Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-08, 19:45   #391
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
To jest całkiem popularne na wizażu my tu sobie myślimy, że rozmawiamy sobie w kilkanaście osób, ale jest duże grono podglądaczy np. z innych wątków.

Zastanawiam się skąd wziąć sprawdzone z rzetelne informacje odnośnie właśnie kropienia oczek, witaminy K, czy np. szczepień. Położna dzisiaj mówiła, żebyśmy same zdecydowały ale nie powiedziała, skąd te informacje wziąć... Z internetu - ryzykowne z od pediatry, przecież żadnego nie znam itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie dlatego tutaj to takie ogólne informacje jakieś szczegóły to lepiej na tajnej grupie na fb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 19:49   #392
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
To jest całkiem popularne na wizażu my tu sobie myślimy, że rozmawiamy sobie w kilkanaście osób, ale jest duże grono podglądaczy np. z innych wątków.

Zastanawiam się skąd wziąć sprawdzone z rzetelne informacje odnośnie właśnie kropienia oczek, witaminy K, czy np. szczepień. Położna dzisiaj mówiła, żebyśmy same zdecydowały ale nie powiedziała, skąd te informacje wziąć... Z internetu - ryzykowne z od pediatry, przecież żadnego nie znam itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy wypisie z szpitala o wszystkich zaleceniach powinna Cie poinformować neonatolog. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało badała dziecko przed wyjściem i w książeczce zdrowia wypisała zalecenia. Małego do pediatry zapisywał mąż jeszcze jak byliśmy w szpitalu i też w razie czego można się już potem Bezpośrednio z pediatra kontaktowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 19:54   #393
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja z moim Starym oszaleje. Zamówiłam termometr bezprzewodowy i właśnie przyszedl.



Nasz pies ma goraczke na brzuchu, ale nue na grzbiecie.

Moj stary umiera na wyziębienie.

Moj tyłek też jest za zimny, za to mam gorace cycki.

Żarówka led owa miala się nie nagrzewac, ale chyba nas ociulali.

Jego halibut ma nieodpowiednią temperature po upieczeniu i on nie bedzie tego jadł.



Trzymajcie mnie bo będę mordować jak jeszcze cos zmierzy...
Masz kabaret w cenie termometru a za jakiś rok Jerzyk tez bedzie mierzył temperaturę wszystkiemu moj syn zawsze przestawia na Fahrenheita...
Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
To jest całkiem popularne na wizażu my tu sobie myślimy, że rozmawiamy sobie w kilkanaście osób, ale jest duże grono podglądaczy np. z innych wątków.

Zastanawiam się skąd wziąć sprawdzone z rzetelne informacje odnośnie właśnie kropienia oczek, witaminy K, czy np. szczepień. Położna dzisiaj mówiła, żebyśmy same zdecydowały ale nie powiedziała, skąd te informacje wziąć... Z internetu - ryzykowne z od pediatry, przecież żadnego nie znam itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam pełen pakiet, zaufałam w tym względzie położnym ze szpitala i szkoły rodzenia. Trzebaby się doktoryzować we wszystkim od pieluch po szczepienia właśnie a co osoba to opinia. Czasem brakuje mi już sił do tego.
Jeśli chodzi o szczepienia to widzę jak fajnie maly reagował na rotawirusy które mnie i cala rodzinę rozłożyły a jemu nic nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 20:07   #394
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez taka ja Pokaż wiadomość
Tak się składa że samo imię nie jest żadną daną osobową.

Pozatym to nie jest prywatne forum żeby nikt inny nie mógł tu wejść i napisać swojego zdania. Tak samo ja mogę napisać, że swoje słowa skierowałam do drzewosandałowe więc nie widze powodu dla którego się do tego odnosisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słuchaj, każda z nas ma swój poziom kultury i nie chodzi tu o żadne "zamieszki" żeby pokazać kto ma/nie ma racji, ale trzeba troszkę jednak pomyśleć. Naskoczylyscie dziwnie na Dziewczynę z pretensjami, że się nie udziela, że się ukrywa i jest tajemnicza. Uważam, że imię dużo juz mówi, nie jestem na wizażu od wczoraj tylko od 13 lat i wiem, że są osoby, które chcą śledzić inne osoby i jeśli ktoś się domyśla, to wskazanie imienia daje komuś już 100 procentową pewność.. Dlatego m.in wymyślamy sobie nicki. Tak masz rację, to jest otwarte forum i każda pisze, to co uważa. Ale nie udzielacie się i nagle wyskakujecie, żeby kogoś zrugać. Napisz prywatna wiadomość i zostanie to między Wami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 20:43   #395
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Bazille ma dużo racji. Publiczne forum publicznym forum, ale dla postronnych to wygląda, jakbyście się obrażały, że drzewo nie ma ochoty uczestniczyć w jakiejś grupie, a wy ją ciśniecie, żeby się jednak zapisała i ujawniła swoje dane. Taki foszek że ktoś się chce z kimś bawić.

@stokrotka - Staremu stuknie ta 40 w przyszłym roku, ale to raczej kwestia usposobienia (mentalnie to 3latek, patrz zabawy termometrem). Trzeba go trochę czasem rozruszać

@Fufka - nas położna zachęcała do zakrapiania oczek, podania wit k czy szczepień przeciwko gruźlicy i wzwb w pierwszej dobie (chyba nic nie pominęłam). ryzyko powikłań niewielkie, a potencjalne konsekwencje zachorowania - mogą być tragiczne. jeśli chodzi o źródło informacji, to mogę ci polecić www.mp .pl (bez spacji) - to portal dla lekarzy i pacjentów, cieszący się dobrą opinią w środowisku, zaś publikowane artykuły podają źródła także jest możliwość ich weryfikacji.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 20:47   #396
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej , ja się melduje ze szpitala , ale nie ze sobą a z córką . To jest masakra , mimo że miałam skierowanie od lekarza i tak 3h siedziałam na sorze . Covidu nie mam i córka też Majka się w brzuchu rozszalała . I właśnie do mnie doszło że spędzę pierwsza noc bez swojego syna 🤭 Awroo dzisiaj już mi się oczy zamekaja ale jutro postaram się z całego serca ogarnąć FB wybacz że musisz czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 20:48   #397
taka ja
Wtajemniczenie
 
Avatar taka ja
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 238
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Słuchaj, każda z nas ma swój poziom kultury i nie chodzi tu o żadne "zamieszki" żeby pokazać kto ma/nie ma racji, ale trzeba troszkę jednak pomyśleć. Naskoczylyscie dziwnie na Dziewczynę z pretensjami, że się nie udziela, że się ukrywa i jest tajemnicza. Uważam, że imię dużo juz mówi, nie jestem na wizażu od wczoraj tylko od 13 lat i wiem, że są osoby, które chcą śledzić inne osoby i jeśli ktoś się domyśla, to wskazanie imienia daje komuś już 100 procentową pewność.. Dlatego m.in wymyślamy sobie nicki. Tak masz rację, to jest otwarte forum i każda pisze, to co uważa. Ale nie udzielacie się i nagle wyskakujecie, żeby kogoś zrugać. Napisz prywatna wiadomość i zostanie to między Wami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zamierzam się kłócić bo nie jest to moim zamiarem. Przyszlysmy tutaj bo czujemy się oszukane. Wpuscilysmy dziewczyne do grupy na fb. Twierdziła, że nie ma konta więc założyła jakieś na potrzeby naszej grupy. My tam dajemy swoje dane, prywatne informacje o sobie, zdjęcia. Ona nas jeszcze podpytuje o prywatne sprawy . Po czym się okazuje , że sama ma swoje konto i nas okłamała poprostu. Może też warto żebyście o tym wiedziały. Tyle z mojej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
taka ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-08, 20:48   #398
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Co do szczepień to jest teorii mnóstwo i wiele opinii myślę że każda z nas musi podjąć decyzję jaka jej odpowiada bo z każdej strony widzę inne zdanie na ten temat. Co do szczepień tak jak napisała pani_smith szczepienia w szpitalu polecane przez moją położną i jaz nich skorzystam, tym bardziej teraz jak covid nie będę biegać i szukać i robić na własną rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 20:58   #399
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej , ja się melduje ze szpitala , ale nie ze sobą a z córką . To jest masakra , mimo że miałam skierowanie od lekarza i tak 3h siedziałam na sorze . Covidu nie mam i córka też Majka się w brzuchu rozszalała . I właśnie do mnie doszło że spędzę pierwsza noc bez swojego syna 🤭 Awroo dzisiaj już mi się oczy zamekaja ale jutro postaram się z całego serca ogarnąć FB wybacz że musisz czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oh nie, ściskam Was mocno. Trzymajcie się, i szybciutko wracajcie do domu.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 21:18   #400
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej , ja się melduje ze szpitala , ale nie ze sobą a z córką . To jest masakra , mimo że miałam skierowanie od lekarza i tak 3h siedziałam na sorze . Covidu nie mam i córka też Majka się w brzuchu rozszalała . I właśnie do mnie doszło że spędzę pierwsza noc bez swojego syna Awroo dzisiaj już mi się oczy zamekaja ale jutro postaram się z całego serca ogarnąć FB wybacz że musisz czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka dla Was i szybkiego wyjścia
Jak pierwszy raz trafiłam.na oddział i musiałam zostawić małą w domu to wyłam cały czas
Dopiero jak zobaczyłam że ona to lepiej znosi niż ja, ku mojemu zaskoczeniu, to i ja się ogarnęłam. Teraz spokojnie mogę iść jak będę rodzić, nie będę tego przeżywać już.
I cieszy mnie, że nie płacze jak mnie nie ma.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 22:41   #401
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej , ja się melduje ze szpitala , ale nie ze sobą a z córką . To jest masakra , mimo że miałam skierowanie od lekarza i tak 3h siedziałam na sorze . Covidu nie mam i córka też Majka się w brzuchu rozszalała . I właśnie do mnie doszło że spędzę pierwsza noc bez swojego syna 🤭 Awroo dzisiaj już mi się oczy zamekaja ale jutro postaram się z całego serca ogarnąć FB wybacz że musisz czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrowia dla Was i jak najszybszego powrotu do domku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez taka ja Pokaż wiadomość
Nie zamierzam się kłócić bo nie jest to moim zamiarem. Przyszlysmy tutaj bo czujemy się oszukane. Wpuscilysmy dziewczyne do grupy na fb. Twierdziła, że nie ma konta więc założyła jakieś na potrzeby naszej grupy. My tam dajemy swoje dane, prywatne informacje o sobie, zdjęcia. Ona nas jeszcze podpytuje o prywatne sprawy . Po czym się okazuje , że sama ma swoje konto i nas okłamała poprostu. Może też warto żebyście o tym wiedziały. Tyle z mojej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to jest właśnie poziom kultury, przyszłaś obrobilaś Dziewczynie tyłek jakby była nie wiadomo jaką oszustką i kogoś krzywdziła. Zero szacunku. Przestała się odzywać, to usunęłyście Ją i tyle po temacie. Nie pomyślałyście o tym, że życie jest różne i są różne powody? A teraz wyśledziłyście Ją i macie pretensje,bo odezwała się tu. Kończę definitywnie temat, bo dalsza dyskusja jest zbędna.

Ja się cieszę, że dałaś znać Drzewo co u Ciebie, bo kiedyś nawet Cię wywoływałam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-09, 04:59   #402
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzień dobry
Dziewczyny trzymajcie dzisiaj kciuki za mojego TŻ, koło 9 jedziemy na kolejny test PCR... Juz jest mi go tak szkoda, widzę jak go nosi, snuje się po tych 4 kątach, wkurza się i martwi że wszędzie sama jeżdżę
A tak w ogóle to co tu się wydarzyło przez te kilka godzin? Ja tak w woli ścisłości chciałam tylko zaznaczyć że Drzewosandałowe przychodząc "do nas" zaznaczyła że nie ma FB i wygodniej dla niej pisać na forum.
Drzewosandałowe a Tobie żeby nie przyszło do głowy że przestajesz się u nas udzielać mnie nie interesuje co wydarzyło się między Wami ma FB to Wasza sprawa już prywatna.
Amen


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:59 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
HejJa myślę, że Pacześ jej się nie spodobał

Ja chciałabym żeby TŻ był ze mną, sam też do tego dojrzał, szczególnie po przeczytaniu książki, ale może być różnie. On generalnie nie lubi szpitali, lekarzy itd. myślę, że zemdleje myślę, że o ile położnej nie będzie przeszkadzał, to lekarz może mieć z nim problem :/ ale trudno, ryzykujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz że będzie patrzył lekarzowi na ręce i pouczał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2021-01-09 o 04:56
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 06:00   #403
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Albo właśnie podszedł aż tak
Ale ja abrdziej w szoku jestem jak Ty piszesz jak ona się kopać potrafi, moja to ledwo brzuch wybrzuszy Nie ma szans żeby TŻ zobaczył, póki się nie skupi. A jak Twoj tak widzi to też pewnie lepiej na wyobraźnie działa, że tam faktycznie ktoś jest i nie jest to taka abstrakcja. Fajnie tak. w sumie takie ruchy zawsze mi się kojarzyły właśnie z ciążą, a mnie to jakoś omija No ale trudno.



A mogą być rodzinne, tam gdzie będziesz rodzić?

Ja właśnie szukam jakiegoś info, bo szkoly rodzenia nie mamy, a jednak jakbym miała rodzić i jeszcze instruować TŻta co ma robić to chyba bym go wolała wyprosić xD, albo tak by mnie wkurzył, że urodziłabym w sekundę.
Znalazłam taki filmik, wydaje mi się merytoryczny, w sumie o położnej Izabeli Dembińskiej słyszalam same dobre rzeczy:
https://www.youtube.com/watch?v=pB6jsmujoOo
Powiem tak fajne uczucie jak tak mocniej kopnie ale niestety potrafi to być bardzo bolesne szczególnie jak sobie upatrzy jedno miejsce i w nie będzie przez 30 min pukać oooo tak jak teraz, katuje mi lewą dolna część brzucha...
Ja miałam na ostatniej szkole rodzenia rolę tatusia na porodówce... TŻ teraz łazi i "pokaż mi te pozycje do rozluźniania... a jak mam cię masować...." Na co mi położna bardzo zwróciła uwagę to na oddech nie że on ma mi przypominać o oddechu tylko ma oddychać ze mną. TŻ już tam wyczaił sobie jakieś filmiki na YT o masażach w czasie porodu, ciekawe kiedy zacznie mnie katować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 06:12 ----------

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Ja dzień wcześniej wiedzielam, że jednak będzie cc i mąż by nie mógł być, ale nie był też chętny. Pomagał po, przystawiał po operacji do piersi, zajmował się małym, nosił, też był mi pomóc wziasc prysznic i teraz nie wiem jak dam radę sama 🤷♀️, ale będzie trzeba.

Dziś padam, mały mi coś gorzej śpi. Już kolejna noc gorsza. Podejrzewam, że piątki idą. Od 2:30 do 4:30 miał przerwę w spaniu, lekko nos zatkany, ale to przy zębach tak miewa. W końcu zasnął leżąc na mnie przytulony i pospał do 6:30. Był tylko wczoraj w żłobku i już dziś go zostawilam, żeby zobaczyć, czy to nie jakąś infekcja i może będzie zmęczony po takiej nocy, ale gdzie tam to żywioł mały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skarb nie facet
Jak tam dziś nocka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Na szczęście wszystko to z czym styka się dzidziuś jest do ściągnięcia, zostaje tylko "obudowa" i budka. Tam są już na stałe zamocowane. Biorę to do wanny i piorę szczotką, spokojnie wysycha i nic się nie dzieje.
Nosidełko mimo, że nowe też przepralam i sciagnelam cały pokrowiec, ale był przymocowany jeszcze do paska ściągającego pasy, ale się nakombinowałam, poprostu zapomniałam o czyms jednym. Ten pasek był jeszcze przeciągnięty od nowości przez taki hm haczyk i wystarczyło go odgiac aż musiałam znaleźć instruktaż na internecie. Dobrze, że producenci o tym wiedzą, że rodzice potrzebują takich informacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Super, że się odezwałaś, długo Cię nie było.
Najważniejsze, żebyś miała parę ciuszków na początek, pieluchy i pełne serce miłości a dla siebie podpaski po porodzie,jakas koszule do szpitala nie musi być typowa ciążowa, wystarczy żeby łatwo się naciągnęła do wyciągnięcia piersi lub miała poprostu guziki. A całą resztę można powoli kupować, teraz można powiedzieć, że wszystko jest w zasiegu "internetu". Jeszcze jest takie rozwiązanie, bo jednak jak Maluszek przychodzi na świat to ciężko wyjść na zakupy samej, to możesz znajdować rzeczy na necie i robić screeny dla TZ i będzie latał do sklepu z fotkami. Powodzenia we wszystkich planach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Majkela mam podobnie, uczucie jak na końcówce. Dlatego sie ciesze, ze juz mam wszystko ogarniete, no w sumie oprócz torby do szpitala, na weekend chce się tym zająć.
Wczoraj Dzidziuś miał wieczór szaleństwa. Pierwszy raz udało mi się coś uchwycić na tel, bo co podniosę koszule to spokój. Choć na filmiku widać jakby był mniej ruchliwy, za to w rzeczywistości cały brzuch kilkakrotnie mi przebuszowal. Dziś też poraz pierwszy dał mi tak bardzo w nocy popalić, że nie spałam od 2.30 do 5 rano i aż się trochę stresowałam Jego aktywnością, miał takie agresywne ruchy. Musiałam chodzić, żeby trochę Go uspokoić. A potem juz nie leżałam tylko już siedziałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas nosidełka niestety nie udało się całkowicie rozmontować ale daliśmy radę przeprać gondolka jest w dużej części z plastiku więc kwestia przetarcia płynem antybakteryjnym tylko właśnie podobny problem mamy jak u Ciebie że budki nie da się zdjąć i chyba tak jak mówisz wstawimy pod prysznic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:29 ---------- Poprzedni post napisano o 06:27 ----------

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Stokrotka - no więc właśnie, też mam nadzieję, że będą bardziej pomocni niż przeszkadzający

Fufka - no to super, że masz możliwość rodzinych. Fajna opcja u tego fizjo. Gdybym miała okazję na pewno bym skorzystała.

Persefonia - ooo, no właśnie i to brzmi jak facet spełniający super swoją rolę przy porodzie A wyobrażał sobie, że wygląda poród gorzej czy lepiej?

Aaska - super, że potem się zajmował. Myślałam generalnie że to oczywiste, ale jak tak widzę inne grupy, fora i też z opowieści znajomych itd to najwidoczniej wcale tak nie jest. Zdziwiło mnie to tak szczerze.

pani_smith, to u Was był związek na zasadzie "przeciwieństwa się przyciągają"? Mam dokładnie to samo z tym "zaraz" z tą różnicą, że u mnie jest to "za chwilkę"........

Dlatego właśnie chcę go przygotować jak najlepiej to tego wydarzenia


Zdjęcie dołączam - tak w nawiązaniu do wczorajszego tematu depilacji
No wypisz wymaluj ja, nawet kolor włosów się zgadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:29 ----------

Cytat:
Napisane przez AWROO Pokaż wiadomość
Cześć, odzywam się po kilku miesiącach bo życie na tym forum toczy się dla mnie za szybko i nigdy nie nadążałam z czytaniem

Pierwsze badania prenatalne miałam 28.08.2020, drugie 13.10.2020 i wyszły torbiele w mózgu, które niestety przez wiele tygodni jeszcze nie chciały się wchłonąć. W listopadzie przeszłam koronkę i dopiero 21.12.2020 na trzecim badaniu prenatalnym usłyszałam upragnioną informację, że nie ma już tych torbieli.

Mam kilka pytań, będę pisać od punktów:
1. Czy zaszczepiłyście się na grypę, krztusiec i tężec? Jak ogarnąć szczepienie na grypę, gdy nigdzie nie ma szczepionki, macie jakieś pomysły?
2. Co sądzicie o szczepieniu na koronkę w ciąży tak w ogóle i jeśli już, ktoś przeszedł jak była druga fala? Jak już urodzimy, to >chyba< nie będą nas szczepić aż nie skończymy karmić.

3. Nie zatwierdzili rekomendacji by badanie w kierunku SMA było 30 badaniem przesiewowym dla noworodków, wiecie gdzie najlepiej kupić to badanie, aby łatwo było je wykonać, a wyniki były wiarygodne?

4. Chciałabym dołączyć do grupy na FB, ale nie wiem jak
Wow! Miałaś przygód, dobrze że wszystko już ok
Co do pytań.
Ja miałam skierowanie na szczepienie ale nigdzie w aptekach nie było szczepionki, później doczytałam że jeżeli wcześniej nie miało się szczepienia przeciw grypie to lepiej odpuścić bo nie wiadomo jak organizm zareaguje. O szczepieniach na tężec i krztusiec póki co cisza.
Szczepienia przeciw covid, w ciąży we Francji jest zakaz i podobno przy karmieniu piersią też bo nie było przebadanej grupy i nie wiadomo jaki ma wpływ. Ale to info z jakiej gazety więc nie wiem na ile wiarygodne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ej nie ogarniam co tu się dzieje na wątku, co to za osoby?



Pani smith, mierzenie temperatury tylka- u nas to samo

U nas jeszcze TZ wpadł na genialny pomysł zmierzenia temperatury kamiennej płyty do pizzy, mówię mu człowieku przecież ten termometr ma skale do 42 stopni



A jak z zabiegiem na oczka po porodzie, decydujecie się?
Roma rozwiń temat z zabiegiem na oczko bo chyba mnie coś ominęło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:47 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
To jest całkiem popularne na wizażu my tu sobie myślimy, że rozmawiamy sobie w kilkanaście osób, ale jest duże grono podglądaczy np. z innych wątków.

Zastanawiam się skąd wziąć sprawdzone z rzetelne informacje odnośnie właśnie kropienia oczek, witaminy K, czy np. szczepień. Położna dzisiaj mówiła, żebyśmy same zdecydowały ale nie powiedziała, skąd te informacje wziąć... Z internetu - ryzykowne z od pediatry, przecież żadnego nie znam itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I co pediatra to każdy może mieć swoje zdanie na ten temat Może Polskie Towarzystwo Pediatryczne będzie miało zalecenia? W sumie sama muszę zacząć czytać i się orientować co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:47 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Masz kabaret w cenie termometru a za jakiś rok Jerzyk tez bedzie mierzył temperaturę wszystkiemu moj syn zawsze przestawia na Fahrenheita... Ja brałam pełen pakiet, zaufałam w tym względzie położnym ze szpitala i szkoły rodzenia. Trzebaby się doktoryzować we wszystkim od pieluch po szczepienia właśnie a co osoba to opinia. Czasem brakuje mi już sił do tego.
Jeśli chodzi o szczepienia to widzę jak fajnie maly reagował na rotawirusy które mnie i cala rodzinę rozłożyły a jemu nic nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie w tym wszystkim chyba najbardziej przeraża to że teraz moje i TŻ decyzje będą miały wpływ na życie jeszcze jednego człowieka, że to już nie będzie na zasadzie decyduje o sobie i koniec tylko w tym wszystkim pojawia się jeszcze mini człowieczek i skąd ja mam wiedzieć co będzie dla niej najlepsze. A jak czegoś nie doczytam?
Z tymi szczepionkami to też mam taką zagwozdkę że zanim ja to dziecię zaprowadzę do pediatry to tak jak mówisz, doktorat się machnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:00 ---------- Poprzedni post napisano o 06:55 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Bazille ma dużo racji. Publiczne forum publicznym forum, ale dla postronnych to wygląda, jakbyście się obrażały, że drzewo nie ma ochoty uczestniczyć w jakiejś grupie, a wy ją ciśniecie, żeby się jednak zapisała i ujawniła swoje dane. Taki foszek że ktoś się chce z kimś bawić.

@stokrotka - Staremu stuknie ta 40 w przyszłym roku, ale to raczej kwestia usposobienia (mentalnie to 3latek, patrz zabawy termometrem). Trzeba go trochę czasem rozruszać

@Fufka - nas położna zachęcała do zakrapiania oczek, podania wit k czy szczepień przeciwko gruźlicy i wzwb w pierwszej dobie (chyba nic nie pominęłam). ryzyko powikłań niewielkie, a potencjalne konsekwencje zachorowania - mogą być tragiczne. jeśli chodzi o źródło informacji, to mogę ci polecić www.mp .pl (bez spacji) - to portal dla lekarzy i pacjentów, cieszący się dobrą opinią w środowisku, zaś publikowane artykuły podają źródła także jest możliwość ich weryfikacji.
Wesoło masz Ty z tym swoim może przy młodym się rozrusza i poczuje powołanie jako mentor dla syna
Ooo ja chętnie zajrzę na stronę dzięki za info

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej , ja się melduje ze szpitala , ale nie ze sobą a z córką . To jest masakra , mimo że miałam skierowanie od lekarza i tak 3h siedziałam na sorze . Covidu nie mam i córka też Majka się w brzuchu rozszalała . I właśnie do mnie doszło że spędzę pierwsza noc bez swojego syna 🤭 Awroo dzisiaj już mi się oczy zamekaja ale jutro postaram się z całego serca ogarnąć FB wybacz że musisz czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowia dla córki, dawaj znać jak się czuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 06:07   #404
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Trzymam kciuki za wynik bez covidu!



Justysia z oczkami to chodzi o zabieg Credego, ja poczytałam i nie będę z niego rezygnować



Dla zainteresowanych daje link do mamy ginekolog o wszystkich zabiegach które bobo ma po porodzie w szpitalu robione, w miarę sensownie jest to wyjaśnione



https://mamaginekolog.pl/noworodek-w-szpitalu/
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 06:15   #405
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wynik bez covidu!



Justysia z oczkami to chodzi o zabieg Credego, ja poczytałam i nie będę z niego rezygnować



Dla zainteresowanych daje link do mamy ginekolog o wszystkich zabiegach które bobo ma po porodzie w szpitalu robione, w miarę sensownie jest to wyjaśnione



https://mamaginekolog.pl/noworodek-w-szpitalu/
W ogóle źle przeczytałam Jezuuu dobrze że zapytałam a nie walnęłam jakiejś głupoty
Roma dzięki za link zaraz będę się dokształcać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 06:22   #406
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

@Justysia kciuki za negatywny test tż
U nas już nocka dużo lepsza, spał ładnie do 6:30 to bardzo długo , więc dziś już więcej energii mimo, że sama zasnąć nie mogłam i coś mała w nocy mnie budzila coś tam się przekręcala może zmieniła pozycje 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 08:13   #407
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
@Justysia kciuki za negatywny test tż
U nas już nocka dużo lepsza, spał ładnie do 6:30 to bardzo długo , więc dziś już więcej energii mimo, że sama zasnąć nie mogłam i coś mała w nocy mnie budzila coś tam się przekręcala może zmieniła pozycje 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze że chociaż starszak dał pospać

Dziewczyny mój to jest mistrz mówię mu o kangurowaniu i że gdyby coś się ze mną działo i ja bym nie mogła a z malutką byłoby wszystko ok to on może to przejąć na co on z uśmiechem "Serio? Oooo jaaaaa za☠☠☠iście!!" dobrze że w porę się zorientował co palnał i dodał że nic mi nie może się stać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 08:15   #408
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzień dobry

Drzewo jesteś tutaj u nas mile widziana, więc jak masz ochotę to czytaj i pisz z nami
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Bazille ma dużo racji. Publiczne forum publicznym forum, ale dla postronnych to wygląda, jakbyście się obrażały, że drzewo nie ma ochoty uczestniczyć w jakiejś grupie, a wy ją ciśniecie, żeby się jednak zapisała i ujawniła swoje dane. Taki foszek że ktoś się chce z kimś bawić.

@stokrotka - Staremu stuknie ta 40 w przyszłym roku, ale to raczej kwestia usposobienia (mentalnie to 3latek, patrz zabawy termometrem). Trzeba go trochę czasem rozruszać

@Fufka - nas położna zachęcała do zakrapiania oczek, podania wit k czy szczepień przeciwko gruźlicy i wzwb w pierwszej dobie (chyba nic nie pominęłam). ryzyko powikłań niewielkie, a potencjalne konsekwencje zachorowania - mogą być tragiczne. jeśli chodzi o źródło informacji, to mogę ci polecić www.mp .pl (bez spacji) - to portal dla lekarzy i pacjentów, cieszący się dobrą opinią w środowisku, zaś publikowane artykuły podają źródła także jest możliwość ich weryfikacji.
Widzę, że nasi tatusiowie są trochę podobni. W tym roku 40, a czasami myślę, że za chwilę będę miała 2 dzieci
Ta moja położna też nas niby zachęcała, ale dodała, to jest państwa decyzja, proszę się skonsultować z autorytetami. No dla mnie teoretycznie ona jest autorytetem :/ nie dla TŻ, bo on jej nie lubi (za dużo makijażu i ma grzywkę Powiedziałam mu, że od dłuższego czasu myślę, żeby tez mieć, to mi powiedział, że gdybym na pierwszej randce miała grzywkę, to inaczej by się nasza historia potoczyła 🤨).
Dzięki za link!
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej , ja się melduje ze szpitala , ale nie ze sobą a z córką . To jest masakra , mimo że miałam skierowanie od lekarza i tak 3h siedziałam na sorze . Covidu nie mam i córka też Majka się w brzuchu rozszalała . I właśnie do mnie doszło że spędzę pierwsza noc bez swojego syna 🤭 Awroo dzisiaj już mi się oczy zamekaja ale jutro postaram się z całego serca ogarnąć FB wybacz że musisz czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczak! Biedne, szkoda, że tam trafiłyście, ale przynajmniej macie opiekę 24h. Nie było pierwszeństwa dla ciężarnej z małym dzieckiem?
Cytat:
Napisane przez taka ja Pokaż wiadomość
Nie zamierzam się kłócić bo nie jest to moim zamiarem. Przyszlysmy tutaj bo czujemy się oszukane. Wpuscilysmy dziewczyne do grupy na fb. Twierdziła, że nie ma konta więc założyła jakieś na potrzeby naszej grupy. My tam dajemy swoje dane, prywatne informacje o sobie, zdjęcia. Ona nas jeszcze podpytuje o prywatne sprawy . Po czym się okazuje , że sama ma swoje konto i nas okłamała poprostu. Może też warto żebyście o tym wiedziały. Tyle z mojej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja jestem w stanie zrozumieć drzewo. To wasza decyzja, że używacie realnych kont, ona miała prawo używać fejkowego, nawet jeśli ma drugie prawdziwe. Wizaż jest na prawdę mały i łatwo jest kojarzyć fakty, nicki, osoby itd.
Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dziewczyny trzymajcie dzisiaj kciuki za mojego TŻ, koło 9 jedziemy na kolejny test PCR... Juz jest mi go tak szkoda, widzę jak go nosi, snuje się po tych 4 kątach, wkurza się i martwi że wszędzie sama jeżdżę
A tak w ogóle to co tu się wydarzyło przez te kilka godzin? Ja tak w woli ścisłości chciałam tylko zaznaczyć że Drzewosandałowe przychodząc "do nas" zaznaczyła że nie ma FB i wygodniej dla niej pisać na forum.
Drzewosandałowe a Tobie żeby nie przyszło do głowy że przestajesz się u nas udzielać mnie nie interesuje co wydarzyło się między Wami ma FB to Wasza sprawa już prywatna.
Amen


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:59 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------

Myślisz że będzie patrzył lekarzowi na ręce i pouczał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za wyniki 🤞

Nie, co to to nie. On jest
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wynik bez covidu!



Justysia z oczkami to chodzi o zabieg Credego, ja poczytałam i nie będę z niego rezygnować



Dla zainteresowanych daje link do mamy ginekolog o wszystkich zabiegach które bobo ma po porodzie w szpitalu robione, w miarę sensownie jest to wyjaśnione



https://mamaginekolog.pl/noworodek-w-szpitalu/
Dzięki za link

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 08:59   #409
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Jej ale się podziało 0.0 nawet nie mam siły tego komentować.
Nie odzywałam się bo pies mi się pochorował po głupim jasiu u weterynarza na szczęście nic poważnego ale męczące bo najpierw rozwolnienie później do tego zaczął pić wodę litrami i co chwilę popuszczał. Więc biegam z mopem i ręcznikami papierowymi po całym domu.
Byłam na wizycie i z małym wszystko ok. Oczywiście jak od 3 tyg był głową w górę to jak szłam do lekarza prowadzącego to jak zawsze noc przed wizytą obrócił się głową w dół u prowadzącego zawsze jest dobrze ułożony 31 tydz i 1500g. Mocno zwolnił i z górnej granicy jest już w połowie dolnego centyla. Jest ułożony nogami w moje żebra więc obrywam mocno :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-09, 09:03   #410
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hahaha grzywkowy-radykał )))



@Justysia2203 - kciuki, kciuki, kciuki!
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 09:41   #411
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
to masz ubaw po pachy.

Ja dziś przegięłam z aktywnością i trochę z dźwiganiem. Nie mam sił. Mam nadzieje, że Dzidzia nie będzie miała mamie za złe, bo przynajmniej ogarnęliśmy ważny dla nas temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cóż robiliście ciekawego, chcesz się pochwalić?


Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
To jest całkiem popularne na wizażu my tu sobie myślimy, że rozmawiamy sobie w kilkanaście osób, ale jest duże grono podglądaczy np. z innych wątków.

Zastanawiam się skąd wziąć sprawdzone z rzetelne informacje odnośnie właśnie kropienia oczek, witaminy K, czy np. szczepień. Położna dzisiaj mówiła, żebyśmy same zdecydowały ale nie powiedziała, skąd te informacje wziąć... Z internetu - ryzykowne z od pediatry, przecież żadnego nie znam itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie! Widzę, że nasza poprzednia część miała ponad 280 TYSIĘCY wyświetleń!!! A ta już ma ponad 12 tysięcy.

Witamina K - ja znalazlam oficjalne zalecenia PTP z 2016 roku, nowszych albo nie znalazłam albo nie ma. mówią o podaniu 1mg domięśniowo do 6 godzin po porodzie (jest tam też mowa o podawaniu dousntym jak co, wszystko będzie w dokumencie). Mam w PDFie więc wrzucę na facebooka...
Myślę, że bazowanie na oficjalnych zaleceniach jest po prostu najbezpieczniejszą i najbardziej logiczną opcją

Trochę się nie dziwie położnej, w sensie pod tym kątem jak to teraz w Polsce wygląda, np. dziecko będzie miało jakieś powikładania po tym zabiegu Creda i taka madka jedna z drugą narobi położnej problemów i powie "bo na szkole rodzenia położna mówiła...." Myślę, że przez to sporo ogarniętych osób wybiera bezpieczną odpowiedź☠"zwróć się do autorytetów"



Roma, dzięki za info i link do bloga MG, ja o tym zabiegu pierwsze słyszę. Muszę się zorientować jak to wygląda tu u mnie.

Persefonia - kurczę, przykro że w szpitalu wylądowałyście, ale może to i lepiej - w końcu się zajmą córeczką jak powinni! Lepiej już coś dzisiaj??

Pani_smith
, hahaha, uwielbiam czytać te rozterki między Tobą a "Starym"

Justyna - no u Ciebie też zabawnie!
Trzymam kciuki,żeby w końcu był negatyw

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Jej ale się podziało 0.0 nawet nie mam siły tego komentować.
Nie odzywałam się bo pies mi się pochorował po głupim jasiu u weterynarza na szczęście nic poważnego ale męczące bo najpierw rozwolnienie później do tego zaczął pić wodę litrami i co chwilę popuszczał. Więc biegam z mopem i ręcznikami papierowymi po całym domu.
Byłam na wizycie i z małym wszystko ok. Oczywiście jak od 3 tyg był głową w górę to jak szłam do lekarza prowadzącego to jak zawsze noc przed wizytą obrócił się głową w dół u prowadzącego zawsze jest dobrze ułożony 31 tydz i 1500g. Mocno zwolnił i z górnej granicy jest już w połowie dolnego centyla. Jest ułożony nogami w moje żebra więc obrywam mocno :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojeeeej, trzymam kciuki za piesia!!!! Czekaj, dobrze pamiętam, że masz Samoyeda? Czy pomieszałam z inną marcóweczką?
Super, żę z Syneczkiem wszystko ok
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 09:57   #412
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Zabieg Credego robi sie w zasadzie tylko dzieciom które rodzą sie sn, ale jeden tata dopytywal o potencjalne skutki uboczne u dziecka - zaczerwienienie oczek u malucha, ktire utrzymuje sie kilka godzin. Raczej niebolesne, w czasie utrzymywania sie zaczerwienienia mozna zakrapiac sola fizjologiczna. Zaczerwienie nie musi w ogole wystąpić.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 10:09   #413
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Zabieg Credego robi sie w zasadzie tylko dzieciom które rodzą sie sn, ale jeden tata dopytywal o potencjalne skutki uboczne u dziecka - zaczerwienienie oczek u malucha, ktire utrzymuje sie kilka godzin. Raczej niebolesne, w czasie utrzymywania sie zaczerwienienia mozna zakrapiac sola fizjologiczna. Zaczerwienie nie musi w ogole wystąpić.

Dobrze wiedzieć!
Ja to tak podałam tylko jako przykład o co mi chodzi, w sensie nie wczytywałam się w skutki uboczne, tylko bardziej chodziło mi, czemu położne nie chcą nic polecać / nie polecać, tylko odsyłać dalej


Justyna, zapomniałam dopisać, jak Twój TŻ znajdzie jakieś fajne filmiki z tymi masażami itd, to bardzo ładnie proszę o podesłanie
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 10:22   #414
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej

Persefonia szybkiego powrotu do domu i zdrówka dla córci.
Justysia kciuki za testy tz.

Tz przy porodzie.. ..po 3 porodach nie wyobrażam sobie żeby go nie było. Mimo, że miałam wykupiona położną to i tak byliśmy sami, więc bardziej teraz się zastanawiam czy jest sens brać położną, ale jak okaże sie ze nie ma porodów rodzinnych to może i lepiej mieć chociaż ta położną dla siebie....ciezki orzech. Na dniach musze sie zdecydowac, bo trzeba podpisac umowe.Tz nie pomagał mi oddychać, nie chodziliśmy do szkoły rodzenia, ani się jakoś nie edukowal na temat porodu. Bardziej patrzyl personelowi na rece, jak cos sie dzialo wzywal polozna,pomagał wstawać, masowal, pomógł ogarnąć się pod prysznicem gdy skurcze męczyły, uspokajal, pogadal i pożartował między skurczami. 3x przecinal pepowine, widział przy porodzie wszystko i nic to między nami nie zmieniło. Wręcz wydaje mi się że docenił ciężką pracę, ile kosztuje mnie kobietę wydanie jego dzieci na świat.

Ja czekam na wytyczne ze szpitala. Przy wypisie wszystko mi wytłumaczyli, jakie witaminy kiedy na wizytę itp. To się niestety co chwila zmienia. O tym zabiegu pierwszy raz słyszę, muszę się przeszkolic.
Miłego dnia

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 10:43   #415
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja w ogóle nie wiem o co chodzi z tą aferą tutaj
Oprócz Awroo żadna z dziewczyn nie jest wpisana na początku więc bardzo nie kojarzę oprócz drzewa która się ostatnio odzywa.

Ogólnie co do zakładania fejkowych kont i dołączania do grupy, moje zdanie jest takie że jestem na nie. Dlatego, że w grupie dzielimy się informacjami o sobie, często bardzo osobistymi i ja osobiście nie chcę aby ktoś kto nie chce się ujawnić czytał informacje o mnie. Tak po prostu. Też cenię swoją prywatność.
Ale to jest moja opinia ogólna nie w tej konkretnej sytuacji bo nie wiem w ogóle o co chodzi.

Jestem w kilku grupach na fb które miały początek tutaj na wizażu. I mamy tam super atmosferę. Piszemy codziennie, dzielimy się w sumie chyba wszystkim. Wspieramy i doradzamy. Nie ma zgrzytów i akcji. I jest super


Persefonia jak tam u Was?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 11:23   #416
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

A co do stand upu który wywołał tyle emocji czy to był ten fragment o wizycie Paczesia u proktologa?



Przyszła paczka z le pampuch bardzo ładne są te rzeczy, ładnie opakowane i jakosc bardzo mi się podoba, jak na razie najbardziej, mam kocyki z lullalove,tez są fajne ale te fajniejsze wrzucę na fb co tam zamówiłam
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 13:42   #417
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Jej ale się podziało 0.0 nawet nie mam siły tego komentować.
Nie odzywałam się bo pies mi się pochorował po głupim jasiu u weterynarza na szczęście nic poważnego ale męczące bo najpierw rozwolnienie później do tego zaczął pić wodę litrami i co chwilę popuszczał. Więc biegam z mopem i ręcznikami papierowymi po całym domu.
Byłam na wizycie i z małym wszystko ok. Oczywiście jak od 3 tyg był głową w górę to jak szłam do lekarza prowadzącego to jak zawsze noc przed wizytą obrócił się głową w dół u prowadzącego zawsze jest dobrze ułożony 31 tydz i 1500g. Mocno zwolnił i z górnej granicy jest już w połowie dolnego centyla. Jest ułożony nogami w moje żebra więc obrywam mocno :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super że w Wami ok u mnie Milutek też zwolniła, jak przywaliła w 12dni 540g tak teraz w 10dni 150g, po kolejnych 10dniach 200g. Więc to chyba nie reguły
A jak psina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 13:44   #418
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Jak szukacie fajnej torby do wozka albo plecaka to właśnie odkryłam Joissy... może sobie kupię w nagrodę jak już będę po tym wszystkim
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 13:49   #419
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
A co do stand upu który wywołał tyle emocji czy to był ten fragment o wizycie Paczesia u proktologa?



Przyszła paczka z le pampuch bardzo ładne są te rzeczy, ładnie opakowane i jakosc bardzo mi się podoba, jak na razie najbardziej, mam kocyki z lullalove,tez są fajne ale te fajniejsze wrzucę na fb co tam zamówiłam
Wtedy to akurat był 2godzinny program "zoba co jes" ale wizytę u proktologa też już widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-09, 14:41   #420
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Cóż robiliście ciekawego, chcesz się pochwalić?




Dokładnie! Widzę, że nasza poprzednia część miała ponad 280 TYSIĘCY wyświetleń!!! A ta już ma ponad 12 tysięcy.

Witamina K - ja znalazlam oficjalne zalecenia PTP z 2016 roku, nowszych albo nie znalazłam albo nie ma. mówią o podaniu 1mg domięśniowo do 6 godzin po porodzie (jest tam też mowa o podawaniu dousntym jak co, wszystko będzie w dokumencie). Mam w PDFie więc wrzucę na facebooka...
Myślę, że bazowanie na oficjalnych zaleceniach jest po prostu najbezpieczniejszą i najbardziej logiczną opcją

Trochę się nie dziwie położnej, w sensie pod tym kątem jak to teraz w Polsce wygląda, np. dziecko będzie miało jakieś powikładania po tym zabiegu Creda i taka madka jedna z drugą narobi położnej problemów i powie "bo na szkole rodzenia położna mówiła...." Myślę, że przez to sporo ogarniętych osób wybiera bezpieczną odpowiedź"zwróć się do autorytetów"



Roma, dzięki za info i link do bloga MG, ja o tym zabiegu pierwsze słyszę. Muszę się zorientować jak to wygląda tu u mnie.

Persefonia - kurczę, przykro że w szpitalu wylądowałyście, ale może to i lepiej - w końcu się zajmą córeczką jak powinni! Lepiej już coś dzisiaj??

Pani_smith
, hahaha, uwielbiam czytać te rozterki między Tobą a "Starym"

Justyna - no u Ciebie też zabawnie!
Trzymam kciuki,żeby w końcu był negatyw

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------



Ojeeeej, trzymam kciuki za piesia!!!! Czekaj, dobrze pamiętam, że masz Samoyeda? Czy pomieszałam z inną marcóweczką?
Super, żę z Syneczkiem wszystko ok
Tak, mam samoyeda kurcze dalej ma rozwolnienie i chyba w poniedziałek pojedziemy z nim znów do weterynarza. Od samego początku ma problemu jelitowe i znaleźć karmę czy jedzenie które mu pasuje to nieźle wyzwanie :/
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Zabieg Credego robi sie w zasadzie tylko dzieciom które rodzą sie sn, ale jeden tata dopytywal o potencjalne skutki uboczne u dziecka - zaczerwienienie oczek u malucha, ktire utrzymuje sie kilka godzin. Raczej niebolesne, w czasie utrzymywania sie zaczerwienienia mozna zakrapiac sola fizjologiczna. Zaczerwienie nie musi w ogole wystąpić.
Mi położna na spotkaniach edukacyjnych jak spytałam o skutki uboczne to stwierdziła że te zabiegi ich nie mają... Ale i tak zgadzam się na zakropienie oczek, Wit K i pierwsze szczepienia. Będę musiała jeszcze doczytać o skutkach ubocznych i działaniu. Zapisałam już sobie ten artykuł od MG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.