ból nerek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-20, 14:35   #1
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407

ból nerek


witam wszystkich
mój problem polega, jak widać w temacie, na bolących nerkach. Od ok 4-5 miesięcy zdarzały mi się nagłe i bardzo ostre bóle, takie przeszywające. Raz nawet zdarzyło się, że z bólu prawie zemdlałam. Dziwne są te "ataki", bo równie szybko znikają jak się pojawiają, trwa to przeważnie kilkanaście sekund. Ostatnio jednak ból (lecz w 5 razy mniejszym natężeniu ) utrzymywał się cały dzień.
Moja mama mi mówi, że to może być kamica nerkowa, tylko czy to możliwe żeby już w tym wieku mieć kamice? (mam 20 lat) zawsze myślałam, że takie choroby to raczej dotykają starszych ludzi.
Dodam, że prowadzę raczej zdrowy tryb życia, nie biorę żadnych leków, (nawet tabletek przeciwbólowych) więc chyba nie miałabym jak uszkodzić sobie nerek.
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 20:13   #2
martina1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: ból nerek

hey ja w wieku 19 lat lezalam w szpitalu na nerke. mialam kolke nerkowa bol rozszarpujacy. myslalam ze nerki mi zaraz wyleca. ciagle wymiotowalam. mozesz miec piasek np na nerkach lub kamienie w kielichu nerkowym - ja mialam! i tez nie mam pojecia od czego. wiek tu nie ma nic do znaczenia. lepiej idz do lekarza i zdiagnozuj to bo moj chlopak dostal takiego ataku ze trafil do szpitala, dostal infekcji z powodu "glupiego piasku" pzdr
martina1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-21, 20:41   #3
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: ból nerek

dziękuje za odpowiedź
chyba rzeczywiście lekarz jest nieunikniony :P
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-22, 19:41   #4
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Wink Dot.: ból nerek

Kamica to poważna sprawa... współczuję. Ja choruje od 16 roku zycia - zaziębiłam się na pielgrzymce (spanie w namiocie), tak to mnie bozia pokarała okazało się, że mam kamyczki ok 0.7 cm. Po pierwszym ataku, gdzieś do 19 roku życia powtarzały mi się bóle mniej więcej co pół roku. Teraz mam 22 lata i nauczyłam się tak o siebie dbac, że powazna choroba już mi się właściwie nie zdarza.

A tak poważnie, zalecienia ode mnie już po wizycie u lekarza

- ciepło się ubieraj i zakrywaj plecki i tyłek,
- nie siadaj na ziemi bo wilka złapiesz, jak mówiły babacie
- o dziwo mnie najbardziej łapie/łapało podczas przesileń pogody i w wakacje, kiedy "ufamy" pogodzie,
- wanna z gorącą wodą może zdziałać cuda (gdy już zmarzniesz),
- zapas Furaginu (na receptę), oraz innych typu pro-uro, urosept itp. co ma w nazwie "uro" ,
- dobre piwko nie jest złe (mój pierwszy lekarz kazał mi kupić po wizycie czteropak piwa) - piwo pobudza do siusiania i oczyszcza nerki,
- duzo pij (nawet jak Ci się nie chce) i dużo siusiaj

Niestety kamica to powazna choroba... bardzo groźna gdy zdarzy się w ciąży. Aha, bardzo często jest genetyczna (jak np. u mnie)
Pozdrawiam!
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.