Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-11, 20:42   #3181
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Robiłam test raptem dwa razy, ale to chyba normalne, że mocz się rozlewa i pasek się zabarwia cały, a potem wychodzi jedna kreska lub dwie. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się myle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Większość testów ma właśnie tak jak piszesz, najpierw mocz się rozlewa się po całym teście i przez moment obie kreski są widoczne. Po chwili testowa najczęściej znika i albo po określonym czasie znów się pojawi (w przypadku ciąży) lub nie (kiedy ciąży nie ma).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 10:20   #3182
nelka199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Pytanie do dziewczyn biorących pigułki. Biorę microgynon 21 i mam wrażenie śluzu jak płodny. Miałyście tak nieraz? Wiem że mają zagęszczać śluz między innymi. Szczerze dopóki brałam tabletki na problemy w cyklu to się tym nie przejmowałam i nie sprawdzałam. No ale był seks w gumce wprawdzie, ale jak wcześniej pisałam moja psychika lubi wariować.

Zdarzały Wam się takie zmiany śluzu?

Strasznie się cieszę że zdecydowałam się na psychoterapię i każdej dziewczynie mającej podobne problemy polecam. To że ja mam aż taki problem uświadomiłyście mi prosto z mostu Wy.
nelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 11:48   #3183
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez nelka199 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn biorących pigułki. Biorę microgynon 21 i mam wrażenie śluzu jak płodny. Miałyście tak nieraz? Wiem że mają zagęszczać śluz między innymi. Szczerze dopóki brałam tabletki na problemy w cyklu to się tym nie przejmowałam i nie sprawdzałam. No ale był seks w gumce wprawdzie, ale jak wcześniej pisałam moja psychika lubi wariować.

Zdarzały Wam się takie zmiany śluzu?

Strasznie się cieszę że zdecydowałam się na psychoterapię i każdej dziewczynie mającej podobne problemy polecam. To że ja mam aż taki problem uświadomiłyście mi prosto z mostu Wy.
Micro to bardzo stare tabletki, z dużą ilością hormonów. Chociaż bardzo tanie.
Jak regularnie bierzesz tabsy, to nie możesz mieć śluzu dni płodnych.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 11:53   #3184
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jak regularnie bierzesz tabsy, to nie możesz mieć śluzu dni płodnych.
Ale śluz przypominający płodny się jak najbardziej zdarza.



Nelka, jest ok. Jeśli zmieni kolor albo dojdzie nieprzyjemny zapach, to może oznaczać infekcję, ale sama konsystencja nie jest niczym nienormalnym.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 12:15   #3185
nelka199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Ok. Tylko wygląda na to że w poniedziałek muszę się wybrać do lekarza. Teraz mam plamienia jak na początku okresu i bóle w podbrzusza. W zeszłym miesiącu krwawienie z odstawienia miałam zaraz pierwszego dnia bez tabletki. Od samego rana. A dzisiaj jest ostatnia tabletka i jakby się to miało powtórzyć. A z tego co czytałam tak być nie powinno bo przecież poziom hormonów nie opadł jeszcze. Biorę też silne leki przeciwbólowe. Więc chyba muszę się dowiedzieć jak to wygląda. W interakcjach jest że paracetamol w dużych dawkach obniża skuteczność. M. In dlatego nie ryzykowałam też bez gumki....

Ale chyba mimo wszystko to trzeba po prostu pogadać z lekarzem.
nelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 12:23   #3186
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

I zapytaj o zmianę tabletek.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 12:43   #3187
nelka199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Ok. Zapytam. Muszę iść bo generalnie mam też na pewno nadżerkę która nieraz krwawi. Wiem bo zwykle czuję w tym miejscu normalnie szczypanie i jakby ranę więc teraz nie wiem co jest grane. Coś z tabletkami? Śluz to po prostu przypadek? Czy to nadżerka? Schizy ciążowe swoją drogą ale takie rzeczy wydaje mi się że trzeba też sprawdzić
nelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-13, 16:19   #3188
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez nelka199 Pokaż wiadomość
Ok. Zapytam. Muszę iść bo generalnie mam też na pewno nadżerkę która nieraz krwawi. Wiem bo zwykle czuję w tym miejscu normalnie szczypanie i jakby ranę więc teraz nie wiem co jest grane. Coś z tabletkami? Śluz to po prostu przypadek? Czy to nadżerka? Schizy ciążowe swoją drogą ale takie rzeczy wydaje mi się że trzeba też sprawdzić
Normalka. Ja też bardzo często na tabletkach mam śluz jak białko jajka kurzego. Tak po prostu bywa i nie ma absolutnie czym się przejmować.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 17:25   #3189
nelka199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

No ok. Ale tu jeszcze doszło zabarwienie śluzu krwią. Normalnie jak miałam albo w owulację, albo początek okresu jak nie brałam tabletek.
nelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 18:35   #3190
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez nelka199 Pokaż wiadomość
No ok. Ale tu jeszcze doszło zabarwienie śluzu krwią. Normalnie jak miałam albo w owulację, albo początek okresu jak nie brałam tabletek.
To że bierzesz tabletki wcale nie gwarantuje tego że każdy "cykl" będzie taki sam. One pilnują tego żeby nie było owulacji, ale na organizm nadal wpływa wiele czynników które mogą powodować różne niegroźne odstępstwa od tego co uważasz za normę. Nie wiem od jak dawna bierzesz te tabletki, ale szczególnie przez kilka pierwszych opakowań może się zdarzać plamienie w czasie brania tabletek aktywnych. Może to też być ta nadżerka o której piszesz.
A śluz w czasie brania tabletek może się zmieniać dowolnie i nie ma to żadnego powiązania z płodnością, nawet jeśli śluz wydaje się idealnie płodny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 19:24   #3191
mlko92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 185
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że możecie mi pomóc.


11 czerwca pękła nam prezerwatywa już z zawartością. Następnego dnia, tj. 12 czerwca około godziny 8 zażyłam tabletkę PiDaNa (z tego co wiem jest to odpowiednik Escapelle). Wszystko fajnie. Niestety tego samego dnia około 18, prezerwatywa się zsunęła , też z zawartością, aczkolwiek nie było tego dużo. Po około godzinie wzięłam EllaOne. Jestem świadoma tego, że rozwaliłam sobie cykl ale spanikowałam i nie za bardzo wiedziałam co mam robić.

Problem taki, że potem doczytałam w ulotce EllaOne, że substancja czynna zawarta w Ella nie lubi się z substancją zawartą w Pidanie i przez to EllaOne może być mniej skuteczna. Wiecie coś na ten temat? W ulotce napisane jest żeby w sytuacji awaryjnej nie brać jednocześnie środków zawierających lewonorgestrel. Ja wzięłam Pidanę około 8 a EllaOne około 20.
__________________
W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin. Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
mlko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-13, 20:13   #3192
nelka199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Ok dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To moje 4 opakowanie. Pierwsze 2 było super. W ostatnim było trochę nietypowe krwawienie z odstawienia. Tu zobaczymy. Przejdę się do lekarza bo różnie czytam. Do 6 miesięcy mogą być anomalie. Inne że lepiej zmienić tabsy. Co mnie jeszcze interesuje to czy lekarz jest w stanie jakoś sprawdzić czy tabletki działają.... Np przez grubość endometrium?

Kurczę to moje drugie podejście do tabletek. Z tym że ja okresowo biorę inne leki. I to też pewnie ma wpływ na to. W życiu nie zrezygnuję z prezerwatywy choć z jednym było tylko o tabletkach.... I nic nie było nigdy źle.

Generalnie chciałam napisać że jeśli ktoś by chciał dopytać o psychoterapię.,to ja chętnie odpowiem na wszystkie pytania. W końcu wy cierpliwie odpowiadacie na moje. 😉
nelka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 13:46   #3193
hehekaczor
kaczkacz
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Mój cykl ma zawsze 28-29 dni, miesiączkę miałam 22-26 maja, jednak po dwóch tygodniach znowu dostałam krwawienia (9-11 czerwca), było mniej obfite niż krwawienie miesiączkowe, nie było skrzepów. Wczoraj dostałam też jednorazowego plamienia. Dziś zrobiłam test i był negatywny, jednak nie wiem czy nie zrobiłam go za wcześnie? Od dwóch tygodni nie mam w ogóle apetytu i mam mdłości, bolą mnie piersi. Kiedy powinnam zrobić test by był wiarygodny? Czy czerwcowe krwawienie to było krwawienie miesiączkowe, możliwe że cykl aż tak się skrócił?
hehekaczor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 13:57   #3194
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez hehekaczor Pokaż wiadomość
Mój cykl ma zawsze 28-29 dni, miesiączkę miałam 22-26 maja, jednak po dwóch tygodniach znowu dostałam krwawienia (9-11 czerwca), było mniej obfite niż krwawienie miesiączkowe, nie było skrzepów. Wczoraj dostałam też jednorazowego plamienia. Dziś zrobiłam test i był negatywny, jednak nie wiem czy nie zrobiłam go za wcześnie? Od dwóch tygodni nie mam w ogóle apetytu i mam mdłości, bolą mnie piersi. Kiedy powinnam zrobić test by był wiarygodny? Czy czerwcowe krwawienie to było krwawienie miesiączkowe, możliwe że cykl aż tak się skrócił?
Najwcześniej w dniu spodziewanego okresu, czyli u Ciebie jest na to jeszcze trochę za wcześnie. A już w ogóle za wczesnie na takie objawy ciążowe. Możesz w ogóle być w ciąży?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 14:02   #3195
hehekaczor
kaczkacz
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

No właśnie rzecz w tym, że mogę, bo od maja nie stosuję żadnego zabezpieczenia. Tylko kiedy mam spodziewać się okresu? Liczyć od maja czy od czerwca?
hehekaczor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 14:57   #3196
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez hehekaczor Pokaż wiadomość
No właśnie rzecz w tym, że mogę, bo od maja nie stosuję żadnego zabezpieczenia. Tylko kiedy mam spodziewać się okresu? Liczyć od maja czy od czerwca?
No jak dla mnie możesz być w ciąży, a to krwawienie w środku cyklu mogło mieć związek z implantacją. Zrób test po terminie spodziewanego okresu licząc od 22 maja. Najlepiej beta hCG z krwi, bo jest bardziej czuły i wiarygodny.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 17:08   #3197
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez hehekaczor Pokaż wiadomość
No właśnie rzecz w tym, że mogę, bo od maja nie stosuję żadnego zabezpieczenia. Tylko kiedy mam spodziewać się okresu? Liczyć od maja czy od czerwca?
A jakie zabezpieczenia stosowałaś wcześniej? Jak tabletki to masz odpowiedź skąd mogły się wziąć te dziwne krwawienia. Oczywiście jeśli nie stosujesz teraz niczego, to możesz być w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 20:25   #3198
mlko92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 185
Ciąża możliwa?

Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że możecie mi pomóc.


11 czerwca pękła nam prezerwatywa już z zawartością. Następnego dnia, tj. 12 czerwca około godziny 8 zażyłam tabletkę PiDaNa (z tego co wiem jest to odpowiednik Escapelle). Wszystko fajnie. Niestety tego samego dnia około 18, prezerwatywa się zsunęła , też z zawartością, aczkolwiek nie było tego dużo. Po około godzinie wzięłam EllaOne. Jestem świadoma tego, że rozwaliłam sobie cykl ale spanikowałam i nie za bardzo wiedziałam co mam robić.

Problem taki, że potem doczytałam w ulotce EllaOne, że substancja czynna zawarta w Ella nie lubi się z substancją zawartą w Pidanie i przez to EllaOne może być mniej skuteczna. Wiecie coś na ten temat? W ulotce napisane jest żeby w sytuacji awaryjnej nie brać jednocześnie środków zawierających lewonorgestrel. Ja wzięłam Pidanę około 8 a EllaOne około 20.Czy w tym wypadku jest szansa na to żebym była w ciąży?
__________________
W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin. Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
mlko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 20:34   #3199
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ciąża możliwa?

Cytat:
Napisane przez mlko92 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że możecie mi pomóc.


11 czerwca pękła nam prezerwatywa już z zawartością. Następnego dnia, tj. 12 czerwca około godziny 8 zażyłam tabletkę PiDaNa (z tego co wiem jest to odpowiednik Escapelle). Wszystko fajnie. Niestety tego samego dnia około 18, prezerwatywa się zsunęła , też z zawartością, aczkolwiek nie było tego dużo. Po około godzinie wzięłam EllaOne. Jestem świadoma tego, że rozwaliłam sobie cykl ale spanikowałam i nie za bardzo wiedziałam co mam robić.

Problem taki, że potem doczytałam w ulotce EllaOne, że substancja czynna zawarta w Ella nie lubi się z substancją zawartą w Pidanie i przez to EllaOne może być mniej skuteczna. Wiecie coś na ten temat? W ulotce napisane jest żeby w sytuacji awaryjnej nie brać jednocześnie środków zawierających lewonorgestrel. Ja wzięłam Pidanę około 8 a EllaOne około 20.Czy w tym wypadku jest szansa na to żebym była w ciąży?
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie niestety... Wykonaj test. W którym dniu cyklu wtedy byłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-14, 20:36   #3200
mlko92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 185
Dot.: Ciąża możliwa?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie niestety... Wykonaj test. W którym dniu cyklu wtedy byłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Dokładnie 6 dzień cyklu. Cykle mam 30-31 dniowe
__________________
W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin. Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
mlko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 22:30   #3201
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Ciąża możliwa?

Cytat:
Napisane przez mlko92 Pokaż wiadomość
Dokładnie 6 dzień cyklu. Cykle mam 30-31 dniowe
Jak dla mnie to niepotrzebnie pomieszałaś te tabsy i mam nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na twoim zdrowiu, ale wciąż ryzyko ciąży w tej sytuacji jest niskie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 09:46   #3202
sotal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie. Dwa tygodnie temu uprawialam seks z chłopakiem, do końca, było to 2 dni przed krwawieniem. Krwawienie z odstawienia dostałam dzień później, ale trwało normalnie 4 dni, dość obfite. Tydzień temu chłopak znowu doszedł we mnie. Od 4 dni boli mnie zoladek, prawy jajnik, boli mnie też głowa. Dzisiaj zauważyłam brązowe kamienie na bieliźnie, jednorazowo. Tabletki biorę od 1.5 roku, nigdy o żadnej nie zapomniałam i nie brałem leków obnizajacych skuteczność. Jedynie tydzień temu przed stosunkiem wzięłam tabletkę paracetamol, ale z tego co wiem nie ma on wpływu na tabletki w jednej dawce 500 mg. Czy mogę być w ciąży?
sotal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 10:16   #3203
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez sotal Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie. Dwa tygodnie temu uprawialam seks z chłopakiem, do końca, było to 2 dni przed krwawieniem. Krwawienie z odstawienia dostałam dzień później, ale trwało normalnie 4 dni, dość obfite. Tydzień temu chłopak znowu doszedł we mnie. Od 4 dni boli mnie zoladek, prawy jajnik, boli mnie też głowa. Dzisiaj zauważyłam brązowe kamienie na bieliźnie, jednorazowo. Tabletki biorę od 1.5 roku, nigdy o żadnej nie zapomniałam i nie brałem leków obnizajacych skuteczność. Jedynie tydzień temu przed stosunkiem wzięłam tabletkę paracetamol, ale z tego co wiem nie ma on wpływu na tabletki w jednej dawce 500 mg. Czy mogę być w ciąży?
Nie jesteś w ciazy, skoro prawidłowo bierzesz tabletki i nie mieszasz ich z niczym, co mogłoby obniżyc skuteczność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 10:20   #3204
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez sotal Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie. Dwa tygodnie temu uprawialam seks z chłopakiem, do końca, było to 2 dni przed krwawieniem. Krwawienie z odstawienia dostałam dzień później, ale trwało normalnie 4 dni, dość obfite. Tydzień temu chłopak znowu doszedł we mnie. Od 4 dni boli mnie zoladek, prawy jajnik, boli mnie też głowa. Dzisiaj zauważyłam brązowe kamienie na bieliźnie, jednorazowo. Tabletki biorę od 1.5 roku, nigdy o żadnej nie zapomniałam i nie brałem leków obnizajacych skuteczność. Jedynie tydzień temu przed stosunkiem wzięłam tabletkę paracetamol, ale z tego co wiem nie ma on wpływu na tabletki w jednej dawce 500 mg. Czy mogę być w ciąży?
Nie
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 21:21   #3205
mlko92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 185
Dot.: Ciąża możliwa?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86906253]Jak dla mnie to niepotrzebnie pomieszałaś te tabsy i mam nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na twoim zdrowiu, ale wciąż ryzyko ciąży w tej sytuacji jest niskie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


No tak zrobiłam sobie niezły mix ale spanikowałam i dlatego dowaliłam sobie jeszcze EllaOne. Mam nadzieje, że zadziała
__________________
W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin. Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
mlko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 21:30   #3206
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ciąża możliwa?

Cytat:
Napisane przez mlko92 Pokaż wiadomość
No tak zrobiłam sobie niezły mix ale spanikowałam i dlatego dowaliłam sobie jeszcze EllaOne. Mam nadzieje, że zadziała
To był 6 dzień cyklu, więc do owulacji było jeszcze daleko. Nie ma szans żeby plemniki tyle przeżyły, więc nawet gdyby tabletki nie zadziałały to i tak byłabyś bezpieczna (choć nawet jeśli jedne tabletki obniżają skuteczność drugich to przecież nie znoszą całkowicie ich działania).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 21:43   #3207
mlko92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 185
Dot.: Ciąża możliwa?

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To był 6 dzień cyklu, więc do owulacji było jeszcze daleko. Nie ma szans żeby plemniki tyle przeżyły, więc nawet gdyby tabletki nie zadziałały to i tak byłabyś bezpieczna (choć nawet jeśli jedne tabletki obniżają skuteczność drugich to przecież nie znoszą całkowicie ich działania).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No tak a EllaOne ma przecież dużą skuteczność.


Mam jeszcze jedno teoretyczne pytanie. Czy jeśli bierze się tabletki antykoncepcyjne od pierwszego dnia cyklu i przerwie się załóżmy 9 dnia cyklu to do owulacji dojdzie w tym samym czasie co zawsze? W sensie powiedzmy, że ja mam owulację (bez tabletek) 20 dnia miesiąca. Czy jeśli będę brała tabletki od początku cyklu i przerwę 9 dnia to owulacja będzie 20 dnia miesiąca czy później? Czy w ogóle inaczej?
__________________
W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin. Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
mlko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 21:47   #3208
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ciąża możliwa?

Cytat:
Napisane przez mlko92 Pokaż wiadomość
No tak a EllaOne ma przecież dużą skuteczność.


Mam jeszcze jedno teoretyczne pytanie. Czy jeśli bierze się tabletki antykoncepcyjne od pierwszego dnia cyklu i przerwie się załóżmy 9 dnia cyklu to do owulacji dojdzie w tym samym czasie co zawsze? W sensie powiedzmy, że ja mam owulację (bez tabletek) 20 dnia miesiąca. Czy jeśli będę brała tabletki od początku cyklu i przerwę 9 dnia to owulacja będzie 20 dnia miesiąca czy później? Czy w ogóle inaczej?
Tego nikt Ci nie powie, owulacja może się dowolnie przesunąć w przód lub tył, może jej też w ogóle nie być. W takiej sytuacji to już loteria, bez monitoringu cyklu u ginekologa nie dowiesz się na czym stoisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 20:38   #3209
wonder__woman
Raczkowanie
 
Avatar wonder__woman
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 236
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny, potrzebuje chłodnego spojrzenia. Spóźnia mi się okres 3 dni, od listopada tamtego roku nie biorę tabsów, pomimo odstawienia okres przychodził co miesiąc regularnie, plus minus dwa dni. W poprzednim cyklu uprawiałam seks raz, bez zabezpieczenia, ale również bez końca w środku, skończył kilka sekund po za mną, ręką. Dostałam normalnie okres w terminie. W tym cyklu seksu nie uprawiałam, więc zaczynam sobie trochę wmawiać czemu okres nie przyszedł na czas... jedyne co mi przychodzi do głowy to alergia i leki, które na nią biorę w tym miesiącu z przepisu lekarza. Nie wiem czy robić test.. czy po prostu czekać, bo się czasem tak zdarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wonder__woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 20:44   #3210
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje chłodnego spojrzenia. Spóźnia mi się okres 3 dni, od listopada tamtego roku nie biorę tabsów, pomimo odstawienia okres przychodził co miesiąc regularnie, plus minus dwa dni. W poprzednim cyklu uprawiałam seks raz, bez zabezpieczenia, ale również bez końca w środku, skończył kilka sekund po za mną, ręką. Dostałam normalnie okres w terminie. W tym cyklu seksu nie uprawiałam, więc zaczynam sobie trochę wmawiać czemu okres nie przyszedł na czas... jedyne co mi przychodzi do głowy to alergia i leki, które na nią biorę w tym miesiącu z przepisu lekarza. Nie wiem czy robić test.. czy po prostu czekać, bo się czasem tak zdarza?
3 dni spóźnienia to żadne spóźnienie. Do lekarza w celu ustalenia przyczyny należy się zgłosić po ok. 2 tygodniach, bo jeżeli nie uprawiałaś w czasie tego cyklu seksu bez zabezpieczenia z finałem w środku to nie ma najmniejszych szans na ciążę. Szkoda twoich pieniędzy na testy. Wypij kieliszek wina, weź gorącą kąpiel i czekaj cierpliwie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.