Kwas pirogronowy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-29, 10:52   #301
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kwas pirogronowy

Cytat:
Napisane przez maoska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
I ja zdecydowałam się na kurację kwasem pirogronowym. Jestem po pierwszym zabiegu (twarz + plecy) i czuję się jak dziecko we mgle. Nie chcę się niepotrzebnie stresować, ale wydaje mi się to troszkę niepokojące, że czwartego dnia po zabiegu nic się nie łuszczy. Początkowo miałam uczucie ściągnięcia skóry i delikatnego pieczenia, ale to stopniowo ustępuje (po zabiegu miałam na sobie maskę algową, a teraz starannie nawilżam skórę). Czy to oznacza, że stężenie było za słabe. kwas za krótko był na twarzy, nie działa? A może to normalne, że po pierwszym zabiegu nie ma spektakularnego efektu węża zrzucającego łuski, ani w ogóle jakiegokolwiek łuszczenia?
A na co stosujesz ten kwas i czy łuszczenie ma Ci pomóc w osiągnięciu tych efektów?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 12:29   #302
Perpet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas pirogronowy

Witam,
mam pytanie może do bardziej obeznanych osób w temacie niż ja. Jestem od miesiąca na maści Differin. Widzę lekkie rezultaty. Ogólnie walczę z trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym. Podczas tegorocznej jesieni nastąpiło pogorszenie, ale od kilku lat miałam już spokój. Z miesiąca na miesiąc coraz gorzej, wiec wizyta u dermy i maść. Obecnie zostałam umówiona do kosmetyczki i przy okazji zaproponowała mi zabieg kwasem pirogronowym 60%. Zapytałam czy stosowanie maści zewnętrznej takiej jak Differin nie wyklucza się z kwasami. Ale konkretnej odpowiedzi brak. Więc mam takie pytanie do Was czy można łączyć te dwie rzeczy?
Perpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 10:15   #303
Natalia_kosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar Natalia_kosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: Kwas pirogronowy

Terapia kwasem pirogronowym bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cer trądzikowych. Zalecana jest seria ok 4 zabiegów, które nalezy wykonać w odstępach około 2-tygodniowych. W trakcie kuracji następuje intensywne oczyszczenie skóry, spłycenie porów, normalizacja gruczołów łojowych a zabieg zapobiega powstawaniu nowych krost.
Natalia_kosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 21:24   #304
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Kwas pirogronowy

cześć, czy mogę jeszcze w kwietniu wykonać 1 zabieg kwasem p.? lekarka powiedziała, że tak... ile czasu po zabiegu zakazane jest slońce???
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 21:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.