Mycie Włosów - znaczenie wody - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 12:12   #31
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Ja dożuce moje trzy grosze. Woda ma ogromne znaczenie, jak jestem w Danii piję wodę bezpośrednio z kranu, kąpię się i jestem w skowronkach, włosy idealne skóra też. Jak wracam do Polski skóra przeżywa szok po prysznicu robią mi się krostki na ciele które znikają po 10 min. jak pytałam się dermatologa to zasługa naszej wody Włosy są tak jakby niedomyte i się szybciej przetłuszczają Wiem że są świetne filtry do wody, moja znajoma pokazała mi na przykładzie czajnika na wodę który używa od 3 lat i zero kamienia na grzałce
Ale z braku czasu nie zdecydowała bym się gotować wody by umyć włosy choć raz myłam włosy we Włoszech wodą mineralną zimną - bo wody zabrakło w hotelu a ja byłam w trakcie kąpieli i jedynym ratunkiem było 10 butelek wody mineralnej przyniesionej z recepcji
Na letnisku pod Warszawą też piję wodę z kranu - jest lepsza od wielu wód stołowych czy mineralnych (badana ).
Oprócz jakości wody oraz procesu jej oczyszczania duże znaczenie mają rury
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:54   #32
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Dziewczyny oczywiście nie neguję że w Polsce jest tylko taka chlorowana "woda" są przecież wody żródlane pyszne, mamy dużo uzdrowisk Jak byłam w górach i kąpałam się w potoku włosy lekko mi się poddawały do układania i były mięciutkie Niestety u siebie w domy takiej wody nie posiadam i ubolewam o jej jakości
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 09:29   #33
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

cassatta - o, Ty niedobraaa... górskie potoki zanieczyszczasz

Wspominacie o wodzie mineralnej - fakt, jest ona twarda, ale większość wód sprzedawanych na naszym rynku to oczyszczone kranówki i z mineralnymi mają niewiele wspólnego (tzw. wody źródlane, mogące wręcz wypłukiwać minerały z organizmu, gdy są wypijane w dużych ilościach). Jak to mój wykładowca z hydro mówił, "baniak destylowanej i kilo piasku".

Nie wiem jak wody mineralne się zachowują po przegotowaniu, na ile tracą swoją twardość, ale na pewno mają mniej syfu powstającego np. z rur.

Osobiście widzę ogromną różnicę między miastami, a nawet dzielnicami w mieście. Dołączam się do pytania o koszty założenia i eksploatacji filtru zakładanego na główne ujęcie wody.

Po deszczu mam na głowie szopę, nieważne czy w mieście, czy w puszczy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 11:32   #34
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Byłam w październiku w Paryżu i zachwycałam się nad kranówą - była mięciuteńka - mycie twarzy czy ciała to była sama przyjemność. Z kolei mój Tż narzekał że nie lubi miękkiej wody bo czuje się brudny. Ciekawe czy coś w tym jest - nie miałam tam żadnych problemów z moją wieczną w Krakowie alergią, ale po kilku dniach miałam coraz wiecej trądziku...ale stosowałam wtedy Effaclar. Jak pojadę tam jeszcze raz to sprawdzę dokładniej

a tak na serio.. czy orientujecie się może Wizażanki gdzie można w Krakowie kupić taki filtr? Szukałam kedyś na forum wątków o filtrach więc bardzo mnie cieszy ze ten temat pojawił się w wątku o wodzie

pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:19   #35
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Byłam w październiku w Paryżu i zachwycałam się nad kranówą - była mięciuteńka - mycie twarzy czy ciała to była sama przyjemność. Z kolei mój Tż narzekał że nie lubi miękkiej wody bo czuje się brudny. Ciekawe czy coś w tym jest - nie miałam tam żadnych problemów z moją wieczną w Krakowie alergią, ale po kilku dniach miałam coraz wiecej trądziku...ale stosowałam wtedy Effaclar. Jak pojadę tam jeszcze raz to sprawdzę dokładniej

a tak na serio.. czy orientujecie się może Wizażanki gdzie można w Krakowie kupić taki filtr? Szukałam kedyś na forum wątków o filtrach więc bardzo mnie cieszy ze ten temat pojawił się w wątku o wodzie

pozdrawiam
Możemy razem poszukać. Jak będę coś wiedzieć - dam Ci znać
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 23:43   #36
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

ok dzięki to ja też będę szukać
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 23:55   #37
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

A jakieś przykładowe firmy albo jak wygląda? To też bym poszukała... i zrobi się wątek "Gdzie w Krakowie... część MCXC"
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 10:42   #38
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Malla i dziewczyny wiem że kiedyś najlepsze filtry były od producenta ze szwecji Oglądałam program o odzyskiwaniu filtrowaniu oczyszczaniu wody. Facet pokazywał jak wodę w toalecie można było pić bo taka czysta po założeniu filtra Niestety nie pamiętam nazwy
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 12:52   #39
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

W "Diunie" odzyskiwali wodę z moczu i potu, to możliwa do spełnienia fikcja literacka.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:11   #40
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
W "Diunie" odzyskiwali wodę z moczu i potu, to możliwa do spełnienia fikcja literacka.
hehe niedawno skończyłam czytac i teraz jako włosomaniaczka zapytam: skoro był tam reżim wodny to jak myli włosy?? jak o nie dbali?? ktoś wie?
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy

Edytowane przez atenaz
Czas edycji: 2008-11-28 o 16:17 Powód: pomyłka
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:01   #41
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
Byłam w październiku w Paryżu i zachwycałam się nad kranówą - była mięciuteńka - mycie twarzy czy ciała to była sama przyjemność. Z kolei mój Tż narzekał że nie lubi miękkiej wody bo czuje się brudny. Ciekawe czy coś w tym jest - nie miałam tam żadnych problemów z moją wieczną w Krakowie alergią, ale po kilku dniach miałam coraz wiecej trądziku...ale stosowałam wtedy Effaclar. Jak pojadę tam jeszcze raz to sprawdzę dokładniej

a tak na serio.. czy orientujecie się może Wizażanki gdzie można w Krakowie kupić taki filtr? Szukałam kedyś na forum wątków o filtrach więc bardzo mnie cieszy ze ten temat pojawił się w wątku o wodzie

pozdrawiam
Nie trzeba jechać do Paryża.. wystarczy woda znad morza, albo jakiejś wioseczki. A to, że czuje się brudny hmm.. coś w tym musi być, skoro przy tej "lepszej" wodzie ciężko zmyć szampon, czy mydło
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-19, 20:47   #42
tiramis16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Ja jestem z Warszawy, włosy płuczę wodą z Wisły... Moje włosy są długie, rozdwojone i połamane, ratuję je maseczkami, odżywkami, szamponami...ale nigdy nie pomyślałam o wodzie. Problem w tym, że gotowanie/ kupowanie wody do włosów- to jednak kłopotliwe! Filtr to dobry pomysł, kolejny wypadek, ale może warto! natomiast wiem, że są przypadki dziewczyn, którym farba bardzo szybko się zmywa z włosów, może w takim razie to właśnie przez wpływ chloru! Na pewno im to polecę! Cieszę się że jest taki wątek
tiramis16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 22:23   #43
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Nie trzeba jechać do Paryża.. wystarczy woda znad morza, albo jakiejś wioseczki. A to, że czuje się brudny hmm.. coś w tym musi być, skoro przy tej "lepszej" wodzie ciężko zmyć szampon, czy mydło
Ja mam u siebie dobrą wodę, żele i szampony zmywam bez problemu, ale kiedy mieszkałam w Szczecinie musiałam cierpieć z powodu tamtejszej okropnej wody. To co zauważałam to trudno zmywajace się żele, włosy też były jakieś szorstkie, jakby z resztkami szamponu, nawet jeśli płukałam je bardzo dokładnie. Wystarczyło, że po przyjeździe do domu umyłam raz włosy, a były całkiem inne, gładkie i miękkie, lepiej domyte.
Zauważyłam to wszędzie gdzie jest fatalna woda, że żel pieni się słabiej i trudniej go zmyć. To samo dzieje się z szamponem. Do tego skóra jest sucha, potrzebuje więcej balsamu, a na twarzy pojawia się więcej krostek.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 22:56   #44
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

W Krakowie filtry są na Wrocławskiej, ale jakie to nie wiem, przejeżdżałam obok i rzuciło mi się to słowo w oczy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:36   #45
Harribetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 62
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Podobno Jennifer Lopez ma wodę mineralną podłączoną pod cały dom
haha mocne!

może ona ma jakieś kłopoty ze skórą i musi tak mieć?

albo ma za dużo kasy i już nie wie co wymyślić XD
__________________
Zapuszczam włosy- 20 07 2009
Dbam o włosy- 20 07 2009
Robię maseczki domowej roboty- 22 07 2009
Zwiedzam ciucholandy- 25 07 2009
(Zmotywowana przez Wizażanki)

Ćwiczę ciągle swoją kreatywność

Optymistycznie do pesymizmu
Harribetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 14:14   #46
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Ale mineralna też jest twarda

Spędziłam prawie 2 tygodnie w Zakopanem - włosy, skóra ok.
Po powrocie do Krakowa zaczęłam się drapać po nogach, skóra jest biała i sucha jak pergamin.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:11   #47
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Widzę, że większość z Was skupiła się na chlorze... a ja trochę z innej beczki.

Mieszkam na wsi, ok. 30 km. od Krakowa. Mamy wodę źródlaną podłączoną z naszej własnej studni głębinowej. Woda jest czyściutka, pyszna (można ją pic prosto z kranu), ale.... ma dużą zawartość żelaza. To absolutnie nie wina rur. Woda ma po prostu taki skład.
Zastanawiam się, czy tę moją wodę źródlaną też lepiej byłoby przegotowywać zanim umyję nią włosy? Czy może skoro nie ma w niej chloru ani żadnych syfów, to wszystko jedno czy jest przegotowana czy nie...? Mam bardzo delikatne włosy, skręcajace się w drobne sprężynki. Malla... czy mogłabyś mi coś poradzić? Widze, że się trochę na tym znasz.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:24   #48
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Ja na składach wody niestety się nie znam, ale potwierdzę, ża ma ona wielkie znaczenie dla włosów Byłam na wakacjach w Zwardoniu, w Beskidach. Mieszkałam w domku prawie w lesie, woda pochodziła prosto ze źródła. Moje włosy były piękne, jak nigdy wcześniej. Miękkie, lśniące, pięknie falowały... Nie to co u mnie
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 18:49   #49
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

SweetPea - nie znam się, niestety, na tym. U mojej babci na wsi woda również ma dodatek żelaza, co wpływa na kolor produkowanego przez nią wina ale moja skóra świetnie się w tej wodzie czuje. Jeśli nie stwierdziłaś jednoznacznie, że woda jest przyczyną pogorszenia kondycji włosów czy skóry ciała, to spróbuj dokonać obserwacji na najbliższym wyjeździe związanym z noclegiem w mieście.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 20:22   #50
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
SweetPea - nie znam się, niestety, na tym. U mojej babci na wsi woda również ma dodatek żelaza, co wpływa na kolor produkowanego przez nią wina ale moja skóra świetnie się w tej wodzie czuje. Jeśli nie stwierdziłaś jednoznacznie, że woda jest przyczyną pogorszenia kondycji włosów czy skóry ciała, to spróbuj dokonać obserwacji na najbliższym wyjeździe związanym z noclegiem w mieście.
Na moją skórę ta moja woda wpływa rewelacyjnie. Przypomina w dotyku skórę dziecka, Zaś kiedy jestem poza domem, wystarczy jeden prysznic, żebym zauważyła pogorszenie stanu skóry (szorstkość, suchość).
Co do włosów, to strasznie ciężko mi powiedzieć, jak wpływa na nie woda inna niż moja, bo zawsze kiedy jestem poza domem, nie mam czasu na te wszystkie zabiegi którym poddaję się w domu (nacieranie skalpu olejkiem rycynowym, końcówek olejkiem monoi i masłem karite), potem mycie włosów samą odżywką (tak tak - zmywam oleje odżywką, a nie szamponem i jakoś mi się udaje, tzn... troche tłuszczu na włosach zostaje, ale ja mam kręcone włosy, więc lekkie obciążenie jest wskazane). Szmaponu używam baaardzo rzadko i tylko na skórę głowy a nie na całą dlugość włosów. No a na koniec odżywka "home made" z proteinami... poza domem nie robię tego wszystkiego, więc moje włosy wyglądają koszmarnie niezaleznie od wody, jaką je spłukam.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 21:39   #51
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Może więc nie ma się czym przejmować
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 02:37   #52
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Może więc nie ma się czym przejmować
Może...
Czasami rzeczywiście łapię sie na tym, że szukam dziry w całym.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 18:11   #53
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Pisałam na poczatku tego tematu, że ponad pół roku myłam się w wodzie przegotowanej, po przejściu na kranówę nic się nie zmieniło, więc akurat moim tłustym włosom, to nie robi różnicy. Czy przegotowana, czy z chlorem, czy twarda, czy... skażona Bo obecnie długi czas woda, która leciała z kranu w mojej okolicy była skażona mikrobiologicznie (nie nadawała się do picia, mycia naczyń, zębów, etc). Tylko ciało na tym cierpi, włosy bez zmian.

Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 23:12   #54
Sigfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 348
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Podciągnę wątek. Mam fatalną wodę w domu. Jest tak beznadziejna, że moje włosy pomimo WAXa i specjalnych szamponów są suche, sianowate i okropne. Teraz zaczęłam myć wodą źrodlaną niskomineralizowną (z butelki). Efekt? Tak pięknych włosów nie miałam dawno, a myślę, że wraz z następnymi myciami będzie coraz lepiej. Zużyłam raptem 2 butelki (po 1,5 lira każda) na długie, gęste włosy, więc nie jest to takie strasznie nieekonomiczne (wydałam na 2 butelki wody niecałe 4 złote) - zdołałam umyć włosy szamponem, a potem odżywką. Nie wrócę w najbliższym czasie do mycia wodą z kranu na pewno.
__________________
SB od 30.06.09
Było : 57 kg
Jest: 51 kg (a było 47kg )
Będzie: 47 kg
(mam 158 cm wzrostu)
Sigfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 19:18   #55
robazka
Raczkowanie
 
Avatar robazka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 149
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Ja dożuce moje trzy grosze. Woda ma ogromne znaczenie, jak jestem w Danii piję wodę bezpośrednio z kranu, kąpię się i jestem w skowronkach, włosy idealne skóra też. Jak wracam do Polski skóra przeżywa szok po prysznicu robią mi się krostki na ciele które znikają po 10 min. jak pytałam się dermatologa to zasługa naszej wody Włosy są tak jakby niedomyte i się szybciej przetłuszczają Wiem że są świetne filtry do wody, moja znajoma pokazała mi na przykładzie czajnika na wodę który używa od 3 lat i zero kamienia na grzałce
Ale z braku czasu nie zdecydowała bym się gotować wody by umyć włosy choć raz myłam włosy we Włoszech wodą mineralną zimną - bo wody zabrakło w hotelu a ja byłam w trakcie kąpieli i jedynym ratunkiem było 10 butelek wody mineralnej przyniesionej z recepcji

Dziewczyny ja jestem skłonna sądzić, że woda ma BARDZO duży wpływ na włosy i skórę. Rok temu wyjechałam do Szwecji, tutaj wodę podobnie jak w Danii pije się z kranu - taka jest czysta. Kosmetyki miałam takie same jak zwykle - przywozone z Polski. Efekt: włosy piękne, miękkie i ładnie się kręcą, nie mam szopy i rozdwojonych końcówek. To samo ze skórą, i wreszcie znikł mi trądzik. Kiedy byłam w Polsce na święta, od razu odczułam różnicę w jakości wody, odbiło się to po kilku dniach także na włosach i skórze.
Może przekona Was też fakt, że rzadko widzi się Szwedów z trądzikiem, tak jakby ten problem w tym kraju nie istniał. Szwedki mają piękne cery....
__________________
"Wierność psa zależy niekiedy od wytrzymałości smyczy"
robazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 22:03   #56
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Zgadzam się z tym, że woda ma ogromny wpływ na naszą skórę. Ja jak wracam do Lublina po wakacjach dostaje wręcz uczulenia od tej twardej wody... Dobrym rozwiązaniem jest zmiękczacz wody, ale niestety taka zabawka może być droga
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:38   #57
Aparatka427
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka427
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Mam problem z włosami tzn są suche, szybko się przetłuszczają, są matowe. Używam wielu specjalistycznych kosmetyków, jednak problem nadal istnieje, a nawet się nasila. Zastanawiam się czy to nie jest kwestia twardej wody? Jest w internecie na allegro coś takiego jak kropelkowy tester twardości wody za niecałe 30 zł, który określa jej poziom. Używałyście? Ja zamówiłam w piątek, ale jestem ciekawa waszych opinii
Aparatka427 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 11:49   #58
Sarutobi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 10
Dot.: Mycie Włosów - znaczenie wody

Właśnie... ja też słyszałam o tym testerze naprawdę sporo pozytywnych opinii, ktoś może potwierdzić czy za jego pomocą naprawdę wynik badania wody będzie odzwierciedlał rzeczywistość?
Sarutobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-14 11:49:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.