Zespół jelita nadwrażliwego - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-25, 13:01   #421
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
hej, wpadam z pytaniem
czy IBS może dawać takie objawy jak stopniowo nasilający się, NAPRAWDĘ SILNY, skurczowy ból brzucha (głównie w okolicy pępka, z upływem godzin, mam wrażenie przechodzący coraz niżej)? Mam stwierdzone IBS od jakichś 6,7 lat, a od około 3-4 mam problem z nawracającym co parę miesięcy bólem, który trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin i jest na tyle nie do zniesienia, że zdarzało mi się już wzywać pogotowie. zawsze wygląda to w ten sam sposób - jest jakiś bardziej imprezowy okres, alko, wpadnie jakiś fast-food czy świąteczne jedzenie i w końcu któreś takie wyjście skutkuje tym, że po 1-2 dniach zaczynam czuć najpierw delikatne skurcze, potem z upływem godzin nasilają się one coraz bardziej, aż dochodzą do momentu że nic mnie w życiu bardziej nie bolało serio, ten ból przez tę parę ostatnich godzin jest tak silny, że to jest po prostu niemożliwe żeby to był "tylko" ibs. leki przeciwbólowe nie działają, albo działają bardzo słabo. jak pogotowie przyjedzie to dają mi pyralginę w zastrzyku poza tym bólem objawy to wzdęty brzuch, pod sam koniec biegunka (efektem tych skurczów jak podejrzewam ), podwyższona temperatura. po jednej takiej kilku-kilkunastogodzinnej drodze krzyżowej zazwyczaj jest spokój na miesiąc, dwa, zdarzało się i pół roku. a potem znowu...

robiłam niedawno usg brzucha, wszystko ok. naczytałam się o zapaleniu trzustki i trochę spanikowałam, myślę, czy może w tym kierunku nie pójść, ale to by chyba wyszło na usg, nie? no i cukier też mam ok. poza tym morfologia ok, ob ok, crp ok
Zrob z krwi amylaze i lipaze. Trzustka bol jest bardziej opasujacy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 17:05   #422
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;87111839]Zrob z krwi amylaze i lipaze. Trzustka bol jest bardziej opasujacy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

zrobilam amylaze 3 dni po tym jak mnie bolalo i bylo idealnie w normie
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 19:02   #423
carmellolacara
Przyczajenie
 
Avatar carmellolacara
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 7
Dot.: Zespół jelita nadwrażliwego

Dżizus. Aż strach mnie ogarnia gdy czytam Wasze wypowiedzi na temat IBS.
Mnie pierwszy ból złapał 10dni temu.
Mam 38lat i jestem osobą bardzo aktywną fizycznie. Dbam również o to co jem i nigdy wcześniej nie miałam problemów "brzusznych".
Dzisiaj byłam u lekarza pierwszego kontaktu , który stwierdził IBS.
Czy rzeczywiście nie jest znana przyczyna tej dolegliwości?
Jak sobie radzić w ataku bólu?
Jakie produkty najczęściej go wywołują?
Łudzę się że to tylko chwilowe zatrucie pokarmowe 🤞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmellolacara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:02:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.