Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-14, 12:54   #571
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia właśnie dostałam email z Gemini, że zamówienie zostało wysłane (zamawialam chyba w ten sam dzień co Ty)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Odnośnie prześcieradel do łóżeczka mam 4 szt., a do gondoli jedno, które się nie sprawdziło i używałam za prześcieradło pieluchy flanelowe sprawdzały mi się dużo lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 13:16   #572
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Ooo proszę a co jeszcze się może zmienić w tym temacie? Jakie masz wskazania do cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze się zmienić moja wizja ogólnie nie mam wskazań, po prostu pierwszy porod zakonczyl się cc i teraz mogę sobie wybrać. A ze poprzednio cc była totalnie nieplanowane, robione na szybko, z zagrożeniem życia malucha itp to jakoś nie mam odwagi próbować. Wiem ze to nie musi się powtórzyć ale mam taką wewnętrzną traumę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 13:43   #573
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Justysia próbowałam tych rad, ale u mnie jakby na odwrót, tylko lekkie uniesienie ręki czy zgięcie dłoni i już cała dłoń drętwieje. Jest to jednak bardzo uciążliwe, bo ciężko porobić w kuchni i wszystkie inne czynności, bo to prawa dłoń.
Cieszę się, że z Małą dobrze. A wszystko inne mam nadzieję, że się z czasem ułoży.
Nie wiem jak to w praktyce będzie, ale u nas od 1 stycznia weszło, że nie będzie usg w ciąży na życzenie. Dla mnie porażka. Bo chciałam wykupić sobie dodatkowe usg ok 37-38 tyg i czuję, że mój gin będzie przestrzegał zasad. Teraz będzie tylko 3 usg na ciążę

Persefonia powodzenia w ogarnianiu przeciwności. Oby już nic po drodze nie wyskakiwało. Jesteście już w domu? Wracaj z dobrymi wynikami od endo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Majkela, widzę, że Tobie też się trochę uzbierało do leczenia. Szybkiego ogarnięcia wszystkich problemów. A powiedz mi, tak z ciekawości jak czujesz się fizycznie, masz jakieś problemy np z kregoupem? Ciekawa jestem czy masz podobnie jak ja, że z ciąży na ciążę lżej i bez bólu. Ciekawa jestem czy organizm poprostu już wszystko zna i tak już jest.. Jak pomyślę, że moja Babcia urodziła 10 dzieci

Dzięki Dziewczyny, że tak mnie spostrzegacie nie jest łatwo, bo rodzice są różni. Jedni załamują się, depresję itp a są i tacy, którzy zostawiają dziecko w szpitalu i oddają do domu dziecka. Ale na szczęście jest większość taka, że przerabia tą "tragedię" i ogarnia się z życiem. Bo żadna ze stron nie jest winna, ani to malutkie dziecko ani rodzic. Taki jest poprostu los. I ja jako matka, chce jak najlepiej dla Corki. Wiem, że użalanie się w niczym nie pomaga. Wszystko co nas w życiu spotyka czegoś nas uczy...
Nie będę przeczyć, że jest łatwo, bo momentami jest cholernie ciężko, a to dopiero początki naszej wspólnej drogi, boję się wieku nastilatki, wszystkich buntów, boję się otoczenia i akceptacji, boję się dorosłości Corki. A najważniejsze co pojawia się zaraz po narodzinach, to jest przygnębiające i przerażające co się stanie z Nią po moim odejściu na drugą stronę... Chcę żyć jak najdłużej..
Wiele osób mnie podziwia, a ja sama czasami nie wiem skąd ta siła. Nie raz myślę, że jestem na granicy moich sił, a jednak daje rade. Wiele osób mówi też, "moje problemy to pikuś w stosunku do twoich" .. A ja zawsze odpowiadam, że każdy ma swoją wagę problemów. Dla mnie jest wiele rzeczy, które są błachostką w stosunku do tego co się dzieje przy wychowywaniu Corki, ale mimo wszystko nie bagatelizuje tego co przeżywają inni.
Cieszą nas drobnostki, które w wielu rodzinach przechodzą nie zauważone w rozwoju dziecka. Płaczę ze szczęścia, że moje dziecko nabywa nowych umiejętności..
Wczoraj Mała miała co roczna kontrolę serduszka i jest wszystko w dalszym ciągu dobrze. Dostała holter na dobę i mam nadzieję, że wyniki też będą potwierdzały decyzję, że następna kontrola za 2 lata. Ostatnie 2 lata mieliśmy co rok, a wcześniej częściej.. Mala miała serduszko dziurawe jak sitko, wszystkie aorty w bardzo złym stanie. Przeszła 2 operacje i każdego dnia pokazuje jak silna jest mimo ciągłych przeciwności losu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Pani Smith masz rację, im więcej się człowiek wczytuje w internecie to idzie zeswirowac. Ja stosuje zasadę co wzięłabym pod siebie, jak ubrałabym się wychodząc na dwór, co jest dla mnie przyjemniejsze w dotyku, noszeniu, jedzeniu itp i to poprostu przekładam na Dzieci. Bardzo dobre przyrównanie jest do lotu samolotem. Jak leci się to robią instruktaż co robić i jak postępować w czasie kryzysowych sytuacji np jak wypadną maseczki. Proszą, aby najpierw sobie założyć, a w dalszej kolejności dziecku czy osobom wokół. Jeśli ty masz się dobrze, to jesteś w stanie ogarnąć dziecko. I tak jest też w życiu, chcąc troszczyć się o dziecko, kierujemy się intuicją z własnych doświadczeń..

Trzeba też mieć na uwadze wszechobecny komerc, który narzuca wiele nie potrzebnych rzeczy, zachowań i budzi niepotrzebnie czasem jakieś wyrzuty sumienia. Bo nie zawsze posiadanie wszystkiego co jest z górnej półki,o rzekomo lepszej jakości jest lepsze od tego tańszego i bardziej powszechnego. A przy ciąży, zwłaszcza pierwszej wielu producentów wykorzystuje niewiedzę rodziców, hormony kobiety, poczucie bycia jak najlepszym tej roli.. Dlatego warto jednak przystopować i się zastanowić co jest prawdziwym priorytetem dla dziecka.

Apropo przesieradel, ja mam 4.ale spokojnie wystarczy 3. Gdy pierwsze idzie do prania, drugie w trakcie użycia, a trzecie na zapas. A pierwsze schnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehhh szkoda że nie pomogło, mam nadzieję że nie będzie Ci się to pogłębiać i szybciutko po ciąży minie.
Na pewno się ułoży, zawsze się układa tylko szkoda że człowiek w takim momencie kiedy potrzebuje spokoju musi walczyć z urzędnikami

Super jak będziecie mieć taki spokój przez dwa lata oby badanie poszło po Twojej myśli

Bazille to jest po prostu chyba siła macierzyństwa, ja widziałam to po swojej mamie i czasem się zastanawiałam skąd ona czerpała siłę na ogarnianie domu, pracy, trójka dzieci w tym jedno ciężko chore i jeszcze gospodarka, tato pomagał ale on raczej nie pchał się nigdy w wychowanie dzieci czy ogarnianie domu. Kiedyś ją pytałam jak ona to wszystko ogarnęła "musiałam dać radę a co miałam zrobić"... i jakoś zaczynam odnosić wrażenie że rodzicielstwo to takie przekraczanie własnych granic.
Szczerze podziwiam każdego rodzica ale tych z problemami zdrowotnymi swoich dzieci to szczególnie bo to wymaga naprawdę sporo wyrzeczeń i siły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Justysia właśnie dostałam email z Gemini, że zamówienie zostało wysłane (zamawialam chyba w ten sam dzień co Ty)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Odnośnie prześcieradel do łóżeczka mam 4 szt., a do gondoli jedno, które się nie sprawdziło i używałam za prześcieradło pieluchy flanelowe sprawdzały mi się dużo lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja póki co dostałam że czekają na opinie ich apteki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 13:54   #574
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

J, sprawdziłam, zamówiłam 4.01 a 8.01 już mi kumpel wysłał zdjęcie, że doszło - ale ja miałam niezbyt duże zamówienie
Na pewno niedługo dojdzie <3

Ja już po wizycie, przebiegła tak jak się spodziewałam, czyli bardzo fajnie. Wszystko posprawdzane, wszystkie narządy, przepływy, wody płodowe ok. Młoda ułożona już główką w dół, mam nadzieję, że już tak zostanie. Dr powiedział, że tak ułożona, że raczej już tak zostanie Ale przez to ciężko było zrobić zdjęcie, bo miała przyciśniętą buźkę do łożyska i taki rozpłaszczony kinolek na każdym zdjęciu No trudno.
Waży 1213g, lekarz mówi że wszystkie struktury ok, ale że na pewno będzie malutka i mam się nastawiać na okolice 3kg - w sumie na to się nastawiam od początku
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 14:11   #575
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
J, sprawdziłam, zamówiłam 4.01 a 8.01 już mi kumpel wysłał zdjęcie, że doszło - ale ja miałam niezbyt duże zamówienie
Na pewno niedługo dojdzie <3

Ja już po wizycie, przebiegła tak jak się spodziewałam, czyli bardzo fajnie. Wszystko posprawdzane, wszystkie narządy, przepływy, wody płodowe ok. Młoda ułożona już główką w dół, mam nadzieję, że już tak zostanie. Dr powiedział, że tak ułożona, że raczej już tak zostanie Ale przez to ciężko było zrobić zdjęcie, bo miała przyciśniętą buźkę do łożyska i taki rozpłaszczony kinolek na każdym zdjęciu No trudno.
Waży 1213g, lekarz mówi że wszystkie struktury ok, ale że na pewno będzie malutka i mam się nastawiać na okolice 3kg - w sumie na to się nastawiam od początku
No piękna panna się szykuje, te usta to faktycznie fenomenalne cieszę się bardzo że wszystko dobrze i że jesteś zadowolona z wizyty i przede wszystkim ze Zuzia zdrowiutka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Napisałam właśnie do Gemini i mam nadzieję że moja prośba o wysyłkę dziś coś da... Bo jak pomyślę że przyjaciółka musi to jeszcze posprawdzać, spakować wszystko i zanim ta paczka do mnie przyjdzie ehhh.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 14:37   #576
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Moze się zmienić moja wizja ogólnie nie mam wskazań, po prostu pierwszy porod zakonczyl się cc i teraz mogę sobie wybrać. A ze poprzednio cc była totalnie nieplanowane, robione na szybko, z zagrożeniem życia malucha itp to jakoś nie mam odwagi próbować. Wiem ze to nie musi się powtórzyć ale mam taką wewnętrzną traumę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha rozumiem, bo właśnie czytałam że wszystko ok myślałam że coś przeoczyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
J, sprawdziłam, zamówiłam 4.01 a 8.01 już mi kumpel wysłał zdjęcie, że doszło - ale ja miałam niezbyt duże zamówienie
Na pewno niedługo dojdzie <3

Ja już po wizycie, przebiegła tak jak się spodziewałam, czyli bardzo fajnie. Wszystko posprawdzane, wszystkie narządy, przepływy, wody płodowe ok. Młoda ułożona już główką w dół, mam nadzieję, że już tak zostanie. Dr powiedział, że tak ułożona, że raczej już tak zostanie Ale przez to ciężko było zrobić zdjęcie, bo miała przyciśniętą buźkę do łożyska i taki rozpłaszczony kinolek na każdym zdjęciu No trudno.
Waży 1213g, lekarz mówi że wszystkie struktury ok, ale że na pewno będzie malutka i mam się nastawiać na okolice 3kg - w sumie na to się nastawiam od początku
Super że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Ja jutro mam lekarza więc podejrzymy sobie małego nie mogę się już doczekać dawno go nie widziałam bo ostatnia wizyta była przed świętami lekarka ostatnio mówiła że przez ten czas przybierze około kilograma jeśli tak to powinien mieć już ponad 2 kg no zobaczymy jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 15:29   #577
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Widziałam w książce "w oczekiwaniu na dziecko" o pozycjach sprzyjających przekręceniu dziecka i wyszło, że pozycje z jogi, które regularnie robię to są właśnie te pozycje. Może warto włączyć takie 15min gimnastyki, żeby dzieci się ustawiły.

Myślę sobie też o hipnoporodzie. Jest już ci prawda późno, ale oddychanie i pozytywne myślenie raczej pomogą niż zaszkodzą. Ma któraś z was wiedzę, doświadczenie w tym temacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-14, 15:36   #578
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Fufka Whimx super ze na wizytach wszystko ok



Wypralam pokrowiec od dostawki chicco, niby nowa kupiona ale jakoś tak psychicznie lepiej się czuje ze coś tam chemiczne się wypłukalo niestety nie mam odwagi wysuszyć jej w suszarce wiec wisi w salonie



Borys ma dziś mega czkawkę, śmieszne to jest, z zegarkiem w ręku można wyliczyć jego czknięcia

Dziewczyny, jak się czujecie psychicznie ? Ja poza strachem żeby w końcu za trzecim razem wszystko było dobrze, wciąż nie dowierzam, uwierzę jak przytule, abstrakcyjne to jest dla mnie, ze właściwie za 3 tygodnie mogę spotkać swojego synka aka łobuza z brzucha (będzie 37 tc skończony), wcześniej lepiej nie

Coraz częściej wyobrażam sobie jak będzie wygladal, jak będzie się darł, jak złapie moj palec nigdy nie byłam sentymenatalna, a tu takie rozczulenie ze od razu mam łzy w oczach, zwalam to na hormony
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 16:03   #579
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja mam już stres, boję się porodu i jak to będzie wyglądać na tym teraz się skupiam. Teraz już wszystko takie realne się wydaje że udziela mi się już stresik. Przy tym czuje się nerwowa właśnie z tego powodu, tak podświadomie to we mnie siedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 16:29   #580
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Widziałam w książce "w oczekiwaniu na dziecko" o pozycjach sprzyjających przekręceniu dziecka i wyszło, że pozycje z jogi, które regularnie robię to są właśnie te pozycje. Może warto włączyć takie 15min gimnastyki, żeby dzieci się ustawiły.

Myślę sobie też o hipnoporodzie. Jest już ci prawda późno, ale oddychanie i pozytywne myślenie raczej pomogą niż zaszkodzą. Ma któraś z was wiedzę, doświadczenie w tym temacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka to Ty czytałaś "w Paryżu dzieci nie grymaszą"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Fufka Whimx super ze na wizytach wszystko ok



Wypralam pokrowiec od dostawki chicco, niby nowa kupiona ale jakoś tak psychicznie lepiej się czuje ze coś tam chemiczne się wypłukalo niestety nie mam odwagi wysuszyć jej w suszarce wiec wisi w salonie



Borys ma dziś mega czkawkę, śmieszne to jest, z zegarkiem w ręku można wyliczyć jego czknięcia

Dziewczyny, jak się czujecie psychicznie ? Ja poza strachem żeby w końcu za trzecim razem wszystko było dobrze, wciąż nie dowierzam, uwierzę jak przytule, abstrakcyjne to jest dla mnie, ze właściwie za 3 tygodnie mogę spotkać swojego synka aka łobuza z brzucha (będzie 37 tc skończony), wcześniej lepiej nie

Coraz częściej wyobrażam sobie jak będzie wygladal, jak będzie się darł, jak złapie moj palec nigdy nie byłam sentymenatalna, a tu takie rozczulenie ze od razu mam łzy w oczach, zwalam to na hormony
Jeny te czkawki są genialne a nie przestraszyłaś się za pierwszym razem? Bo ja lekko wpadłam w panikę WTF...
Roma musi być wszystko dobrze i tak na pewno będzie
Ja ostatnio chodzę dość mocno zestresowana... Próbuje zająć głowę czymś sensownym ale jakoś średnio mi to wychodzi miałam zacząć medytować bo położna mi ostatnio na szkole rodzenia polecała ale nie umiem się do tego zebrać

Nie wiem jak Wy ale ja miałam tak że pierwsze czekałam na 12tydzien i myślałam "no teraz to już z górki bo spada prawdopodobieństwo poronienia", później no trochę się u nas podziało na forum i myślałam tylko o tym żeby udało się wytrwać do tego 22-24tyg(?) bo podobno od tego momentu ratują dzieciaczki jak coś się dzieje, później czekałam na 28tydzien bo od tego czasu już dzieciaczeki ma naprawdę spore szanse na zdrowe życie no i teraz czekam na 37tydzien bo już dzidziuś donoszony... I im bliżej rozwiązania to mam więcej obaw i bardziej się boje o to maleństwo niż w tym I trymestrze niby decydującym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 16:37   #581
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja czytalam w Paryżu dzieci nie grymaszą, a co?



Identycznie miałam jak Ty, odliczałam tak samo kolejne etapy żeby tylko dotrwać, ale teraz wcale nie jest lepiej, bardzo się boje, w dzień o tym nie mysle za dużo,ale jak położę się do łóżka to nie mogę spać, albo w nocy się obudzę na siku to już pozamiatane, dlatego zajmuje się jakimiś ☠☠☠☠☠☠☠ami typu jaka gramatura pieluszek tetrowych nie zwinie się w pralce w harmonijkę :p po to żeby nie mieć czasu myslec o tym co mnie gryzie w środku
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-14, 16:53   #582
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja czytalam w Paryżu dzieci nie grymaszą, a co?



Identycznie miałam jak Ty, odliczałam tak samo kolejne etapy żeby tylko dotrwać, ale teraz wcale nie jest lepiej, bardzo się boje, w dzień o tym nie mysle za dużo,ale jak położę się do łóżka to nie mogę spać, albo w nocy się obudzę na siku to już pozamiatane, dlatego zajmuje się jakimiś ami typu jaka gramatura pieluszek tetrowych nie zwinie się w pralce w harmonijkę po to żeby nie mieć czasu myslec o tym co mnie gryzie w środku
Rozkręca się ta książka? Bo pierwszy rozdział to jakaś masakra prawdziwa no ale masakra
No dokładnie!! Jeszcze jak TŻ siedział w domu to jakoś mi to leciało w miarę ale teraz jak jest w pracy to jakaś tragedia... Coś zaczynam robić ale mi myśli uciekają w inną stronę, włączam jakieś denne filmy byle nie myśleć, muzyki nie słucham bo strach muszę szybko wymyślić sobie jakieś konkretne zajęcie bo z porodówki na psychiatrię mnie od razu zabiorą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

A najbardziej to chyba boje się tego że będzie tak jak Persefona pisała że po porodzie jest jeszcze gorzej ze zmartwieniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 17:20   #583
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Fufka to Ty czytałaś "w Paryżu dzieci nie grymaszą"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Jeny te czkawki są genialne a nie przestraszyłaś się za pierwszym razem? Bo ja lekko wpadłam w panikę WTF...
Roma musi być wszystko dobrze i tak na pewno będzie
Ja ostatnio chodzę dość mocno zestresowana... Próbuje zająć głowę czymś sensownym ale jakoś średnio mi to wychodzi miałam zacząć medytować bo położna mi ostatnio na szkole rodzenia polecała ale nie umiem się do tego zebrać

Nie wiem jak Wy ale ja miałam tak że pierwsze czekałam na 12tydzien i myślałam "no teraz to już z górki bo spada prawdopodobieństwo poronienia", później no trochę się u nas podziało na forum i myślałam tylko o tym żeby udało się wytrwać do tego 22-24tyg(?) bo podobno od tego momentu ratują dzieciaczki jak coś się dzieje, później czekałam na 28tydzien bo od tego czasu już dzieciaczeki ma naprawdę spore szanse na zdrowe życie no i teraz czekam na 37tydzien bo już dzidziuś donoszony... I im bliżej rozwiązania to mam więcej obaw i bardziej się boje o to maleństwo niż w tym I trymestrze niby decydującym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam, że ją czytałam, ale to były fragmenty na wysokich obcasach. Pomyliłam ja z inną książką "jak eskimosi ogrzewają swoje dzieci", ale to też jest o różnych modelach wychowania. Ona na początku jest ciut nudna, więc ją porzuciłam, ale do niej wrócę, jak skończę o Szwecji a czemu nie słuchasz muzyki? Ja ostatnio, jak siedzę to puszczam muzykę klasyczną dla niemowląt, żeby mała ukołysać i żeby znała później te melodie. Fajny kanał znalazłam na YT, chyba nazywa się songs of birdland.

Ja najwięcej się stresowałam w 2 trymestrze, też głównie przez to co się działo u dziewczyn. Pierwszy jakoś przeszedł, teraz póki co też jestem spokojna. Raczej denerwuje mnie to, że mogłam ten czas lepiej wykorzystać ale po raz kolejny utwierdziłam się, że planować, myśleć można, a życie swoje



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 17:25   #584
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Nie pamietam co było w pierwszym rozdziale ale ogólnie dobrze mi się czytało

Czemu muzyki nie słuchasz bo strach? Ja słucham dużo i calkiem głośno, oczywiscie bez przesady bobo lubi, ozywia się wtedy bardzo



U mnie to trochę inna sytuacja, mysle ze jednak strach po będzie mniejszy, bo jestem po dwóch stratach, licze na to ze jak już będziemy razem żywi i zdrowi to przejdę pewien etap, zle myśli ze nigdy nie będzie w naszym przypadku Happy endu, wyjscia ze szpitala z bobasem a nie bez...



Ale wróćmy do miłych rzeczy

Ktora już ma pokoik/ kącik dla bobo gotowy?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 17:38   #585
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja prawie. Oczywiście ciała daje Stary.

Właśnie byla kolejna awantura o jego wieczne spóźnienie i trzymajcie mnie, bo nie ręczę za siebie 🤬😠
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 17:42   #586
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Chodzi mi o to że jak słucham muzyki to mi myśli wirują tzn jak coś robię typu sprzątanie to ok ale jakbym miała położyć się i niech leci no to już ciężko
Moja bardzo żywiołowo reaguje na bachatowe melodie, mam nadzieję że pójdzie w ślady mamy i zostanie bachateros gorzej jak pójdzie w ślady tatusia... W ogóle to położna kazała mi zrobić sobie playlistę do porodu więc chyba będę musiała coś poszukać nowego ale zupełnie nie mam pomysłu czy szukać czegoś spokojnego czy raczej rytmicznego. Ejjj teraz sobie wyobraziłam poród przy "We no speak americano"
Fufka możesz mi przypomnieć tytuł tej książki o systemie szwedzkim?
U mnie kosz mojżesza stoi póki co koło okna ale już w sumie gotowy myślę że na dniach zrobimy próbę generalną i będziemy sprawdzać jak go ustawić koło łóżka, przewijak też stoi koło okna ale myślę że tam już zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 18:41   #587
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia "Nie ma złej pogody na spacer", jest ok ale jak pisałam, w wielu miejscach się powtarza i możnaby było ją skrócić. Albo są takie dziwne niby cytaty, ale tłumaczy rzeczy oczywiste. Tak to odbieram.

W sprawie kącika bąbelka to się nic nie zmieniło, nadal wsyztsji w rozsypce, jedynie korzystamy z fotela. Już przypomniałam TŻ, że miał przenieść swoje biuro, ale nic w tej sprawie się nie zmieniło. Wkurza mnie, że nie mam komody, nic mi się nie podoba, a jak coś jest w miarę, to jest w miarę a nie idealne, chociaż sama trochę nie wiem czego chcę... Więc łatwo nie jest. No i ostatnio znów wróciłam myślami do mebli Vox, ale tam są takie terminy realizacji, że w sumie odpada. Kobieta w słonie mi powiedziała, że nawet mają niezrealizowane zamówienia z września...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 20:01   #588
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Nie pamietam co było w pierwszym rozdziale ale ogólnie dobrze mi się czytało

Czemu muzyki nie słuchasz bo strach? Ja słucham dużo i calkiem głośno, oczywiscie bez przesady bobo lubi, ozywia się wtedy bardzo



U mnie to trochę inna sytuacja, mysle ze jednak strach po będzie mniejszy, bo jestem po dwóch stratach, licze na to ze jak już będziemy razem żywi i zdrowi to przejdę pewien etap, zle myśli ze nigdy nie będzie w naszym przypadku Happy endu, wyjscia ze szpitala z bobasem a nie bez...



Ale wróćmy do miłych rzeczy

Ktora już ma pokoik/ kącik dla bobo gotowy?
Książka się rozkręca, jest dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja prawie. Oczywiście ciała daje Stary.

Właśnie byla kolejna awantura o jego wieczne spóźnienie i trzymajcie mnie, bo nie ręczę za siebie 🤬
Oddychaj... Myśl o czymś miłym... Licz do 10...
Albo mu walnij patelnia to Ci powinno ulżyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Justysia "Nie ma złej pogody na spacer", jest ok ale jak pisałam, w wielu miejscach się powtarza i możnaby było ją skrócić. Albo są takie dziwne niby cytaty, ale tłumaczy rzeczy oczywiste. Tak to odbieram.

W sprawie kącika bąbelka to się nic nie zmieniło, nadal wsyztsji w rozsypce, jedynie korzystamy z fotela. Już przypomniałam TŻ, że miał przenieść swoje biuro, ale nic w tej sprawie się nie zmieniło. Wkurza mnie, że nie mam komody, nic mi się nie podoba, a jak coś jest w miarę, to jest w miarę a nie idealne, chociaż sama trochę nie wiem czego chcę... Więc łatwo nie jest. No i ostatnio znów wróciłam myślami do mebli Vox, ale tam są takie terminy realizacji, że w sumie odpada. Kobieta w słonie mi powiedziała, że nawet mają niezrealizowane zamówienia z września...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodane do biblioteczki dzięki

Dziewczyny moje zamówienie z Gemini wysłane mam nadzieję że dotrze bez większych problemów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 20:41   #589
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Fufka to Ty czytałaś "w Paryżu dzieci nie grymaszą"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Jeny te czkawki są genialne a nie przestraszyłaś się za pierwszym razem? Bo ja lekko wpadłam w panikę WTF...
Roma musi być wszystko dobrze i tak na pewno będzie
Ja ostatnio chodzę dość mocno zestresowana... Próbuje zająć głowę czymś sensownym ale jakoś średnio mi to wychodzi miałam zacząć medytować bo położna mi ostatnio na szkole rodzenia polecała ale nie umiem się do tego zebrać

Nie wiem jak Wy ale ja miałam tak że pierwsze czekałam na 12tydzien i myślałam "no teraz to już z górki bo spada prawdopodobieństwo poronienia", później no trochę się u nas podziało na forum i myślałam tylko o tym żeby udało się wytrwać do tego 22-24tyg(?) bo podobno od tego momentu ratują dzieciaczki jak coś się dzieje, później czekałam na 28tydzien bo od tego czasu już dzieciaczeki ma naprawdę spore szanse na zdrowe życie no i teraz czekam na 37tydzien bo już dzidziuś donoszony... I im bliżej rozwiązania to mam więcej obaw i bardziej się boje o to maleństwo niż w tym I trymestrze niby decydującym...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Cię, miałam tak samo, od terminu do terminu, i cały czas lęk i stres. Czekaliśmy tyle czasu żeby udało się zajść, że teraz cały okres ciąży mija mi za szybko, i stale z obawą co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez vidia9
Czas edycji: 2021-01-14 o 20:44
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-14, 21:42   #590
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja ostatni tydzień coś słabo stoję z czytaniem, prasuje małego ciuszki w chomiczych rozmiarach i pieluchy tetrowe i oglądam do prasowania szkole dla elity, niezły odmóżdżacz :p

Swoją droga nie rozumiem fenomenu tetrowych pieluch na razie, flanela jest przeciec taka mięciutka w dotyku, mam sporo flanelowych, ale może w użyciu docenie tetrę



Dziewczyny jak gemini ma opoznienia to polecam alternatywę apteka melissa, sprawdzalam koszyk i było nawet minimalnie taniej w melissa a zamówienie do mnie przyszło chyba w 2 dni robocze, zamawiałam u nich bo mieli ten termometr który chciałam i już poleciało całe zamówienie za jednym zamachem
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 21:51   #591
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Tetrowy sa ponoć super do kąpieli bo lekkie, delikatne, da się nimi obmyc plecki i pac pralka i gotowe. Flanela za to do podcierabia ulewajek (bo tych bambusow czy muslinow szkoda na byle żyga). A życie zweryfikuje



@Justysia2203 - patelnia brzmi dobrze....
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 21:52   #592
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Widziałam w książce "w oczekiwaniu na dziecko" o pozycjach sprzyjających przekręceniu dziecka i wyszło, że pozycje z jogi, które regularnie robię to są właśnie te pozycje. Może warto włączyć takie 15min gimnastyki, żeby dzieci się ustawiły.

Myślę sobie też o hipnoporodzie. Jest już ci prawda późno, ale oddychanie i pozytywne myślenie raczej pomogą niż zaszkodzą. Ma któraś z was wiedzę, doświadczenie w tym temacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do hipnoporodu to we wtorki na zaufaj położnej jest darmowy webinar. Możesz na tym zobaczyć czy w ogóle odpowiada Ci ta forma. Ja brałam 2 razy udział i nie widzę tego u siebie podczas porodu ale fajnie relaksuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 22:48   #593
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię, miałam tak samo, od terminu do terminu, i cały czas lęk i stres. Czekaliśmy tyle czasu żeby udało się zajść, że teraz cały okres ciąży mija mi za szybko, i stale z obawą co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A długo się staraliście? Jeżeli nie chcesz oczywiście nie odpowiadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja ostatni tydzień coś słabo stoję z czytaniem, prasuje małego ciuszki w chomiczych rozmiarach i pieluchy tetrowe i oglądam do prasowania szkole dla elity, niezły odmóżdżacz

Swoją droga nie rozumiem fenomenu tetrowych pieluch na razie, flanela jest przeciec taka mięciutka w dotyku, mam sporo flanelowych, ale może w użyciu docenie tetrę



Dziewczyny jak gemini ma opoznienia to polecam alternatywę apteka melissa, sprawdzalam koszyk i było nawet minimalnie taniej w melissa a zamówienie do mnie przyszło chyba w 2 dni robocze, zamawiałam u nich bo mieli ten termometr który chciałam i już poleciało całe zamówienie za jednym zamachem
Ja też się wzięłam za planowanie ale to jakaś męka... Wypracowałam wszystkie body, pajace, legginsy i mam dość... Nie wiem czy reszty nie odpuszczę wysuszone w suszarce to może nie będzie tragedii.
Ja nie mam ani jednej flaneli bambusowe myślę żeby jeszcze dokupić jak się otulanie spodoba a jak nie to chyba dokupię kilka takich mniejszych jakby ulewała bardzo. Tak to mam w paczce z Gemini 10 tetrowych białych i tu mam 7 kolorowych + jedna taka duża do otulania. Ciekawa jestem jakie przyjdą te z Gemini bo te tetry co mam u siebie to są mega mile w dotyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 23:43   #594
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
A długo się staraliście? Jeżeli nie chcesz oczywiście nie odpowiadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Ja też się wzięłam za planowanie ale to jakaś męka... Wypracowałam wszystkie body, pajace, legginsy i mam dość... Nie wiem czy reszty nie odpuszczę wysuszone w suszarce to może nie będzie tragedii.
Ja nie mam ani jednej flaneli bambusowe myślę żeby jeszcze dokupić jak się otulanie spodoba a jak nie to chyba dokupię kilka takich mniejszych jakby ulewała bardzo. Tak to mam w paczce z Gemini 10 tetrowych białych i tu mam 7 kolorowych + jedna taka duża do otulania. Ciekawa jestem jakie przyjdą te z Gemini bo te tetry co mam u siebie to są mega mile w dotyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1,5 roku jesteśmy szczęśliwi, że się udało, chyba w zamian za ten czas oczekiwania nie mam żadnych dolegliwości praktycznie, a mówiłam TŻ że zniosę wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Zaczynam pranie w poniedziałek, jutro powinny dotrzeć walizki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 07:51   #595
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Co do kącika dla maluszka to u mnie jedynie komoda jest ta sama co używałam z synkiem, robiona na wymiar już ciuszki włożyłam 56/62, ale są do prania i prasowania . Jeszcze w szafie swojej zrobię jedna szufladę miejsca jak ostatnio na kocyki i grubsze rzeczy i trochę na wieszakach. Synka rzeczy przeniesione już mam w całości do jego nowej szafy.
Z kolei w weekend mamy plan pomierzyć w sypialni, czy zmieścimy dostawkę z lozeczkiem . Mały za nic nie chce opuścić łóżeczka, a też w nocy czasem coś mu się śni, to przykryc, siku i wygodnie jest mieć go blisko. Jakby się udało tak to zorganizować to dopieor w lecie będziemy go przenosic już tez myślę będzie troszkę starszy na takim dziecku kilka miesięcy to duza różnica w rozwoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 08:03   #596
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Chciałabym kupić jakiś grubszy kocyk do wózka, jest sens myśleć o minky? Oglądam też otulacze do fotelika, ogrom jest z minky właśnie, kupujecie czy to zbędne i wystarczy kocyk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 08:58   #597
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś grubszy kocyk do wózka, jest sens myśleć o minky? Oglądam też otulacze do fotelika, ogrom jest z minky właśnie, kupujecie czy to zbędne i wystarczy kocyk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie kupuje otulacza do fotelika i będzie kocyk, akurat uważam że to przydatny gadżet ale zbędny będę używać kocyka jeśli będzie taka potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 09:08   #598
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
1,5 roku jesteśmy szczęśliwi, że się udało, chyba w zamian za ten czas oczekiwania nie mam żadnych dolegliwości praktycznie, a mówiłam TŻ że zniosę wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Zaczynam pranie w poniedziałek, jutro powinny dotrzeć walizki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze kawał czasu, dobrze że się udało i że za chwileczkę będzie z Wami wasza pociecha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 09:12   #599
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Kurcze kawał czasu, dobrze że się udało i że za chwileczkę będzie z Wami wasza pociecha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jest, za to moja siostra teraz zaszła w 1 miesiącu starań też tak chce przy drugim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 09:28   #600
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Tak jest, za to moja siostra teraz zaszła w 1 miesiącu starań też tak chce przy drugim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ciekawe od czego to zależy fajnie tak, będziecie mieć z jednego roku
Z TŻ się teraz śmiejemy że staliśmy się inspiracją dla moich przyjaciółek bo już dwie są na etapie starań o dzidziusia I z jedną znajoma mamy termin w sumie na ten sam tydzień może będzie baby boom
Kurcze... Ucieszyłam się że paczka z apteki wysłana a okazało się że po prostu wypisali list przewozowy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.