Co to jest normalne jedzenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 20:46   #1
Candybar86
Przyczajenie
 
Avatar Candybar86
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 8

Co to jest normalne jedzenie?


Hej,

Pytanie kieruję do osób bez zaburzeń odżywiania, ale też nie odchudzających się.

Zastanawia mnie ile i jak je "normalna" "zwykła" kobieta. - bo nie wiem, czy ze mną jest coś nie tak, czy sobie wkręcam.

Wydaje mi się, że mogę mieć LEKKIE zaburzenia odżywiania, ewentualnie początek takich zaburzeń (napisałabym "ataki obżarstwa" ale nie chcę obrazić osób chorych które naprawdę na nie cierpią - u mnie to jest bardziej na zasadzie, że zdarzają mi się dni kiedy jem non stop, raczej dużo no i tyję sobie ale to chyba jeszcze/na szczęście nie spełnia kryteriów "ataku").

Wiem, że na wizażu można poczytać jadłospisy, ale też nie chciałabym, aby jedzenie stało się moim hobby wokół którego kręci się moje życie ;-) nie chcę odmierzać 100g pieczywa ;-)

Bardziej pytam: co dzisiaj zjadłaś na śniadanie, obiad, kolację? Co pomiędzy? Tak orientacyjnie.

Nie znalazłam takiego wątku, więc jeżeli chcesz mi napisać że taki był, to podaj proszę linka - dziękuję
Candybar86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 18:55   #2
Nini26
Przyczajenie
 
Avatar Nini26
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12
Dot.: Co to jest normalne jedzenie?

Mój dzisiejszy jadłospis wygląda tak:

Na śniadanie zjadłam miskę granoli z mlekiem roślinnym.
Przed obiadem bułkę z wędliną i w ramach przekąski banana.
Na obiad zupę krem z marchwi z dodatkiem groszku ptysiowego.
Na kolację - znów bułkę pszenną z dżemem i mały jogurt grecki.
W planach mam jeszcze jabłko

Cierpiałam na zaburzenia odżywiania w przeszłości, lecz wyszłam z nich i teraz wagę mam w normie - i tak właśnie wygląda u mnie "normalne" jedzenie. Czasem dochodzą do tego paluszki w ramach przekąski, a okazjonalnie nie stronię od kilku kostek czekolady czy kawałka ciasta.
Nini26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 19:55:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.