Czy warto kupować zmywarkę do naczyń? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 16:18   #1
ala_laleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3

Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?


Witam,

Zastanawiam się nad zakupem zmywarki do naczyń. Jednak chciałabym zasięgnąć opinii osób, które już ją posiadają. Przede wszystkim, czy można dzięki niej zaoszczędzić dużo czasu oraz czy taka zmywarka zużywa dużo wody i generalnie czy jesteście zadowoleni z jej kupna.

Z góry dziękuję za wszelki opinie
ala_laleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:23   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Moim zdaniem nie. Wielu moich znajomych ma zmywarki, różne, lepsze, gorsze, tańsze czy droższe i narzekają. Często naczynia nie są domyte i trzeba je potem jeszcze raz myć albo trzeba obmyć przed myciem w zmywarce aby mieć pewność, że wszystko zejdzie. Do tego dodatkowy sprzęt do czyszczenia, bo wiadomo zmywarka też zbiera brud. Generalnie większa część z nich zrezygnowała ze zmywarki albo leży sobie nieużywana.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:42   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Tak, warto. Zdecydowanie warto. Owszem, zdarza się, że zmywarka czegoś nie domyje, ale w 95% przypadków to jest spowodowane tym, że coś się źle ułożyło. Trochę wprawy i niedomycia zdarzają się naprawdę rzadko. Najtańszy proszek, sól, nabłyszczacz starczają na długo. I ma się po prostu święty spokój. Nie ma znaczącego patrzenia na siebie "kto tym razem ma myć", nie ma naczyń zalegających przez weekend. TŻ właśnie przeczytał i potwierdza, że to był dobry zakup. Nie trzeba być geniuszem, aby opanować załadunek i obsługę, ale cóż - to również nie jest sprzęt dla osób niecierpliwych i słabo kojarzących. Do używania zmywarki trzeba się i przyzwyczaić i dostosować (przykładowo: wiadomo, że jak mam zmywarkę 45-tkę, to nie będzie kupowała sobie garnków 8 l, albo misek wielkości małego wiaderka, bo nie wejdą)

Tylko nie ma co rzucać się na najdroższy model, bo im więcej czujników, tym więcej "bawienia" się z ustawieniami. Warto za to wybrać taki, który ma dużo dobrych opinii pt. dobrze domywa.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-12-02 o 16:46
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:49   #4
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

wg mnie nie warto - z tym, że u mnie nie ma problemu kto ewentualnie ma zmywać

jak porównasz ceny chemii do zmywarki, a tego co na normalne zmywanie wychodzi to przepaść...

żre prąd, dużo prądu, nawet te niby ekonomiczne modele...

a co do wody zależy jak kto zmywa i ile leje...

mam zmywarkę, a coraz rzadziej używam, zastanawiam się nad pozbyciem się, bo przydałaby mi się dodatkowa szafka w kuchni.... problem tylko, bo to prezent był i będą kwasy....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:51   #5
Felicitym
Raczkowanie
 
Avatar Felicitym
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Warto. Zaoszczędzenie czasu na pewno jesli chodzi o wodę to nie wiem. Czasem coś jest nie domyte ale to zależy od tego jak brudne jest naczynie wiadomo że jak przypalone to samo się nie zmyje. Cała moja rodzina zadowolona.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Felicitym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:52   #6
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

aaaa i jeszcze jedno - zmywanie ręczne zabiera o wiele mniej czasu, zmywarka hałasuje - niby mam bardzo cichy model, ale w salonie z aneksem mnie wkurza na maxa i nie mogę się doczekać kiedy wreszcie skończy

ukoronowaniem mojego wkurzenia jest suszenie naczyń - niby zmywarka suszy, ale na dnie kubków zostaje woda - gdybym wiedziała, że będę musiała naczynia wycierać to bym w życiu nie kupiła.... a jak zostawiam otwartą żeby wyschły to zawsze się tak przypier..... w nogę, że lepiej nie mówić..... jak ktoś lubi gwiazdy w kuchni oglądać to niech nabywa
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:55   #7
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

U mnie jest wręcz przeciwnie po tylu latach gdy nadszedł czas remontu kuchni mama zainwestowała w dobrą zmywarkę. Mimo że tylko mnie ubyło z racji studiów liczba naczyń wcale się znacząco nie zmieniła więc z opowiadań mamy chwali sobie i żałuje że nie kupiła wcześniej. Średnio nastawia co 2-3 dni chyba że jakiś większy obiad mają to krótkie mycie i po sprawie, oszczędność czasu i wody. Bo jednak myć kopę naczyń 1-2 razy dziennie to trochę wody idzie.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 17:12   #8
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

My mamy mała zmywarke (45cm szerokosci) marki Bosh i bardzo sobie chwalę.Ani ja ani tż niecierpimy zmywac, teraz jest tak ze on z reguly zmywarke zaladowuje, ja rozladowuje, nie stoją naczynia i sie nie pietrzą.
Tabletki moze najtansze nie są, ale zniszczone dlonie nie sa warte oszczedzania moim zdaniem.
Ja jestem zachwycona, namowilam moją mame - po 30 latach zmywania recznie strasznie jest zadowolona, ma wiecej czasu dla siebie, nie musza z tata stac przy zlewie po kazdym neidzielnym obiedzie.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:32   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
My mamy mała zmywarke (45cm szerokosci) marki Bosh i bardzo sobie chwalę.Ani ja ani tż niecierpimy zmywac, teraz jest tak ze on z reguly zmywarke zaladowuje, ja rozladowuje, nie stoją naczynia i sie nie pietrzą.
Tabletki moze najtansze nie są, ale zniszczone dlonie nie sa warte oszczedzania moim zdaniem.
Ja jestem zachwycona, namowilam moją mame - po 30 latach zmywania recznie strasznie jest zadowolona, ma wiecej czasu dla siebie, nie musza z tata stac przy zlewie po kazdym neidzielnym obiedzie.
Również mam Boscha. Chwalę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:34   #10
kafuk
Przyczajenie
 
Avatar kafuk
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 16
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Ja należę do zdecydowanych zwolenników zmywarek. Zaraz napiszę dlaczego. U mnie w domu zmywarka stoi od prawie 4 lat. W domu stołuje się 5 osób, co siłą rzeczy oznacza dużo zmywania. Poza tym, to nie za bardzo kto ma zmywać, bo przez większość dnia wszyscy są poza domem (pracują, albo się uczą). Zmywanie w zmywarce, zwłaszcza dla dużej rodziny, to bardzo duża oszczędność czasu. Niektórzy piszą, że jest problem z dokładnością mycia. Otóż po części jest to prawda, jednak ma to miejsce praktycznie tylko wtedy, gdy naczynia przez dłuższy czas stoją brudne i jedzenie przywrze do powierzchni. Kolejny atut, to mniejsze zużycie prądu oraz wody i to wcale nie jest jakaś teoria spiskowa producentów zmywarek, ale tak jest w rzeczywistości.

Dlatego zdecydowanie polecam zakup tego urządzenia, poza jednym wyjątkiem. Otóż wydaje mi się, że jej nabycie nie jest zbyt opłacalny, gdy w domu stołują się mniej niż 3 osoby, chyba że komuś bardzo zależy na tym, aby zaoszczędzić trochę czasu.

Edytowane przez kafuk
Czas edycji: 2013-12-02 o 17:41
kafuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:39   #11
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

ja wielbię moją zmywarkę. Nasze gospodarstwo to tylko dwie osoby dorosłe, a na dodatek ja nie gotuję codziennie, ale i tak uważam, że to jest genialny wynalazek. Oszczędza czas, wodę, ogranicza bałagan w kuchni. jeżeli coś się nie domyje, to idzie na "karne mycie", czyli jest myte w kolejnej turze. Ale tak jak doris napisała, niedomyte naczynie to skutek złego ułożenia w zmywarce.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 17:42   #12
ala_laleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Bardzo dziękuję za tyle opinii. U mnie w domu mieszka 6 osób i jest bardzo dużo zmywania. Dlatego pomyślała o zakupie zmywarki.

Byłabym wdzięczna, gdy ktoś zechciał jeszcze napisać jaką zmywarkę posiada i czy jest z niej zadowolony. Pytam, bo chyba jednak skuszę się na jej zakup
ala_laleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:45   #13
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

My mamy aristona hotpoint
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:46   #14
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Oczywiście że warto, zwłaszcza w każdym związku, który kłóci się o mycie naczyń. U nas zmywarka się super sprawdza, chociaż zbiera mi się rozczarowująco dużo naczyń, które do zmywarki się nie nadają lub nie mieszczą, dlatego doradzam wybrać zmywarkę 60 cm, ja mam 45 i mimo że moje gospodarstwo domowe to tylko 2 osoby dorosłe to chodzi często, a mnie doprowadza do szału jak nie wchodzi mi garnek po rosole i muszę myć go ręcznie.

Ja sobie już nie wyobrażam nie mieć zmywarki. Kiedy wyprowadzałam się od rodziców "na swoje", z mieszkania ze zmywarką do mieszkania bez, to myślałam że będzie ok, ile tego zmywania po 2 osobach, przecież niewiele. Po pół roku zmywarka została dokupiona, bo zmywania było sporo, a chętnych mało.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:48   #15
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

e tam, ja mam 45 i garnek po rosole myję
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:49   #16
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Co do marki, ja mam Amicę, z tych tańszych i nie polecam jej - jest bardzo głośna (mam otwartą kuchnię) i zdarza jej się nie domyć. Moi rodzice mają jeden z najwyższych modeli Mastercook, super cicha, naczynia domyte.

Zwróć uwagę na liczbę decybeli, ważne jest też żeby ramiona natryskowe były dwa - i nad dolnym i nad górnym koszykiem. Moja ma tylko jedno, nad dolnym, to mało. I absolutnie odradzam 45-tkę, 60-tka ładuje się o wiele wygodniej.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:49   #17
kafuk
Przyczajenie
 
Avatar kafuk
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 16
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

U mnie w domu stoi zmywarka Bosch. Jak już napisałem, mamy ją 4 lata, więc nie ma sensu, żebym Ci ją polecał. Jednak jako producenta, to zakup zmywarki Bosch mogę Ci jak najbardziej zasugerować, bo przez tan czas właściwie, to nic się z nią jeszcze nie działo niedobrego. Jeżeli chodzi o konkretny model, to tutaj jest jakiś ranking zmywarek: http://megarankingi.pl/agd/zmywarki/ . Nie wiem na ile jest on miarodajny, ale sprawdzisz przynajmniej parametry.
kafuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:50   #18
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
e tam, ja mam 45 i garnek po rosole myję
Widocznie mam większy garnek.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:53   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez ala_laleczka Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za tyle opinii. U mnie w domu mieszka 6 osób i jest bardzo dużo zmywania. Dlatego pomyślała o zakupie zmywarki.

Byłabym wdzięczna, gdy ktoś zechciał jeszcze napisać jaką zmywarkę posiada i czy jest z niej zadowolony. Pytam, bo chyba jednak skuszę się na jej zakup
Jak mam 45-tkę, więc model niewiele Ci powie, bo Wy potrzebujecie 60-tki. Powiem tak: marka Bosch, przedział cenowy 1200-1800 zł. Do zabudowy, czy wolnostojąca?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 17:56   #20
ala_laleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Raczej do zabudowy
ala_laleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:58   #21
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Nas jest dwoje i nie uwazam, by byla nieplacalna.
Placimy 60 zl za wode miesiecznie i 80 zl za prąd ale jego zuzywamy bardzo duzo *2 kompy, akwa chodzące 24h)
Tylko ze wlasnie dla nas najlepsza jest mała, bo zapełniamy ją góra dwa dni.
Najdrozej wychodzą tabletki - przetestowalismy wszystkie dostepne na rynku, najbardziej pasują na Fairy, ale biedronkowe czy lidlowe wcale nie są najgorsze a są przyzwoite.

my mamy taka:
http://www.bosch-home.pl/produkty/zm...?source=browse

Zanim kupilam zrobilam research na temat zmywarek, Bosch ma najlepsze opinie.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:06   #22
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez ala_laleczka Pokaż wiadomość
Raczej do zabudowy
To przyjrzyj się tym modelom:
Bosch SMV50E70EU Active Water - jakbym miała miejsce na 60-tkę (zazdroszczę Ci), to to był mój typ
Bosch SMI43M15EU - trochę droższy model, ale fajny
Bosch SMV40M30EU

Ja kupowałam tutaj, warto przejrzeć, bo mają dużo recenzji przy każdym produkcie:
http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zab...Bosch,d3.bhtml

I nie widzę różnicy między używaniem proszku (taniej wychodzi), a tabletek.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-12-02 o 18:07
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:44   #23
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Ja jestem bardzo zadowolona z posiadania zmywarki, mimo, że moja rodzina jest tylko 3 osobowa, to nie wyobrażam sobie bez niej życia. Nie korzystam z niej codziennie, ale na weekendy, większy obiad, święta, zjazd rodzinki, bo wiadomo pochłania sporo prądu. Mieści sporo naczyń, mam 60-tkę, czasem zbieram do niej 2-3 dni. I mimo zaschniętego jedzenia, to domywa wszystko. Mam ZELMERA z 9-ma programami, z czego korzystam z trzech. Z mojego trzyletniego doświadczenia wiem, że zmywarka domywa wszystko, jeżeli nie jest przepełniona, naczynia nie zalegają na sobie, są prawidłowo ułożone, czyli na górze szklanki, na dole garnki i talerze itd i przede wszystkim filtr i kratka MUSZĄ być przed każdym myciem naczyń CZYSTE, przepłukuję je po każdym zakończeniu programu mycia, zajmuje to parę sekund.
Poza tym mam program szybkiego mycia RAPID, ok. 15-20 minut. Co prawda służy on bardziej do płukania (ale myje, bo pobiera tabletkę), nie myje idealnie, ale go lubię, bo robi szybko, a to czego nie domywa, to jest już tak namoczone, że wystarczy spłukać wodą, bez gąbki i lśni, no i nie muszę czekać dwóch godzin na czyste naczynia. Tak więc zależy od sytuacji. Latem, kochałam ją szczególnie, bo robiliśmy często imprezy z grillem.
Zmywarka to teraz nie duży wydatek, ale jakie ułatwienie życia.
Aha, jeżeli jeszcze stosuje się do zaleceń producentów zmywarek, czyli używa nabłyszczacza i soli, to nie powinno być niedomytych naczyń tym bardziej.
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 19:26   #24
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Kiedy sie nie pracuje, ma mnóstwo wolnego czasu i chęć do zmywania to zmywarka do niczego sie nie przyda. Ale dla mnie zmywarka przede wszystkim zaoszczędziła czas którego miałam ostatnimi czasu bardzo mało.
Jest nas jedynie dwoje i mimo ze zmywarka prawie nigdy nie jest pełna to i tak żaden z nas nie ma czasu na zmywanie ani nie ma chęci oglądania kuchni "zawalonej" brudami.

Jedyne czego mi brakuje to kogos kto by te naczynia poukładał w zmywarce po obiedzie no i w szafce po umyciu
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:57   #25
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Duża rodzina to dużo zmywania. Nie zastanawiałabym się.
Weź 60tkę,ale niekoniecznie z ogromną ilością programów, bo i tak się ich nie używa.
Np ja teraz mam 8,a 2 najwyżej eksploatuję. Co do marki- z Bosch nie miałam do czynienia,ale Indesit, AEG, Whirlpool, Miele jak najbardziej (na wynajęciu sobie potestowałam) zależy ile środków możesz na nią przeznaczyć.
Cenowo najkorzystniej wychodzi proszek nawet marki Tesco jest ok,płyn nabłyszczający i sól.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie. Wielu moich znajomych ma zmywarki, różne, lepsze, gorsze, tańsze czy droższe i narzekają. Często naczynia nie są domyte i trzeba je potem jeszcze raz myć albo trzeba obmyć przed myciem w zmywarce aby mieć pewność, że wszystko zejdzie. Do tego dodatkowy sprzęt do czyszczenia, bo wiadomo zmywarka też zbiera brud. Generalnie większa część z nich zrezygnowała ze zmywarki albo leży sobie nieużywana.
A mojej znajomej pralka nie dopiera ubrań to może powinnam zrezygnować z pralki,przecież proszek teraz tyle kosztuje

I jaki dodatkowy sprzęt do czyszczenia Sorki,ale od prawie 20 lat moja mama ma jedną i tą samą zmywarkę i ona nadal chodzi,ale żadnego dodatkowego sprzętu do czyszczenia nie ma
Instrukcję każdego urządzenia trzeba czytać- jest dokładnie opisane jak ułożyć naczynia prawidłowo, ustawić zmywarkę z tym wskaźnikiem twardości wody,czego nie wkładać do zmywarki.

Kiedyś mi koleżanka powiedziała, że ona zmywarki nie kupi,bo u innej koleżanki była i tamta narzekała,że ze zmywarki jej śmierdzi. No śmierdzi jak się nie wietrzy i nie dba,nie wyrzuca resztek jedzenia do kosza tylko traktuje zmywarkę jak śmietnik to śmierdzi.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:58   #26
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez ala_laleczka Pokaż wiadomość
U mnie w domu mieszka 6 osób i jest bardzo dużo zmywania.
...to tak jak u mnie. Zmywarkę kupiliśmy razem z wyposażeniem kuchni, na początku prawie nie korzystaliśmy z niej, nieprzyzwyczajeni do takiego luksusu: teraz lata 1 raz dziennie a dzieci mają rozpisane dyżury z wyjmowaniem naczyń. Zasada nr 1: każdy wkłada po sobie naczynia.
Mamy Siemensa , który ma już ponad 14 lat i nadal zmywa. W dodatku koleżanka dysponuje również mniej więcej tak samo archaicznym Siemensem i tez działa. Była u nas jedna naprawa, niestety z serwisu Siemensa, okropnie zdzierają na drobiazgach.
Dodam, że zmywarka w zabudowie, ja ostatnio daję pól kostki taniej tabletki (tylko nie z Biedronki, bo są smugi) i uzupełniam sól. To wszystko. Jaka radość przed świętami jak możesz przepuścić szybko kieliszki a po świętach to już wiadomo. Uwielbiam wieczorem usiąść przed TV z lampką wina i relaksować się przy dźwiękach zmywarki.
__________________
oprócz błękitnego nieba....
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 21:25   #27
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

U mnie są dwie osoby i zmywarka sprawdza się wyśmienicie! Co prawda na rachunki dopiero czekam, ale myślę, że nie będą jakieś strasznie wysokie. Zmywarkę włączamy zwykle co drugi dzień. Wygoda jest na pewno i nie stoją brudy w zlewie tylko w zmywarce zamknięte. Mam whirpoola 6zmysł 60cm i jestem zadowolona.
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 21:32   #28
maroma
Raczkowanie
 
Avatar maroma
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 68
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Zdecydowanie polecam, ja sobie nie wyobrażam nie mieć zmywarki.
maroma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 21:34   #29
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez maroma Pokaż wiadomość
Zdecydowanie polecam, ja sobie nie wyobrażam nie mieć zmywarki.
a ja nie wyobrażam sobie jak można sobie nie wyobrażać jej nie posiadania...

28 lat mieszkałam z rodzicami, w rodzinnym domu nigdy nie było, w kuchni zawsze był porządek, a w zlewie nie piętrzyły się gary....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 22:04   #30
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Autorko, przy szóstce osób to bym się nie wahała..ja rozważam przy naszej skromnej dwójce bo wszyscy (niemal wszyscy) znajomi twierdzą, że to jedna z najlepszych inwestycji, których dokonali w domu I pod względem ekonomicznym i oszczędności czasu.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-01 20:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.