Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 17:44   #451
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest właściwy wątek:
Filtry UV a makijaż
Przeczytaj ostatnią stronę, zwłaszcza rozmowę od postu nr 436.
W skrócie: wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że makijaż NIE DESTABILIZUJE filtrów.
trochę się uspokoiłam, bo właśnie kupiłam filtr do twarzy Pharmaceris (spf 30) i wyczytałam na wizażu, że moze byc destabilizowany przez makijaż i juz myslałam, że kasa wyrzucona w błoto (bo wyczytałam też, że filtry powinny miec jakieś tam stabilizatory i wtedy dopiero można stosować podkład). Co do makijażu, to mam podkład Estee Lauder Double Wear.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 10:59   #452
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej dziewczyny
Jeśli chodzi o prawidłowe stosowanie filtrów to jestem dość niedoświadczona bo zaczęłam od grudnia, do tamtej pory nakładałam dość cienką warstwę (jak kremu nawilżającego?)
Na szczęście odkryłam filtrowe wątki i trochę poczytałam przeszłam fazę zachwytu (juhu nie bd miała przebarwień i opóźnię zmarszczki) i naszła mnie faza problemów

1.Używam filtru ziaja 50+ wersja przeciwzmarszczkowa matuję to skrobią efekt na całej twarzy śliczny z wyjątkiem brody pojawiają się takie grudki i pomarszczenia, bruzdy jakby było widać żę nałożyłam grubą warstę kremu (zaznaczę, że ilość filtru jest ok 1-1,25ml, i jest rozłożony proporcjonalnie na twarz- tak mi się przynajmniej wydaje) próbowałam nakładać mniej na brodę efekt nie do końca zniknął bruzdki ciągle są ale nie jest tak nieestetycznie bo nałożyłam mniej kremu i są płytsze jednak ciągle mi to przeszkadza. Czy któraś z bardziej doświadczonych fitromaniaczek mogłaby mi doradzić proszę uprzejmie już nie wiem jak nakładać ten filtr wklepywać, wcierać czy może coś innego zawsze jest tak, że wyglądam jakbym miała klusko-brodę.

2.Drugi problem to to, że na filtr nie mogę nałożyć kremu bb (mam z under 20) bo na mojej twarzypowstaje coś w rodzaju : tu jest grubsza warstwa a tu nie ma, mimo że nakładam na całą twarz, filtr jakby miesza się(?) z bb izamiast wyrównać koloryt robi jeszcze gorzej(próbowałam zarówno na jak i pod filtr, próbowałam również z innym bb)
Co robię źle ? jak wy się dokładnie malujecie ? co kładziecie najpierw? Jak to robicie, że podkład wam się nie miesza z filtrem i nie wychodzą takie potworki na twarzy? zaznaczę jeszcze że pod filtr używam tylko hascodermu (kwas azaleinowy). plus jeśli chodzi o makijaż zaczęłam się malować mniej niż pół roku temu.

Proszę o odpowiedzi bardzo mi na tym zależy- nie chciałabym rezygnować z filtrów- odkąd je stosuje moja cera jest dużo lepsza

Edytowane przez ivaneska
Czas edycji: 2015-03-01 o 11:03
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 20:40   #453
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jeśli chodzi o prawidłowe stosowanie filtrów to jestem dość niedoświadczona bo zaczęłam od grudnia, do tamtej pory nakładałam dość cienką warstwę (jak kremu nawilżającego?)
Na szczęście odkryłam filtrowe wątki i trochę poczytałam przeszłam fazę zachwytu (juhu nie bd miała przebarwień i opóźnię zmarszczki) i naszła mnie faza problemów

1.Używam filtru ziaja 50+ wersja przeciwzmarszczkowa matuję to skrobią efekt na całej twarzy śliczny z wyjątkiem brody pojawiają się takie grudki i pomarszczenia, bruzdy jakby było widać żę nałożyłam grubą warstę kremu (zaznaczę, że ilość filtru jest ok 1-1,25ml, i jest rozłożony proporcjonalnie na twarz- tak mi się przynajmniej wydaje) próbowałam nakładać mniej na brodę efekt nie do końca zniknął bruzdki ciągle są ale nie jest tak nieestetycznie bo nałożyłam mniej kremu i są płytsze jednak ciągle mi to przeszkadza. Czy któraś z bardziej doświadczonych fitromaniaczek mogłaby mi doradzić proszę uprzejmie już nie wiem jak nakładać ten filtr wklepywać, wcierać czy może coś innego zawsze jest tak, że wyglądam jakbym miała klusko-brodę.

2.Drugi problem to to, że na filtr nie mogę nałożyć kremu bb (mam z under 20) bo na mojej twarzypowstaje coś w rodzaju : tu jest grubsza warstwa a tu nie ma, mimo że nakładam na całą twarz, filtr jakby miesza się(?) z bb izamiast wyrównać koloryt robi jeszcze gorzej(próbowałam zarówno na jak i pod filtr, próbowałam również z innym bb)
Co robię źle ? jak wy się dokładnie malujecie ? co kładziecie najpierw? Jak to robicie, że podkład wam się nie miesza z filtrem i nie wychodzą takie potworki na twarzy? zaznaczę jeszcze że pod filtr używam tylko hascodermu (kwas azaleinowy). plus jeśli chodzi o makijaż zaczęłam się malować mniej niż pół roku temu.

Proszę o odpowiedzi bardzo mi na tym zależy- nie chciałabym rezygnować z filtrów- odkąd je stosuje moja cera jest dużo lepsza
Opcja nr 1: Ziaja Ci po prostu nie służy/jest za ciężka. Rozwiązanie: testować inne filtry.

Opcja 2: Masz za dużo na twarzy: Hascoderm, filtr, skrobia, BB to są aż 4 warstwy. Rozwiązanie: z czegoś trzeba zrezygnować

Opcja 3: ten rodzaj makijażu (BB) nie nadaje się u Ciebie na filtr. Rozwiązanie: wybrać inną, może minerały, może puder koloryzujący.

Opcja 4: Twoja cera nigdy nie będzie wyglądać z filtrem tak dobrze jak bez niego/w samym makijażu. Rozwiązanie: brak.

Ja przerobiłam wszystkie opcje, stanęło na ostatniej. Nie jestem w stanie położyć nic pod filtr, ani za bardzo nic na filtr. Jednak z konieczności muszę kłaść puder matujący, inaczej nie wyszłabym z takim smalcem. Niestety puder mi się warzy, podkreśla białość filtra i razem z nim wydobywa na wierzch różne niedoskonałości twarzy. Obecnie szukam czegoś, co jest praktycznie niewidoczne, pudru - niewidki. Powątpiewam jednak w istnienie czegoś takiego

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-03-03 o 18:01
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:45   #454
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź

Dobrze, że nie jest tak źle jak myślałam i mam opcje

Plan jest taki:
-zamiast hascodermu i epiduo przerzucam się na retinoidy tylko na noc- i tak miałam to zrobić
-Szukam innego filtru - najtrudniej bd wyrobić z ceną jedna tubka starcza na nieco ponad półtorej miesiąca (czy filtr z baby dreamu ma lżejszą konsystecję ? lub czy jest jakiś tańszy filtr o lekkiej konsystencji poza ziają i baby dreamem wyszukałam tylko soraye a jej nigdzie nie mogę znaleźć )
- ew nakładać trochę mniej filtru
- krem bb stosowałam tylko dlatego, że ziaja żółci mi twarz- filtr którego szukam nie może tego robić

Mam nadzieję że znajdę filtr, z którym bd ok.Najbardziej denerwujące jest to, że jak potrę twarz choć trochę wszystko się wałkuje i cała misterna praca rano zmarnowana
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 18:27   #455
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź

Dobrze, że nie jest tak źle jak myślałam i mam opcje

Plan jest taki:
-zamiast hascodermu i epiduo przerzucam się na retinoidy tylko na noc- i tak miałam to zrobić
-Szukam innego filtru - najtrudniej bd wyrobić z ceną jedna tubka starcza na nieco ponad półtorej miesiąca (czy filtr z baby dreamu ma lżejszą konsystecję ? lub czy jest jakiś tańszy filtr o lekkiej konsystencji poza ziają i baby dreamem wyszukałam tylko soraye a jej nigdzie nie mogę znaleźć )
- ew nakładać trochę mniej filtru
- krem bb stosowałam tylko dlatego, że ziaja żółci mi twarz- filtr którego szukam nie może tego robić

Mam nadzieję że znajdę filtr, z którym bd ok.Najbardziej denerwujące jest to, że jak potrę twarz choć trochę wszystko się wałkuje i cała misterna praca rano zmarnowana
Babydream nie znam, ale on ma filtry mineralne, które bielą mocniej od chemicznych. Niestety większość filtrów bardziej lub mniej bieli, a niektóre żółcą. Efekt ostateczny zależy od odcienia naszej cery. Bynajmniej nie jest prawdą, że na bladej twarzy biały filtr nie będzie źle wyglądał. Jestem biało-różowa i białe filtry nadają mi niezdrowy odcień, a żółte aparycji chorej z żółtaczką.

Dość lekka jest emulsja Lirene, jest jej dużo, więc w przeliczeniu wychodzi to bardzo tanio jak na filtr.

Wg mnie nie ma filtra, który zachowuje się jak krem, choćby przez sam fakt, że trzeba go nałożyć o wiele więcej, więc nie jest fizycznie możliwe żeby na twarzy zwłaszcza skłonnej do świecenia wyglądało to dobrze. Są co prawda azjatyckie wynalazki, ale sądząc po składach mają one kiepską ochronę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 19:01   #456
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź

Dobrze, że nie jest tak źle jak myślałam i mam opcje

Plan jest taki:
-zamiast hascodermu i epiduo przerzucam się na retinoidy tylko na noc- i tak miałam to zrobić
-Szukam innego filtru - najtrudniej bd wyrobić z ceną jedna tubka starcza na nieco ponad półtorej miesiąca (czy filtr z baby dreamu ma lżejszą konsystecję ? lub czy jest jakiś tańszy filtr o lekkiej konsystencji poza ziają i baby dreamem wyszukałam tylko soraye a jej nigdzie nie mogę znaleźć )
- ew nakładać trochę mniej filtru
- krem bb stosowałam tylko dlatego, że ziaja żółci mi twarz- filtr którego szukam nie może tego robić

Mam nadzieję że znajdę filtr, z którym bd ok.Najbardziej denerwujące jest to, że jak potrę twarz choć trochę wszystko się wałkuje i cała misterna praca rano zmarnowana
hej, tak was czytam i zapytam, czy odczekujesz 15 min, 20 zanim nałożysz coś na filtr? Może za szybko kładziesz podkład, stąd Ci się to ciasto robi?
A co do nakładania - ja wklepuję, a nie wcieram.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:28   #457
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Na początku w ogóle nie czekałam, potem po rozmowie z koleżanką usłyszałam albo za mało czekasz albo zacznij nakładać gąbką.
W gąbkę nie wierzę, obawiam się, że sama pochłonie filtr, ale spróbowałam poczekać 20 min i jest trochę lepiej smug jest mniej pojawiają się tylko na granicy filtr- twarz, brodzie i zagięciach twarzy- no ale ciągle do ludzi tak nie wyjdę
Zrobiłam test i poczekałam 1h po nałożeniu filtru i efekt taki sam.

Gdzieś przeczytałam, żę filtry lepiej wklepywać, ale jak wklepuje to już jestem totalnie nie do pokazania się ludziom.
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 19:13   #458
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Na początku w ogóle nie czekałam, potem po rozmowie z koleżanką usłyszałam albo za mało czekasz albo zacznij nakładać gąbką.
W gąbkę nie wierzę, obawiam się, że sama pochłonie filtr, ale spróbowałam poczekać 20 min i jest trochę lepiej smug jest mniej pojawiają się tylko na granicy filtr- twarz, brodzie i zagięciach twarzy- no ale ciągle do ludzi tak nie wyjdę
Zrobiłam test i poczekałam 1h po nałożeniu filtru i efekt taki sam.

Gdzieś przeczytałam, żę filtry lepiej wklepywać, ale jak wklepuje to już jestem totalnie nie do pokazania się ludziom.

ech, to zostaje Ci kwestia zmienienia filtru. Używasz ziai, tak? Ona jest paskudnie tłusta i klejąca. Naprawdę nie wiem, czemu nazwali ją matującą. Może ten Ci się sprawdzi?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html

no i jeszcze pokombinuj z podkładem, może jest za ciężki? No i ew. nakładaj tylko filtr i podkład, żadnego kremu, żelu, serum pod.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:19   #459
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Chciałam podziękować za pomoc i powiedzieć, że problem się rozwiązał
kupiłam lżejszy filtr i strzykawkę- wcześniej odmierzałam łyżeczką jak sądziłam miała 5 ml wobec tego napełniałam ją do kreski z napisem 1/4 czyli 1, 25 ml. Okazało się, żę 1,30 ze strzykawki ta jakieś 50% mniej niż z łyżeczki - a wydaje mi się, żę strzykawka ma dokładniejszą miarę(ma?).
W każdym razie nowy filtr wchłania się jak złoto, a nawet z ziają jest ok (nie licząc 2 grudek na twarz które mogę znieść ).
Trochę mi głupio, że zrobiłam taki prosty błąd ale grunt, że jest ok

I w związku z tym mam pytanie umyłam i zdezynfekowałam (spirytusem salicylowym) pojemnik po kremie- nieprzezroczysty. Czy mogę w nim trzymać filtr (ma 10 ml więc powiedzmy przez 2-5 dni ) - trudno go nabierać strzykawką z tubki i tak byłoby wygodniej ale czy filtr nie utraci ochrony uv

Drugie pytanie odnosi się do mocy filtru przeczytałam, żę jeśli nakłada się filtr powiedzmy 30spf - przepisowe 1,25 a na to podkład spf 10 to max ochrona to 30- od filtru.
A jeśli tego filtru nałoży się mniej i ochrona wyjdzie powiedzmy 20 spf, to czy pokładem można dobić do 30 lub chociaż 25?
Albo zmatowić to pudrem dla dzieci z tlenkiem cynku i krzemionką -będzie z tego dodatkowa ochrona na wypadek użycia zbyt małej ilości filtru?

Edytowane przez ivaneska
Czas edycji: 2015-03-05 o 18:21
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 20:36   #460
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Chciałam podziękować za pomoc i powiedzieć, że problem się rozwiązał
kupiłam lżejszy filtr i strzykawkę- wcześniej odmierzałam łyżeczką jak sądziłam miała 5 ml wobec tego napełniałam ją do kreski z napisem 1/4 czyli 1, 25 ml. Okazało się, żę 1,30 ze strzykawki ta jakieś 50% mniej niż z łyżeczki - a wydaje mi się, żę strzykawka ma dokładniejszą miarę(ma?).
W każdym razie nowy filtr wchłania się jak złoto, a nawet z ziają jest ok (nie licząc 2 grudek na twarz które mogę znieść ).
Trochę mi głupio, że zrobiłam taki prosty błąd ale grunt, że jest ok

I w związku z tym mam pytanie umyłam i zdezynfekowałam (spirytusem salicylowym) pojemnik po kremie- nieprzezroczysty. Czy mogę w nim trzymać filtr (ma 10 ml więc powiedzmy przez 2-5 dni ) - trudno go nabierać strzykawką z tubki i tak byłoby wygodniej ale czy filtr nie utraci ochrony uv
Ale po co tak kombinować z odmierzaniem każdorazowo strzykawką? Wystarczy zmierzyć raz i znaleźć łyżeczkę, zaznaczyć sobie poziom czy nawet zapamiętać na oko, to jest o wiele prostsze. Pomijając fakt, że chyba większość kładzie na oko, albo właśnie mierzy tylko za pierwszym razem.
Można też wycisnąć na palec (na długości palca) odpowiednią ilość i potem za każdym razem dozować podobną kreskę.

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Drugie pytanie odnosi się do mocy filtru przeczytałam, żę jeśli nakłada się filtr powiedzmy 30spf - przepisowe 1,25 a na to podkład spf 10 to max ochrona to 30- od filtru.
A jeśli tego filtru nałoży się mniej i ochrona wyjdzie powiedzmy 20 spf, to czy pokładem można dobić do 30 lub chociaż 25?
Albo zmatowić to pudrem dla dzieci z tlenkiem cynku i krzemionką -będzie z tego dodatkowa ochrona na wypadek użycia zbyt małej ilości filtru?
Teoretycznie faktorów się nie łączy, ale moim zdaniem filtr fizyczny jednak dokłada coś do ochrony, tak na zdrowy chłopski rozum biorąc.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:16   #461
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Opcja na oko u mnie nie wypali. Mam większy komfort jak widzę to 1,25 na strzykawce . Po prostu inaczej ciągle bd się obawiać, że jet za mało. Rozumiem, że nie ma przeciwwskazań co do tego pudełeczka?
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 21:50   #462
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Opcja na oko u mnie nie wypali. Mam większy komfort jak widzę to 1,25 na strzykawce . Po prostu inaczej ciągle bd się obawiać, że jet za mało. Rozumiem, że nie ma przeciwwskazań co do tego pudełeczka?

Jak Ci się chce tak bawić, to przelewaj. Jaki kupiłaś filtr?

A ja się zastanawiam nad takim filtrem, Piz Buin Dry-Touch SPF 30. Skład na zdjęciu. Krem ma:
-Octocrylene
-Ethylhexyl Salicylate
-Parsol
-Tinosorb M
-Tinosorb S

Kosztuje niecałe 7 euro, a więc 1/3 ceny filtrów aptecznych. W razie wtopy nie będę żałować, jak teraz z Capital Soleil.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Piz Buin SPF30.jpg (146,8 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-03-05 o 21:52
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:48   #463
ivaneska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Jeden z polecanych przez was z pharmacerisa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html,
akurat trafiłam na promocję, więc cenowo wyszło całkiem całkiem+ zero bielenia i żółcenia jak u ziaji
Zamierzam jeszcze spróbować z tą emulsją lirene- polecaną przez cb - jeśli efekt bd podobny to jestem w niebie i pozostanie mi tylko znaleźć w miarę rozsądne cenowo serum z wit c , Oraz czekać na starość
Jakoś przeżyje bez podkładu- odkąd stosuje atrederm pierwszy raz w moim życiu 3 osoby powiedziały mi, że mam ładną cerę więc nie bd źle ew. poszukam jakiegoś filtru z pigmentem.

Niestety z filtrem nie pomogę, jako początkująca nie znam się aż tak na składach
ivaneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 18:37   #464
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny, wątpię żeby filtr Babydream nadawał się do naszych twarzy, które malujemy - to filtr typowo dziecięcy, totalnie lepki, bielący i błyszczący. Ale podobno całkowicie mineralny.

Mnie tak ostatnio zaczęła zastanawiać sprawa przepisowej ilości filtra na buzię. Otóż znam jej wielkość, ale będąc na ostatnich wakacjach w Turcji i mając objazd, wstawałam o 3 i generalnie to miałam gdzieś odmierzanie filtra Brałam go zawsze "na oko", oczywiście reaplikowałam. I po 2 tygodniach twarz była nienaruszona, jedynie linia włosów nad czołem obłaziła ze skóry - a to dlatego, że tam ani razu filtra nie było. Więc dylemat - niby przepisowej ilości nie było, ale twarz nie nosiła śladów jakiegokolwiek opalania. To jak z tym jest?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 20:06   #465
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wątpię żeby filtr Babydream nadawał się do naszych twarzy, które malujemy - to filtr typowo dziecięcy, totalnie lepki, bielący i błyszczący. Ale podobno całkowicie mineralny.

Mnie tak ostatnio zaczęła zastanawiać sprawa przepisowej ilości filtra na buzię. Otóż znam jej wielkość, ale będąc na ostatnich wakacjach w Turcji i mając objazd, wstawałam o 3 i generalnie to miałam gdzieś odmierzanie filtra Brałam go zawsze "na oko", oczywiście reaplikowałam. I po 2 tygodniach twarz była nienaruszona, jedynie linia włosów nad czołem obłaziła ze skóry - a to dlatego, że tam ani razu filtra nie było. Więc dylemat - niby przepisowej ilości nie było, ale twarz nie nosiła śladów jakiegokolwiek opalania. To jak z tym jest?
Ta ilość się już kiedyś zmieniła, swego czasu było to więcej.
Ja nie odmierzam, nakładam tyle, żeby było dużo, ale żebym nie miała białej warstwy (czasem nie do uniknięcia). Oczywiście nie reaplikuję, ale tego to chyba nikt w normalnych warunkach nie robi.

To o czym Ty piszesz, czyli brak opalenizny świadczy o dobrym SPF, ochronie przed UVB. A jest przecież jeszcze PPD, czyli ochrona przez UVA - tego się nie da ocenić tak łatwo. W stosowaniu filtrów zimą chodzi głównie o PPD.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 18:08   #466
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

ratunku!
Potrzebuję szybkiej porady- jaki dobry apteczny filtr spf 50+ do cery naczynkowej?
Potrzebuję na ten weekend, na góry, na temperatury 30+, najlepiej w miarę odporny na pot. Makijażu nie planuję. Zależy mi na ochronie już podrażnionych naczynek. Na filtrach znam się niestety słabo. Zawiódł mnie filtr 30+, więc może ktoś mógłby mi coś doradzić?
Tylko Dermedic Sunbrella IR odpada bo stacjonarnie go w Krakowie chyba nie dostanę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 20:22   #467
ja_sama
Przyczajenie
 
Avatar ja_sama
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Polecam Avene 50+ http://allegro.pl/avene-emulsja-wyso...393938962.html,
też jestem naczynkowcem i sprawdza mi się (pod makijaż również).
Jest jeszcze Ziaja 50+ też zbiera dobre oceny(dużo tańszy), ale nie używałam go jeszcze na twarz, tylko ręce i kark, nadaje się pod makijaż. Oczywiście trzeba dosmarowywać jeśli długo przebywa się na słońcu.
ja_sama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:22   #468
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ja Ziaji nie polecam - "złapało" mnie słońce przy smarowaniu się antoksydacyjnym kremem z wit. C, teoretycznie ma SPF 50.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 17:44   #469
Roslina xD
Raczkowanie
 
Avatar Roslina xD
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Quito, EC / Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

help
Nakładam serium antiox z bu, potem anthelios xl ultralekki fluid 50+ (moja wielka miłość, czekam 10 minut i wchłania się prawie do matu .) No i teraz problematyczna część - flat-topem kładę podkład mineralny z kolorówki. I jest strasznie. Robi mi się ciasto na twarzy, wszystko się zbija, włazi w pory, osadza sie w zmarszczkach pod oczami. Tzn wiecie, Mama i siostra mówią, że tego nie widać ale ważne że ja widzę z bliska. Koszmar. Wcześniej używałam Revlon CS i wszystko pięknie się stapiało ale teraz nie potrzebuję już tak mocnego krycia.

Pomóżcie, próbowałam już primera Stay Matte z kolorówki ale też to nic nie daje
__________________
Plant lady
Roslina xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 15:05   #470
paulla777
Raczkowanie
 
Avatar paulla777
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam,
jestem laikiem, jeżeli chodzi o filtry na twarzy, zawsze myślałam, że makijaż załatwi sprawę, aż do tego lata, kiedy naczynka, przebarwienia, suchość i pieczenie skóry dały mi w kość. Z racji tego, że kosmetyki Bioderma mi służą, postanowiłam zainwestować w filtr właśnie tej firmy, a dokładnie Photoderm Akn Mat Spf 30/ Uva 13. Krem jak na razie się spisuje, a jeżeli chodzi o makijaż, nakładam na niego Revlon CS do cery mieszanej i tłustej.
Z tego co tu wyczytałam, mój krem z filtrem zawiera METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL
a podkład mica, Titanium Dioxide (CI 77891), itp. Makijaż wykańczam skrobią kukurydzianą.
Moje pytanie brzmi- mój krem z filtrem zawiera na tyle stabilny filtr, że pomimo makijażu i tak chroni mi skórę przed słońcem?
Wybaczcie za zapewne setne pytanie z tej serii
Pozdrawiam
paulla777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 15:51   #471
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez paulla777 Pokaż wiadomość
Witam,
jestem laikiem, jeżeli chodzi o filtry na twarzy, zawsze myślałam, że makijaż załatwi sprawę, aż do tego lata, kiedy naczynka, przebarwienia, suchość i pieczenie skóry dały mi w kość. Z racji tego, że kosmetyki Bioderma mi służą, postanowiłam zainwestować w filtr właśnie tej firmy, a dokładnie Photoderm Akn Mat Spf 30/ Uva 13. Krem jak na razie się spisuje, a jeżeli chodzi o makijaż, nakładam na niego Revlon CS do cery mieszanej i tłustej.
Z tego co tu wyczytałam, mój krem z filtrem zawiera METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL
a podkład mica, Titanium Dioxide (CI 77891), itp. Makijaż wykańczam skrobią kukurydzianą.
Moje pytanie brzmi- mój krem z filtrem zawiera na tyle stabilny filtr, że pomimo makijażu i tak chroni mi skórę przed słońcem?
Wybaczcie za zapewne setne pytanie z tej serii
Pozdrawiam


Cofnij się na stronę 15 i przeczytaj kilka postów z dyskusji, zacznij od postu nr 431. Najprawdopodobniej nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na jakikolwiek filtr kłaść kolorówkę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:15   #472
reniabanio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Też sądzę że to najlepsze źródło o filtrach. Ale ważne jest żeby je w ogóle stosować. Ostatnio oglądałam wypowiedź lekarza na ten temat mówił że najlepiej stosowac filtr 20 albo 25 albo 30. Więc skoro lekarz tak mówił to trzeba się posłuchać
reniabanio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 15:35   #473
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

najlepiej w sensie że SPF powinno zaczynać się od 20,25 lub 30?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 14:46   #474
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie! Mam do Was prośbę
Od 3 lat używam filtru z Iwostinu i sprawdza się u mnie świetnie. Nie stosowałam do niego nigdy podkładu, nie czułam takiej potrzeby, wystarczyła odrobina skrobi do zmatowienia skóry. Ostatnio jednak zastanawiam się nad kupnem kremu CC. Nie jestem ekspertem od składów kosmetyków i zastanawiam się, czy filtr Iwostin Solecrin SPF50 nie będzie się `gryzł` z kremem CC z firmy FM.
Oto składy obu:

krem z filtrem Iwostin Solecrin SPF50
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide (nano), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Oil Esters, Tocopheryl Acetate, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Phenylpropanol, Propylene Glycol, Methylisothiazolinone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.



krem CC z firmy FM
Aqua, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Cocoate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Phenyl Trimethicone, Steareth-21, Glyceryl Stearate, Steareth-2, Talc, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Cera Alba, Zinc Stearate, Caprylic / Capric Triglyceride, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Mangifera Indica Fruit Extract, Carica Papaya Fruit Extract, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Copernicia Cerifera Cera, Zinc Oxide, Allantoin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Benzoate, [May Contain (+/-): CI 77492, CI 77491, CI 77499]


Czy ktoś obeznany w temacie mógłby spojrzeć na oba składy i powiedzieć mi, czy mogę oba produkty połączyć? Z góry dziękuję!
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 09:01   #475
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Obecnie stosuję tonik z 2% salicylem z Mazideł i zastanawiam się nad dwoma filtrami z Iwostinu - solerin spf 25 czy krem-żel solecrin spf 50, który będzie lepszy ?

Edytowane przez Interbeta
Czas edycji: 2015-09-06 o 09:07
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 22:52   #476
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Interbeta Pokaż wiadomość
Obecnie stosuję tonik z 2% salicylem z Mazideł i zastanawiam się nad dwoma filtrami z Iwostinu - solerin spf 25 czy krem-żel solecrin spf 50, który będzie lepszy ?
Jak się filtrować to już na poważnie, bierz spf 50
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 17:03   #477
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny jak sobie radzicie z wyłażeniem filtra spod pudru i podkładu? ostatnio zauważyłam że po nałożeniu na filtr niewielkiej ilości podkładu i pudru zaledwie po 15 minutach na twarzy pojawia się biała , świecąca poświata widoczna szczególnie w sztucznym świetle, przy którym spędzam zresztą większość czasu. Na nic poprawki i dokładanie kolejnej warstwy pudru, po kolejnych 15 minutach znowu to samo a i skóra pod taką warstwą tynku nie wygląda zbyt "świeżo".bibułki matujące to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy mi na działaniu filtra.Macie na to jakiś sposób?

na zdjęciu widać jak wygląda moja twarz jakieś 20 minut po nałożeniu filtra i zmatowiona sporą ilością pudru ryżowego. Błysk, błysk, błysk! :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150907_172447.jpg (114,6 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2015-09-07 o 17:20
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 18:52   #478
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak sobie radzicie z wyłażeniem filtra spod pudru i podkładu? ostatnio zauważyłam że po nałożeniu na filtr niewielkiej ilości podkładu i pudru zaledwie po 15 minutach na twarzy pojawia się biała , świecąca poświata widoczna szczególnie w sztucznym świetle, przy którym spędzam zresztą większość czasu. Na nic poprawki i dokładanie kolejnej warstwy pudru, po kolejnych 15 minutach znowu to samo a i skóra pod taką warstwą tynku nie wygląda zbyt "świeżo".bibułki matujące to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy mi na działaniu filtra.Macie na to jakiś sposób?

na zdjęciu widać jak wygląda moja twarz jakieś 20 minut po nałożeniu filtra i zmatowiona sporą ilością pudru ryżowego. Błysk, błysk, błysk! :/
Nie używam podkładów, ale taki efekt wywołują u mnie po prostu niektóre filtry i poza ich zmianą nie znalazłam na to innego sposobu Testowałam kilka fajnych spf 50+, które po nałożeniu wyglądały całkiem przyzwoicie i z którymi wiązałam duże nadzieje, jednak po 15 minutach od przypudrowania zachowują się tak, jakby zjadały puder i wyrzucają podwójny smalec i nie na nic się zdaje kolejna warstwa pudru. Z pokorą zawsze wracam do pomarańczowego Pharmacerisa (krem lub balsam). Jakiego filtra używasz?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 19:15   #479
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie używam podkładów, ale taki efekt wywołują u mnie po prostu niektóre filtry i poza ich zmianą nie znalazłam na to innego sposobu Testowałam kilka fajnych spf 50+, które po nałożeniu wyglądały całkiem przyzwoicie i z którymi wiązałam duże nadzieje, jednak po 15 minutach od przypudrowania zachowują się tak, jakby zjadały puder i wyrzucają podwójny smalec i nie na nic się zdaje kolejna warstwa pudru. Z pokorą zawsze wracam do pomarańczowego Pharmacerisa (krem lub balsam). Jakiego filtra używasz?
teraz mam Macrovite spf 30 ale raczej nie polecam, niestety bieli. Na swoją kolej czeka jeszcze Korres red grape spf 50 i zapowiada się znacznie lepiej, będe musiała kombinować bo jednak pracuje z ludzmi i wypadałoby wyglądać przynajmniej schludnie, świecącą gębe to słowo nie obejmuje :/
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 13:08   #480
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Nadchodzi lato i znowu szukam stabilnego, filtra na codzień, ale niestety bez makijażu się u mnie nie obejdzie. Muszę ze względu na pracę z klientem.
Jednak zaczynam wątpić we właściwosci filtrów, rok temu używałam 50, czekałam 15min aż "zwiąże" się ze skórą i wtedy makeup, a pojawił mi się wysyp pieprzyków
Co sądzicie o tym filtrze SVR spf 50
https://www.ceneo.pl/43412873
?
Czy będzie lepszy od lirene emulsji spf 50 do ciała i twarzy (tego używałam wczesniej).
Na drogie filtry niestety nie mogę sobie pozwolić. Co robię nie tak, że nowe pieprzyki się pojawiają na twarzy?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.