Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 08:44   #3991
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Fajny taki domek, wg. mnie, to idealny metraż, pod warunkiem oczywiście, że jest odpowiednia liczba domowników, dla małej rodziny spoko, bo duży dom = więcej pracy, chociażby okien do umycia i powierzchni do sprzątania. Ja przez 25 lat mieszkałam w blokach, teraz w domu z ogrodem od 7 lat i na pewno, jeśli coś mnie nie zmusi, to nie wrócę do bloku. Nie ma to, jak własny skrawek ziemi.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
My jesteśmy rodziną 2+2, luksusow nie ma, bo dzieci mają pokoje osobne, my sypialnię i jest pokój dzienny, z jadalnią i kuchnią, wc, łazienka wieksza z wc, pomieszczenie gospodarcze i tyle. 110 m2. Do tego taras i dzialka. Brakuje spiżarni, pralni, pokoju dla gości.. Ale nie porywalismy się na coś na co nas nie stać. Dwa, duży dom to tak jak piszesz, duży kłopot. My chcieliśmy mieć dom który będziemy w stanie ogarnąć sami, bez pomocy ogrodników i osób sprzatajacych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 08:46   #3992
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
za porządki. Ja czekam na zmiane pogody i dopiero sie wezme.

Wyjelam tylko botki, w ktorych wyszedl gwoźdź spod wkladki i uwierał mnie w stope. Buty na gwarancji, mam je 10 miesiecy, wiec napisalam do producenta. I tu zaskoczenie: mam je sobie sama zaniesc do szewca i naprawic, a oni mi zwrócą Dodam, ze to buty Melvin & Hamilton, tanie nie byly, a takie podejscie do klienta
Chyba bym ich wysmiała. Chociaz czesto tez sie spotykam z czyms takim...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 09:16   #3993
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
My jesteśmy rodziną 2+2, luksusow nie ma, bo dzieci mają pokoje osobne, my sypialnię i jest pokój dzienny, z jadalnią i kuchnią, wc, łazienka wieksza z wc, pomieszczenie gospodarcze i tyle. 110 m2. Do tego taras i dzialka. Brakuje spiżarni, pralni, pokoju dla gości.. Ale nie porywalismy się na coś na co nas nie stać. Dwa, duży dom to tak jak piszesz, duży kłopot. My chcieliśmy mieć dom który będziemy w stanie ogarnąć sami, bez pomocy ogrodników i osób sprzatajacych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moim zdaniem zrobiliscie rozsądnie. Ludzie często buduja domy na wyrost. Zbędne pokoje i łazienki, które trzeba sprzątać.



[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87167151]Chyba bym ich wysmiała. Chociaz czesto tez sie spotykam z czyms takim...[/QUOTE]


Ręce mi opadły.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 09:16   #3994
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
za porządki. Ja czekam na zmiane pogody i dopiero sie wezme.

Wyjelam tylko botki, w ktorych wyszedl gwoźdź spod wkladki i uwierał mnie w stope. Buty na gwarancji, mam je 10 miesiecy, wiec napisalam do producenta. I tu zaskoczenie: mam je sobie sama zaniesc do szewca i naprawic, a oni mi zwrócą Dodam, ze to buty Melvin & Hamilton, tanie nie byly, a takie podejscie do klienta
O kurczę , dobrze, że chociaż tyle, przynajmniej chcą zwrócić kasę, ale taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, żeby coś takiego się działo z drogimi butami?
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
My kończymy właśnie nasz dom. Przyznam, że nie doceniłam ogromu przedsięwzięcia mimo, że cała rodzina to budowlańcy...
Działka niewielka ale wystarczająca 640 m2, ale w okolicy większych nie ma, bo to stara poniemiecka dzielnica. Za to dużo zieleni i stare ogrody. Podobno nawet lisy się pojawiają. Drzewa na działce musieliśmy w większości wyciąć, bo były albo stare i spróchniałe, albo przeszkadzały w budowie. Zostawiliśmy czereśnię, dwa świerki i dwie sosny. I stary bukszpan wydaje mi się, że może być jeszcze po Niemcach Na działce też zostały mirabelki, winogrona i róże pienne, które pięknie pachną. Decyzja o domu była dla nas naturalna, bo oboje wychowaliśmy się w domach w mieście.
Kiedyś mieszkaliśmy też w bloku w centrum miasta i na wsi i wszędzie w zasadzie było nam dobrze, ale wiedzieliśmy, że docelowo chcemy mieć dom. Teraz się cieszymy, bo córka ma bardzo blisko do szkoły, my nie musimy dojeżdżać do pracy, bo będziemy mieli biuro w domu (ale z osobnym wejściem) a to zawsze zaoszczędza dużo czasu, którego wiadomo brakuje.
Zawsze możemy sobie za to pojechać na naszą wioskę, jak zabraknie nam zieleni i owoców, z resztą musimy i tak jeździć ze względu na pszczoły, które zostały same Z resztą taki mamy plan, że wakacje będziemy spędzać na wsi.
To jest mega przedsięwzięcie, naprawdę można zęby zjeść na tym. Ja kupiłam dom w stanie pół surowym i do generalnego remontu, działka 1400 m, dom 205 m. Remont pochłonął wszystkie oszczędności i jeszcze pożyczkę, ale dla tego ogrodu, a za nim lasu, zwierząt, natury, delektowania się, spokoju, po prostu warto, to są wartości, które nie mają ceny. U mnie jest dużo zwierząt za ogrodzeniem, dziki, sarny, lisy, podobno nawet łosie widzieli, słychać je wieczorami, jak chodzą i łamią, nieraz grube gałęzie drzew, parę już razy widziałam sarny i lisy w dzień, ale wieczorami to jest niesamowite, bo nie widać ich, a jak coś robią, to słychać je bardzo dobrze i nawet trochę strach czasem obleci człowieka, jak sobie tak siedzi przed domem, a wokoło ciemno, bo są bardzo blisko, ale to jest miód przeżycie. Na szczęście jest to ogrodzenie, ale sąsiadka obok ma jabłonie w ogrodzie i do niej przeskakują sarny przez ogrodzenie, bo bardzo im smakują jabłka, jak pies jest zamknięty. Dla mnie, takiego blokersa od urodzenia, to jest zawsze niesamowite. Wiewiórek, jeży, ptaków, jaszczurek to w ogóle jest od groma.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 09:55   #3995
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O kurczę , dobrze, że chociaż tyle, przynajmniej chcą zwrócić kasę, ale taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, żeby coś takiego się działo z drogimi butami? To jest mega przedsięwzięcie, naprawdę można zęby zjeść na tym. Ja kupiłam dom w stanie pół surowym i do generalnego remontu, działka 1400 m, dom 205 m. Remont pochłonął wszystkie oszczędności i jeszcze pożyczkę, ale dla tego ogrodu, a za nim lasu, zwierząt, natury, delektowania się, spokoju, po prostu warto, to są wartości, które nie mają ceny. U mnie jest dużo zwierząt za ogrodzeniem, dziki, sarny, lisy, podobno nawet łosie widzieli, słychać je wieczorami, jak chodzą i łamią, nieraz grube gałęzie drzew, parę już razy widziałam sarny i lisy w dzień, ale wieczorami to jest niesamowite, bo nie widać ich, a jak coś robią, to słychać je bardzo dobrze i nawet trochę strach czasem obleci człowieka, jak sobie tak siedzi przed domem, a wokoło ciemno, bo są bardzo blisko, ale to jest miód przeżycie. Na szczęście jest to ogrodzenie, ale sąsiadka obok ma jabłonie w ogrodzie i do niej przeskakują sarny przez ogrodzenie, bo bardzo im smakują jabłka, jak pies jest zamknięty. Dla mnie, takiego blokersa od urodzenia, to jest zawsze niesamowite. Wiewiórek, jeży, ptaków, jaszczurek to w ogóle jest od groma.
Zazdroszczę tych zwierząt
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:02   #3996
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O kurczę , dobrze, że chociaż tyle, przynajmniej chcą zwrócić kasę, ale taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, żeby coś takiego się działo z drogimi butami? To jest mega przedsięwzięcie, naprawdę można zęby zjeść na tym. Ja kupiłam dom w stanie pół surowym i do generalnego remontu, działka 1400 m, dom 205 m. Remont pochłonął wszystkie oszczędności i jeszcze pożyczkę, ale dla tego ogrodu, a za nim lasu, zwierząt, natury, delektowania się, spokoju, po prostu warto, to są wartości, które nie mają ceny. U mnie jest dużo zwierząt za ogrodzeniem, dziki, sarny, lisy, podobno nawet łosie widzieli, słychać je wieczorami, jak chodzą i łamią, nieraz grube gałęzie drzew, parę już razy widziałam sarny i lisy w dzień, ale wieczorami to jest niesamowite, bo nie widać ich, a jak coś robią, to słychać je bardzo dobrze i nawet trochę strach czasem obleci człowieka, jak sobie tak siedzi przed domem, a wokoło ciemno, bo są bardzo blisko, ale to jest miód przeżycie. Na szczęście jest to ogrodzenie, ale sąsiadka obok ma jabłonie w ogrodzie i do niej przeskakują sarny przez ogrodzenie, bo bardzo im smakują jabłka, jak pies jest zamknięty. Dla mnie, takiego blokersa od urodzenia, to jest zawsze niesamowite. Wiewiórek, jeży, ptaków, jaszczurek to w ogóle jest od groma.



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Omg ale zazdroszcze
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:28   #3997
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Korah my mamy podobnie, tylko nie za tak ładnie. Jest mało zabudowań (same nowe domy) i dużo zieleni, ale nie las tylko głównie samosieja, brzozy, krzaki.. Ale zwierzyna jest. Dziki, sarny, bazanty... Jeden zając zamieszkał obok nas na stałe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-09-13 o 10:30
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 10:48   #3998
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah my mamy podobnie, tylko nie za tak ładnie. Jest mało zabudowań (same nowe domy) i dużo zieleni, ale nie las tylko głównie samosieja, brzozy, krzaki.. Ale zwierzyna jest. Dziki, sarny, bazanty... Jeden zając zamieszkał obok nas na stałe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko się modlę, żeby władze miasta nie wpadły na pomysł, żeby ten las za moim domem przerobić na działki budowlane, bo miejsce jest prawie przy centrum, ale to nie jest duże miasto, 10 tyś mieszkańców, aczkolwiek jedno z niewielu w pl, które ma przyznane prawa miejskie nie mając szpitala. Mam jedną bliską sąsiadkę, mamy wspólne ogrodzenie z jednej strony, z przodu typowa ulica, wzdłuż dom za domem po obydwu stronach drogi, z tym że u nas jest luka, bo koło mnie i za sąsiadką są działki, ale niezagospodarowane, które też już zaczynają przypominać las.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2019-09-13 o 10:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 09:12   #3999
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tylko się modlę, żeby władze miasta nie wpadły na pomysł, żeby ten las za moim domem przerobić na działki budowlane, bo miejsce jest prawie przy centrum, ale to nie jest duże miasto, 10 tyś mieszkańców, aczkolwiek jedno z niewielu w pl, które ma przyznane prawa miejskie nie mając szpitala. Mam jedną bliską sąsiadkę, mamy wspólne ogrodzenie z jednej strony, z przodu typowa ulica, wzdłuż dom za domem po obydwu stronach drogi, z tym że u nas jest luka, bo koło mnie i za sąsiadką są działki, ale niezagospodarowane, które też już zaczynają przypominać las.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Zależy jaki las. Czy należy do miasta czy jakiegoś nadleśnictwa? Las trudniej jest przerobić na działki niż np działki rolne. Jeśli w ewidencji gruntów jest las, to potrzebna jest procedura odlesienia, a to już naprawdę niełatwa rzecz.
Nie wiedziałam, że miasto musi mieć szpital. Pamiętam, że musi być więcej niż jedna tkanka miastotwórcza (szkoła, urząd itp.) i kilka dziedzin gospodarki, a nie jedna np. u mnie na wybrzeżu jest Dziwnów, który kilkanaście lat temu dostał prawa miejskie, ale tam oprócz turystyki istnieje też rybołóstwo i przemysł z tym związany. Mam w okolicy kilka miast bez szpitala, ale prawa miejskie zostały im nadane jakieś 800 lat temu...
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:05   #4000
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Zależy jaki las. Czy należy do miasta czy jakiegoś nadleśnictwa? Las trudniej jest przerobić na działki niż np działki rolne. Jeśli w ewidencji gruntów jest las, to potrzebna jest procedura odlesienia, a to już naprawdę niełatwa rzecz.

Nie wiedziałam, że miasto musi mieć szpital. Pamiętam, że musi być więcej niż jedna tkanka miastotwórcza (szkoła, urząd itp.) i kilka dziedzin gospodarki, a nie jedna np. u mnie na wybrzeżu jest Dziwnów, który kilkanaście lat temu dostał prawa miejskie, ale tam oprócz turystyki istnieje też rybołóstwo i przemysł z tym związany. Mam w okolicy kilka miast bez szpitala, ale prawa miejskie zostały im nadane jakieś 800 lat temu...
Oj, powiem Ci, że jak miasto ma interes, to wszystko się da, nawet wyciąć stary las czy jego kawałek do ostatniego pnia, tym bardziej, że u nas lasów nie brakuje, bo miasto jest nimi otoczone ze wszystkich stron, a nawet przy samym centrum jest Lasek też i to spory. Co rusz jakieś atrakcyjne działki są wykupowane i ludzie się budują, chociaż wcześniej były tam drzewa.

Do końca się nie znam jak to jest, ale miasta mają prezydentów i jak mówię, że w naszym rządzi burmistrz, to Ci, co się bardziej orientują, robią wielkie oczy, że skoro burmistrz, to nie może być miasto, tylko co najwyżej gmina i pytają czy mamy szpital, no ale fakty są takie, że jest to miasto, w latach 60tych komuchy zadbały.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 15:32   #4001
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj, powiem Ci, że jak miasto ma interes, to wszystko się da, nawet wyciąć stary las czy jego kawałek do ostatniego pnia, tym bardziej, że u nas lasów nie brakuje, bo miasto jest nimi otoczone ze wszystkich stron, a nawet przy samym centrum jest Lasek też i to spory. Co rusz jakieś atrakcyjne działki są wykupowane i ludzie się budują, chociaż wcześniej były tam drzewa.

Do końca się nie znam jak to jest, ale miasta mają prezydentów i jak mówię, że w naszym rządzi burmistrz, to Ci, co się bardziej orientują, robią wielkie oczy, że skoro burmistrz, to nie może być miasto, tylko co najwyżej gmina i pytają czy mamy szpital, no ale fakty są takie, że jest to miasto, w latach 60tych komuchy zadbały.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Miejscowym planem zagospodarowania nie jesteście objęci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-15, 19:35   #4002
nika436
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cześć Wszystkim


Czy polecacie może którąś z dostępnych na rynku książek z przepisami na kosmetyki? Po polsku bądź po angielsku. Chciałabym jakąś kupić, żeby przyspieszyć naukę tego rzemiosła, ale nie jestem pewna czy są tego warte czy nie lepiej skupić się na blogach.



Dzięki!
__________________
"Ciężka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła ale po co ryzykować?"
nika436 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 09:06   #4003
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Trochę moich ostatnich zakupów w stylu zero waste ze sklepu cudanatury.eu : Szczotka do mycia naczyń i garnków z drewnianą rączka, Mydło do mycia garnków Klareko, oraz myjka z lnu do mycia szklanek. Kupiłam też woreczek z lnu na pieczywo. A także zamówiłam wielorazowe bambusowe waciki. Wszystko naprawdę super, trwałe i funkcjonalne.
Poza tym uszyłam u krawcowej woreczki z firanek oraz przerobiłam pieluchy flanelowe po synu na ściereczki.
Na wyjścia niezmiennie zabieram butelkę lub termos, obecnie z herbatą zieloną. A jakie są wasze rozwiązania zero waste? IMG_20190909_145028_670.jpgIMG_20190909_145545_431.jpgIMG_20190909_144858_829.jpgIMG_20190909_144203_815.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 09:16   #4004
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Bardzo fajna ta szczotka Sprawdza się? U nas większość rzeczy myje zmywarka, ale patelnie, duże garnki myjemy ręcznie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:46   #4005
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja kupiłam myjkę do ciała jest super



A taką szczotkę widziałam w TKM ale była uszkodzona. Też chciałam zakupić.

Super takie zakupy
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 12:56   #4006
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Bardzo fajna ta szczotka Sprawdza się? U nas większość rzeczy myje zmywarka, ale patelnie, duże garnki myjemy ręcznie.
Rewelacyjna. Myje nią wszystko. Niestety nie mamy zmywarki. A Szczotka zaoszczędza dłonie. Wydaje mi się że będzie bardzo trwała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87183775]Ja kupiłam myjkę do ciała jest super



A taką szczotkę widziałam w TKM ale była uszkodzona. Też chciałam zakupić.

Super takie zakupy [/QUOTE]Ja się zastanawiam czy tej myjki nie wziąść sobie do peelingu ciała. Nie jest bardzo szorstka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 13:06   #4007
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Nie jest szorstka ale robi delikatny peeling
Jedyny minus jaki widze to cieżko sie nią operuje. Trzeba sie nauczyć używać. Nie schnie szybko i obawiam sie, ze moze cos sie dziać pod tym sznurkiem.
Niby producent obiecuje, ze nic z tych rzeczy nie śmierdzi. Ale to jednak materiał który nie wysycha.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 15:45   #4008
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ale można wyprać. A co do higieny, to mam gąbke konjak do ciała z dwa miesiące chyba już i wcale nie złapała brzydkiego zapachu. Przelewam ją tylko gorącą wodą pod kranem często. Gąbka Ewa Schmidt z rosska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 16:16   #4009
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

No można. Ja muszę zobaczyć jak ten sznurek potem zamocować ponownie
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-20, 08:48   #4010
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Trochę moich ostatnich zakupów w stylu zero waste ze sklepu cudanatury.eu : Szczotka do mycia naczyń i garnków z drewnianą rączka, Mydło do mycia garnków Klareko, oraz myjka z lnu do mycia szklanek. Kupiłam też woreczek z lnu na pieczywo. A także zamówiłam wielorazowe bambusowe waciki. Wszystko naprawdę super, trwałe i funkcjonalne.
Poza tym uszyłam u krawcowej woreczki z firanek oraz przerobiłam pieluchy flanelowe po synu na ściereczki.
Na wyjścia niezmiennie zabieram butelkę lub termos, obecnie z herbatą zieloną. A jakie są wasze rozwiązania zero waste? Załącznik 7691584Załącznik 7691585Załącznik 7691586Załącznik 7691587



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajne zakupy, oby służyły długo. Podoba mi się ta szczotka, muszę się zainteresować. A przypomniało mi się, że moja babcia zawijała chleb w lnianą ściereczkę i chowała do chlebaka. Ale też kiedyś chleb był inny niż teraz.

Ja szukam rozwiązania na drugie śniadanie do szkoły dla córki. Nie bardzo mi pasuje kupowanie plastikowego pojemnika. W ogóle nie widzę na razie sensu żeby nosiła pojemnik, bo zajmuje dużo miejsca w plecaku. Pakuje jej na razie w wielorazową torebkę foliową, bo nie bardzo mam pomysł czym ją zastąpić.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 09:09   #4011
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Fajne zakupy, oby służyły długo. Podoba mi się ta szczotka, muszę się zainteresować. A przypomniało mi się, że moja babcia zawijała chleb w lnianą ściereczkę i chowała do chlebaka. Ale też kiedyś chleb był inny niż teraz.

Ja szukam rozwiązania na drugie śniadanie do szkoły dla córki. Nie bardzo mi pasuje kupowanie plastikowego pojemnika. W ogóle nie widzę na razie sensu żeby nosiła pojemnik, bo zajmuje dużo miejsca w plecaku. Pakuje jej na razie w wielorazową torebkę foliową, bo nie bardzo mam pomysł czym ją zastąpić.

A co jej dajesz? Kanapki?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 15:37   #4012
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
A co jej dajesz? Kanapki?
Tak, dostaje kanapki, jogurt i baton zbożowy. Owoców nie daje, bo po pierwsze rozbryzga je w plecaku a po drugie dostają w szkole na podwieczorek.
Ale i tak największa frajdę dzieci mają jak pójdą sobie kupić w automacie jakiś szit do jedzenia...
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-20, 21:43   #4013
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Tak, dostaje kanapki, jogurt i baton zbożowy. Owoców nie daje, bo po pierwsze rozbryzga je w plecaku a po drugie dostają w szkole na podwieczorek.
Ale i tak największa frajdę dzieci mają jak pójdą sobie kupić w automacie jakiś szit do jedzenia...

To nie ma sensu w pudełko. Kanapkę w papier, a potem calosc w torebke. Lekkie i malo miejsca zajmuje.
Ja mam szklany pojemnik na obiad i plastikowy na owsianke. Szklany jest ciezki, ale nie przecieka i dobrze sie podgrzewa w mikrofali. Ja tego nie nosze, jezdze autem.
Maz ma termos obiadowy. Super sprawa, ale wiadomo: miejsce.

O ile zjada to co jej dajesz, a od czasu do czasu cos kupi to nic sie nie dzieje My tez czasem cos jedlismy: draze, batona...Tylko nie tak codziennie jak dzis dzieciaki.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 08:16   #4014
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To nie ma sensu w pudełko. Kanapkę w papier, a potem calosc w torebke. Lekkie i malo miejsca zajmuje.
Ja mam szklany pojemnik na obiad i plastikowy na owsianke. Szklany jest ciezki, ale nie przecieka i dobrze sie podgrzewa w mikrofali. Ja tego nie nosze, jezdze autem.
Maz ma termos obiadowy. Super sprawa, ale wiadomo: miejsce.

O ile zjada to co jej dajesz, a od czasu do czasu cos kupi to nic sie nie dzieje My tez czasem cos jedlismy: draze, batona...Tylko nie tak codziennie jak dzis dzieciaki.
Tak też mi się wydaje, tylko bym chciała trochę zminimalizować tych opakowań, może zrobię sobie woskowijki

Jak jeździsz autem to ciężar mniejszy problem
Moje dziecko dopiero zaczęło szkołę i nie nosi jeszcze np stroju na wf a książki i zeszyty ma w szkole. Mimo to rano plecak wydaje się dość ciężki. Nie pozwalam jej nosić żadnych zbędnych rzeczy a mimo to trochę waży.

Z tym automatem zrobiłam tak, że dostaję raz w tygodniu pieniądze, taką ilość że na pewno nie starczy jej na codzienne kupowanie. I ma sobie sama zdecydować kiedy je wyda. Jak na razie to działa. Nie wydaje wszystkiego od razu i nie kupuje chipsów
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 12:49   #4015
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Trochę moich ostatnich zakupów w stylu zero waste ze sklepu cudanatury.eu : Szczotka do mycia naczyń i garnków z drewnianą rączka, Mydło do mycia garnków Klareko, oraz myjka z lnu do mycia szklanek. Kupiłam też woreczek z lnu na pieczywo. A także zamówiłam wielorazowe bambusowe waciki. Wszystko naprawdę super, trwałe i funkcjonalne.
Poza tym uszyłam u krawcowej woreczki z firanek oraz przerobiłam pieluchy flanelowe po synu na ściereczki.
Na wyjścia niezmiennie zabieram butelkę lub termos, obecnie z herbatą zieloną. A jakie są wasze rozwiązania zero waste? Załącznik 7691584Załącznik 7691585Załącznik 7691586Załącznik 7691587
Świetne zakupy! Jak ze świeżością chleba w tym lnianym woreczku?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 14:36   #4016
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Świetne zakupy! Jak ze świeżością chleba w tym lnianym woreczku?
Ja zawijałam w lnianą ściereczkę i chowałam do szuflady i raczej kiepsko- spróbuj może najpierw tak zrobić (ale dużo też zależy od chleba ) i zobaczysz, czy u Ciebie się to sprawdza.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 20:44   #4017
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ciekawa jestem







Bardziej temat na plotkowe, ale jak to wygląda u Twoich dzieci? Bo często spotykam się z tym, że dzieciaci mają problem z pogodzeniem się z tym, że ich dzieci nie są tak naprawdę już Polakami, niechętnie uczą się języka itd.


Wiesz co u nas w domu mowi sie tylko po Polsku.
Jednak kiedy ja nie mam w planach wracac to dla mnie było bez sensu zeby kończyły polska szkole.

Córka nie chciała czytać po polsku, trochę tylko pisze.
Za to syn chce czytać i próbuje.
Nie pisze - ale on ma 6 lat dopiero.

Ja nie mam z tym problemu wcale. Syn ma obywatelstwo Angielskie.
W Polsce nawet nie wiedza, ze on istnieje.
Zwyczajnie nie rejestrowałam go. Chociaż obywatelstwo Polskie i tak dostałby z automatu po mnie.


Córa ma tylko Polskie bo nie mogła dostać Angielskiego
Oboje urodzeni sa tutaj.

Nie wstydzę sie, ze jestem Polka ale z Polska mnie juz mało łączy.

Wyjechałam do Anglii mając 20 lat. 13 mieszkam juz tutaj. Ja przesiąkłam tym życiem.
Moze gdybym wyjechała mając 40 lat to bym inaczej na to patrzyła.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 16:55   #4018
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87190266]Wiesz co u nas w domu mowi sie tylko po Polsku.
Jednak kiedy ja nie mam w planach wracac to dla mnie było bez sensu zeby kończyły polska szkole.

Córka nie chciała czytać po polsku, trochę tylko pisze.
Za to syn chce czytać i próbuje.
Nie pisze - ale on ma 6 lat dopiero.

Ja nie mam z tym problemu wcale. Syn ma obywatelstwo Angielskie.
W Polsce nawet nie wiedza, ze on istnieje.
Zwyczajnie nie rejestrowałam go. Chociaż obywatelstwo Polskie i tak dostałby z automatu po mnie.


Córa ma tylko Polskie bo nie mogła dostać Angielskiego
Oboje urodzeni sa tutaj.

Nie wstydzę sie, ze jestem Polka ale z Polska mnie juz mało łączy.

Wyjechałam do Anglii mając 20 lat. 13 mieszkam juz tutaj. Ja przesiąkłam tym życiem.
Moze gdybym wyjechała mając 40 lat to bym inaczej na to patrzyła.[/QUOTE]

a co cię kierowało do wyjazdu w wieku 20 lat?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 18:24   #4019
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
a co cię kierowało do wyjazdu w wieku 20 lat?


Mój maz
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 07:38   #4020
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87190266]Wiesz co u nas w domu mowi sie tylko po Polsku.
Jednak kiedy ja nie mam w planach wracac to dla mnie było bez sensu zeby kończyły polska szkole.

Córka nie chciała czytać po polsku, trochę tylko pisze.
Za to syn chce czytać i próbuje.
Nie pisze - ale on ma 6 lat dopiero.

Ja nie mam z tym problemu wcale. Syn ma obywatelstwo Angielskie.
W Polsce nawet nie wiedza, ze on istnieje.
Zwyczajnie nie rejestrowałam go. Chociaż obywatelstwo Polskie i tak dostałby z automatu po mnie.


Córa ma tylko Polskie bo nie mogła dostać Angielskiego
Oboje urodzeni sa tutaj.

Nie wstydzę sie, ze jestem Polka ale z Polska mnie juz mało łączy.

Wyjechałam do Anglii mając 20 lat. 13 mieszkam juz tutaj. Ja przesiąkłam tym życiem.
Moze gdybym wyjechała mając 40 lat to bym inaczej na to patrzyła.[/QUOTE]

Nie bardzo rozumiem, dlaczego jedno Twoje dziecko ma obywatelstwo Polskie a drugie Angielskie skoro oboje urodzili się tam?

Ja kiedyś chciałam wyjechać, bardziej z ciekawości świata niż za pracą . Wiele osób z mojego rocznika ze studiów wyjechało z kraju i zarabia naprawdę dobrze, ale wiele z nich nie prowadzi życia rodzinnego, nie ma dzieci itd. My po kilku latach mieszkania w Warszawie (a zaznaczę, że bardzo lubiłam to miasto, dawało naprawdę duże możliwości pracy) przenieśliśmy się do mniejszej miejscowości, żeby córka mogła rozwijać się w czystym środowisku i miała kontakt z dziadkami. Oczywiście, kwestie pracy mieliśmy rozwiązaną, w ciemno na pewno byśmy się nie zdecydowali na taką zmianę. Teraz dla nas ważne jest, żeby skończyła dobrą szkołę, dlatego znowu zmiana miejsca zamieszkania. Ale mąż jest stąd, a ja też ładnych parę lat tu spędziłam (liceum, studia) więc trochę jakbyśmy wrócili na stare śmieci. Ale w gruncie rzeczy zaczynamy po raz kolejny życie jakby od nowa. Bo nie mamy zbyt dużo znajomych, wiele rzeczy po prostu się zmienia. Wydaje mi się, że nie będziemy się więcej przeprowadzać, ale znając nasze tendencje do zmian, to nie wiem czy na starość jak córka będzie już bardziej samodzielna coś nam nie odbije i postanowimy się wyprowadzić np w góry
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.