Filologia hiszpańska UW czy UJ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 11:00   #1
karoola97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 21

Filologia hiszpańska UW czy UJ?


Hej Czy są tutaj studentki/absolwentki f.hiszpańskiej na studiach II stopnia w Krakowie lub w Warszawie? Zastanawiam się którą uczelnię wybrać nie mam tam znajomych i ciężko podjąć decyzję. Patrząc na plan studiów bardziej podoba mi się UJ, bo nie ma dużo zajęć na 2 roku, za to na UW widzę że na wszystkich czterech semetrach jest ich mnóstwo. Chciałabym już zacząć pracę na drugim roku, w Warszawie podobno jest z tym ciężko, bo zajęcia wypełniają praktycznie całe dnie.
Jak myślicie, lepiej iść do wymarzonego i bliżej położonego ode mnie miasta (Warszawa) i mieć mnóstwo zajęć na magisterce, czy do mniej lubianego, ale zacząć już pracę i zdowbywając doświadczenie?
karoola97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 11:28   #2
liwiaoktawia
Przyczajenie
 
Avatar liwiaoktawia
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 26
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Moja przyjaciółka studiuje na UJ filologię hiszpańską i faktycznie ma dośc dużo czasu. Może nie jest to tak, że ma całe dni wolne, ale spokojnie znajduje czas na prace (w zawodzie).
Tutaj trochę trudno Ci coś poradzić. Bo z jednej strony w Krakowie może i lżej, ale skoro wymarzyłaś sobie Warszawę, to mnie chyba i tak nic by do tego Krakowa nie przekonało
liwiaoktawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 13:58   #3
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

A jak kwestie finansowe? W sensie, Warszawa jest raczej drozszym miastem, nie bedziesz miala z tym problemow?
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 17:33   #4
karoola97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 21
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
A jak kwestie finansowe? W sensie, Warszawa jest raczej drozszym miastem, nie bedziesz miala z tym problemow?
Z tym nie będe mieć problemów, bo mam sporo oszczędności z pracy zagranicą, rodzina też obiecała mi pomóc w przypadku zbyt dużej ilości zajęć. Z drugiej strony dużo osób na magisterce już pracuje, nabiera doświadczenia zawodowego. Dziwi mnie właśnie ta ilość zajęć na UW, może jest też tak że ja źle odczytuje ten plan? Na większości magisterek na filologii jest niewiele zajęć na drugim roku, a tutaj codziennie od rana do późnych godzin.
karoola97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 18:05   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Na UW masz po prostu więcej zajęć z praktycznej nauki hiszpańskiego i drugiego języka iberyjskiego. Na UJ tych zajęć jest już raczej tylko symbolicznie. Ale to chyba akurat na plus dla UW, bo jednak zajęcia językowe są ważne. Poza tym na obu uczelniach plan studiów jest dość podobny, sporo zajęć do wyboru. No i właśnie sporo jest do wyboru, więc nie wszystko z planu zajęć robisz. Patrz raczej na program studiów, a nie na plan zajęć. Zwróć też uwagę na specjalizacje. Na UW to w sumie ich za bardzo nie ma, musisz tylko chodzić na wykłady zgodne z Twoim seminarium. Jakby Cię interesowało tłumaczenie, to bardziej sensowny profil przekładoznawczy ma UJ. Ale jakbyś chciała mieć na przykład uprawnienia pedagogiczne, to na UJ musisz wybrać profil pedagogiczny, a na UW możesz robić je w ramach modułu dodatkowego, nie rezygnując z innych rzeczy. Także to bardziej zależy od Twoich preferencji i planów.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
A jak kwestie finansowe? W sensie, Warszawa jest raczej drozszym miastem, nie bedziesz miala z tym problemow?
Droższy to jest co najwyżej najem, którego ceny w Wawie ostatnio poszybowały, ale cała reszta kosztuje tyle samo.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-07-23 o 18:06
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 18:49   #6
karoola97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 21
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Na UW masz po prostu więcej zajęć z praktycznej nauki hiszpańskiego i drugiego języka iberyjskiego. Na UJ tych zajęć jest już raczej tylko symbolicznie. Ale to chyba akurat na plus dla UW, bo jednak zajęcia językowe są ważne. Poza tym na obu uczelniach plan studiów jest dość podobny, sporo zajęć do wyboru. No i właśnie sporo jest do wyboru, więc nie wszystko z planu zajęć robisz. Patrz raczej na program studiów, a nie na plan zajęć. Zwróć też uwagę na specjalizacje. Na UW to w sumie ich za bardzo nie ma, musisz tylko chodzić na wykłady zgodne z Twoim seminarium. Jakby Cię interesowało tłumaczenie, to bardziej sensowny profil przekładoznawczy ma UJ. Ale jakbyś chciała mieć na przykład uprawnienia pedagogiczne, to na UJ musisz wybrać profil pedagogiczny, a na UW możesz robić je w ramach modułu dodatkowego, nie rezygnując z innych rzeczy. Także to bardziej zależy od Twoich preferencji i planów.[COLOR="Silver"]
Na stronie UW jest napisane, że jak wybieram moduł pedagogiczny to nie mogę już uczyć się bezpłatnie drugiego języka, czyli portugalskiego. Ciekawe czy jest możliwość wybrania np języka angielskiego jako dodatkowego?

Czyli to polega na tym, że muszę uczęszczać na przedmioty obowiązkowe, które są podane w USOSIE, a reszta np język galisyjski jest do wyboru? Z własnego doświadczenia myślisz, że da się pogodzić studia z pracą na pierwszym lub drugim roku?
karoola97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 19:20   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Tu masz podane, na jakie zajęcia i ile musisz chodzić (z podziałem na semestry na drugiej stronie):
https://www.iberystyka.uw.edu.pl/sit...jska_hiszp.pdf

Masz tam tylko wyszczególnione, ile przedmiotów do wyboru musisz zaliczyć, bo ich oferta czasem się zmienia w poszczególnych semestrach,


Cytat:
Napisane przez karoola97 Pokaż wiadomość
Na stronie UW jest napisane, że jak wybieram moduł pedagogiczny to nie mogę już uczyć się bezpłatnie drugiego języka, czyli portugalskiego.
Jeśli tak napisali, to tak jest.

Cytat:
Napisane przez karoola97 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy jest możliwość wybrania np języka angielskiego jako dodatkowego?
Jeśli nie masz w programie studiów lektoratu (bo nie masz, te są zwykle tylko na studiach licencjackich), to go nie masz i nie dostaniesz na to za darmo żetonów. Możesz sobie zawsze dokupić.

I nie mam bladego pojęcia, czy dasz radę pracować w czasie studiów na tej czy innej uczelni, bo 1) nie wiem, ile czasu potrzebujesz na naukę, 2) nie wiem, jaką pracę chcesz wykonywać. Jeśli taką biurową od 9 do 17, to pewnie się nie da. Ale są różne prace, w rożnych systemach i różnych godzinach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-25, 23:30   #8
karoola97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 21
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
I nie mam bladego pojęcia, czy dasz radę pracować w czasie studiów na tej czy innej uczelni, bo 1) nie wiem, ile czasu potrzebujesz na naukę, 2) nie wiem, jaką pracę chcesz wykonywać. Jeśli taką biurową od 9 do 17, to pewnie się nie da. Ale są różne prace, w rożnych systemach i różnych godzinach.

Najbardziej chciałabym pracować z językami obcymi,które znam czyli z angielskim i hiszpańskim z elastycznym grafikiem, nawet niewiele godzin dziennie. W moim rodzinnym mieście można znaleźć pracę w zwykłym call center i przychodzić w miarę możliwości, ale nie wiem jak wygląda to w Warszawie. Nie mam problemów z nauką, dość szybko przyswajam wiedzę, ale z 600 godzinami w roku (zarówno pierwszy jak i drugi) nie wiem jak pogodzić to z pracą w razie gdy plan będzie rozwalony.

Edytowane przez karoola97
Czas edycji: 2019-07-26 o 01:54
karoola97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 14:14   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Akurat call center ci u nas dostatek, tych z językami też jest dużo. I w większości mają elastyczne grafiki. I pamiętaj, że jednak masz jakiś tam wpływ na plan, bo przecież na część zajęć się rejestrujesz (np. do grup ćwiczeniowych), czasem można się z kimś zamienić.

Jeśli rzeczywiście podoba Ci się Warszawa, to przyjeżdżaj. Więcej zajęć to nie tragedia, zwłaszcza że akurat więcej zajęć językowych to jednak plus, bo więcej się nauczysz. A to, czy zaczniesz pracę semestr wcześniej czy semestr później, to naprawdę będzie miało minimalny wpływ na Twoje dalsze życie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 14:30   #10
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Filologia hiszpańska UW czy UJ?

Cytat:
Napisane przez karoola97 Pokaż wiadomość
Najbardziej chciałabym pracować z językami obcymi,które znam czyli z angielskim i hiszpańskim z elastycznym grafikiem, nawet niewiele godzin dziennie. W moim rodzinnym mieście można znaleźć pracę w zwykłym call center i przychodzić w miarę możliwości, ale nie wiem jak wygląda to w Warszawie. Nie mam problemów z nauką, dość szybko przyswajam wiedzę, ale z 600 godzinami w roku (zarówno pierwszy jak i drugi) nie wiem jak pogodzić to z pracą w razie gdy plan będzie rozwalony.
W W-wie jest pełno call center, tylko nie wiem czy znajdziesz akurat coś z interesujacym cie jezykiem. Ale szanse jakies na to są.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-26 15:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.