EPIDUO- jak na was działa? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 18:05   #91
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Chyba jednak te plamy to przebarwienia . Są bardziej pomarańczowe, a nawet brązowe niż czerwone. Czy przebarwienia słoneczne mogą zrobić się w tak krótkim czasie? Skóra na nich baardzo sie łuszczy. Nie wiem już co robić . Posmarowałam wczoraj kremem nivea, a dziś rano emolium (nivea za tłusty na dzień), ale poprawy nie widać . Czy jest jakiś sposób na pozbycie się przebarwień? Co powinnam zrobić?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 09:26   #92
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

epiduo stosuje od miesiąca, dokladnie miesiąc temu zakładałam ten wątek. Mogę sobie już pozwolić na pewne podsumowania. Epiduo jak dla mnie jest przeciętniakiem. Nie poprawił mi rewelacyjnie skóry, poza tym spowodował, że wylazły mi gule ropne, a dziś mi dermatolog powiedziała, że te wszystkie gadki w stylu "jak wychodzą syfy to znaczty, że się oczyszcza" to pic na wode, bo lek ma leczyc a nie uaktywniać pryszcze. Nie wspomnę o tym, że epiduo spowodował takie podrazznienie mojej skóry, że do tej pory jak przejade minimalna warstweką brevoxylu mam zaczerwienienia, czego wczesniej nie miałam. Skóra też mnie swędzi nawet jak nie mam epiduo. Ogólnie to oceniam go bardziej na minus niż plus. Dlatego derma przepisała mi teraz zindaclin jednoczesnie mam skonczyc ta tubke epiduo ale juz stosując co 4 dzien na popoludnie, a na noc zindaclin. Jesli znow wyjda te zaczerwienienia swedxzace to nie wiem co zrobie...
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:17   #93
Siarencja3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

mnie dermatolog powiedziala ze mam trądzik suchy i dlatego przepisala mi epiduo co mialo zluszczyc moja wysuszona skóre. uzywam go 3 tydzien i nie mialam zadnych duzych podraznien oprocz b. suchej skory (ale stosuje krem i maseczke nawilzajaca). Uwazam ze ma on dobre dzialanie ze wzgledu na to ze szybko wysusza i goi wypryski oraz zluszcza naskorek i dzieki temu giną plamy, natomiast mam nie raz takie zgrubienia ropne pod skora i nie wiem czy to normalne ...? moze potrzeba na to czasu zeby skora sie do konca wygoila... a jak u was z tym??
Siarencja3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 19:01   #94
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Siarencja3 Pokaż wiadomość
mnie dermatolog powiedziala ze mam trądzik suchy i dlatego przepisala mi epiduo co mialo zluszczyc moja wysuszona skóre. uzywam go 3 tydzien i nie mialam zadnych duzych podraznien oprocz b. suchej skory (ale stosuje krem i maseczke nawilzajaca). Uwazam ze ma on dobre dzialanie ze wzgledu na to ze szybko wysusza i goi wypryski oraz zluszcza naskorek i dzieki temu giną plamy, natomiast mam nie raz takie zgrubienia ropne pod skora i nie wiem czy to normalne ...? moze potrzeba na to czasu zeby skora sie do konca wygoila... a jak u was z tym??

ropne podskórne gule mowisz? Hmmm mnie tym paskudztwem obdarzylo bo stosowaniu epiduo...
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 19:56   #95
foczka888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja mam podobnie z tymi podskórnymi "gulami", przed epiduo nie miałam takich
__________________
Życie nas nie pieści - więc pieśćmy się sami
foczka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:38   #96
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a więc nie jestem jedynym przypadkiem, już myslalam , że widziwiam, no ale.... najgorsze, że zostają mi po tych gulach ślady. Kiedyś podobno zejdą.... dziś mi derma powiedziała że epiduo to przełom w leczeniu, ale są pewne wyjątki, tzn niektóre osoby nie reagują na niego tak jak trzeba, Ja się zaliczam do tych wyjątków
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 07:26   #97
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Już się wcześniej wypowiadałam w wątku, minęło trochę czasu i musze powiedzieć, że widzę efekty, moge go już bez obawy nakładać na skórę nie potrzeba mi kremów maseczek itp. skóra się nie łuszczy już, nie piecze <zadowolona> najważniejsze to pryszcze wyskakują sporadyczne-przed okresem zawsze wysyp a teraz jest zahamowany wyskoczył mi dosłownie jeden pryszcz, ogólnie zauważyłam, że pryszczy już nie ma. Są za to przebarwienia i tutaj działa tak- na nowe przebarwienia działa b. szybko, po kilku aplikacjach praktycznie nic nie ma, gorzej z tymi starszymi, ale powoli powoooli do celu- czyli likwidacji
Podoba mi sie on! Jestem zadowolona z niego i polecam.
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 13:50   #98
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a ja nie mam po uzyciu epiduo zadnych takich skutkow jak pieczenie skory, wysuszenie, poparzenie. doslownie nic. zadne ropne gule tez mi nie wyskakuja. a zawsze myslalam ze mam bardzo wrazliwa skore... juz po duacu czesciej mialam podczerwieniona skore, a teraz NIC.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 09:49   #99
Siarencja3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a moze ktos z was uzywal kiedys differin?? nie wiecie czy moze to byc lepsze od epiduo?
Siarencja3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:08   #100
foczka888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja differinu używałam przed epiduo, ale chyba lepsze nie było zresztą każdy inaczej reaguje
__________________
Życie nas nie pieści - więc pieśćmy się sami
foczka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:39   #101
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja używałam Differinu przed Epiduo, efektów nie widziałam, a przy Epiduo są bardzo duże.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 12:56   #102
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Differin mi nie dał nic, najwyżej pogarszał sprawę, natomiast Epiduo jeśli nie pomaga (trudno mi powiedzieć, bo używam rożnych rzeczy jednocześnie), to na pewno nie szkodzi.
Trochę mnie wystraszyłyście tymi ropnymi gulami, bo dopiero co pozbyłam się ich przy pomocy Zinnatu i Unidoxu, więc nie chciałabym, żeby od razu wróciły (choć pewnie nie uniknę ich koło jesieni, kiedy minie odpowiednio długi czas po zakończeniu terapii antybiotykiem, a skóra będzie wysuszona i podrażniona słońcem ).
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:03   #103
foczka888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Differin mi nie dał nic, najwyżej pogarszał sprawę, natomiast Epiduo jeśli nie pomaga (trudno mi powiedzieć, bo używam rożnych rzeczy jednocześnie), to na pewno nie szkodzi.
Trochę mnie wystraszyłyście tymi ropnymi gulami, bo dopiero co pozbyłam się ich przy pomocy Zinnatu i Unidoxu, więc nie chciałabym, żeby od razu wróciły (choć pewnie nie uniknę ich koło jesieni, kiedy minie odpowiednio długi czas po zakończeniu terapii antybiotykiem, a skóra będzie wysuszona i podrażniona słońcem ).
Pocieszę Cię, że jak szybko się pojawiły przy epiduo, tak teraz znikają a nadal go stosuję, więc to może tylko przejściowy objaw
__________________
Życie nas nie pieści - więc pieśćmy się sami
foczka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:11   #104
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a ja już sama nei wiem co myśleć o epiduo, bo na początku mi nie służył,
teraz odnoszę wrażenie, że rozjaśnia mi plamy po pryszczach, ale nos i okolice i tak mam w czarne kropki
co prawda po 5ciu dniach smarowania na noc robie 2dniową przerwę i ponad tydzień biorę doatkowo tetralysal, więc teraz będzie trudno mi określić samo działanie epiduo
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:56   #105
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Chyba jednak te plamy to przebarwienia . Są bardziej pomarańczowe, a nawet brązowe niż czerwone. Czy przebarwienia słoneczne mogą zrobić się w tak krótkim czasie? Skóra na nich baardzo sie łuszczy.
obawiam sie że to reakcja skóry na nadtlenek benzoilu, miałam to samo
plamy tego typu pojawiają sie też przy atopowym zapaleniu skóry, możesz się takiej ndwrażliwości skóry nabawić na stałe, radzę odstawić

ja po leczeniu kiedyś czymś z nadtlenkiem benzoilu też dostawałam takich plam, ale ja mam AZS więc nic dziwnego
niedawno leczyłam się differinem - po 3 miesiącach osiągnęłam tyle, że przestały wyskakiwać duże podskórne gule, zmniejszyła się kaszka z podskórnych zaskórników na policzkach, czarne wągry trzymały sie dalej
ale efekt trwał z miesiąc, teraz dalej to samo
derm. zapisała mi epiduo, nie wiedziałam że jest w nim nadtlenek benzoilu, nie wiem jak teraz moja skóra zareaguje
bo differin nie szkodził mi w ogóle, nawet nie przesuszył
jak radzicie? stosować czy nie ryzykować?
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 14:27   #106
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
obawiam sie że to reakcja skóry na nadtlenek benzoilu, miałam to samo
plamy tego typu pojawiają sie też przy atopowym zapaleniu skóry, możesz się takiej ndwrażliwości skóry nabawić na stałe, radzę odstawić

ja po leczeniu kiedyś czymś z nadtlenkiem benzoilu też dostawałam takich plam, ale ja mam AZS więc nic dziwnego
niedawno leczyłam się differinem - po 3 miesiącach osiągnęłam tyle, że przestały wyskakiwać duże podskórne gule, zmniejszyła się kaszka z podskórnych zaskórników na policzkach, czarne wągry trzymały sie dalej
ale efekt trwał z miesiąc, teraz dalej to samo
derm. zapisała mi epiduo, nie wiedziałam że jest w nim nadtlenek benzoilu, nie wiem jak teraz moja skóra zareaguje
bo differin nie szkodził mi w ogóle, nawet nie przesuszył
jak radzicie? stosować czy nie ryzykować?
Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie zastanawiałam się czy wrócić do Epiduo, ale w takim wypadku chyba odpuszczę. Chociaż te plamy jednak raczej zeszły. Już sama nie wiem. Epiduo mi pomógł, ale prze używanie filtrów wyskoczyły mi nowe pryszcze . I właśnie to jest najgrosze, że leczę pryszcze lekiem, który wymaga stosowania filtrów, które te pryszcze powodują... A bez filtrów raczej odpada, tym bardziej, że teraz jest tak słonecznie. W ogóle nie wiem czy w maju powinno się stosować tak silny lek, nawet z filtrami??
A co sądzicie o używaniu teraz Effaclaru? Nie za króka przerwa po Epiduo (1 tydzień)? Ale on jest delikatny, wieć chyba nie powienien zaszkodzić. Chce wyleczyć wypryski spowodowane filtrami .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 16:45   #107
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

A jakiego filtru używasz?
Filtr też trzeba dobrze dobrać do skóry, tak jak krem nawilżający.

A mi wczoraj, po dwóch miesiącach stosowania epiudo, wyskoczyła na brodzie podskórna gula, a kawałek dalej dwie małe. Nie takie duże jak dawniej, no ale jednak... A od ponad 5 miesięcy miałam z nimi spokój
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 08:34   #108
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny, możecie mi polecić jakiś dobry krem z filtrem? Najlepiej taki, żeby nie zatykał porów
Stosuję na noc EPIDUO, na dzień Effaclar M na zmiane z Effaclarem K, który pięknie mi złuszczał wszystko. Naprawdę jestem zadowolona z efektów, tylko derma nic nie mówiła o żadnych filtrach, ja jestem zielona w tej kwestii, a nie chcę nabawić się przebarwień...
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 08:58   #109
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi polecić jakiś dobry krem z filtrem? Najlepiej taki, żeby nie zatykał porów
też chciałabym się dowiedzieć które kremy z filtrami nie zatykają porów.
ja myję twarz żelem Bioderma Sebium, na dzień krem z tej samej serii (Bioderma Sebium AI) a na noc na zmianę maść Vitella, preparat z apteki (robiony) z siarką i epiduo. mam już raczej czystą skórę, żadnych pryszczy, gul, po prostu lekka kaszka w niektórych miejscach.
aha, myślałam o Iwostinie, ale nie jestem pewna czy go kupić.

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-04-28 o 08:59
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 09:03   #110
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Boże, nie mogę tego czytać. Na noc Epiduo, na dzień Effaclar K .... A na dworze słońce pali ......
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 09:26   #111
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

i dlatego lepiej krytykować niż wyjaśnić?
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:00   #112
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
i dlatego lepiej krytykować niż wyjaśnić?
Nie, lepiej przeczytać cały wątek, od początku.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:05   #113
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Boże, nie mogę tego czytać. Na noc Epiduo, na dzień Effaclar K .... A na dworze słońce pali ......
I jak dermatolog zaleca mi właśnie coś takiego, to mam mu powiedzieć, że jest głupi?
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:16   #114
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Agemia ja bym chyba zmieniła dermatologa, właśnie tak robie bo widzę ze więcej sie dowiem z biochemii na wizażu niż od pani doktor, która zapisała mi epiduo mówiąc że to maść z antybiotykiem do stosowania razem z diefferinem i ja sama zauważyłam że mają ten sam składnik

na razie stwierdziłam że kupię najtańszy lek z nadtlenkiem beznoilu i zobaczę jak reaguje moja skóra na niego teraz po paru latach

kate1991 ja też zastanawiam się czy robić teraz kurację na lato, ale tym sposobem będę ciągnąć leczenie trądziku już jakieś 3 lata, bo ciągle albo lato albo leki źle dobrane i zanim znajdę dobre jest następne lato
zamierzam unikać tylko słońca i kupić jakiś dobry filtr
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:20   #115
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
I jak dermatolog zaleca mi właśnie coś takiego, to mam mu powiedzieć, że jest głupi?
Tak. Bo jest niedouczony, głupi i naraża Cię na poparzenia i choroby skórne. Należałby go zgłosić do izby lekarskiej, że nie potrafi leczyć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 13:33   #116
Siarencja3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

mam pytanie.. czy ktoś z was używał może żelu DUAC?? jak on na was działa(ł) ?
Siarencja3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 14:22   #117
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ponawiam moje pytanie w sprawie kremu z filtrem Iwostin? nie Iwostin?

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Siarencja3 Pokaż wiadomość
mam pytanie.. czy ktoś z was używał może żelu DUAC?? jak on na was działa(ł) ?
ja używałam. bardzo dobrze działał na moją skórę, szybko się wygładziła itd., ale musisz uważać żeby nie nałożyć go za dużo bo może Cię bardzo podrażnić. wystarczy cienka warstwa
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 14:36   #118
lipgl00s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Duac też używałam. Jednak na mnie mało działał, ale zgadzam się z poprzedniczką, nakładaj cieniutką warstwę!
A co do Epiduo, to jutro minie tydzień od rozpoczęcia jego stosowania. Musze powiedzieć, że jest niezły - już mi troche rozjaśnił przebarwienia. Stosuje go razem z Acne Derm, tzn Epiduo na noc, a rano Acne. Mam nadzieje, że efekty będą widoczne..
lipgl00s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:35   #119
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lipgl00s Pokaż wiadomość
Stosuje go razem z Acne Derm, tzn Epiduo na noc, a rano Acne. Mam nadzieje, że efekty będą widoczne..
Jezus Maria


Gratuluję. Efekty ? Spodziewaj się niedługo przebarwień, poparzeń, rumieni, wysypki, podrażnień itp.

Dobra, kończę z tym wątkiem, bo tylko mi się ciśnienie podnosi. Życzę szczęścia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:25   #120
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
Agemia ja bym chyba zmieniła dermatologa, właśnie tak robie bo widzę ze więcej sie dowiem z biochemii na wizażu niż od pani doktor, która zapisała mi epiduo mówiąc że to maść z antybiotykiem do stosowania razem z diefferinem i ja sama zauważyłam że mają ten sam składnik
Tyle tylko, że to już n-ty dermatolog w mojej karierze i każdy kolejny był tak samo "wspaniały". Poprzedni zapisał mi na lato Differin do smarowania na dzień, a kiedy zasugerowałam, że chyba nie powinnam go używać, wystawiając twarz na słońce, to powiedział, że nic mi się nie stanie.
Przez 2,5 roku miałam na policzkach ogniska zapalne, z mnóstwem ropnych krostek i podskórnych gul, które uspokajały się tylko na jakiś czas po użyciu Unidoxu, a żadnemu z 3 dermatologów, do których w tym czasie trafiłam nie przyszło do głowy zlecenie posiewu. Wreszcie sama na to wpadłam i okazało się, że mam gronkowca złocistego - zmiany ustąpiły jak ręką odjął po zastosowaniu antybiotyku na gronkowiec.
Ta moja obecna pani doktor stwierdziła, że nigdy się nie wyleczę, jeśli będę zmieniać dermatologów, bo wtedy oni nie widzą efektów i nie mogą mi pomóc.
Nie chciałabym się leczyć całkowicie na własną rękę, ale już nie mam pojęcia, co robić. :/
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.