalnym lakierem
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 18:34   #15
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez mariposa404 Pokaż wiadomość
Mi wyszło że na cleaner mam uczulenie ponieważ użyłam go przy robieniu paznokci normalnym lakierem
i zagadka wyjaśniona ciekawa jestem czy jesteś uczulona na każdy cleaner, czy tylko na ten konkretnej firmy ?
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 11:47   #16
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
i zagadka wyjaśniona ciekawa jestem czy jesteś uczulona na każdy cleaner, czy tylko na ten konkretnej firmy ?
Nie miałam okazji sprawdzić bo 3 tydzień leczę rany po tym uczuleniu. Muszę znaleźć jakiś środek zastępczy
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 18:46   #17
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Zwykła wódkę lub spirytus
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 07:31   #18
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny,

mam bardzo podobne objawy uczuleniowe. Też strasznie puchną i swędzą mnie palce. Robią mi się takie pęcherze i twardnieje mi skóra pod opuszkami. Nie wydaje mi się jednak by było to uczulenie na cleaner, bo jest zbyt silne. Ja podejrzewam bazę. Próbuję teraz metodą prób i błędów znaleźć przyczynę, ale nie jest to łatwe, bo palce mam już chyba tak podatne, że wszystko je uczula :-/

Wiem jedno, powrót po hybrydach do zwykłych lakierów to koszmar!!!

Edytowane przez catrisse
Czas edycji: 2015-06-01 o 07:32
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 08:19   #19
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Mam dokładnie taki sam problem jak Ty, wiem już na pewno że to nie cleaner, stawiam teraz na bazę lub top, używam Semilaca i zastanawiam się nad zakupem Shellaca, choć nie wiem czy to ma sens a nie chcę się wpędzać w niepotrzebne koszty.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 08:36   #20
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

zanim zainwestujesz zrób może w salonie na innych produktach to się przekonasz czy to faktycznie od danej marki?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 13:24   #21
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Tak zrobię. Umówiłam się na Shellaca. A może ktoś się orientuje czy Semilac też ma formułę Free 3?
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 08:04   #22
Olaszek
Raczkowanie
 
Avatar Olaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 225
Dot.: Uczulenie na hybryde

Może to uczulenie na promienie uv z lampy? A próbowałaś malować paznokcie lakierami bez utwardzania lampą? Jeśli lubisz efekt hybrydy i nie chcesz z niego rezygnować to może wypróbuj lakierów sh z serii miracle gel? U mnie sprawdzają się świetnie no i wyeliminujesz lampę, która może być dla Ciebie szkodliwa.
__________________
www.mojaszufladka.blogspot.com
Olaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 01:16   #23
ISayHeyooo
Przyczajenie
 
Avatar ISayHeyooo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, powiedzcie mi czy to uczulenie na hybrydę?

Mam pęcherzyki/krostki na bokach palca i wałach paznokciowych (dzieje się tak tylko jak używam hybryd, jak używam żelu to nie), występują dobę po nałożeniu hyrbydy, krostki bardzo swędzą, pierwszy dzień po wystąpieniu nawet bolą, wcześniej mi się to nie zdarzało jak paznokcie robiła mi koleżanka odkąd robię sobie sama to tak mi się robi.
Mało tego zrobiłam sobie pedi hybrydowy i na dużym palcu mam to samo (na resztach palców nie)
Użyłam Semilac kolor Biscuit i Pink Doll.

Czy może być jakaś inna przyczyna?
Dodam że tak jak nakładam sobie hybrydę, tak samo robię żele i nic takiego nie występuje (czyli nie jest to wina UV, acetonu czy innych środków)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11352251_902409306472601_952616094_n.jpg (108,7 KB, 626 załadowań)
ISayHeyooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 19:09   #24
Ailate
Przyczajenie
 
Avatar Ailate
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez ISayHeyooo Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi czy to uczulenie na hybrydę?

Mam pęcherzyki/krostki na bokach palca i wałach paznokciowych (dzieje się tak tylko jak używam hybryd, jak używam żelu to nie), występują dobę po nałożeniu hyrbydy, krostki bardzo swędzą, pierwszy dzień po wystąpieniu nawet bolą, wcześniej mi się to nie zdarzało jak paznokcie robiła mi koleżanka odkąd robię sobie sama to tak mi się robi.
Mało tego zrobiłam sobie pedi hybrydowy i na dużym palcu mam to samo (na resztach palców nie)
Użyłam Semilac kolor Biscuit i Pink Doll.

Czy może być jakaś inna przyczyna?
Dodam że tak jak nakładam sobie hybrydę, tak samo robię żele i nic takiego nie występuje (czyli nie jest to wina UV, acetonu czy innych środków)
A czy koleżanka używała hybryd tej samej firmy? Objawy które opisujesz faktycznie wskazują na alergię, na zdjęciu też wygląda to jak wyprysk alergiczny...
Ailate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 08:38   #25
ISayHeyooo
Przyczajenie
 
Avatar ISayHeyooo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Ailate Pokaż wiadomość
A czy koleżanka używała hybryd tej samej firmy? Objawy które opisujesz faktycznie wskazują na alergię, na zdjęciu też wygląda to jak wyprysk alergiczny...
Tak, obydwie używamy Semilaca...
przeszukałam całe google i nie znalazłam osoby, która miałaby uczulenie na jakąkolwiek hybrydę, więc jest to mega podejrzane szczególnie, że używałam hydrocortizonu i nawet nie złagodził objawów (a skoro byłaby to alergia to pomimo kontaktu z alergenem powinien)
ISayHeyooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 14:59   #26
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Więc wszystko wskazuje na to że to jest problem z Semilackiem, ja też mam taki sam problem jak Ty, identycznie jak na zdjęciu, spróbuję jeszcze z hybrydą Shellaca jeśli będzie to samo to niestety będę musiała pożegnać się z hybrydami.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 19:42   #27
mariposa404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 10
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czekam aż mi odrosną paznokcie bo po ostatniej akcji oderwała mi się płytka od " mięska", planuje zrobić jeszcze raz jeśli znowu mi wyjdzie uczulenie to się poddaje. Podobno na alergie dobre jest wapno więc może warto jest wcześniej łyknąć kilka tabletek Najgorsze, że nie wiadomo po czym to wyskakuje ;(
mariposa404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 21:14   #28
Ailate
Przyczajenie
 
Avatar Ailate
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez ISayHeyooo Pokaż wiadomość
Tak, obydwie używamy Semilaca...
przeszukałam całe google i nie znalazłam osoby, która miałaby uczulenie na jakąkolwiek hybrydę, więc jest to mega podejrzane szczególnie, że używałam hydrocortizonu i nawet nie złagodził objawów (a skoro byłaby to alergia to pomimo kontaktu z alergenem powinien)
Niestety tak to jest, można być uczulonym na najdziwniejsze rzeczy Objawy mogą utrzymywać się jeszcze przez jakiś czas po zmyciu hybrydy-alergenu i mimo stosowania leków. Jeżeli sytuacja się powtórzy to nie ma co się męczyć, bezpieczniej wrócić do żeli... Chyba, że masz ochotę na testowanie hybryd innych firm.

Edytowane przez Ailate
Czas edycji: 2015-06-14 o 21:26
Ailate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 08:44   #29
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Zrobiłam tak jak wcześniej pisałam użyłam bazę i top z shellaca a lakier z semilaca, jak do tej pory nic złego się nie dzieje, wszystko wskazuje na to że Semilac uczula niestety.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 08:48   #30
anixes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny. U mnie tez wystapila alergia na manicure hybrydowy :/ na poczatku myslalam ze to od cleanera ale jednak okazalo sie ze to od bazy i topu z firmy semilac :/ kupilam nawet baze hypoalergiczna shellac pomalowalam paznokcie i na drugi dzien zaczely mnie swedziec rece , kupilam ta baze za 35 zl ale jest ona tez po 70 zl moze jest jakas roznica miedzy nimi. A wy ktorej uzywaliscie?
anixes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.