Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-31, 11:20   #1
Bartala
Raczkowanie
 
Avatar Bartala
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38

Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji


Sytuacja wyglada następująco. Dobrzy znajomi organizują weselisko na ponad 140 osób. Mieliśmy z mężem na nie iść, ale postanowiliśmy odmówić. Będę w 9 miesiącu ciąży, poza tym moja pani ginekolog zdecydowanie zakazała mi iść z uwagi na ryzyko związane z koronawirusem (wiem, ze nie jest ono duże ale w sytuacji, w ktorej kobieta w tak zaawansowanej ciąży łapie zakażenie, nie jest zbyt wesoło).
Znajomi nie zrozumieli, zaczęli nam robić wyrzuty, że nie idziemy. Chcieliśmy do nich wpaść przed ślubem (poinformowaliśmy ich o tym na 3 tygodnie przed, czy moglibyśmy któregoś dnia wieczorem odwiedzić na godzinę) oraz dać prezent, który mieliśmy im dac standardowo (600 zł plus jakiś dobry alkohol). Ale oni nie znaleźli dla nas tego czasu i po prostu sobie to oleli. Na ślub w kościele na pewno się wybierzemy, ale zastanawiamy się jaki prezent dać w takiej sytucji. Bo przez ich zachowanie nie mam ochoty im dawać takiej sumy.
Bartala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:02   #2
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

To po prostu nie dawajcie dałabym 2 stówy max i jakieś wino.

Nie aż tak bliscy znajomi skoro nie rozumieją, że nie masz ochotę na zabawę w tym stanie w którym będziesz.

Edytowane przez 4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Czas edycji: 2020-08-31 o 12:02
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:05   #3
Bartala
Raczkowanie
 
Avatar Bartala
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Dziwię sie, ze nie znajdą wolnej godziny na to abysmy wpadli - od piątku do niedzieli znaleźli czas na to aby jechac na rowery ze znajomymi, wybrac się na grilla do kolegi, pojechać na caly dzień nad jezioro.
Poza tym bardziej mam żal o te pretensje, o nasza odmowę.

Szczególnie, ze są hipokrytami. Rok temu ten kolega nie wybrał sie na wesele bliskiego znajomego, bo babcia umarła mu na jakieś 8 miesięcy przed weselem. I nikt mu pretensji nie robił.
Bartala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:06   #4
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Sytuacja wyglada następująco. Dobrzy znajomi organizują weselisko na ponad 140 osób. Mieliśmy z mężem na nie iść, ale postanowiliśmy odmówić. Będę w 9 miesiącu ciąży, poza tym moja pani ginekolog zdecydowanie zakazała mi iść z uwagi na ryzyko związane z koronawirusem (wiem, ze nie jest ono duże ale w sytuacji, w ktorej kobieta w tak zaawansowanej ciąży łapie zakażenie, nie jest zbyt wesoło).
Znajomi nie zrozumieli, zaczęli nam robić wyrzuty, że nie idziemy. Chcieliśmy do nich wpaść przed ślubem (poinformowaliśmy ich o tym na 3 tygodnie przed, czy moglibyśmy któregoś dnia wieczorem odwiedzić na godzinę) oraz dać prezent, który mieliśmy im dac standardowo (600 zł plus jakiś dobry alkohol). Ale oni nie znaleźli dla nas tego czasu i po prostu sobie to oleli. Na ślub w kościele na pewno się wybierzemy, ale zastanawiamy się jaki prezent dać w takiej sytucji. Bo przez ich zachowanie nie mam ochoty im dawać takiej sumy.
Ja bym dała tylko wino.
Widocznie to nie tacy dobrzy znajomi, za jakich ich mieliście.. żadnej kasy bym nie dała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:13   #5
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

żadnego?
ew. iść na ślub i dać kartkę z życzeniami. bez wkładki $
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:15   #6
hazey
Raczkowanie
 
Avatar hazey
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 116
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

po takich wyrzutach nie poszłabym nawet do kościoła
a jakbym się jednak wybrała to tylko z winem, kartką + ewentualnie kupon lotto
hazey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:38   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja bym dała tylko wino.
Widocznie to nie tacy dobrzy znajomi, za jakich ich mieliście.. żadnej kasy bym nie dała.
Ja również. Wino i czekoladki. Symboliczny prezent.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-31, 12:39   #8
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

W takiej sytuacji (wyrzuty i "brak czasu" na spotkanie) to jak juz bym poszła na ślub do kościoła to dałabym tylko wino plus ewentualnie kwiaty. Żadnych pieniędzy!
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:43   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Dziwię sie, ze nie znajdą wolnej godziny na to abysmy wpadli - od piątku do niedzieli znaleźli czas na to aby jechac na rowery ze znajomymi, wybrac się na grilla do kolegi, pojechać na caly dzień nad jezioro.
Poza tym bardziej mam żal o te pretensje, o nasza odmowę.

Szczególnie, ze są hipokrytami. Rok temu ten kolega nie wybrał sie na wesele bliskiego znajomego, bo babcia umarła mu na jakieś 8 miesięcy przed weselem. I nikt mu pretensji nie robił.
W takiej sytuacji to nie wiem, czy w ogóle bym się fatygowała do tego kościoła. Kartkę gratulacyjną wysłać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 12:56   #10
piernikdowiatraka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 228
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Poszłabym do kościoła. Dala wino ale nie jakieś wyszukane, max 200zl. I nara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piernikdowiatraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:02   #11
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

A odmówiliście do wskazanego terminu?
Jeśli tak to bym się też nie pchała specjalnie z prezentem, można coś symbolicznie dać po kościele, ale pełnej sumy bym na pewno nie dawała.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-31, 13:05   #12
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Ja też bym w ogóle już nigdzie do nich nie szła teraz i na wieki, znajomość w moim mniemaniu by się skończyła.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:06   #13
Bartala
Raczkowanie
 
Avatar Bartala
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Sabrinasab Pokaż wiadomość
A odmówiliście do wskazanego terminu?
Jeśli tak to bym się też nie pchała specjalnie z prezentem, można coś symbolicznie dać po kościele, ale pełnej sumy bym na pewno nie dawała.
Tak, oczywiście. Odmówiliśmy im odpowiednio wcześnie, tak aby nie musieli za nas opłacać talerzyka. Argument znajomego jest taki, ze w naszym województwie jest stosunkowo niewiele zachorowań. A sama dobrze się czuję oraz dobrze przechodzę ciążę i mogę iść.
Bartala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:11   #14
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście. Odmówiliśmy im odpowiednio wcześnie, tak aby nie musieli za nas opłacać talerzyka. Argument znajomego jest taki, ze w naszym województwie jest stosunkowo niewiele zachorowań. A sama dobrze się czuję oraz dobrze przechodzę ciążę i mogę iść.
LEKARZ mówi, że nie powinnaś. Tyle powinno wystarczyć i co tu w ogóle kwestionować?
Na twoim miejscu nie wchodziłabym im w tyłek i nie poszła wcale. Dawanie w takiej sytuacji koperty to głupota. Oni mają w nosie co mówicie, wasze potrzeby, zdrowie, a Ty chcesz jeszcze kasę dawać.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:22   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
LEKARZ mówi, że nie powinnaś. Tyle powinno wystarczyć i co tu w ogóle kwestionować?
Na twoim miejscu nie wchodziłabym im w tyłek i nie poszła wcale. Dawanie w takiej sytuacji koperty to głupota. Oni mają w nosie co mówicie, wasze potrzeby, zdrowie, a Ty chcesz jeszcze kasę dawać.
Amen.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:29   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście. Odmówiliśmy im odpowiednio wcześnie, tak aby nie musieli za nas opłacać talerzyka. Argument znajomego jest taki, ze w naszym województwie jest stosunkowo niewiele zachorowań. A sama dobrze się czuję oraz dobrze przechodzę ciążę i mogę iść.



Jest niepoważny i gucio wie o ciążach.
jestes w 9 miesiącu, to nawet jak całą ciąże znosiłaś cudownie, to jest Ci pewnie juz bardzo cięzko i na dodatek możesz urodzić i za godzinę.




ja bym żadych pieniedzy już nie dawała, nawet nie ze wzgledu że zachowali się nieladnie i bez empatii, ale z prostego powodu, ze nie czułabym się zobowiazana dawac prezentów z okazji wesela na które nie idę (ten nieszczęsny talerzyk z górką)
Kwiatki, winko i starczy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 14:00   #17
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Ja bym nie poszła nawet na ślub i noc nie dawała. W moim odczuciu to koniec tej znskomości, przynajmniej na takim poziomie jak dotychczas. Może się mylę, ale jakby ci Twoi znajomi wiedzieli, że i tak chcecie dać im prezent (te 600 zł) to by szybko znaleźli czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 14:21   #18
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Nic bym nie dała i skreśliłabym tę znajomość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 14:23   #19
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Nieladnie ze was namawiali i nie rozumieli waszej sytuacji, ale na 3 tyg przed ślubem naprawdę moze nie byc czasu na przyjmowanie gosci. Sama nie poszłabym na sam slub (bo to by bylo niekonsekwentne-mówicie o koronawirusie, a na slub chcecie isc?). Wysłałbym kartkę z życzeniami poczta i zaproponowała spotkanie juz po slubie.

Pewnie jest im przykro bo sporo osob odmawia, moim zdaniem moga byc rozdrażnieni i nie ma co zrywać relacji, bo ktos czegos nie rozumie (ciazy, lęku ws. wirusa). To juz wasza decyzja oczywiscie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-31, 14:29   #20
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość

Pewnie jest im przykro bo sporo osob odmawia, moim zdaniem moga byc rozdrażnieni i nie ma co zrywać relacji, bo ktos czegos nie rozumie (ciazy, lęku ws. wirusa). To juz wasza decyzja oczywiscie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czyli ktoś nie rozumie/nie szanuje wytycznych lekarza i ogólnie innej opinii i to jest ok? Autorka chciała się zachować bardzo ładnie, mimo wszystko spotkać, się, dać prezent. Zostali perfidnie olani.
Nie wierzę, że przez 3 tygodnie nie można znaleźć godziny na herbatę, szczególnie, gdy dla innych magicznie się on znalazł.

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Sama nie poszłabym na sam slub (bo to by bylo niekonsekwentne-mówicie o koronawirusie, a na slub chcecie isc?)
Nie ma co porównywać ślubu, gdzie można stanąć z boku, ludzie ( w teorii) powinni być w maskach, można nawet być na dworze, a imprezy, gdzie ludzie tańczą, dyszą, rozmawiają w zamkniętym pomieszczeniu.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 14:40   #21
Bartala
Raczkowanie
 
Avatar Bartala
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

W trakcie tych tygodni wiele razy spotykali się z innymi.

Na slubie chcieliśmy postać przed kościołem na świezym powietrzu, bazylika ma duży dziedziniec, na którym działają głośniki.
Bartala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 14:57   #22
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Nie idziecie na wesele i chcieliście dać kopertę z taką kwotą? A to z jakiej racji niby? Dać jakiś drobiazg, może coś do domu, co się przyda, np komplet pościeli plus jakieś czekoladki, winko i wystarczy. Po takim zachowaniu ze strony znajomych, którzy zwyczajnie nie rozumieją stanu rzeczy, albo nie chcą zrozumieć, w ogóle bym nie poszła, nawet na sam ślub.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 15:00   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Nie idziecie na wesele i chcieliście dać kopertę z taką kwotą? A to z jakiej racji niby? Dać jakiś drobiazg, może coś do domu, co się przyda, np komplet pościeli plus jakieś czekoladki, winko i wystarczy. Po takim zachowaniu ze strony znajomych, którzy zwyczajnie nie rozumieją stanu rzeczy, albo nie chcą zrozumieć, w ogóle bym nie poszła, nawet na sam ślub.
Bo się pewnie boją, że będą mieli drugi raz obrobioną d...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 16:17   #24
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja bym dała tylko wino.
Widocznie to nie tacy dobrzy znajomi, za jakich ich mieliście.. żadnej kasy bym nie dała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słabo z ich strony, ja chyba bym zupełnie olała temat... relacji już się nie naprawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 16:31   #25
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Bartala Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście. Odmówiliśmy im odpowiednio wcześnie, tak aby nie musieli za nas opłacać talerzyka. Argument znajomego jest taki, ze w naszym województwie jest stosunkowo niewiele zachorowań. A sama dobrze się czuję oraz dobrze przechodzę ciążę i mogę iść.
Kolega chyba mózg zostawił nad jeziorem. Nieważne ile jest zachorowań, jestes w ciąży, już samo to obciąża organizm. Koronawirus byłby ogromną komplikacją i potencjalnym zagrożeniem dla dziecka.
Jeśli ktoś wyprawia wesele w trakcie pandemii, no to sorry, niestety powinien liczyć się z tym, że dla wielu gości będzie to za duże ryzyko. Nie ma co strzelać fochów, większości ludzi wolałaby normalnie móc się pobawić.

Powiedziałabym znajomym, że są niepoważni i zerwała kontakt.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 16:40   #26
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Ciesz się że Was olali jesteście 6 stów do przodu.
Odmówiłaś to odmówiłaś, po to gość się określa do jakiegoś terminu by nie opłacano talerzyka niepotrzebnie.
Jeszcze nie zetknęłam się z czyms takim że jak ktoś nie idzie na wesele to i tak z idzie kopertą (do domu czy kościoła). Do znajomych.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 16:46   #27
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Z wielkim trudem przychodzi mi zrozumienie urządzania wesel w obecnym klimacie, ale foszenie się na kobietę tuż przed porodem jest już tak daleko za granicą zrozumienia, że nawet go nie widać.
Przy takiej trosce o Twoje zdrowie jaką okazali, to zainwestowałabym tę kasę w jakieś fajne żarcie z partnerem albo inną przyjemność tylko dla was. Żadna strata.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 17:05   #28
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Nawet gdyby nie było tej całej pandemii, znajomi nie powinni się dziwić, że będąc w 9 miesiącu ciąży nie uśmiecha Ci się zabawa na weselu.
Gdyby to serio byli tacy dobrzy znajomi to by zrozumieli.
W takiej sytuacji nie wiem nawet czy chciałoby mi się fatygować do kościoła. Ewentualnie, jak już zdecydujecie się iść pod kościół, dajcie jakieś wino, kwiaty. Wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 17:11   #29
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Bo się pewnie boją, że będą mieli drugi raz obrobioną d...
No cóż, to tylko świadczy o tym, jakimi ludźmi są owi znajomi.. Zerwałabym kontakt i wcale bym tego nie żałowała.

Cytat:
Napisane przez Antoiineette Pokaż wiadomość
Nawet gdyby nie było tej całej pandemii, znajomi nie powinni się dziwić, że będąc w 9 miesiącu ciąży nie uśmiecha Ci się zabawa na weselu.
Gdyby to serio byli tacy dobrzy znajomi to by zrozumieli.
W takiej sytuacji nie wiem nawet czy chciałoby mi się fatygować do kościoła. Ewentualnie, jak już zdecydujecie się iść pod kościół, dajcie jakieś wino, kwiaty. Wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pandemia pandemią. Akurat dużo słyszę od znajomych, którzy w tym roku urządzali wesela, że ludzie odwołali swoją obecność ze względu na koronowirusa, a z kolei wakacje za granicą to już inna bajka i tego nie musieli odwoływać (sic)
Poza tym dziwię się naprawdę poważnie, że znajomi są tak niewyrozumiali w stosunku do Autorki, która lada moment będzie rodziła.. Chyba nie chcieliby ryzykować ewentualną akcją porodową na weselu, wtedy to by dopiero mieli pretensję do Autorki..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 18:32   #30
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jaki prezent dać na ślub w takiej sytuacji

Ja i bez ciąży bardzo poważnie przemyślałabym wesele w tym czasie. Poszłabym chyba tylko wtedy, gdyby był to ślub kogoś bardzo bliskiego. Koronawirusa jakoś bardzo się nie boję, ale nieszczególnie pasuje mi kwarantanna.
Jesteś w 9 miesiącu, możesz urodzić w zasadzie w każdej chwili. Weź sobie wyobraź, że masz teraz nałożoną kwarantannę, a coś zaczyna się dziać. Już pomijam samo to, że wesele w zaawansowanej ciąży to wątpliwa przyjemność.
Znajomi mają prawo być rozdrażnieni, bo pewnie sporo osób im odmówiło. Jednak Wy naprawdę super się zachowaliście, a oni olali sprawę. Mogli tą godzinę znaleźć. Nie to nie.

Ja na Waszym miejscu pewnie w ogóle olałabym sprawę po takich pretensjach. Ewentualnie na ślubie dałabym kartkę i kwiaty/alkohol. Żadnych pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-01 14:45:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.