Miesiąc miodowy i podróż poślubna :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-20, 16:54   #61
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Miesiac Miodowy

pozdrawiam 20 sierpniowke)))) miesiac a ja jedyne co mam to sukienke i to tez jakos nie dokonca bo jeszcze halke musze dobrac...hehehhe luz maksymalny,mam nadzieje w ten weekend troche nadgonic z zakupami no i trzymajmy kciuki za pogode,muusi byc slonecznie)))
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:22   #62
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez hefalumpa
ja jade do Aten ale tych w Polsce ;p , to taka piekna turystyczna wioseczka na suwalszczyznie, jeziorko,domek, las i sloneczko. nasz miesiac miodowy bedzie trwal 4 dni i mysle ze bedzie pieknie.
jednak tam nie jedziemy ;( wyobrazcie sobie ze kilka dni temu zadzwonil do mnie facet ktory mial nam wynajmowac domek (i ktoremu juz wplacilismy zaliczke) i powiedzial wprost ze nam nie wynajmie domku bo zglosila sie do niego jedna pani,ktora zaproponowala mu kozystniejsza oferte (przyjezdza na 14 nie na 4 dni). byl szczery,zaliczke ma zwrocic - le bardzo mi sie smutno i przykro zrobilo-to w koncu podroz poslubna i koles o tym wiedzial - poraz kolejny potwierdza sie prawda ze swiat kreci sie wokol kasy.
no nic trudno bylo,ale wczoraj udalo nam sie znalesc inne miejsce, tez mala wioseczka nad jeziorem niedaleko Gizycka - caly domek dla nas na 4dni
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 15:01   #63
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez mar_go
...urlop liczy się w ten sposób: nie obowiązuje juz przepis, że możesz go dostać po pół roku pracy. Obecnie jest tak, że za każdy przepracowany miesiąc przysługuje Ci 1/12 wymiaru urlopowego czyli 1/12 z 20 dni. to wychodzi ok. 1.66 dnia za miesiąc, a nie 2 dni.

....a ja znowu swoje ..
a od kiedy zmieniły sie przepisy bo chciałam się szefowi na to powołać?
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 07:59   #64
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez Tysiak7
....a ja znowu swoje ..
a od kiedy zmieniły sie przepisy bo chciałam się szefowi na to powołać?
USTAWA z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.1) z późniejszymi zmianami:

Art. 153. (
85) § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.[Art. 153 zmieniony przez art. 1 pkt 37 ustawy z dnia 14 listopada 2003 r. (Dz.U.03.213.2081) zmieniającej nin. ustawę z dniem 1 stycznia 2004 r.]

Art. 1553. Przy ustalaniu wymiaru urlopu na podstawie przepisów art. 1551 i 1552 niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia; urlop należny pracownikowi w danym roku kalendarzowym nie może jednak przekroczyć wymiaru wynikającego z przepisu art. 154 § 1.
Art. 1672. (99) Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.

Heh, musze Cię bardzo lubić, że chciało mi sie to wyszukać Sorry, ale jakoś nie mogłam znaleźć info o tym urlopie okolicznościowym, ale mysle że jak macie jakiś Dział Kadr czy coś w tym stylu, to oni są oblatani w tych przepisach i na pewno znają je świetnie. Ja jestm tylko Biedny Żuczek - Amator lubiący znac swoje prawa
Pozdrawiam
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 08:33   #65
aga_m11
Raczkowanie
 
Avatar aga_m11
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Smile Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez mar_go
przysługuje Ci 1/12 wymiaru urlopowego czyli 1/12 z 20 dni. to wychodzi ok. 1.66 dnia za miesiąc, a nie 2 dni.
Wymiar urlopu zaokragla się w góre więc masz 2 dni za każdy przepracowany miesiąc.

Zwolnienia od pracy, za które pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia wymienia par. 16 ust. 1 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz.U. nr 60, poz. 281). Zgodnie z nim pracodawca obowiązany jest zwolnić od pracy pracownika:
• na czas niezbędny do wzięcia udziału w posiedzeniu komisji pojednawczej w charakterze strony lub świadka w postępowaniu pojednawczym (par. 8),
• na czas niezbędny do przeprowadzenia obowiązkowych badań lekarskich i szczepień ochronnych przewidzianych przepisami o zwalczaniu chorób zakaźnych, o zwalczaniu gruźlicy oraz o zwalczaniu chorób wenerycznych (par. 9),
• na czas niezbędny do uczestniczenia w akcji ratowniczej i do wypoczynku koniecznego po jej zakończeniu. Dotyczy to tylko pracowników będących ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (par. 11 ust. 1 pkt 2),
• na czas oznaczony przez stację krwiodawstwa w celu oddania krwi. Dotyczy to tylko pracowników będących krwiodawcami. Pracodawca jest również obowiązany zwolnić od pracy pracownika będącego krwiodawcą na czas niezbędny do przeprowadzenia zaleconych przez stację krwiodawstwa okresowych badań lekarskich, jeżeli nie mogą one być wykonane w czasie wolnym od pracy (par. 12),
• na 2 dni – w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy (par. 15 pkt 1),
• na 1 dzień – w razie ślubu dziecka pracownika albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką (par. 15 pkt 2).
aga_m11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 10:21   #66
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: Miesiac Miodowy

Cytat:
Napisane przez mar_go

Heh, musze Cię bardzo lubić, że chciało mi sie to wyszukać .....
hihihih dzięki wielkie mar_go
............chciaż wy poprawiacie mi humor bo ostatnio wszystko mi nie wychodzi wrrrrrrrr nie wiem czy to napęcie przed weselem czy marudni kienci ale ostatnio mi się nawet mi sie tacy po nocach śnią koszmar

Cytat:
Napisane przez aga_m11
Zwolnienia od pracy, za które pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia wymienia par. 16 ust. 1 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz.U. nr 60, poz. 281). Zgodnie z nim pracodawca obowiązany jest zwolnić od pracy pracownika:
• na 2 dni – w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy (par. 15 pkt 1),
tobie aguś aga_m11też wielkie dzięki

a co do tego czy 1,66 czy 2 dni to nie ważne, ważne że przysługuje
Pozdrawiam Tysia
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 11:23   #67
aga_m11
Raczkowanie
 
Avatar aga_m11
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Miesiac Miodowy

Udanego "miesiąca "miodowego i wiele słoneczka w Waszych sercach życzę
Ja wychodze za mąż za 2 miesiące i 6 dni ale nigdzie nie wyjeżdżamy mimo, iz mam jeszcze 24 dni urlopu, to moge wziąść max tydzień a potem do pracy (trzeba zrobic sprawozdanie finans. ). Z tego co wiem narzeczony nie szykuje żadnej "tygodniowej" niespodzianki, więc posiedzimy w domciu z rodzinką, która przyjeżdza z daleka specjalnie na nasz slub.
aga_m11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 17:56   #68
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Ahojki J Jestem Polką, która zamieszkała w Pradze – przepięknym miejscu. Tutaj żyję, pracuję (uczę w szkole). Pokochałam to miasto za jego niepowtarzalny klimat. A teraz chciałabym, aby i inni mogli ten klimat dostrzec. Jeżeli ktoś z Was Kochani będzie potrzebował noclegu lub innych informacji, to śmiało pomoge. Hesky den. joanna.rogala@gazeta.pl
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:13   #69
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Ja marze o tym, zeby pojechac do Pragi Co prawda nie w podroz poslubna, bo takowej nie planuje w najblizszym czasie, ale moze w przyszle wakacje.
Podobno przepiekne miasto!
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:14   #70
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Reklamy ciag dalszy.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:37   #71
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Reklamy ? Hmmm
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 18:39   #72
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Meariel - jest piekna to fakt. Wiesz, kiedys przyjechalam tutaj z moim bylym narzeczonym, spojrzalam na Prage z Petrin i zamarzylam, aby kiedys tu zamieszkac. Marzenia sie spelniaja, zyje juz tu rok, a sprawil to czysty przypadek. Kochane babki, nie pozyczylam Wam wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia. Ja tez nie planuje podrozy, jeszcze nie ...
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:43   #73
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

... Praga ... no cóz ... pięknie by było ... no ale mój TŻ wybrał inne miejsce ....

PozDraWiaM
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:43   #74
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Cytat:
Napisane przez asica7
Reklamy ? Hmmm
Tak, bo ani forum plotkowe, ani o slubach nie jest miejscem do reklamowania swoich uslug.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:44   #75
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Naja84 i na pewno wybral rownie piekne
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:48   #76
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Nie ma juz bezinteresownych ludzi, tak sadzisz?
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 18:58   #77
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

masz racje ... uwielbiam Egipt .. dlatego nie marudze... )
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:19   #78
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Praga jest przepiękna i choć może to rzeczywiscie swego rodzaju reklama to nie wstrzymam się przed napisaniem, że najbardzie urzekł mnie chyba most Karola przy zachodzącym słońcu. Jest co podziwiać. Tylko, ze hotel był dosć daleko od centrum, ale cóż - taki wybraliśmy. No i zamek na hradczanach, podobno na dziedzińcu latem pełno róż, ale ja byłam w listopadzie to nie miałam okazji podziwiać.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:28   #79
hana1980
Raczkowanie
 
Avatar hana1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: BMW
Wiadomości: 183
GG do hana1980 Send a message via Skype™ to hana1980
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

byłam w Pradze i się w niej zakochałam była chłodna i deszczowa wiosna ale i tak było cudownie i sobie postanowiłam że na podróż poślubną pojade z mężem do Pragi i w Karkonosze Czeskie tylko szkoda że ślub dopiero za 2 lata
pozdrawiam
hana1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 20:30   #80
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

ja sie wybierałam w tym roku, ale niestety nie doszlo do skutku, ale nie daruje do Pragi pojade i chetnie skorzystam z pomocy
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 07:16   #81
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Dziekuje dziewczyna za wszystkie posty.Moje ukochane miejsce to wlasciwie cala Mala Strana (sa tam sliczne, ukryte uliczki, na ktorych nie ma wielu turystow). Lubie tezx widok z Vysehradu, masz wtedy cala Prage na dloni Trzymam kciuki za Wasze sluby Asia
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 09:22   #82
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

a i światna jest ta uliczka ztymi małymi domkami
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 11:39   #83
majorkaa
Raczkowanie
 
Avatar majorkaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 66
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Praga jest piekna! I..wlasnie tam zaczął sie nasz zwiazek...a za niecały miesiąc wychodze za mąż!! i regularnie ja odiwedzamy,ale na podroz poslubna wybralismy cieplutkie morze i leniuchowanie..
majorkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:05   #84
asica7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 11
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Majorkaa - gartuluje. moj zwiazek tez sie tu zaczal ... ale i skonczyl prawie ...
asica7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:41   #85
hana1980
Raczkowanie
 
Avatar hana1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: BMW
Wiadomości: 183
GG do hana1980 Send a message via Skype™ to hana1980
Dot.: A moze podroz poslubna do Pragi? :)

Cytat:
Napisane przez justyskaa
a i światna jest ta uliczka ztymi małymi domkami
tak złota uliczka jest pełna uroku
hana1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:07   #86
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Podróż poślubna:-)

Gdzie zamierzaci spędzić podróż poslubną? I czy wg. tradycji funduje ją Wam przyszły mąż czy też dokładacię się do wycieczki? I w jakim czasie od ślubu ona nastąpi? Ciekawi mnie również czy plan podróży jest Wam znany czy też ma to być niespodzianka? Pozdrawiam
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:18   #87
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Podróż poślubna:-)

hmm no wiec noc poslubna bedzie w miejscu wesela poniewaz bedzie ono w palacyku i kazdy z gosci tzn kazda para plus my mamy tam pokoje w ktorych mozna sie przebrac i wyspac poprawiny rowniez tam beda wiec rozwiazanie jest dobre przy czym ansz slub jest pos wietach a my tam jzu wigilie bedziemy spedzac Co do podrozy to nasza podroz poslubna bedzie to sylwester w paryzu oboje ja planowalismy i dokladnie wiemy co i jak bedzie
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 20:32   #88
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Podróż poślubna:-)

W Paryżu...o Boziu.ja też tak chcę...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 08:18   #89
nusia127
Raczkowanie
 
Avatar nusia127
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 92
Dot.: Podróż poślubna:-)

My planujemy w Hiszpanii jak bedzie czas pokaże narazie zajeliśmy sie organizacją ślubu i wesela. A płacic bedziemy ze wspólnych oszczędności.
__________________
nusia127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:36   #90
agn77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: Podróż poślubna:-)

My w ramach podróży poślubnej pojechaliśmy do Skandynawii. W 11 dni objechaliśmy całą, zwiedziliśmy Oslo, Helsinki, Sztokholm, widzieliśmy parę słynnych skoczni narciarskich, piękne krajobrazy subpolarne, stada reniferów, wioskę świętego Mikołaja. Dotarliśmy aż na Przylądek Północny, czyli do punktu najbardziej w Europie wysuniętego na północ. Szczerze polecam taką podróż. Wspomnienia pozostaną nam do końca życia.

A wcześniej byliśmy tydzień w gospodarstwie agroturystycznym nad jeziorem Hańcza na Suwalszczyźnie, tak, żeby odpocząć.

Dziewczyny, jak macie możliwość, to koniecznie gdzieś jedźcie...

Pozdrawiam,
Agniecha
agn77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 10:25:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.