Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-06, 18:00   #121
krewka
Rozeznanie
 
Avatar krewka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 889
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, czy któraś z Was slyszla że przy niektórych tabletkach jedofazowych dwusklasnikowych (Maxim 0.03 ethinyl estradiol 0.2 dienogest) trzeba je zacząć brać koniecznie od 1 dnia cyklu? Dziś mam 11 dzień i chciałabym zacząć je brać od teraz żeby przesunąć okres. Nie zależy mi na ochronie w tym opakowaniu tabletek. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia lub wiedzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Moja wymianka: Flowerbomb, Guerlain, Moschino...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1248536
krewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-06, 18:09   #122
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez krewka Pokaż wiadomość
Cześć, czy któraś z Was slyszla że przy niektórych tabletkach jedofazowych dwusklasnikowych (Maxim 0.03 ethinyl estradiol 0.2 dienogest) trzeba je zacząć brać koniecznie od 1 dnia cyklu? Dziś mam 11 dzień i chciałabym zacząć je brać od teraz żeby przesunąć okres. Nie zależy mi na ochronie w tym opakowaniu tabletek. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia lub wiedzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba wszystkie powinno sie brac od 1 dnia cyklu. Wydaje mi sie ze teraz nie dosc ze nie przesuna okresu, to moze pojawic sie plamienie.
Ale niech sie wypowiedza bardziej doswiadczone kolezanki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-06, 20:42   #123
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez krewka Pokaż wiadomość
Cześć, czy któraś z Was slyszla że przy niektórych tabletkach jedofazowych dwusklasnikowych (Maxim 0.03 ethinyl estradiol 0.2 dienogest) trzeba je zacząć brać koniecznie od 1 dnia cyklu? Dziś mam 11 dzień i chciałabym zacząć je brać od teraz żeby przesunąć okres. Nie zależy mi na ochronie w tym opakowaniu tabletek. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia lub wiedzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tabletki powinno się zacząć brać w pierwszych dniach cyklu. Możesz je zacząć brać już teraz, ale nikt Ci nie da gwarancji, że żadne plamienia się nie pojawią. No i ochrona nie będzie zachowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 21:40   #124
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Krwawienie z odstawienia dostawałam zawsze 3 dnia po południu. A dziś 3 dzień wieczór a u mnie cisza... Zaczynam się martwić. Ten miesiąc miałam ciężki dużo stresu. Mąż wyjechał pierwszy raz za granicę do nowej pracy i bardzo się stesowałam mogło to jakoś wpłynąć na krwawienie? Co jeśli się nie pojawi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 08:07   #125
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 09:06   #126
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nic nie pominęłam Jedynie co brałam to saszetki na przeziębienie ale to jedna dziennie przez 2 dni tylko. Jak się nie pojawi krwawienie to zacząć normalnie w poniedziałek nowe opakowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 12:10   #127
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-15, 07:04   #128
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki pisalam ze nie mam krwawienia prędzej. Wczoraj wieczorem był taki rzut krwi na bieliźnie i przy podcieraniu. Za godzinę praktycznie już nic nie było i co dzisiaj czysto. Czyli że jest wszystko okej? Przez ten stres pewnie takie coś miałam zamiast normalnego krwawienia... Jest się czym martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 09:18   #129
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:33   #130
Martyna280914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny wczoraj po wzięciu tabletki 20:00 wystąpiła biegunka około godziny 23:30 wzięłam kolejna tabletkę z soboty (dzisiaj) gdyż nie miałam przy sobie dodatkowego opakowania. Biegunka ustąpiła. Dzisiaj planuje wziac tabletkę z dodatkowego opakowania. Czy jestem zabezpieczona ?
Martyna280914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 15:24   #131
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Martyna280914 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj po wzięciu tabletki 20:00 wystąpiła biegunka około godziny 23:30 wzięłam kolejna tabletkę z soboty (dzisiaj) gdyż nie miałam przy sobie dodatkowego opakowania. Biegunka ustąpiła. Dzisiaj planuje wziac tabletkę z dodatkowego opakowania. Czy jestem zabezpieczona ?
Tak, jesteś zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-19, 16:10   #132
Didi2912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny. Na początku przepraszam, że odpowiadam na poprzednie post. Nie ogarniam jak dodać własny 🤦🤦🤦🤦 serio, nigdzie nie widzę takiej opcji.

Biorę orlifique od ponad roku, krwawienie z odstawienia zawsze miałam trzeciego dnia tabletek placebo. We wrześniu poraz pierwszy połączyłam dwa opakowania, bez robienia przerwy, ze względu na ślub. Nic mi to nie dało, bo krwawienie dostałam dokładnie trzeciego dnia, w dzień ślubu. Wzięłam drugie opakowanie do końca i dziś mam ostatnia tabletkę placebo, a krwawienia nadal nie ma. Nie pominęłam żadnej tabletki, ani nie kojarzę niczego co mogłoby wpłynąć na skuteczność. Czy połączenie opakowań mogło spowodować brak krwawienia teraz? Czy któraś z was tak miała? Wizytę mam dopiero za 10 dni😐 mam normalnie zacząć kolejny blister? Już sama nie wiem, narobiłam sobie tylko problemów tym łączeniem, a zamierzonego skutku i tak nie osiągnęłam.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Zignorujcie pierwszą część postu 🤣🤣🤣
Didi2912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 16:53   #133
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Didi2912 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Na początku przepraszam, że odpowiadam na poprzednie post. Nie ogarniam jak dodać własny 🤦🤦🤦🤦 serio, nigdzie nie widzę takiej opcji.

Biorę orlifique od ponad roku, krwawienie z odstawienia zawsze miałam trzeciego dnia tabletek placebo. We wrześniu poraz pierwszy połączyłam dwa opakowania, bez robienia przerwy, ze względu na ślub. Nic mi to nie dało, bo krwawienie dostałam dokładnie trzeciego dnia, w dzień ślubu. Wzięłam drugie opakowanie do końca i dziś mam ostatnia tabletkę placebo, a krwawienia nadal nie ma. Nie pominęłam żadnej tabletki, ani nie kojarzę niczego co mogłoby wpłynąć na skuteczność. Czy połączenie opakowań mogło spowodować brak krwawienia teraz? Czy któraś z was tak miała? Wizytę mam dopiero za 10 dni mam normalnie zacząć kolejny blister? Już sama nie wiem, narobiłam sobie tylko problemów tym łączeniem, a zamierzonego skutku i tak nie osiągnęłam.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Zignorujcie pierwszą część postu 🤣🤣🤣
Ogolnie bywa roznie. Ja jak bralam tabletki, bo zdarzalo sie, ze w ogole nie mialam krwawienia w czasie placebo, a czasem mialam krwawienie w srodku "cyklu". Lekarz stwierdzil, ze tak bywa 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 19:16   #134
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Didi2912 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Na początku przepraszam, że odpowiadam na poprzednie post. Nie ogarniam jak dodać własny 🤦🤦🤦🤦 serio, nigdzie nie widzę takiej opcji.

Biorę orlifique od ponad roku, krwawienie z odstawienia zawsze miałam trzeciego dnia tabletek placebo. We wrześniu poraz pierwszy połączyłam dwa opakowania, bez robienia przerwy, ze względu na ślub. Nic mi to nie dało, bo krwawienie dostałam dokładnie trzeciego dnia, w dzień ślubu. Wzięłam drugie opakowanie do końca i dziś mam ostatnia tabletkę placebo, a krwawienia nadal nie ma. Nie pominęłam żadnej tabletki, ani nie kojarzę niczego co mogłoby wpłynąć na skuteczność. Czy połączenie opakowań mogło spowodować brak krwawienia teraz? Czy któraś z was tak miała? Wizytę mam dopiero za 10 dni mam normalnie zacząć kolejny blister? Już sama nie wiem, narobiłam sobie tylko problemów tym łączeniem, a zamierzonego skutku i tak nie osiągnęłam.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Zignorujcie pierwszą część postu 🤣🤣🤣
Tak. Połączenie mogło spowodować brak krwawienia.
Tak powinnaś normalnie rozpocząć kolejne opakowanie
Przy tym cyklu może się nawet pojawić krwawienie w trakcie brania tabletek aktywnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 00:37   #135
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej ☺
kiedyś sumiennie tu wchodziłam i wyniosłam sporo wiedzy 😁 ale lata mijają , a ja nie mam z kim obgadać wątpliwości. Od jakiegoś roku nie biorę pigułek, łącznie brałam je jakieś 10 lat. Wyniki super itd, po prostu w pewnym momencie miałam sporo stresu, zdarzało mi się zapominać o pigułce i jakoś zaczęłam się spinać i i tak korzystać z gumek, a dodatkowo chciałam zobaczyć jak pracuje mój organizm bez nich (zaczęłam je brać w wieku 18 lat). Okazało się, że w sumie to miałam skutki uboczne, po asubteli częste wzdęcia i infekcje, a po vines brak libido, mniejsza przyjemność z seksu - ,, dziwny " śluz, ogromna nerwowość i słaba cera. Teraz gdybym miała wrócić, to do czegoś zupełnie innego - do czego to się pewnie okaże przy kolejnej wizycie u gina. No i tak, rozmyślam czy wrócić do pigułek z jednego powodu - spontaniczności w seksie i teoretycznie większej pewności antykoncepcji. Fakty są jednak takie, że odkąd rzuciłam pigułki, to nie schizuję przy wszystkim, czy przypadkiem nie wpłynie na skuteczność. Teraz spożywam sporo suplementów diety, jem bardzo zdrowo, piję ziołowe herbaty, zastanawiam się, czy prócz dziurawca, arcydzięgla i bodajże babki płesznik coś tak realnie wpływa na ich skuteczność? Ale tak w praktyce... Czy jakieś ziółko może pokłócić się z chemią z pigułek i realnie zaszkodzić?. Chodzi mi o jedzenie i suple z wyciągami z owoców, bioflawonoidami z cytrusów. Co myślicie? Bo jak człowiek ma tak rozkminiać, to znów wpadnę w paranoję. Nie wiem ile z opisów w necie to prawda, jak to że laska robiła codzienne koktajl z cytrusów, podniosła sobie poziom hormonów przez ogromną ilość wit c... Potem niby raz go nie zrobiła, a skok hormonalny przyczynił się do zaburzenia skuteczności 🤣 napiszcie co wiecie/myślicie. Sory jak kogoś poschizuję xD,
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 11:58   #136
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam głupie pytanie. Czy krem do ciała, który zawiera olej konopny i wyciągi z lukrecji może wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 13:11   #137
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 18:41   #138
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
Hej ☺
kiedyś sumiennie tu wchodziłam i wyniosłam sporo wiedzy ale lata mijają , a ja nie mam z kim obgadać wątpliwości. Od jakiegoś roku nie biorę pigułek, łącznie brałam je jakieś 10 lat. Wyniki super itd, po prostu w pewnym momencie miałam sporo stresu, zdarzało mi się zapominać o pigułce i jakoś zaczęłam się spinać i i tak korzystać z gumek, a dodatkowo chciałam zobaczyć jak pracuje mój organizm bez nich (zaczęłam je brać w wieku 18 lat). Okazało się, że w sumie to miałam skutki uboczne, po asubteli częste wzdęcia i infekcje, a po vines brak libido, mniejsza przyjemność z seksu - ,, dziwny " śluz, ogromna nerwowość i słaba cera. Teraz gdybym miała wrócić, to do czegoś zupełnie innego - do czego to się pewnie okaże przy kolejnej wizycie u gina. No i tak, rozmyślam czy wrócić do pigułek z jednego powodu - spontaniczności w seksie i teoretycznie większej pewności antykoncepcji. Fakty są jednak takie, że odkąd rzuciłam pigułki, to nie schizuję przy wszystkim, czy przypadkiem nie wpłynie na skuteczność. Teraz spożywam sporo suplementów diety, jem bardzo zdrowo, piję ziołowe herbaty, zastanawiam się, czy prócz dziurawca, arcydzięgla i bodajże babki płesznik coś tak realnie wpływa na ich skuteczność? Ale tak w praktyce... Czy jakieś ziółko może pokłócić się z chemią z pigułek i realnie zaszkodzić?. Chodzi mi o jedzenie i suple z wyciągami z owoców, bioflawonoidami z cytrusów. Co myślicie? Bo jak człowiek ma tak rozkminiać, to znów wpadnę w paranoję. Nie wiem ile z opisów w necie to prawda, jak to że laska robiła codzienne koktajl z cytrusów, podniosła sobie poziom hormonów przez ogromną ilość wit c... Potem niby raz go nie zrobiła, a skok hormonalny przyczynił się do zaburzenia skuteczności 🤣 napiszcie co wiecie/myślicie. Sory jak kogoś poschizuję xD,
Warto zajrzeć na ten link

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/j...-antykoncepcji

Masz tam opisane jakie leki i zioła wpływają na tabletki oraz o sokach i suplementach diety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 13:10   #139
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czyli po prostu nie rozkminiać za bardzo, bo ja mam cały czas w głowie, że nie wszystkie interakcje są zbadane ale tak to się idzie wykończyć... Ciekawi mnie, jak ma tej stronce napisali dość ogólnie żeby nie stosować supli z wyciągiem z grejpfruta. Kumam że sokiem się pigułek nie popija �� ale ciekawe czy np bioflawonoidy cytrusowe w multiwitaminie jakoś też mogą negatywnie wpłynąć ��
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 14:53   #140
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
Czyli po prostu nie rozkminiać za bardzo, bo ja mam cały czas w głowie, że nie wszystkie interakcje są zbadane ale tak to się idzie wykończyć... Ciekawi mnie, jak ma tej stronce napisali dość ogólnie żeby nie stosować supli z wyciągiem z grejpfruta. Kumam że sokiem się pigułek nie popija �� ale ciekawe czy np bioflawonoidy cytrusowe w multiwitaminie jakoś też mogą negatywnie wpłynąć ��

Dokładnie nie ma sensu sprawdzać każdego preparatu. Warto czytać ulotki. Tam zawsze jest napisane czy lek ma wpływ na tabletki czy nie.
Warto upewnić się u lekarza lub w aptece się dopytać
A jak chcesz sprawdzać to ta strona

https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 20:46   #141
tothemoon
Przyczajenie
 
Avatar tothemoon
 
Zarejestrowany: 2021-05
Lokalizacja: Bukareszt
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

dziś 3 dzien przerwy, wieczor, a u mnie brak krwawienia. biore tabsy od kwietnia i tylko raz miałam w 4 dniu, a zawsze w 3. odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia w przerwie przed obecnym opakowaniem, ale bez wytrysku w srodku. reszta stosunków była zabezpieczona jeszcze prezerwatywa. w ostatnim tygodniu piłam duzo aspiryny i brałam neosine. ale tez nie było zadnego stosunku bez prezerwatywy w tym czasie. nie mam zadnych innych objawów „ciążowych”.. nie wiem co mam myslec, co miesiac ten sam stres, osiwieje w koncu 🙄
tothemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 20:57   #142
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tothemoon Pokaż wiadomość
dziś 3 dzien przerwy, wieczor, a u mnie brak krwawienia. biore tabsy od kwietnia i tylko raz miałam w 4 dniu, a zawsze w 3. odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia w przerwie przed obecnym opakowaniem, ale bez wytrysku w srodku. reszta stosunków była zabezpieczona jeszcze prezerwatywa. w ostatnim tygodniu piłam duzo aspiryny i brałam neosine. ale tez nie było zadnego stosunku bez prezerwatywy w tym czasie. nie mam zadnych innych objawów „ciążowych”.. nie wiem co mam myslec, co miesiac ten sam stres, osiwieje w koncu
Interakcje z innymi lekami bywaja rozne, ale jesli cie to troche uspokoi, to ja bralam tableki przede wszystkim ze wzgledow zdrowotnych (torbiele), no i zdarzalo sie ze krwawienie w ogole sie nie pojawialo, a stosunkow w poprzednich miesiacach brak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 21:15   #143
tothemoon
Przyczajenie
 
Avatar tothemoon
 
Zarejestrowany: 2021-05
Lokalizacja: Bukareszt
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

tylko wlasnie wtedy kiedy brałam leki to była prezerwatywa ktora nie pękła ani nic wiec nie wiem co sie dzieje
tothemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 21:16   #144
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-28, 09:50   #145
tothemoon
Przyczajenie
 
Avatar tothemoon
 
Zarejestrowany: 2021-05
Lokalizacja: Bukareszt
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dostałam przed chwilą krwawienie... Muszę się ogarnąć z tym schizowaniem
tothemoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-01, 11:27   #146
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, mam pytanko.

Ostatnio trochę się przeziębiłam i jednego dnia wypiłam rano Gripex Hot, a późnym popołudniem Gripex Hot zatoki. Czy mogło to obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Więcej innych leków nie brałam
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-01, 14:53   #147
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanko.

Ostatnio trochę się przeziębiłam i jednego dnia wypiłam rano Gripex Hot, a późnym popołudniem Gripex Hot zatoki. Czy mogło to obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Więcej innych leków nie brałam
To niewielka ilość paracetamolu, więc nie obniży to działania tabletek
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 13:47   #148
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Słyszałyście może coś o nowych tabletkach - Drovelis? Zawierają estetrol, to jakaś innowacja. Ponoć z badań wynika, że nie wpływają tak na ryzyko zakrzepów. Chcę teraz wrócić do pigułek i poleca mi je ginekolog ale martwi mnie to że to nowość... nie wiem czy są dopuszczone od chociaż roku, a wiadomo jak to jest z nowymi lekami... po czasie może wyjść, że coś było jednak,, nie tego" (nie mają jeszcze badań o przeciwwskazaniach dlatego są póki co analogiczne jak przy etynyloestradiolu...). Generalnie wiem, że co kobieta, to reakcja na pigułki ale chciałam zapytać, czy macie jakieś zdanie na ten temat? Mam do wyboru Drovelis oraz Zoely
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 19:57   #149
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-03, 22:26   #150
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No właśnie, chyba jednak zostanę przy Zoely bo z tego co widzę zostały wprowadzone w podobnym czasie co Naraya, zawsze to 10 lat użytkowania przez setki tysięcy kobiet. Sporo fajnych publikacji naukowych znalazłam, więc człowiek jakby spokojniejszy, może za 10 lat wezmę te, które nowością są teraz ��
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.