Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-18, 14:30   #61
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mar go,ja bym Ci jeszcze doradziła robienie co 2,3 dni maseczki aprinowej.
Efekty naprawdę szaleńcze, sama zobaczysz jak bardzo pomaga przy takim uczciwie regularnym stosowaniu <-to będzie BHA.
I jeszcze, mimo kwasów i retinoidów, maseczki z glinki, ale nie jakieś paraglinki, tylko porządne Dermaglin. Ja kiedyś też miałam zaskórniki na nosku, a już nie mam. I to dzięki takiej kompleksowej pielęgnacji
Pozrawiam cieplutko

Erato a kiedy Ty maziasz się AD? na noc?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:44   #62
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny Moje Kochane, czy wiecie coś o kwasie kojowym?? Jego działaniu, właściwościach [poza czysto biochemicznymi wywodami, z których pewnie niewiele pojmę] , produktach w których występuje?? Czy jest mocniejszy w działąniu niż AHA/BHA [oczywiscie, pomijając zagadnienie stęzenia w produkcie].
Wiem tyle, że działa depigmentacyjnie [ponoć podobnie do hydrochinonu, ale hydrochinon jest dosyć inwazyjny, taka "ostatnia deska ratunku"], anntyrodnikowo, przeciwzmarszczkowo i nawilżająco...ale do czego można by porównać jego działanie. Teroria brzmi świetnie, ciekawe czy któraś z Was praktykowała?
Szukam po prostu czegoś łagodnie działąjącego na sezon wiosenno-letni. Juz raczej wiem ze na pewno bede pracowac w wakacje, wiec na słońcu prażyć się nie mam szans, a strrrrasznie szkoda mi przerwac kuracje, oj szkoda
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:50   #63
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kochana L_V, może to Ci pomoże: http://www.bio-med.pl/kwas%20kojowy.html

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:53   #64
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Mar go,ja bym Ci jeszcze doradziła robienie co 2,3 dni maseczki aprinowej.
Efekty naprawdę szaleńcze, sama zobaczysz jak bardzo pomaga przy takim uczciwie regularnym stosowaniu <-to będzie BHA.
I jeszcze, mimo kwasów i retinoidów, maseczki z glinki, ale nie jakieś paraglinki, tylko porządne Dermaglin. Ja kiedyś też miałam zaskórniki na nosku, a już nie mam. I to dzięki takiej kompleksowej pielęgnacji
Pozrawiam cieplutko

Erato a kiedy Ty maziasz się AD? na noc?
A jak się robi tą maseczke aspirynową? Wszędzie o niej słyszę.

Ja mam w domu Polopirynę S, która zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, czyli po prostu 300 mg aspiryny. I co ja mam z tym zrobić? A tak w ogóle to ta Polopiryna (co normalnie rozpuszcza się ja w 1/2 szklanki wody i wypija) to będzie się do tego nadawała, czy mam kupić jakiś inny preparat?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:54   #65
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Kochana L_V, może to Ci pomoże: http://www.bio-med.pl/kwas%20kojowy.html

Pozdrawiam
Dzięki Choco, poczytam trochę!!
A gdyby któraś z Was już znała zagadnienie z autopsji, to proszę o info
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:58   #66
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
A jak się robi tą maseczke aspirynową? Wszędzie o niej słyszę.

Ja mam w domu Polopirynę S, która zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, czyli po prostu 300 mg aspiryny. I co ja mam z tym zrobić? A tak w ogóle to ta Polopiryna (co normalnie rozpuszcza się ja w 1/2 szklanki wody i wypija) to będzie się do tego nadawała, czy mam kupić jakiś inny preparat?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Kociaczku, jak to możliwe, że nie wiesz jak się robi maseczkę aspirynową? Za dużo na filtromaniaczym przesiadujesz
Ja robię tak: 4-5 aspiryn Bayer "zalewam" kroplą ciepłej wody (no góra dwiema), tak aby można je było rozgnieść i dodaję do tego łyżeczkę jogurtu naturalnego Bakomy. I taką paćkę kładę na pyszczek na 15 minut
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:16   #67
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Ja mam w domu Polopirynę S, która zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, czyli po prostu 300 mg aspiryny. I co ja mam z tym zrobić?
Polopiryna także może być, aspiryna bayerowska zawiera 500 mg kwasu, a polopiryna mniej. Więc zamiast dwóch aspiryn dasz trzy poloriryny i właściwie wyjdzie prawie na to samo. Dodasz parę kropel wody, alby można było je rozgnieść i albo możesz zrobić wersję z jogurtem albo bez, tylko wtedy dodasz więcej wody, aby utworzyła sie paćka .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 15:21   #68
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Kociaczku, jak to możliwe, że nie wiesz jak się robi maseczkę aspirynową? Za dużo na filtromaniaczym przesiadujesz
Ja robię tak: 4-5 aspiryn Bayer "zalewam" kroplą ciepłej wody (no góra dwiema), tak aby można je było rozgnieść i dodaję do tego łyżeczkę jogurtu naturalnego Bakomy. I taką paćkę kładę na pyszczek na 15 minut
Ja sobie skaczę po wszystkich wątkach i już nie pamiętam co gdzie jest

Czy taką masz aspirynę? http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1837 Jeśli tak, to Twoja aspiryna ma w 12 tabletce 100 mg kwasu acetylosalicylowego, czyli razy 4-5 = przy jednej aplikacji dajesz na twarz 400-500 mg aspiryny.

Moja w jednej tabletce ma 300 mg kwasu acetylosalicylowego, czyli na raz wezmę 1,5 tabletki. Da mi to 450 mg aspiryny w paćce na twarz

Dzięki za przepis
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:25   #69
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Paula07
Polopiryna także może być, aspiryna bayerowska zawiera 500 mg kwasu, a polopiryna mniej. Więc zamiast dwóch aspiryn dasz trzy poloriryny i właściwie wyjdzie prawie na to samo. Dodasz parę kropel wody, alby można było je rozgnieść i albo możesz zrobić wersję z jogurtem albo bez, tylko wtedy dodasz więcej wody, aby utworzyła sie paćka .
Aha, czyli Wy Kochane mówicie o tej aspirynie: http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=2029

Czyli na raz mam wziąść 3 tabletki co mi da 900 mg aspiryny. Ok, rozumiem i dziękuję

Dziś robię sobie peeling z bromelaniny, maseczkę aspirynową zrobię jutro, albo w czwartek
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:30   #70
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kotku, mówię o tej: http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1835
Nie musująca

Jest też wersja bezjogurtowa, jak wspomniała Paula, tylko jogurt chyba obniża ph i dzięki temu zwiększa działanie kwasu (ale nie jestem pewna!!!).

Buziaki
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 16:47   #71
perła północy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Jeśli to ma służyć "rozjaśnieniu" i nie masz większych problemów z cerą, to może raczej BHA i coś z vit. C?
A o filtrach UV dermatolog Ci mówił?
Tak o filtrach mówił a nawet gdyby nie to i tak stosuję . Problemów większych nie mam z cerą . czy możesz zaproponować coś konkretnego co mogę latem i mnie nie "uszkodzi" a swoją drogą lekarza odwiedzę i zapytam dlaczego Glyco A jeśli widzi moją cerę i naczynka
perła północy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 16:47   #72
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Erato a kiedy Ty maziasz się AD? na noc?
Oui, na noc Zamiennie z effaclarkiem i active C No i ostatnio zrobiłam sobie tak, że musiałam założyć ten wątek! Ale teraz przesuszenie mi trochę odpuściło, już mnie gębula tak nie ciągnie - bo od paru dni odstawiłam AD. No to teraz wrócę do niego, bo efekt "the morning after" baaardzo mi się podoba - pyszczydło gładkie,pory zwężone, no i filtry jakby lepiej się wchłaniają (w wysuszoną skórę to lepiej, ha ha). Kwas azelainowy bardzo mi się podoba także z tego względu, że nic, ale to absolutnie nic nie robi moim naczynkom Mogę smarować nawet po górnej części nochala i policzków, i zero zaczerwienienia! No więc mam kurację na oczyszczenie cery, i na przebarwienia, i naczynek nie rujnuję. No cud po prostu jakiś Aha, i plecy i dekolt też "posprzątałam" acne dermem po zimie elegancko. Tydzień i po sprawie! Dodawszy do tego same pozytywy w mądrych artykułach mądrych doktorów (jak ten cytowany parę postów wyżej) uznałam, że azelaina to panaceum na moje kłopoty
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:15   #73
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Question Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Kotku, mówię o tej: http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=1835
Nie musująca

Jest też wersja bezjogurtowa, jak wspomniała Paula, tylko jogurt chyba obniża ph i dzięki temu zwiększa działanie kwasu (ale nie jestem pewna!!!).

Buziaki
Buuu, a ja mam tylko musujacą aspirynę... I co teraz Czy musujaca może być?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:16   #74
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

to ja juz troszkę zwariowałam
to ile tych mg aspiryny ma byc w jednej maseczce???
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:50   #75
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Buuu, a ja mam tylko musujacą aspirynę... I co teraz Czy musujaca może być?
Z tego co wiem, to ma być zwykła najzwyklejsza, nie musująca i bez wit C
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:54   #76
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Z tego co wiem, to ma być zwykła najzwyklejsza, nie musująca i bez wit C

Z tego co wiem, to L_V ma rację
Wrzuć m. aspirynowa w wyszukiwarkę i przy okazji możesz poczytać o toniku aspirynowym (sama go nie używałam, ale jest zachwalany)
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 18:11   #77
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Buuu, a ja mam tylko musujacą aspirynę... I co teraz Czy musujaca może być?
Musująca się nie nadaje, potrzebna jest zwykła aspiryna w tabletkach bez żadnych dodatków.

Cytat:
Napisane przez Mallutka
to ja juz troszkę zwariowałam
to ile tych mg aspiryny ma byc w jednej maseczce???
Tyle aspiryn ile potrzebujesz na twarz, ja maseczke aspirynową nakładam tylko na strefę T, więc mi starczą dwie tabletki .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:39   #78
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez perła północy
Tak o filtrach mówił a nawet gdyby nie to i tak stosuję . Problemów większych nie mam z cerą . czy możesz zaproponować coś konkretnego co mogę latem i mnie nie "uszkodzi" a swoją drogą lekarza odwiedzę i zapytam dlaczego Glyco A jeśli widzi moją cerę i naczynka
Hmm, jeśli nie masz problemów z trądzikiem, to się przede wszystkim zastanawiam, po co Ci ten Differin? Chyba dlatego, że modny jest ostatnio wśród dermatologów... Nie chcę sie wymądrzać, ale sama mam za sobą kilkanaście lat walki z trądzikiem i przerabiałam miliony różnych specyfików... Differin też Bardzo był dobry, ale na trądzik! A jako kosmetyk do "odświeżania" to owszem mogą być AHA, ale zacząć należy łagodnie, popróbować, jak skóra to znosi - np. żel De Noyle's 8 (albo9?) % AHA - naprawdę delikatny, a "klasyk" dla naczynkowców to Effaclar K - 1,5% BHA czyli kwasu salicylowego (La Roche Posay to w ogóle nazwał LHA, bo ten kwas salicylowy jest tam w jakimś związku z czymś, nie pamiętam z czym ) Witamina C powinna miec w kremie co najmniej 5%, żeby w ogóle działała - ten warunek spełnia np. Active C LRP, ale drogi jest No więc mądre Wizażanki robią sobie same serum z vit. C - wrzuć w wyszukiwarkę, a znajdziesz milion wątków na ten temat
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:56   #79
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kochane dziękuję Wam za wszystkie rady odnośnie maseczki aspirynowej. Dziś już nie zdązę, ale jutro poczytam sobie o niej. Dziękuję też za cierpliwość. Pozdrawiam serdecznie i lecę zmyć peeling z bromelaniną
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 07:17   #80
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Sandija, dziękuję, maseczkę tez robiłam, ale niestety jak docieram do domu po 20 zwykle, to juz mi sił nie starcza na mieszanie paćki, i 2-3 razy w tygodniu to dla mnie niedościgniony ideał
Aspiryna i polopiryna koniecnzie musza byc zwykle, nie rozpusczalne, bo basia na BU pisała, że mają jakies związki, które obniżają PH czy jakoś tak. I bez wit. c a po tym toniku kremy i sera w wit. C tez nie moga być stosowane.
Ja maseczkę robie z 5 tabletek, miele je w młynki, dodaje odrobine wody i jogurt. Kładę na twarz, dekolt i plecy. Ładnie leczy moje zmasakrowane po odstawieniu pigułek plecki.
Sandijko, a Argiletz używałaś, też dobry?? Bo dla mnie bardziej naturalny niz Darmaglin... No tak, te glinki mi nie odpuszczą i zawsze mnie znajdują
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:10   #81
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Paula07
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:32   #82
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mar go Argiletz tyż miałam, o zielonej mówię. I wolę Dermaglin, bo Arglietz tak mi buzię wysusza, że poźniej nakładm pół kilo kremu i nie pomaga.
Mam wrażenie, że lepsza jest Argiletz (ale nie tak "tylko" przeciwtrądzikowa, tylko oczyszczająco-odżywcza), o ta:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10947
Nie wysusza, w sensie nie odwadnia, tylko reguluję sebum, napięcie, poprawia koloryt, no i, przede wszystkim - oczyszcza.
I buzia ma taki ładny koloryt. Ale, co ważne, nie wolno jej oszczędzać - grubachna, centymentrowa warstwa, ale skutki powalające.
JA w ogóle lubię glinki, zawsze na targach medycyny naturalnej kupuję jakieś cuda
A co do maseczek aspirynowych - może spróbowałabyś jakoś znaleźć czas. No nie wiem, ten kwadrans może w wannie czy przed telewizorem? Bo naprawdę warto. Albo może tonik aspirynowy?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:52   #83
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Sandija a możesz coś więcej napisać o tych glinkach, tzn. np. gdzie je kupujesz? Jak często stosujesz? czy są jakieś różne rodzaje? itp.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 11:31   #84
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez !violet!
Sandija a możesz coś więcej napisać o tych glinkach, tzn. np. gdzie je kupujesz? Jak często stosujesz? czy są jakieś różne rodzaje? itp.
Mojego puplka, czyli Dermaglin (link powyżej) kupuje w drogerii Natura albo GC - najmniej kłopotliwe.
A tak normalnie zapasy różnych dziwnych i dziwniutkich glinek robię na targach Medycyny Naturalnej.
Argiletz można kupić w sklepach zielarskich albo przez internet.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:29   #85
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Violet, dodam jeszcze, że Demaglin można kupić również w Rossmannie
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:44   #86
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki dziewczyny za info
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:13   #87
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Doradzcie mi dziewczyny! Czy moge zastosowac krem z kwasem jesli mam suchą skore?? Dodam ze nigdy nie mialam problemu z tradzikem, wyczytalam ze kwasy pomagaja na zmarszczki i no wlasnie pomyslalam sobie ze moze warto sprobowac, prosze o pomoc! A i napiszcie koniecznie jaki kwas bylby odpowiedni tzn. dla suchej skory twarzy.
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:45   #88
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Effaclar nie wysusza i jest bardzo delikatny...

Ja wlasnie robie aspirynowa maseczke i zastanawiam sie, czy po niej mozna uzyc kremu z kwasami...
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:51   #89
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Lydiam, możesz użyć kremu z kwasem
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:01   #90
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzieki wielkie, wlasnie ide zmywac
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.