Paznokieć pękł na pół, co poradzicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 13:12   #31
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Paznokieć pękł na pół, co poradzicie?

No tak to jest,jak się w środku nocy pisze...
Dokładnie rzecz biorąc - szukam pomysłu,czym można zabezpieczyć taki pękający wzdłuż paznokieć. Pęknięcie robi się tak,że ta wystająca za opuszkę część jest już w dwóch kawałkach. Problem zrobił się po zdjęciu żelowych paznokci (nigdy więcej) - mam generalnie cienkie paznokcie i przy przygotowywaniu pod żel chyba został zbyt mocno zeszlifowany,co zaowocowało później uwydatnieniem się bruzdy,na której robi się to pęknięcie wzdłuż pazurka...

Teraz udało mi się wyhodować dość długie naturalne paznokcie (wreszcie) i radzę sobie z tym jednym tak (tylko się nie śmiać),że na tę wystającą część naklejam cienki plaster,na to kropelkę kleju typu "kropelka" - po wyschnięciu pięknie się to szlifuje szklanym pilniczkiem - na to lakier (albo frenczyk,albo kolorowy) i w zasadzie jak ktoś nie wie to nie zauważy. Tyle,że taki system działa ok 5-6 dni...

No to się rozpisałam...ale szukałam w innych tematach i tak naprawdę nie znalazłam odpowiedzi.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 16:25   #32
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Paznokieć pękł na pół, co poradzicie?

Niestety ktoś Ci uszkodził macierz (ktoś, czyli ta stylistka niestety) i taki paznokieć już będziesz mieć.

Faktycznie w sumie to dobry pomysł kamuflować to pęknięcie. Cekinki to dobry sposób, ale z tą kropelką to przegięcie Lepiej zaopatrz się w jakiś preparat do rekonstrukcji paznokcia- polegacm GEHWOL NAGELMASSE :

http://www.elarto.pl/hurtownia,produ...listyczny.html

Masa do rekonstrukcji paznokci. Służy do naprawy paznokci u rąk i stóp. Stosowana przy wrastających paznokciach, popękanych i łamliwych. Chroni przed nawrotem grzybicy. Można ją nakładać na skórę i na paznokcie oraz lakierować.

Takiej masy używa się przy tego typu uszkodzeniach. Ma dodatkowo składniki antygrzybicze. Wygląda jak pasta do zębów (o ile dobrze pamiętam to dosyć gęsta) Wyciskasz z tubki na pędzelek i nakładasz na przygotowany paznokieć (zdezynfekowany, zmatowiony, odtłuszczony).
Polecam ten preparat, ponieważ takie pęknięcie + kropelka albo coś w tym stylu, a nawet zwykły żel to potencjalne ryzyko grzybicy (taką szczelinę ciężko dokładnie odkazić), a tak to ryzyko będzie mniejsze. Nie kosztuje drogo, schnie samoistnie w ciągu max 30 min i po wygładzeniu pilnikiem, a potem polerką będzie wyglądać normalnie.

Gehwol ma też w swojej ofercie żel UV w kolorze różowym i przezroczystym również ze składnikami antygrzybowymi
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:50   #33
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Paznokieć pękł na pół, co poradzicie?

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź.Tego mi było trzeba. Z pewnością wypróbuję tę masę (jak uda mi się ją gdzieś upolować)- nie miałam pojęcia,że takie coś istnieje
Jeszcze raz WIELKIE dzięki.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.