Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył? - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-14, 18:07   #1171
katarzyna_123stalone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ja jestem po nacięciu zwieracza wewnętrznego 06.03.18 ale szczelinę miałam ładnie założoną, jak tylko się odbywała kupowałam leki i było lepiej. Wielu lekarzy, różne linki i nic dopiero ten ostatni pomógł. Rano Unigel czapek, wieczorem posterisan h, po zużyciu maść proktisM rano i wieczorem, cały czas probiotyk . Koniecznie 2 L płynu . Jeżeli stolec twardy parafina w płynie.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Szczelinę miałam ładnie zaleczoną. Jak się odzywała kupowałam leki.
katarzyna_123stalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 22:49   #1172
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

A czy ktoś miał lub ma taki problem jak ja opisałam?
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 21:47   #1173
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Babel mam to samo czuje palenie wrecz w miejscu blizny czy rany, sa momenty ze jest bez bolu ale lekki stres napiecie i wszystko sie zaciska, mimo nacietego zwieracza sa bole..
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 22:14   #1174
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

@robsee: u mnie sprawa wygląda tak ze np w jeden dzień mnie boli a na drugi dzień zadmych objawów wiec nie wiem od czego to zależy. ... ale najważniejsze że nie mam hemoroidow szczerze mówiąc już straciła nadzieje ze kiedyś będzie jak dawniej i ze juz nie będę mieć nigdy z tym nic wspólnego

Edytowane przez Babel1991
Czas edycji: 2018-06-18 o 06:16
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 07:49   #1175
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Babel ile juz jestes po operacji? ja bylem leczony 6 msc masciami z antybiotykami i po operacji mam nadwrazliwosc lekową blony sluzowej, takze nawet nie moge sie wspomoc glupim protkis m czy mascia nagietkowa.. U mnie po 9 tygodniach od zabiegu tez sa dni nadziei ze jest lepiej, rano wywstepuje swedzenie blizny, a podczas dnia dyskomfort juz bez bolu, chyba ze zastosuje jakakolwiek masc to jest porazka
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 09:55   #1176
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Jakiej operacji!!? Ja nie miałam żadnej operacji i narazie się na to nie zapowiada
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 13:54   #1177
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

przed operacja tez juz myslalem podobnie, ale jezeli cos chronicznie Ci przeszkadza nie mozna normalnie funkcjonowac, nie da sie na dluzsza mete. Zycze mimo wszystko zeby sie wygoilo ale nie ma cos sie bac operacji, na pewno nie bedzie gorzej. Zastanawia mnie tylko czy u mnie to sie zagoi srednio 6 tyg i ludzie zapominaja o temacie calkowicie! rozmawialem z takimi. na forum gl0wnie sa ci ktorzy sie z tym mecza, wyleczeni maja to gdzies
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-18, 14:39   #1178
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Wole się chyba męczyć niż operacja ! Wiesz ile to kasy! ? A proktolog narazie mi nie mówi o tym wiec może mi da silniejsze leki po prostu

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Ja nie mam ten szczeliny nawet to co mam operować ?
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 14:54   #1179
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

wiem ze po 3 latach meczarni nie bylo szans na zachowawcze leczenie, zaplacilem w warszawie 2600zl za operacje a w ciagu tych 3 lat wizyt u koniowalow, paliwa i lekow bylo za duzo wieksza sume. Niepokoi mnie to ze minelo 9 tyg i dalej bolegdy sie zwieracz zepnie w roznych sytuacjach. Ile czasu sie juz meczysz?
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 15:30   #1180
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ok a widzisz a mnie nic nie boli w tym obrebie - raczej wokół np. w nogach
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 15:18   #1181
katarzyna_123stalone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Wróciłam dzisiaj do pracy po chorobowym 3,5 miesiąca. Nic mnie nie boli, ale uważać muszę żeby nie mieć zaparć i biegunkę. Pić 2 litry dziennie jeść gotowane warzewka. Nie wiem czy szczelina nadal jest? Idę 5.07 do kontroli, ale mogę pływać i jeździć na rowerze. Pozdrawiam
katarzyna_123stalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-19, 23:21   #1182
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

@Katarzyna 123 stalone:
Ale z jakiego powodu miałaś urlop bo ja chyba nie w temacie gdyż nie czytam konwersacji od początkowej strony ��
Ja mam coś takiego ze w zasadzie jest ok ale trochę mnie czasami po wyproznieniu piecze ale mija i potem smaruje maścią i jest ok no i może to głupie co zapytam ale czy też tak macie ze przy zespole jelita drazliwego mieliście często coś w rodzaju biegunki?

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Ja teraz przez jakiś czas miałam takie właśnie a'la biegunkowe sprawy tzn nie stricte biegunkę ale już nie takie zbite to było.
Juz mam terqz czarne myśli bo chyba jest gorzej ����
Jak ktoś chce mi odpowiedzieć to może na priv

Edytowane przez Babel1991
Czas edycji: 2018-06-19 o 23:24
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 08:25   #1183
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

luzne stolce szczegolnie rano sa konsekwencja stanu zapalnego w miejscu blizny niedogojonej szczeliny. Mam tak od momentu powstania szczeliny. Teraz na etapie gojenia po operacji jest na pewno znacznei lepiej z ta sprawą. Mi tez wmowiono ze tam nie ma szczeliny bodajrze 5 proktologow nie widzialo tam szczeliny, wymyslali mi juz wrzadziejace zapalenie jelit itp, setki bzdur a wystarczy 3mm szczelina ktora powoduje stan zapalny i bol wraz ze skurczem zwieracza wewnetrznego, ktory dalej powoduje skurcze jelit w konsekwencji luzne stolce. Wiem o szczelinie wsyzstko wiec nikt mi nie wmowi ze tak jzu musi byc, bo znam ludzi co 5 lat sie meczyli i po operacji nie ma sladow bolu.
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 15:47   #1184
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ale jakiej operacji ? ! ���� a hemoroidy miałaś ?
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 08:21   #1185
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

wyciete czesc splotow hemoroidalnych, szczelina i sfinkterotomia. Luzne stolce sa spowodowane dysbioza koncowego odcinka jelita grubego. U mnie jeszcze rano pedze do lazienki, jest luzno, pomocny moze byc probiotyk proctolact po 10 saszetek warto sprobowac.
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 12:32   #1186
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ja mam chyba już szczelinę bo dzisiaj po wyproznieniu mnie całe szczypie w środku :/ i swędzi od czasu do czasu :/ ja juz nie wiem a wozyte mam dopiero 28. a 30. wyjeżdżam na wakacje... ale już jestem nastawiona na operację :/
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 13:53   #1187
katarzyna_123stalone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Rosner Ja miałam nacięcie zwieracza wewnętrznego z powodu szczeliny, ale nie miałam jej wycięte. Podobno ma się zagrozić, poszłam do kolejnej kontroli i po badaniu per rectum ból , że musiałam kupić serię czopki i maści i po dwóch tygodniach ból ustał, a proktolog mówił na wizycie że jest wszystko ok. NIE wiem co o tym myśleć, boję się iść na kolejną wizytę, żeby znowu krzywdy paluchem mi nie zarobił.
katarzyna_123stalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 09:04   #1188
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Babel nie boj sie operacji, ile czasu sie juz meczycie. Ja 3 lata sie mecyzlem i to wlasnie tak wyglada, bole szczypania swedzenia wystarczy 3 mm szczelina zeby byly tak ogromne dolegliwosci.To scierwo rujnuje psychike, odbiera plany zyciowe i checi do zycia. Wedlug mnie operacja do zbawienie, co ma sie nie udac, przemeczysz sie pierwsze 3 dni a potem jest jzu tylko lepiej. U mnie od tych masci i sterydow nabawilem sie nadwrazliwosci polekowej, dotyk z jakakowiek mascia wywoluje stan zapalny... Operacja to jedyne madre rozwiazanie a przede wszystkim naciecie zwieracza to jedyna szansa na unikniecie szczelin w przyszlosci , bo to jedynka glowna przyczyna.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 21:45   #1189
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

3 lata się męczyłeś? ! Krass! A jakie objawy miałeś? A jak operacja się nie uda to co wtedy?! Nie ma mowy - ja podziękuję ale nie ma co krakac na zapas narazie nie musze koniec kropka
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-28, 00:13   #1190
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

objawy w ciagu tych 3 l;at to na pewno dyskomfort, bol, pieczenie, swedzenie, klucie czasami, po operacji niebo lepiej mimo upl;ywu 2msc nie jest idealnie ale nie zaluje- naciecie zwieracza to jedyna sluszna metoda, Babel jesli nie myslisz o operacji widocznie nie wiesz co znaczy przewlekla szczelina odbytu, poczekaj jeszcze z 2 msc i wtedy naprawde Dr Kolodziejczak - podobno prekursor tej dziedziny i zabieg. Szkoda zycia na to scierwo niewdzieczne. Najgorsze jest to ze ta szczelina rozregulowuje prace jelit w koncowym etapie glowniew jelicie grubym. stolec nie wchlania sie tak jak powinien tylko zostaje wydalony luzny przez te skurcze i stan zapalny ktorey sie toczy w dnie szczeliny.
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 10:00   #1191
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Juz jestem taka wystraszona :/ robie takie luźne jak opisałeś i mnie potem piecze szczypie i wgl :/ jestem mega wystraszona :/ ake nie szczypie mnie cały czas - krotko mme poszczypie i przestanie ale fakt midzie więcej pić i COLON C albo Normolax stosować

Edytowane przez Babel1991
Czas edycji: 2018-06-28 o 12:27
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 14:45   #1192
Monki22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Do Robse.Daj znać proszę czy Ty miałeś zabieg-operację u Dr. Kołodziejczak? I jak się czujesz po operacji? Tzn. co Ci dalej doskwiera a co ustało. Też męczy mnie niewielka jedna lub kilka szczelinek ponad dwa lata i rozważam operację-ale wiem że o ile teraz jakoś to opanowałam tzn. pieczenie -ból- kłócie codziennie ale nie tak intensywne jak na początku tzn. coś się tam pogoiło ale nie do końca, to wiem , że operacja to już coś poważnego więc na razie szukam jakiegoś rozwiązania i dobrego lekarza. MONI
Monki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 20:06   #1193
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Byłam dzisiak u pani proktolog i stwierdziła że się wszystko wyleczylo i juz mi nie przepisywać żadnych czopki maści czy innych medykamentów 🤗🤗 poza tym mnie już nie boli nic
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 16:56   #1194
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Moni mialem operacje u dr Boryckiej Kiciak w Nasmed prywatnie 2400zl. 14 kwietnia 2018 minelo 10 tyg(2,5msc) wiekszosc rany sie wygoila, jest jeszcze dyskomfort, czasami pieczenie i bol ale jedynym plusem jest to ze minimalnie sie wszystko wycisza kazdego dnia. i co najzwaniejsza nie pakuje w siebie zadnych masci, po wyproznieniu tylko woda bez zadnego mydla i plynow. Luzne stolce jeszcze rano ciagnie do ubikacji bo jednak tam sie wszystko niedogoilo. koncowa czesc jelita jest bardzo wrazliwa i drobne ranki powoduja skurcze ibole. Operacja mimo ze to druga ( pierwsza robil koniowal z torunia bez naciecia zwieracza) uwazam ze to najlepszy wybor, bardzo duzy procent wyleczen 95%. Jesli mialbym isc drugi raz poszedlbym i nie ma co sie bac, po operacji mzoe byc tylko lepiej, bede to zawsze powtarzal ze korzysci sa duze wieksze niz meka z przewlekla szczelina ktora bez operacji sie nigdy nie zagoi a zniszczy zycie i glowe...

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

ciesze sie Babel ze piszesz ze wszystko sie wygoilo, trzymam kciuki zeby niegdy nie wrocilo. Wkoncu jakies pozytywne wiesci, jak u mnie bedzie 100% okej tez dam znac, bo ten co zostal uleczony znika zazwyczaj i tyle go widziano..
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 22:45   #1195
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ja wgl nigdy nie miałam szczeliny - to tylko ja się niepotrzebnie nakręcam i sobie to podświadomie wmawiałam :/ ciągle miałam tylko poszerzone żyły czy jak to się fachowo nazywa.... ale ani hemoroidow ani nic wiec juz teraz nie mam zadnychlopaka maści nawet przepisanych - NIC ������ <skacze do góry z radosci> ����������
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 14:18   #1196
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Babel a wyproznienia sie unormowaly? u mnie rano sa luzne stolce czasami nawet 2 razy, syzbkie skurcze jelit. Czuje sie potem wymeczony, mysle ze moge miec jeszcze jakis stan zapalny co powoduje przyspeiszona perystaltyke jelit.. w poniedzialek mam wizyte , mam nadzieje ze sie dowiem co jest grane...
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 14:49   #1197
Monki22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Robsee.Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, ze po operacji lepiej ale szału nie ma.Mówisz, że od czasu do czasu coś pobolewa ale to od czasu do czasu to coodziennie czy raz na parę dni. No i czy podczas wypróżniania boli?
Monki
Monki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 20:06   #1198
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Sorry za pytanie ale czy ta szczelina tak bardzo boli?
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 19:12   #1199
robsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

bylem na kontroli i dowiedzialem sie ze poki nie bedzie twardych zbitych normalnych stolcow tylko luzne biegunkowe z rana to nie zagoi sie. obecnie przepisano mi sulfalazyne na zapalenie jelit aby stolec sie unormowal. wiec jest grubo 2.5 msc meki niedogojona rana szczeliny i leki na zapalenie jelit. szczelina potrafi tak bolec ze nie masz ochoty zyc w skrocie...
robsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:24   #1200
katarzyna_123stalone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Bardzo
katarzyna_123stalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 8 (0 użytkowników i 8 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 19:36:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.