Proszę o pomoc-Pytania odnośnie działki rolnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-07, 13:09   #1
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398

Proszę o pomoc-Pytania odnośnie działki rolnej


Cześć, wizażanki!
Mam parę pytań do osób, które się orientują w temacie, odnośnie działek rolnych, więc proszę o odpowiedz.
Razem z mama po zmarłym tacie/mężu dziedziczymy działkę rolna(nieuzbrojoną) w okolicach Krakowa o wielkości 17 arów, czyli 1700m2. W związku z tym mam parę pytań:
Jak wygląda całe przeprowadzenie sprawy przepisania działki na mnie i na moją mamę u notariusza?
Czy korzystnie jest do tego zatrudnić prawnika, żeby to wszytko zarobił?
Jakie koszty wiążą się z tym wszystkim i ile to wszystko może potrwać?
Czy ktoś potrafiłby podać orientacyjną cenę takiej działki?
Np. ile kosztuje w tych okolicach metr2 lub ar ziemi.
Niestety, jesteśmy z Mama zielone w tym temacie, a zależy nam na sprawnym i szybkim przeprowadzeniu działki na nas, a następnie jej sprzedaniu.
Dowiedziałam się oczywiście kilka informacji z Internetu itp., ale chce jeszcze zapytać na forum o waszym opinie.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:07   #2
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Proszę o pomoc-Pytania odnośnie działki rolnej

można u notariusza zrobić tzw poświadczenie dziedziczenia, idzieci z mama do kancelarii z dow. osobistymi, aktem zgonu, aktem ślubu twojej mamy, twoim aktem urodzenia, dokumentem własności działki twojego taty, czy tez innych nieruchomości itp.
ewentualnie skałdasz do sądu pismo o stweirdzenie nabycia spadku, kosztuje to tylko 50 zł, u notariusza trochę więcej ale masz od ręki, w sądzie trzeba troche czekac..
jesli sprawa jest prosta, nie ma żadnych komplikacji (innych, roszczeniowych spadkobierców ) to bym nie brała prawnika - dodatkowe koszty.
Jesli nie minęło 6 m-cy od smierci spadkodawcy trzeba jeszcze napisać oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku.
Podatku od spadku sie nie placi o ile w ciągu 6 m-cy od uprawomocnienia się wyroku złoży w urzędzie skarbowym deklarację.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.