Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-21, 16:01   #3571
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Wolisz ją od hokaido?
Wczoraj piekłam... inna w smaku... ta kohaido wydała mi sie bardziej orzechowa i maślana a do tego zwarta... obie smaczne


Podasz przepis na tę zapiekaną? Widze, że wege ;D
ja akurat z pizmowa mam wiecej doczynienia niz z hokkaido wiec moze nauczylam sie ja lepiej obslugiwac

a przepis prosty jak drut - kroje dynie i ziemniaki z mnie wiecej rowne kawalki, dodaje przypraw i chlust oliwy i na blache (jakies 180st). Po ok 20min dodaje ciecierzyce, do ktorej sypnelam papryki wedzonej i pieprz. Po kolejnych 20-25 gotowe. Dodac cos zielonego do tego i pycha obiad
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 16:06   #3572
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja akurat z pizmowa mam wiecej doczynienia niz z hokkaido wiec moze nauczylam sie ja lepiej obslugiwac

a przepis prosty jak drut - kroje dynie i ziemniaki z mnie wiecej rowne kawalki, dodaje przypraw i chlust oliwy i na blache (jakies 180st). Po ok 20min dodaje ciecierzyce, do ktorej sypnelam papryki wedzonej i pieprz. Po kolejnych 20-25 gotowe. Dodac cos zielonego do tego i pycha obiad
Z Hokkaido obchodzisz się tak samo, tylko nie musisz jej obierac i ona nie rozpada się


A to takie pieczone warzywka... można by i kalafiora dodać Super.... ja lubię jak pieczone warzywa mają taką chrupiacą skórkę a miejscami czane plamki xD
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 16:07   #3573
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja akurat z pizmowa mam wiecej doczynienia niz z hokkaido wiec moze nauczylam sie ja lepiej obslugiwac

a przepis prosty jak drut - kroje dynie i ziemniaki z mnie wiecej rowne kawalki, dodaje przypraw i chlust oliwy i na blache (jakies 180st). Po ok 20min dodaje ciecierzyce, do ktorej sypnelam papryki wedzonej i pieprz. Po kolejnych 20-25 gotowe. Dodac cos zielonego do tego i pycha obiad
ciecierzycę z puszki? z zalewą?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 16:09   #3574
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Zazdroszcze Wam tych dyn. Lubie pieczona czy w ostrej zupie krem takiej z curry i mleczkiem. Tylko u mnie dynia to prawie zawsze jak straczki. Sensacje gotowe. Jem w sladowych ilosciaz ze 3-4 razy jesienia.



Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
A ja myślałam, ze dynia ciężkostrawna ;/
Może duszona by tak nie działała? Co może w dyni szkodzić? Fasolkato wzdyma

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87189636]ciecierzycę z puszki? z zalewą?[/QUOTE]
Bez zalewy.... taką ugotowaną nie musi być w puszcze... chodzi o to aby się uprazyła i stała chrupiąca


Tak mi się wydaje
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 16:20   #3575
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Bez zalewy.... taką ugotowaną nie musi być w puszcze... chodzi o to aby się uprazyła i stała chrupiąca
Tak mi się wydaje
taka lubisz ?

Czyli całość jest raczej sypka? Nie warstwowa zapiekanka z sosem?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 16:35   #3576
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Z Hokkaido obchodzisz się tak samo, tylko nie musisz jej obierac i ona nie rozpada się
to jest jej plus, tylko u mnie pizmowa przewaza dostepnoscia. Hokkaido widuje moze z 2-3razy w roku, pizmowa mam caly czas.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Bez zalewy.... taką ugotowaną nie musi być w puszcze... chodzi o to aby się uprazyła i stała chrupiąca


Tak mi się wydaje
dokladnie, wyplukana z zalewy, lekko podsuszona i posypana przyprawami.
Tak jak wspomnialas, zapiekane warzywa sa przepyszne.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 17:22   #3577
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87189662]taka lubisz ?

Czyli całość jest raczej sypka? Nie warstwowa zapiekanka z sosem?[/QUOTE]
Rzadko kiedy piekę ciecierzycę - zawsze gotuje całe opakowanie i mrożę aby mieć w razie czego... weganie pieką w przyprawach ala chipsy/chrupki

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
to jest jej plus, tylko u mnie pizmowa przewaza dostepnoscia. Hokkaido widuje moze z 2-3razy w roku, pizmowa mam caly czas.

dokladnie, wyplukana z zalewy, lekko podsuszona i posypana przyprawami.
Tak jak wspomnialas, zapiekane warzywa sa przepyszne.
Nabierają aromatu i smkau


Ja w tym roku kupiłam dynię w Biedronce, potem mama mi dokupiła piżmową - dwie smaczne.... inaczej dyni nie kupię zjadłam pierwszy raz w zyciu pieczoną w środę... miała być do curry a skończyło się że kilogramową dynię zjadłam bez niczego, tylko upieczoną
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 18:14   #3578
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak robisz zup.ę?

;D
Najbardziej mi smakuje jak zrobię z dwóch rodzajów dyni- hakkaido i piżmowej. Kroje w grubsze plastry, nacieram oliwą i sole i do piekarnika na ok30-40 min, a i jeszcze dorzucam kilka ząbków czosnku.
Jeszcze ciepłą dynię miksuje z mleczkiem kokosowym(może być zwykłe mleko) W rondelku zeszklic cebulkę z drobno pokrojoną marchewka, zalać bulionem i gotować do miękkości, dodać imbir, następnie wszystko razem zblendować. Kilka kromek chleba kroje w drobną kostkę, w małym pojemniku mieszam oliwę (z ostrą papryczką) sól i przeciśnięte ząbki czosnku, te kawałki pieczywa mieszam i obtaczam tą oliwą z czosnkiem i solą , wrzucam na kilka min na blachę i do piekarnika aż się przyrumienią.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2019-09-21 o 18:20
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 18:17   #3579
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Najbardziej mi smakuje jak zrobię z dwóch rodzajów dyni- hakkaido i piżmowej. Kroje w grubsze plastry, nacieram oliwą i sole i do piekarnika na ok30-40 min, a i jeszcze dorzucam kilka ząbków czosnku.
Jeszcze ciepłą dynię miksuje z mleczkiem kokosowym(może być zwykłe mleko) W rondelku zeszklic cebulkę z drobno pokrojoną marchewka, zalać bulionem i gotować do miękkości, dodać imbir, następnie wszystko razem zblendować. Kilka kromek chleba kroje w drobną kostkę, w małym pojemniku mieszam oliwę (z ostrą papryczką) sól i przeciśnięte ząbki czosnku, te kawałki pieczywa mieszam i obtaczam te kawałki chleba, wrzucam na kilka min aż się przyrumienią.
Dziękuję
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 19:11   #3580
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Najbardziej mi smakuje jak zrobię z dwóch rodzajów dyni- hakkaido i piżmowej. Kroje w grubsze plastry, nacieram oliwą i sole i do piekarnika na ok30-40 min, a i jeszcze dorzucam kilka ząbków czosnku.
Jeszcze ciepłą dynię miksuje z mleczkiem kokosowym(może być zwykłe mleko) W rondelku zeszklic cebulkę z drobno pokrojoną marchewka, zalać bulionem i gotować do miękkości, dodać imbir, następnie wszystko razem zblendować. Kilka kromek chleba kroje w drobną kostkę, w małym pojemniku mieszam oliwę (z ostrą papryczką) sól i przeciśnięte ząbki czosnku, te kawałki pieczywa mieszam i obtaczam tą oliwą z czosnkiem i solą , wrzucam na kilka min na blachę i do piekarnika aż się przyrumienią.
A nie lepiej tę marchewkę przy okazji upiec razem z dynią? (Tak tylko piszę, że w sumie to by ułatwiło temat).

Ja jeszczd dodaję jnne przyprawy, ktoś tu chyba pisał garam masalę, kumin i co jeszcze nie pamiętam, bo w tym sezonie jeszcze nie robiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 20:01   #3581
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Krem z dyni lubię najprostszy- na dobrym bulionie z mlekiem kokosowy i imbirem. Czasem dorzucam marchewkę. Wypróbowałam kilka przepisów, ale jakoś mi nie podeszły. Widziałam na jadłonomii porównanie różnych odmian i do czego najlepiej się nadają, ale nie zweryfikowałam, bo średnio mam dostęp do różnych odmian. Co najwyżej do 3
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 20:05   #3582
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Najbardziej mi smakuje jak zrobię z dwóch rodzajów dyni- hakkaido i piżmowej. Kroje w grubsze plastry, nacieram oliwą i sole i do piekarnika na ok30-40 min, a i jeszcze dorzucam kilka ząbków czosnku.
Jeszcze ciepłą dynię miksuje z mleczkiem kokosowym(może być zwykłe mleko) W rondelku zeszklic cebulkę z drobno pokrojoną marchewka, zalać bulionem i gotować do miękkości, dodać imbir, następnie wszystko razem zblendować. Kilka kromek chleba kroje w drobną kostkę, w małym pojemniku mieszam oliwę (z ostrą papryczką) sól i przeciśnięte ząbki czosnku, te kawałki pieczywa mieszam i obtaczam tą oliwą z czosnkiem i solą , wrzucam na kilka min na blachę i do piekarnika aż się przyrumienią.
Jeszcze zapytam o proporcje składników

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A nie lepiej tę marchewkę przy okazji upiec razem z dynią? (Tak tylko piszę, że w sumie to by ułatwiło temat).

Ja jeszczd dodaję jnne przyprawy, ktoś tu chyba pisał garam masalę, kumin i co jeszcze nie pamiętam, bo w tym sezonie jeszcze nie robiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pieczona marchewka jest smaczna Ludzie dodają jeszcze imbir

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Krem z dyni lubię najprostszy- na dobrym bulionie z mlekiem kokosowy i imbirem. Czasem dorzucam marchewkę. Wypróbowałam kilka przepisów, ale jakoś mi nie podeszły. Widziałam na jadłonomii porównanie różnych odmian i do czego najlepiej się nadają, ale nie zweryfikowałam, bo średnio mam dostęp do różnych odmian. Co najwyżej do 3
Oj ja ostatnio zrobiłam curry z mleczkiem kokosowym i mleczko zepsuło mi smak - nie lubię
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 22:22   #3583
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jeszcze zapytam o proporcje składników

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------


Pieczona marchewka jest smaczna Ludzie dodają jeszcze imbir

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------


Oj ja ostatnio zrobiłam curry z mleczkiem kokosowym i mleczko zepsuło mi smak - nie lubię
Bo to generalnie chyba podstawowy składnik curry. Ale ja kiedyś zapomniałam dodać i też było bardzo dobre
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 08:41   #3584
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Bo to generalnie chyba podstawowy składnik curry. Ale ja kiedyś zapomniałam dodać i też było bardzo dobre
widziałam przepisy bez mleczka kokosowego i bez jogurtu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 09:13   #3585
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Nie wie co mi w dyni nie pasuje, tzn. mojemu organizowi, ale nie moge i juz.

Ktos podal przepis gdzie byla pieczna dynia i ciecierzyca. Umarlabym po tym polaczeniu. O dziwo ciecierzyca jako humus i w nieduzych ilosciach jest okej, a kiedys po sladowej ilosci pieczonej dyni w salatce umieralam kilka h.

Za to z jesinnych specjalow juz sie nie moge doczekac smazonych w jajku i bulce tartej kan/ sow - takie grzybki co smakuja ja kotlety

Zamierzam za tydzien kupic.



Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 09:43   #3586
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Też uwielbiam kanie-sowy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 09:54   #3587
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Nigdy nie słyszałam
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 09:58   #3588
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Też uwielbiam kanie-sowy
Ja tez, ale z 15 lat juz nie jadlam 😭
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 10:05   #3589
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

U mnie kanie rodzinna starsza wychwala. Ja się nigdy nie odważyłam spróbować, już jako dziecko miałam potworny lęk przed grzybami blaszkowymi.tylko kupne kurki i pieczarki z blaszkowych jadam. Kani bym nie tknęła żeby się ktoś zaklinał ze to na pewno nie muchomor. Dla mnie za duże ryzyko.



I niedzielna wstawka w ramach odprężenia

Po godzinnym ostrym funkcjonalnym, i przed półtoragodzinnym zajęciami jogi.

Posiłek białkowy .��
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 49FB0499-D521-4DB8-997D-2FEBF8356348.jpg (107,4 KB, 129 załadowań)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-09-22 o 12:50
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 10:45   #3590
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Kanie są pycha, ale mnie powaliły rydze smażone na maśle, chyba najlepsze grzyby, z tym, że ja nie znam się na nich, szwagier gdzieś zbiera.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U mnie kanie rodzinna starsza wychwala. Ja się nigdy nie odważyłam spróbować, już jako dzieci miałam potworny kel przed grzybami blaszkowymi.tylko lipne kurki i pieczarki z blaszkowych jadam. Kani bym nie tknęła żeby się ktoś zaklinał ze to na pewno niemuchomor. Dla mnie za duże ryzyko.



I niedzielna wstawka w ramach odprężenia

Po godzinnym ostrym funkcjonalnym, i przed półtoragodzinnym zajęciami jogi.

Posiłek białkowy .🤭
Szalejesz, zazdroszczę. Zawsze tak aktywnie spędzasz niedziele czy to wyjątek, jakiś maraton w fitness klubie? Jak sobie to organizujesz, masz dzieci (przepraszam, ale nie kojarzę).


Moje kardio i przysiady dzisiaj to trzeci wyjazd podczas tego weekendu na grzyby. Właśnie jedziemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 10:45   #3591
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U mnie kanie rodzinna starsza wychwala. Ja się nigdy nie odważyłam spróbować, już jako dzieci miałam potworny kel przed grzybami blaszkowymi.tylko lipne kurki i pieczarki z blaszkowych jadam. Kani bym nie tknęła żeby się ktoś zaklinał ze to na pewno niemuchomor. Dla mnie za duże ryzyko.
U mnie kanie po pierwsze rosły na pastwiskach i łąkach, a nie w lesie jak muchomory, a po drugie były od nich o wiele, wiele większe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 11:16   #3592
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie kanie po pierwsze rosły na pastwiskach i łąkach, a nie w lesie jak muchomory, a po drugie były od nich o wiele, wiele większe.
Otoz to, pyszne sa
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 12:05   #3593
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Wiem, ze kani podobne do muchomorow, ale no coz, lubie. I wierze tym co zbieraja.

Szkoda tylko, ze kiedy sie kupuj to to takie drogie.

Suszone grsybki mamy za to od szwagra mojego chlopaka. Kocham dodawac do gulaszu



Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 12:14   #3594
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jeszcze zapytam o proporcje składników [COLOR="Silver"]
Wiesz co, ja robię na oko teraz akurat robiłam z 'mniejszej' połowy jednej dyni i drugiej i z połowy puszki mleczka, z 300ml wywaru i wyszło naprawdę dużo, mój tż jadł ją ze dwa dni. Zależy też jaką konsystencję wolisz. Chciałam zrobić więcej, ale nie miałam siły kroić już dyni i nie mieściło się więcej na blaszce do pieczenia.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 13:14   #3595
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja robię na oko teraz akurat robiłam z 'mniejszej' połowy jednej dyni i drugiej i z połowy puszki mleczka, z 300ml wywaru i wyszło naprawdę dużo, mój tż jadł ją ze dwa dni. Zależy też jaką konsystencję wolisz. Chciałam zrobić więcej, ale nie miałam siły kroić już dyni i nie mieściło się więcej na blaszce do pieczenia.
Dziękuję Ostatnio robiłam jakąś zupę z pieczonej dyni, papryki i pomidorów ale mi nie smakowała A podobno zupa dyniowa taka smaczna Ziemniaków nie dajesz? (jan awet nie lubię ;P)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 14:24   #3596
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Dla mnie kanie różnią się wyglądem od muchomorów, a jak się poczyta cechy charakterystyczne z książką i grzybem w ręku to już w ogóle, ale oczywiście nikogo nie namawiam na próbowanie jak nie chce.

Kurka teoretycznie też podobna do lisówki pomarańczowej, ale jak się człowiek przyjrzy to jest różnica.

Ja też nie zbieram blaszkowych, wyjątek to kurki i kanie właśnie, ale teść wszystkie zawsze jeszcze sprawdza.

Na gołąbkach, rydzach czy płachetkach zwyczajnych tzw. niemkach się nie znam i nie zbieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 15:22   #3597
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

ja akurat za mleczkiem kokosowym nie przepadam, pare miesiecy temu mnie odrzucilo, co i tak dosc konkretnie zawezylo mi mozliwosci "sosow" tylko zaluje z deserami, bo bez nabialu ciezko stwarzyc cos dobrego.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 17:51   #3598
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja akurat za mleczkiem kokosowym nie przepadam, pare miesiecy temu mnie odrzucilo, co i tak dosc konkretnie zawezylo mi mozliwosci "sosow" tylko zaluje z deserami, bo bez nabialu ciezko stwarzyc cos dobrego.
Ugotowałam właśnie 5 litrów pomidorówki z dodatkiem puszki mleka kokosowego. Trochę przesadziłam z ilością, ale nic to, będzie jedzenie na 3 dni. Ciekawe, czy mój facet się zorientuje, że zabielane kokosem, bo czasem kręci nosem. Ja nie czuję, że to mleko kokosowe, no ale jedna puszka na taki gar zupy to niewiele.
Zaczynam też wdrażać odstawianie czosnku i cebuli, żeby było wyraziściej dałam sporo ziół i papryczkę chilli.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 17:58   #3599
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ja akurat za mleczkiem kokosowym nie przepadam, pare miesiecy temu mnie odrzucilo, co i tak dosc konkretnie zawezylo mi mozliwosci "sosow" tylko zaluje z deserami, bo bez nabialu ciezko stwarzyc cos dobrego.
W deserach jeszcze mleczka nie jadłam ale w pomidorowej, barszczu, curry jest fe
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 18:38   #3600
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja mleczko uwielbiam, mogłabym łyżką z puszki wyjadać


Po weekendowych ekscesach chłopa mamy już całkiem zapchany zamrażarnik gotowym jedzeniem: jego pulpeciki w sosie pomidorowym i zupa krem z brokuła (każdego po kilka pojemników) + moja botwinka. Mamy z 4-5 obiadów na czarną godzinę
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.