Teofano - moja przygoda z decoupage. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 09:45   #31
babagaga
Wtajemniczenie
 
Avatar babagaga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: prawie Góry Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 742
GG do babagaga
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Witaj Teofano, jak miło że nasze grono się powiększa
Bardzo fajne prace nam pokazujesz. Najbardziej podobają mi się do tej pory lampiony, ten z dzieciaczkami najśliczniejszy.
Bardzo jestem ciekawa Twoich akwarelek
babagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:00   #32
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez babagaga Pokaż wiadomość
Witaj Teofano, jak miło że nasze grono się powiększa
Bardzo fajne prace nam pokazujesz. Najbardziej podobają mi się do tej pory lampiony, ten z dzieciaczkami najśliczniejszy.
Bardzo jestem ciekawa Twoich akwarelek
Dzięki. A co do akwareli. To trochę ich na papier spłynie nim będę zadowolona. Ale będę się starać. Bo marzy mi się ukazywac istoty fantastyczne głównie elfy. A akwarele moim zdaniem są do tego idealne. Pozwalają oddać lekkośc. Choc nie są łatwe w uzyciu. To pradwa.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 17:48   #33
bajkabajka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

przede wszystkim zazdroszczę Św. Mikołaja , a dopiero potem chwalę pracki ! brawo !
bajkabajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 21:59   #34
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Piękne świece i bombki, butla aniołkowa cudna, no a zakupki super, teraz czekamy na prace kolejne
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:04   #35
sioodemka
Zakorzenienie
 
Avatar sioodemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 4 744
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Super lampion z dziewuszkami ośnieżony i świeca pomarańczowa _
Mikołaj bardzo szczodry a na bombeczce duuużo zagniotków, ale ćwiczenia czynią mistrza (ja przynajmniej w to wierzę i ciąglę próbuję i próbuję )
__________________
Pozdrawiam serdecznie
Magda

sioodemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 16:07   #36
dzianga
Zadomowienie
 
Avatar dzianga
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 898
GG do dzianga
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Witaj. Oglądnęłam ...pomyślałam i dołączam się do pochwalenia lampionu osnieżonego z dziećmi, świeczki bardzo mi się podobają, bombki fajnie ośnieżone. No i czekam na elfowe czarodziejskie dzieła) Pozdrawiam
dzianga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 21:38   #37
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Bajkabajka dzięki. Widziałam Twoje prace i zazdroszczę umiejętnośći posługiwania się kolorem. Ja teraz zmagam się z cieniowaniem. To znaczy jak mocno rozcieńczyć farbę aby oddała lekkość cienia.
Jola2243. Tez dziekuję. Co do Mikołaja. On wie, że wtym roku święty jest. Choć złośliwie przyznał mi się, że mśła o komplecie garnków. Ja spytałam słodkim głosem czy mocno zyczy sobie robić uniki wśród latających pokrywek.
Sioodemka zagniotki, to ja zdaję sobie sprawę, że są. Też z tym walczę. Korzystam z różnych technik. Może ktoraś stanie się moją? Z reguły nacinam serwetkę tak aby elementy motywu zachodziły na siebie. Trochę zamalowuję i jest do przyjęcia. Ponoć. W każdym bądź razie tak panie w przedszkolu stwierdziły. Ta jest jedną z ostatnich. No i trochę zmęcznie materiału mnie dopadło. Wstawiając zdjęcie głównie chciałam pochwalić się nowym nabytkiem pastą śniegiem.
Dzianga dzięki. Akwarele dopiero oficjalnie 24 grudnia do ręki dostanę. Co do decu. Lubię szkło. Ono mnie chyba też. Z resztą idzie różnie. Jak pisałam wcześniej walczę z cieniowaniem. Oraz nakładaniem serwetek na materiały. Bo namiętnie sobie szyję. I nie lubię rutyny w stroju. Z czasem może sobie szafę założę. to się pochwalę ciuchami. I stylem delikatnie rzecz ujmując staroświeckim.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 22:05   #38
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Bardzo mi się wszystko podoba.Zapowiada się ciekawy wątek również ze względu na jego założycielkę z dużym poczuciem humoru. Będę tu zaglądać.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie( ale to insza działka)

Moja biżuteria : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=471599
moje malowanie :https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=11602
moje wymianki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=486323
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 19:22   #39
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez biernacka4 Pokaż wiadomość
Bardzo mi się wszystko podoba.Zapowiada się ciekawy wątek również ze względu na jego założycielkę z dużym poczuciem humoru. Będę tu zaglądać.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie( ale to insza działka)

Moja biżuteria : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=471599
moje malowanie :https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=11602
moje wymianki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=486323
Dzięki. Postaram się nie zawieść i pojawić z rewizytą.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 19:29   #40
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Od dłuższego czasu podobały mi się ikony. Szwędanie się po sieci i lektura książek poświęconych dekupażowi. Dały nadzieję na własna ikonę.
Zakupiłam sobie w tym celu odpowiedni papier, szlagmetal, podobrazie i kilka dodatkowych rzeczy. I zaczęło się. Złote płatki są niesamowicie cienkie. Pierwszy położony robił ze mną co chciał. Jak pilarka kiedy pierwszy raz wzięłam ją do ręki.
Później już zaczynałam opanowywać te błyszczące kwadraciki. Gdy wszystko wyschło. Wydało mi się, że ten obraz jest zbyt nowy. Razi jasnością złota. Nawet szelak nie przygasił tego trochę jarmarcznego blasku. Nałożyłam media do spękań. Wyszły całkiem przyzwoicie. Postanowiłam wypełnić je błyszczykiem. Mam taki bardzo gęsty i ciemny. Dla mnie zbyt mroczny. Leżał, leżał i spotkał swój los. Wypełniłam nim spękania. Wytarłam nadmiar. Trochę koloru zostało. Nadał złoceniom ciepłego odcienia. Bardzo mi się to spodobało. Po wszystkich czynnościach wygląda jak nadgryziony zębem czasu. Czyli tak jak lubię.
No i mam osobisty obraz - „antyk”. I co dziwne nawet mi się podoba.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ikona1100.jpg (273,0 KB, 78 załadowań)
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 08:46   #41
zielona butelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielona butelka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z bliska:)
Wiadomości: 5 211
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Hej Teofano!

Krak wyszedł super, ale z tą czerwienią chyba bym jeszcze próbowała walczyć, jest w mojej ocenie troszkę zbyt jaskrawa. Nie jestem oczywiście specjalistką od ikon, więc musisz wziąć na to poprawkę, natomiast sama próbowałabym tę czerwień zdecydowanie zgasić. Pewnie wymoczyłabym papier w ciemnej herbacie i wydaje mi się , że by pomogło, a jakby nie, to wtedy jest taki magiczny, mój ulubiony preparat do postarzania lacca scurante, niezawodny. Uzyskałabyś wtedy efekt "zakurzenia" tego głównego motywu.
Ale wielkie brawa za walkę ze złoceniami, ja na razie jestem na etapie obserwacji, przyczajania się.
Buziam mocno
zielona butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 11:06   #42
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez zielona butelka Pokaż wiadomość
Hej Teofano!

Krak wyszedł super, ale z tą czerwienią chyba bym jeszcze próbowała walczyć, jest w mojej ocenie troszkę zbyt jaskrawa. Nie jestem oczywiście specjalistką od ikon, więc musisz wziąć na to poprawkę, natomiast sama próbowałabym tę czerwień zdecydowanie zgasić. Pewnie wymoczyłabym papier w ciemnej herbacie i wydaje mi się , że by pomogło, a jakby nie, to wtedy jest taki magiczny, mój ulubiony preparat do postarzania lacca scurante, niezawodny. Uzyskałabyś wtedy efekt "zakurzenia" tego głównego motywu.
Ale wielkie brawa za walkę ze złoceniami, ja na razie jestem na etapie obserwacji, przyczajania się.
Buziam mocno
U mnie problem jest z tym, że nie umiem dobrze fotografii robić. Na razie. W realu lepiej wygląda. Moim zdaniem. Problemem okazało się podobrazie i samo złocenie. Trzeba delikatnie dociskać obrazek, bo jak płótno nawet troszkę się ugnie, to złocenie pęka. A nawet potrafi "strzelić" pod pękaniami. . Trzeba bardzo uważać. Teraz będę robić na desce. Mam kilka ze zdobień starej, jeszcze przedwojennej drewnianej "kamienicy" czynszowej. Z tym będzie więcej roboty, bo trzeba deski wyszlifować, nałożyć grunt i tym podobne cuda wianki. Dzięki za podanie nazwy specyfiku. Zobaczę dokładnie w sieci co to potrafi. Bo jestem z genetyki, że tak powiem i wykształcenia historykiem. I od zawsze uwielbiam starocie. Że są z reguły drogie. To sobie umyśłiła aby je sobie zrobić.
To jest moja pierwsza ikona. I jako ćwiczebna ma niedociągnięcia. Ale i tak jestem z niej dumna.
Dzieki za wzizytę, obejrzenie i konstruktywna krytykę. Tego nigdy za wiele. Bo można się czegoś nauczyć.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:04   #43
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

SSuper jest!Pierwsza ikona jaką widzę na płótnie.Ciekawy efekt.Ponieważ znam ten motyw bo jest z mojego ulubionego ikonowatego papieru(zrobiłam juz ze 3)mogę zaświadczyć,że czerwień nie tylko nie jest ostra ale nawet przygaszona.Cały papier taki jest.A to ,że lacca lub patyna nadałaby mu jeszcze większy stopień przybrudzenia(jak i złotku) to inna sprawa.Jestem ciekawa efektów na starej desce,której posiadanie zresztą niezwykle zazdraszczam
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 23:30   #44
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

A ja tylko podziwiam, bo za bardzo na tym się nie znam. Mi jako laikowi bardzo się podoba. Narobiłaś się przy niej chyba strasznie, ale efekt - rewelacja. Dziewczyno, to jest Twoja pierwsza ikona. Przy którejś tam z kolei to pewnie padnę z zachwytu.
Pozdrawiam

Moja biżuteria : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=471599
moje wymianki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=486323
miłośniczki malarstwa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=490701
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 22:27   #45
alicja1204
Raczkowanie
 
Avatar alicja1204
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 460
GG do alicja1204
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

śliczna ikona i to własna

zapraszam do mnie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21652&posted=1
alicja1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 10:25   #46
grazka52
Zadomowienie
 
Avatar grazka52
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 308
Wink Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

ikona prześliczna,niestety ja jeszcze nie jestem na tym etapie
grazka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 15:10   #47
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Bardzo ładna ikona suoper wygląda na płótnie
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 01:13   #48
dzianga
Zadomowienie
 
Avatar dzianga
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 898
GG do dzianga
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Ikona jest bardzo ładna mnie się podoba) pieknie to wyszło na tym płótnie)

Gwiazdki najjaśniejszej,
choinki najpiękniejszej,
prezentów wymarzonych,
świąt mile spędzonych,
karnawału szalonego,
roku bardzo udanego.
dzianga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 13:05   #49
grazka52
Zadomowienie
 
Avatar grazka52
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 308
Wink Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Pogodnych i mile spędzonych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku
grazka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 19:57   #50
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Jambolaja dzięki. Twoje zdanie jest dla mnie ważne. I nie ma tu żadnego lukrowania. Na deskach będę robić. Za jakiś czas. Bo mi się płatki złota skończyły. A i za pisanki i poznawanie tajników wikliny papierowej się biorę.
Biernacka4 to tylko z zewnątrz tak wygląda. Trzeba pilnować czasu schnięcia kleju. I nie oddychać przy nakładaniu płatków. Ponoć durnie wtedy wyglądam.
Alicja 1204 dzięki. Staram się jak potrafię.
Grażka trzeba zainwestować w klej (kilka złotych) i książeczkę płatków (to droższe). I na początek polecam sklejkę. Bo bardzo łatwo na naciągniętym płótnie można spowodować pęknięcie pozłoty.
I dziękuję za życzenia. Mam nadzieję, że i Tobie czas świąteczny upłynął szczęśliwie. A Nowy Rok będzie nosił na rękach.
Pupil dzięki. Jak pisałam wcześniej staram się jak potrafię.
Dzianga, Tobie też naj, naj, naj wszystkiego i w każdej postaci.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:04   #51
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Przewracało mi się podobrazie. Postanowiłam je wykorzystać zanim zniszczę. Wygrzebalam tryptyk, który zajął większość miejsca. Przy okazji postanowiłam sprawdzić coś nowego. I zastosowałam wypukłe wzory. Padło na koniczyny, bo tak szczęśliwie się kojarzą.
Tym razem nic nie spękałam, bo nie po to pociłam się nad wzorkami aby je później spękaniem przykryć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tryptyk.jpg (143,6 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez teofano
Czas edycji: 2011-01-10 o 23:29
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:38   #52
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

troche ciemne zdjęcie-znam ten ból...
Pokazałaś coś nowego.Interesujące.Ale ja bym jednak spękała,nie całość tylko motywy,albo chociać trochę patyną pobrudziła wszystko...a może też troszkę srebra na motywy bo teraz troszkę tak mi tło odstaje od całości....no nie wiem kurcze co ale cos mi tu brakuje....może wszystkiego po trochu...
I wiesz,że zamieniłaś prawe skrzydło z lewym?Powinno być odwrotnie.Jak sie zastanowisz przyznasz mi rację ale to mało kto wie i zauważy...
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:45   #53
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Też bym postarzyła całość, jak na ikonę jest zbyt nowe
Skrzydła zdecydowanie zamienione ale też to dobrze wygląda. Zrobiłaś nie prawdziwy tryptyk otwierany tylko tryptyk obrazowy
Wielkie za innowacyjność w technice
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 21:26   #54
dzianga
Zadomowienie
 
Avatar dzianga
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 898
GG do dzianga
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

fajnie wykonane , czysściutko dokładnieJa nie przepadam za ikonami itp. ale też bym popatynowała aby nadać trochę historii
__________________
Pozdrawiam Aldona
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=455643mó j zapraszam
takie sobie różne twory https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=484442"
dzianga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 10:11   #55
sioodemka
Zakorzenienie
 
Avatar sioodemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 4 744
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez dzianga Pokaż wiadomość
... też bym popatynowała aby nadać trochę historii
zgadzam się - bardzo fajnie wygląda to na płótnie za odwagę
__________________
Pozdrawiam serdecznie
Magda

sioodemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 10:15   #56
grazka52
Zadomowienie
 
Avatar grazka52
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 308
Wink Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

a mnie laikowi bardzo się podoba
grazka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 10:42   #57
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
troche ciemne zdjęcie-znam ten ból...
Pokazałaś coś nowego.Interesujące.Ale ja bym jednak spękała,nie całość tylko motywy,albo chociać trochę patyną pobrudziła wszystko...a może też troszkę srebra na motywy bo teraz troszkę tak mi tło odstaje od całości....no nie wiem kurcze co ale cos mi tu brakuje....może wszystkiego po trochu...
I wiesz,że zamieniłaś prawe skrzydło z lewym?Powinno być odwrotnie.Jak sie zastanowisz przyznasz mi rację ale to mało kto wie i zauważy...
Ze spękaniami jak już kilkakrotnie pisałam są problemy. Bo tradycyjne dwuskładnikowe rwą złocenia. W mniejszym stopniu gdy się je pokryje najpierw szelakiem. A bez oograniczeń bez zabezpieczeń. Tak w ogóle to tego typu wykonanie jest fanaberyjne. Najzwyczajniej w świecie dużo kosztuje. Zuzyłam sporo płatków. Co do postarzania. To kombinuję, aby po zalakierowaniu przetrzeć wszystko drobnym papierem ściernym i potraktować wszystko delikatnie bejcą. I znów lakier. Próby nałożenia zabarwień na tło skończyły się wytarciem. Bo dość śliskie to jest.
Co do potraktowania czymś motywów. Postawię na półce. I będę patrzeć z perspektywy. Może razem z postarzeniem dostaną srebra. Zobaczę.
Skrzydła rzeczywiście były odwrotnie. Ale przy nakładaniu jakoś tak mi bardziej pasowały. Ubij, nie wiem dlaczego. Jak widać klasyczny tryptyk ikonowy to to nie jest. Jak pisałam chodziło mi głównie o zagospodarowanie podobrazia i sprawdzenie jak się tłoczone wzory złoci. Już wiem. Trudno.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Też bym postarzyła całość, jak na ikonę jest zbyt nowe
Skrzydła zdecydowanie zamienione ale też to dobrze wygląda. Zrobiłaś nie prawdziwy tryptyk otwierany tylko tryptyk obrazowy
Wielkie za innowacyjność w technice
Tu się zgodzę z szefową . Uwielbiam eksperymentować. Bo czasami niespodziewanie ciekawe efekty można uzyskać. Tak było z szyciem tak i jest teraz z moją TFUrczością radosną. Raz wyjdzie, raz nie taki jest tego urok. Teraz lepię kufer z papier mache, który chcę ozobić decu. Schnie, schnie, schnie To taki eksperyment jest. Cierpliwość ćwiczę.
A postarzyć, postarzę, ale jak dobrze zalakieruję. Bo mogę motywy zetzreć papierem. Pochwaliłam się, bo głównie chodziło mi o te wypukłe motywy. Co się nad moją osobą naznęcały.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez dzianga Pokaż wiadomość
fajnie wykonane , czysściutko dokładnieJa nie przepadam za ikonami itp. ale też bym popatynowała aby nadać trochę historii
Taaaa, jessssssssssssst!!!!!!!!! ! Będzie patyna jak zrobię co opisałam wyżej.

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez sioodemka Pokaż wiadomość
zgadzam się - bardzo fajnie wygląda to na płótnie za odwagę
Tiaaa, odwaga samobójcy lub laika. Chyba to drugie. Trzeba mi kupić sobie książkę na temat złoceń. Bo moja miasto-wioska to pustynia. Tu tylko sa w uważaniu farby olejne.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez grazka52 Pokaż wiadomość
a mnie laikowi bardzo się podoba
Mi tam też, że tak powiem nieskromnie.
Tu odpowiem jeszcze w temacie spękań. Jest specyfik który je robi na złoconej folii. Zamówiłam, czekam. Niestety początek roku jest i wszędzie zawirowania.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 10:51   #58
bognakw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 188
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Bardzo ładne pracki Ikony też fajnie Ci wyszły i też jestem za,aby przyciemnić tło tej ostatniej,ja stosuję lakier postarzający laccanticante-fajnie przyciemnia i chroni złotko przed utlenianiem i do tego jak trzeba patynę.
bognakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 09:20   #59
alicja1204
Raczkowanie
 
Avatar alicja1204
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 460
GG do alicja1204
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

vov dla mnie - śliczna ikona nie znam się na tej technice
więc jest świetna

zapraszam
kartki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=496891
papierki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481187
alicja1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 11:43   #60
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: Teofano - moja przygoda z decoupage.

Cudna ikona
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-10 23:09:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.