Czyszczenie pędzli - odksztalcony pędzel po umyciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-09, 23:45   #1
Ola_03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1

Czyszczenie pędzli - odksztalcony pędzel po umyciu


Dziewczyny, pomocy!!

Po 2-3 użyciach postanowiłam wyczyścić mój nowy pędzelek z Hulu do rozcierania cieni. Wszystkie swoje pędzle (zarówno te syntetyczne, jak i z naturalnego włosia) zawsze czyszczę pod bieżącą letnią wodą z szarym mydłem, lekko ściskam palcami formując pierwotny kształt pędzla i suszę na szafce ale tak żeby włosie niczego nie dotykało. Niestety wspomniany nowy pędzelek z Hulu jakby się odksztalcil, włoski sterczą na boki, włosie stało się jakby twardsze i mniej przyjemne niż pierwotnie. Za radami tutaj na wizażu, umyłam go jeszcze raz, ale tym razem szamponem i odżywka do włosów ale niewiele to dało.

Czy zdażyła się Wam podobna sytuacja? I czy jest szansa na uratowanie tego pędzla?? Świetnie się sprawdził i nie chciałabym się z nim rozstawać 😥
Ola_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 13:30   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Czyszczenie pędzli - odksztalcony pędzel po umyciu

Cytat:
Napisane przez Ola_03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy!!

Po 2-3 użyciach postanowiłam wyczyścić mój nowy pędzelek z Hulu do rozcierania cieni. Wszystkie swoje pędzle (zarówno te syntetyczne, jak i z naturalnego włosia) zawsze czyszczę pod bieżącą letnią wodą z szarym mydłem, lekko ściskam palcami formując pierwotny kształt pędzla i suszę na szafce ale tak żeby włosie niczego nie dotykało. Niestety wspomniany nowy pędzelek z Hulu jakby się odksztalcil, włoski sterczą na boki, włosie stało się jakby twardsze i mniej przyjemne niż pierwotnie. Za radami tutaj na wizażu, umyłam go jeszcze raz, ale tym razem szamponem i odżywka do włosów ale niewiele to dało.

Czy zdażyła się Wam podobna sytuacja? I czy jest szansa na uratowanie tego pędzla?? Świetnie się sprawdził i nie chciałabym się z nim rozstawać 😥
mi tak się kiedyś zdarzyło z jednym pędzlem Real Techinque - prałam go tak jak zwykle i po umyciu był nie do użycia - sztywny ..... być moze źle go wypłukałam prałam go potem wiele razy różnymi preparatami, próbowałam zmyć ten "osad" alkoholem, ale nigdy nie wrócił do poprzedniego stanu - musiałam kupić nowy

wydaje mi się, ze piore wszystkie pedzle tak samo od wielu lat i nigdy z żadnym mi się tak nie stało poza tym jednym
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 11:13   #3
Krysia_345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Czyszczenie pędzli - odksztalcony pędzel po umyciu

Ja polecam pędzle Hakuro. Mam kilka pędzli już od kilku lat i nic się z nimi nie dzieje. A myję je zawsze z odrobinką mydła szarego biały jeleń
Krysia_345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 14:37   #4
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Czyszczenie pędzli - odksztalcony pędzel po umyciu

Może spróbuj zamoczyc ponownie pędzel i suszyć go w osłonce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 10:11   #5
ssandrunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 19
Dot.: Czyszczenie pędzli - odksztalcony pędzel po umyciu

spróbuj czymś zmiękczajacym raz jeszcze umyć i zomną woda płukac i osuszyć w osłonie albo czumś zawinięty, moze papierem nawet kuchennym , wsiaknie wodę. taki mój pomysł na szybko
ssandrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-06 11:11:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.