schodzący paznokiec:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 17:15   #1
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Angry

schodzący paznokiec:/


około 1, 5 miesiaca temu upusciłam na paluch duzy ciezki słoik. zrobił sie ogromny krwiak i tydz potem paznokiec zaczał schodzic. wygladało to fatalnie bo praktycznie cały palec był czarny, nie tylko paznokiec i jego okolica. i przerazliwie bolało. teraz po takim czasie paznokiec chyba zaczyna odrastac. to znaczy pojawia sie takie wybrzuszenie, powoli odchodzi skrzepła krew i przestał wreszcie bolec. ale nie mam pewnosci czy to tak powinno byc. czy ten stary paznokiec nie hamuje wzrostu tego drugiego. zerwac sie go raczej nie da bo na boku trzyma sie mocno, po za tym masochistka nie jestem juz nie mówie nawet o tym jak to wyglada, ale nipokoi mnie czy na pewno wszystko odrosnie prawidłowo. i własnie, nie wiecie przypadkiem jak długo odrasta cały paznokiec?tak chociaz mniej wiecej? moze któras z Was była w takiej sytuacji i wie co zrobic?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:18   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: schodzący paznokiec:/

no z tego co się orientuję to odrastania całego paznokcia zajmuje kilka miesięcy. Ale jeśli cała sprawa jest dla ciebie niepokojąca powinnaś zgłosić się do lekarza. Lepiej dmuchać na zimne
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:32   #3
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: schodzący paznokiec:/

W listopadzie załatwiłam sobie obydwa duże paznokcie u stóp - uderzenie. Oba zasiniały, podeszły krwią z tym, że prawy gorzej. Teraz sytuacja wygląda tak, ze lewy nadal siny, a prawy jakby w powietrzu, krew się wymyła i jest biały pod spodem (wygląda obleśnie). Przerażona tym czy odrośnie poszłam na początku stycznia do dermatologa i uspokoił mnie troszkę. Mam wizyte kolejną po 20 lutego i przepisze mi jakieś tabletki na lepsze ukrwienie po których paznokieć ma szybciej odrastać.

A biedny mój prawy paznokieć bo w czerwcu 2008 koleżanka na wycieczce mi go zerwala, ledwo odrósł, a znowu go załatwilam.

Dobrze, że jest zima bo palce wyglądają koszmarnie.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:34   #4
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: schodzący paznokiec:/

Przepraszam ale jak mozna 1,5 miesiaca chodzic z takim czyms?
Nie zaniepokoilo Cie to ze paznokiec boli tyle czasu?
Moim zdaniem powinnas isc do chirurga na usuniecie starego paznokcia bo mozesz sobie narobic duzo krzywdy
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:45   #5
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: schodzący paznokiec:/

pytałam wielu osób z mojego otoczenia i twierdziły ze to normalne ze jak paznokiec schodzi to zawsze tak jest. ze "nowy" rosnie pod "starym" i bedzie go wypychał. juz nie boli od jakiegos czasu, costam niby odrasta, wszyscy mówili ze tak ma byc, wiec nie zastanawiałam sie nad tym. dopiero teraz pomyslałam ze cos moze byc nie tak. ale skoro nic nie boli, tylko brzydko wyglada, to nie sadziłam ze to moze byc jakis powazny problem. a co moze sie z tym stac?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:32   #6
jusis83
Raczkowanie
 
Avatar jusis83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: zawiercie
Wiadomości: 106
Talking Dot.: schodzący paznokiec:/

a ja sie wczoraj załatwiłam, rano ok 6 moj maz wychodzi do pracy , a ja nie zrobilam mu śniadania i mysle sobie ze rano wstane i dam mu jakies grosze na sniadanie, no chodzilo mi to po głowie nagle slysze ze juz zamyka drzwi no to ja zerwałam sie na nogi tylko zapomnialam ze ława jest blisko i pizłam sie w kciuk u reki ze zerwałam sobie tipsa razem z moim naturalnym paznokciem, ale nie dokonca mimo ze sie jeszcze ruszal teraz sie nie rusza jak by trzymał sie na krwiaku bo jest sino-brunatny. krwi było masa,hehehe ale to nic biegnac w strone drzwi przewruciłam sie o rowerek dzieciakow i wyrżnelam orła i tak mam kolano rozwalone i siniaka jak piesc na ramieniu, wygladam jak by mnie maz maltretował. hehehe no i to tez nic dobiegłam juz do drzwi otwieram je i mowie do mojego kochanego ze ma tu 50zl na jedzienie a ten mi mowi ze nie tzreba bo sobie wzioł kiełbase i bułki. no mówie wam ale sie wkurzyłam tak sie poswiecilam a on sam zadbal o siebie, potem jak wrociłz pracy lał ze mnie chyba przez godzine, ale paluszek dmuchał. bolal jak nie wiem co... ale jakas godzinke sie meczylam potem jakos tak tylko rwał dzis juz jest ok nic nie boli tylko ochydnie to wygląda. a żel na paznokciu nawet sie nie złamał, takze moge powiedziec ze żel mam ok hehehe pozdrawiam...:rolle yes:
jusis83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 11:21   #7
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: schodzący paznokiec:/

Fajna historyjka - szczęście w nieszczęściu
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 13:28   #8
lawendowa
Raczkowanie
 
Avatar lawendowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 60
Dot.: schodzący paznokiec:/

myśle ze jak już do połowy palca odrośnie paznokieć, to ten stary wtedy powinno sie zerwać/odciąć
najlepiej takie sprawy u kosmetyczki załatwiać, nie na swoją rękę...
lawendowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 18:39   #9
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: schodzący paznokiec:/

jestem przerażona, jak pisałam mój prawy paznokiec był uderzony mocniej, podszedł krwią - zrobił się purpurowy, następnie lekko oderwał się i wymyła sie ta krew, a dzisiaj... zauważyłam, że mogę go praktycznie podnieść bez oporów, ale cykor ze mnie i boje się zajrzeć czy pod spodem rośnie nowy... bo jak nie?
byłam u dermatologa miesiąc temu jak jeszcze trzymał sie w miarę palca. Kolejną wizyte mam 22 lutego...
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.