dieta do oceny przez dietetyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 14:26   #1
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Smile

dieta do oceny przez dietetyka


Skoro istnieje taka okazja, zeby profesjonalny dietetyk ocenil dietke, to trzeba korzystac.

Oto moje pojecie diety redukcyjnej:

Zakladam 5 posilkow dziennie, dodam ze po sniadaniu z reguly uderzam na silownie na 1.5 godziny fikolkow (roznych, turbo kick, tbc, tonning, joga, .. )

1. (7-8am): otreby z zurawina lub jajecznica (ewentualnie gotowane 2 jajka) kawa
2. (11am): odzywka bialkowa, banan
3. (1-2pm): porcja salatki (np. pomidor, ogorek, papryka, salatka, sos) z kromka ciemnego chleba i wedlina
4. (5-6pm): roznie bywa, ryba lub pieczen z ryzem, whole grain makaron z sosem, generalnie zawsze zjadam jakas rybe lub mieso
5. (8-9pm): serek bialy lub tunczyka z warzywami

Biarac pod uwage, ze dosc duzo sie ruszam, wydaje mi sie ze za malo jem. Ale tez z drugiej strony niewiem co i gdzie dorzucic (no i zeby nie przesadzic bo to w koncu ma byc redukcja). Aaa, duzo pije co pewnie nie jest bez znaczenia.

PS: Zawsze bylam wielka fanka sushi, maki itp przysmakow. Teraz przymierzam sie do wlasnorecznego ich przygotowywania. I tu moje kolejne pytanie do dietetyka:

Czy mozna bezkarnie obzerac sie sushi/maki? Wydaja sie zdrowym posilkiem i srednio kalorycznym. Czy moge sobie je swobodnie wcinac na kolacje??
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2010-02-22 o 20:01
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 11:49   #2
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: dieta do oceny przez dietetyka

Witam

W Pani diecie widzę jedną sprzeczną rzecz: dlaczego przyjmuje Pani odżywkę białkową i jednocześnie się Pani odchudza. Musimy rozdzielić dwa procesy: najpierw się odchudzamy (spalamy tkankę tłuszczową poprzed dietę redukcyjną i odpowiednią aktywność), a następnie możemy budować mięśnie poprzez ćwiczenia z obciążeniem (odżywki białkowe nie są konieczne, wystarczy zwiększyć ilość białka z diety).

Jeśli chodzi o przykład Pani diety to nie podała mi Pani ilości danych produktów, swojej wagi, wzrostu i wieku. Nie mogę więc ocenić czy takie menu jest dla Pani wskazane.
Z tego co zauważyłam to:
- jest tam za mało produktów mlecznych chudych (np. jogurt, kefir)
- za mało świeżych owoców (banana nie wliczymy sobie do pełnowartościowych owoców - ma zbyt dużo węglowodanów)
- do śniadania dodajmy warzyw, np. suszony pomidor do jajecznicy czy ogórek do schrupania

Sushi: niestety tu mam złą wiadomość: sushi jest w sumie kaloryczne. Owszem zdrowe, ale dość bogate w energię. Tak więc nie wolno do woli ale w czasie odchudzania okazjonalnie.

powodzenia
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 07:31   #3
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: dieta do oceny przez dietetyka

ja ostatnio borykam sie z problemem diety 1000-1100 kcal i bardzo prosze o pomoc. Stosowalam ja do teraz i chce podniesc zakres kalorii do ok 1200-1300. Obecnie moj jadlospis zienny wyglada mniej wiecej tak :

sniadania(6:30)
2 kromki razowca z szynka, pomidorem/ogorkiem lub jogurt z frutina/nieslodzonym musli + pomarancza/jablko,maliny/truskawki/czeresnie

2 sniad(9:30)
jablko/pomarancza/1/2 czerwonej papryki/marchew

3 sniad(12:30)
kanapka z raowego chleba z szynka,ogorkiem,twarogiem

obiad(14:00)
zupa z odrobina razowego makaronu/salatka z mięsem/gotowane warzywa + mięso - to najcześciej

"przekąska"(16)
migdały,orzechy wloskie

kolacja (18)
(jajecznica z 1 jaja z pieczarkami/marchew
szazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:26   #4
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: dieta do oceny przez dietetyka

Cytat:
Napisane przez Ewa Ceborska Pokaż wiadomość
Witam

W Pani diecie widzę jedną sprzeczną rzecz: dlaczego przyjmuje Pani odżywkę białkową i jednocześnie się Pani odchudza. Musimy rozdzielić dwa procesy: najpierw się odchudzamy (spalamy tkankę tłuszczową poprzed dietę redukcyjną i odpowiednią aktywność), a następnie możemy budować mięśnie poprzez ćwiczenia z obciążeniem (odżywki białkowe nie są konieczne, wystarczy zwiększyć ilość białka z diety).

A dlaczego nie? Ja piję odżywki białkowe nawet jak się nie odchudzam. Ale wiem, że mi pomogły zredukować wagę. piłam smakowe np. czekoladowe i zastępowało mi to słodycze.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.

Edytowane przez bossy
Czas edycji: 2010-03-05 o 14:45
bossy jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.