Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorzystnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 00:52   #1
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Thumbs up

Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorzystnie


......

Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-05-25 o 20:40
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 02:00   #2
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

W odpowiedzi zacytuję fragment artykułu doktora Różańskiego.
"(...)Kosmetyki mają pielęgnować, chronić i odżywiać skórę, opóźniać procesy starzenia skóry, korygować niedociągnięcia urody, podkreślać niektóre walory urody.

Należy sobie zadać kilka podstawowych pytań. Po co nakładać na skórę substancje, które nie są jej potrzebne? Po co wcierać w skórę składniki nie mające wartości pielęgnujących, odżywczych i leczniczych? Po co wprowadzać związki chemiczne do kosmetyków, które są obce skórze i naturze, które nie są przyjazne, biodostępne i korzystne dla jej funkcjonowania?
Niemal każdy rozsądny człowiek odpowie, nie chcę tych składników, które nie są prozdrowotne. Wtedy automatycznie wylatują z kosmetyków: glikole, poliglikole, akrylany, parabeny, rozpuszczalniki ropopochodne, sztuczne aromaty i barwniki, fenoksyetanol, imidazolidinyl urea, werseniany, trójetanolamina, carbomer i wiele innych. te które wymieniłem stanowią wspólnie ponad połowę masy kosmetyku. Jaką rolę pełnią?. Oczywiście technologiczną. Kosmetyk ładnie pachnie, fajnie wygląda, dobrze się miesza, jest stabilny fizykochemicznie, długo trwały, daje złudne efekty nawilżenia skóry.
Szczerze mówiąc nie wiem po co się spierać z firmami kosmetycznymi, czy coś jest szkodliwe, czy też nie jest szkodliwe dla skóry, w jakie dawce, w jakim stężeniu. Przepychanki, pyskówki, spory. Dlaczego nikt nie powie. Nie potrzebuje twojego glikolu, spadaj z nim. Ten akrylan to sobie sam wpychaj do oczu.Te parafinę to sobie sam wcieraj. Szkodliwa, czy nie szkodliwa, przecież niepotrzebne są. Czy nasza skóra potrzebuje te składniki do celów fizjologicznych ? Oczywiście, że nie potrzebuje. Tak naprawdę dziś koncerny kosmetyczne dążą do tego, aby nam udowodnić i wmówić, że nasza skóra, aby mogła funkcjonować musi dostawać codziennie dawkę parafiny zmieszanej z parabenami i glikolami oraz z 0,01-0,1-1% wyciągu z rośliny (oczywiście to wyciąg glikolowy lub parafinowy z zioła, bo dobrze się miesza z innymi składnikami). Na opakowaniach pisze bzdury typu: nawilża, nadaje jedwabistą miękkość, wygładza zmarszczki, uelastycznia. No tak, jak nałoży na skórę kilkadziesiąt związków chemicznych, to stworzy się na niej powłoczkę, która daje takie odczucia. Ale uwierzcie są to odczucia fałszywe. Skóra nie cieszy się z tego. Wystarczy umyć skórę mydłem w płynie, albo żelem do mycia zawierającymi syntetyczne detergenty, wytrzeć, i co… zobaczymy skórę suchą, łuszcząca się, ciągle z jakimiś krostkami, plamicami naczyniowymi, plamami. Zmyjemy fluidy, pudry i cienie … i dalej na skórze są plamy i blizny po trądziku, rozszerzone pory, rozszerzone naczynia włosowate, krosty, ropnie, wągry. Zatem oszukujemy siebie, czy innych twierdząc, że owe kosmetyki nam pomogły, że choć trochę zmniejszyły defekty ?, które tak na prawdę można usunąć naturalnymi metodami, wcale nie wyszukanymi i nie kosztownymi..."


Dla mnie stopniowe ograniczanie produktów drogeryjnych na rzecz naturalnych było drogą przez mękę. Poza tym skóra bez ulepszaczy nie wyglądała zbyt pięknie. Na efekty musiałam nieco poczekać, po drodze zaliczyłam też parę zwątpień. Ale opłacało się.
Jeżeli dziewczę chce pakować chemię na skórę, niech pakuje. Dobroczynne działanie kosmetyków naturalnych opiera się w dużej mierze na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Niestety, trzeba w to włożyć nieco czasu i zaangażowania.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:44   #3
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
W odpowiedzi zacytuję fragment artykułu doktora Różańskiego.
"(...)Kosmetyki mają pielęgnować, chronić i odżywiać skórę, opóźniać procesy starzenia skóry, korygować niedociągnięcia urody, podkreślać niektóre walory urody.

Należy sobie zadać kilka podstawowych pytań. Po co nakładać na skórę substancje, które nie są jej potrzebne? Po co wcierać w skórę składniki nie mające wartości pielęgnujących, odżywczych i leczniczych? Po co wprowadzać związki chemiczne do kosmetyków, które są obce skórze i naturze, które nie są przyjazne, biodostępne i korzystne dla jej funkcjonowania?
Niemal każdy rozsądny człowiek odpowie, nie chcę tych składników, które nie są prozdrowotne. Wtedy automatycznie wylatują z kosmetyków: glikole, poliglikole, akrylany, parabeny, rozpuszczalniki ropopochodne, sztuczne aromaty i barwniki, fenoksyetanol, imidazolidinyl urea, werseniany, trójetanolamina, carbomer i wiele innych. te które wymieniłem stanowią wspólnie ponad połowę masy kosmetyku. Jaką rolę pełnią?. Oczywiście technologiczną. Kosmetyk ładnie pachnie, fajnie wygląda, dobrze się miesza, jest stabilny fizykochemicznie, długo trwały, daje złudne efekty nawilżenia skóry.
Szczerze mówiąc nie wiem po co się spierać z firmami kosmetycznymi, czy coś jest szkodliwe, czy też nie jest szkodliwe dla skóry, w jakie dawce, w jakim stężeniu. Przepychanki, pyskówki, spory. Dlaczego nikt nie powie. Nie potrzebuje twojego glikolu, spadaj z nim. Ten akrylan to sobie sam wpychaj do oczu.Te parafinę to sobie sam wcieraj. Szkodliwa, czy nie szkodliwa, przecież niepotrzebne są. Czy nasza skóra potrzebuje te składniki do celów fizjologicznych ? Oczywiście, że nie potrzebuje. Tak naprawdę dziś koncerny kosmetyczne dążą do tego, aby nam udowodnić i wmówić, że nasza skóra, aby mogła funkcjonować musi dostawać codziennie dawkę parafiny zmieszanej z parabenami i glikolami oraz z 0,01-0,1-1% wyciągu z rośliny (oczywiście to wyciąg glikolowy lub parafinowy z zioła, bo dobrze się miesza z innymi składnikami). Na opakowaniach pisze bzdury typu: nawilża, nadaje jedwabistą miękkość, wygładza zmarszczki, uelastycznia. No tak, jak nałoży na skórę kilkadziesiąt związków chemicznych, to stworzy się na niej powłoczkę, która daje takie odczucia. Ale uwierzcie są to odczucia fałszywe. Skóra nie cieszy się z tego. Wystarczy umyć skórę mydłem w płynie, albo żelem do mycia zawierającymi syntetyczne detergenty, wytrzeć, i co… zobaczymy skórę suchą, łuszcząca się, ciągle z jakimiś krostkami, plamicami naczyniowymi, plamami. Zmyjemy fluidy, pudry i cienie … i dalej na skórze są plamy i blizny po trądziku, rozszerzone pory, rozszerzone naczynia włosowate, krosty, ropnie, wągry. Zatem oszukujemy siebie, czy innych twierdząc, że owe kosmetyki nam pomogły, że choć trochę zmniejszyły defekty ?, które tak na prawdę można usunąć naturalnymi metodami, wcale nie wyszukanymi i nie kosztownymi..."


Dla mnie stopniowe ograniczanie produktów drogeryjnych na rzecz naturalnych było drogą przez mękę. Poza tym skóra bez ulepszaczy nie wyglądała zbyt pięknie. Na efekty musiałam nieco poczekać, po drodze zaliczyłam też parę zwątpień. Ale opłacało się.
Jeżeli dziewczę chce pakować chemię na skórę, niech pakuje. Dobroczynne działanie kosmetyków naturalnych opiera się w dużej mierze na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Niestety, trzeba w to włożyć nieco czasu i zaangażowania.
Dlatego moim zdaniem absolutnie istotna jest swiadomosc w kwestii pielegnacji,skladnikow,te go co moze nam szkodzic.Ponad to wazne jest rozpoznanie potrzeb naszej cery.

Ja jeszcze rok temu bylam zagorzala konsumentka ktora bezgranicznie ufala producentom i tego co moga dac mi oferowane przez ich produkty. Gdy przyszly kolejne rozczarowania, bo problem znikal tylko na jakis czas po czym powracal, to trafilam na wizaz. I tutaj wszystkiego sie dowiedzialam. OCzywiscie potrawalo troche zanim zaczely byc widoczne efekty. Nie powiem,ze jest idealnie. Ale przynajmniej wiem,ze mam naprawde wypielegnowane wlosy czy twarz, ze sa odpowiednio odzywione i daje im to czego naprawde potrzebuja, a nie szkodliwych skladnikow ktore stworza mi tylko pozory ladnej , wygladzonej cery, ktora totalnie zle sie czuje pod ta powloka.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:04   #4
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

"pomidory nie zawsze są dobre dla nas, a czasami działają wręcz niekorzystnie"

(i dalej w ten deseń)

szkoda, że nie podała żadnych konkretów - "oleje do włosów są cudowne" - ale "kosmetyki naturalne jako takie są przereklamowane", albo mówi, że "dziewczyny owczym pędem zaczynają zmieniać kosmetyki na naturalne" - każde działanie bez pomyślunku może przynieść szkodę, czy to złe dobranie naturalnej pielęgnacji czy totalna ignorancja dotycząca zawartości kosmetyków drogeryjnych. Czy zna któraś w Was przypadek, żeby ktoś, kto ma uczulenie na pomidory kręcił 10 minutowy filmik o tym, że "ludzie owczym pędem rzucają się na przereklamowane warzywa" - przecież warzywa też mogą zaszkodzić

jeżeli ktoś wierzy, że lepsze dla niego jest smarowidło mające w składzie całą tablicę Mendelejewa i o delikatności działania pasty BHP, to przecie nikt mu się smarować nie zabrania

Ja nie zamierzam w każdym razie wyrzucić* ani minerałów, ani mazideł, bo jest mi z nimi dobrze

*btw. rozbrajające jak dla mnie było wyznanie, że te wszystkie superdrogie naturalne specyfiki przetrzymuje w kartonie (ciekawe jak długo ) a potem wywala albo opyla na Allegro (faktycznie, wywalając je pokazuje dobitnie, gdzie ma ekologię )
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 16:00   #5
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
"pomidory nie zawsze są dobre dla nas, a czasami działają wręcz niekorzystnie"
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...raw_35786.html

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia
(i dalej w ten deseń)

szkoda, że nie podała żadnych konkretów - "oleje do włosów są cudowne" - ale "kosmetyki naturalne jako takie są przereklamowane",
to jest jak najbardziej logiczne, bo oleje sobie dobierasz sama, a w kosmetykach naturalnych główne oleje to słonecznikowy (wysokooleinowy zapewne), ze słodkich migdałów, czy z oliwy, kokosowy - generalnie jak patrze na składy kremów naturalnych to bazą olejowa są te wysokooleinowe oleje, których w życiu nei nałożyłabym na swoją tłustą, trądzikową cere.
Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia
albo mówi, że "dziewczyny owczym pędem zaczynają zmieniać kosmetyki na naturalne" - każde działanie bez pomyślunku może przynieść szkodę, czy to złe dobranie naturalnej pielęgnacji czy totalna ignorancja dotycząca zawartości kosmetyków drogeryjnych.
Bo tak jest niestety, reklama kosmetyków naturalnych w formie nagonki na "chemie" zrobiła swoje. Niestety wiele osób ma bardzo mała wiedze w zakresie nauk przyrodniczych i nei jest w stanie zweryfikować wszystkich mitów, które krążą po necie. Tak samo wiele osób deklarujących całkowicie naturalną pielegnacje - nie zdaje sobie sprawy że wiele składników które używa to nie jest natura tylko chemia (mam tu na mysli aktywne składniki kupowane np. na Mazidłach)

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia
jeżeli ktoś wierzy, że lepsze dla niego jest smarowidło mające w składzie całą tablicę Mendelejewa i o delikatności działania pasty BHP, to przecie nikt mu się smarować nie zabrania

Ja nie zamierzam w każdym razie wyrzucić* ani minerałów, ani mazideł, bo jest mi z nimi dobrze
Gdybyś ty dziewczyno miał jakieś pojecie o składach chem. naturalych składników, wiedziałabys że "całą tablice Mendelejewna" to moga mieć naturalne miki, minerały ilaste, mnóstwo metali ciezkich przyswajaja rośliny itp. Jeśli przez mazidła masz na myśli produkty z takich sklepów jak Mazidła, BU czy ZKS to akurat jest to o czym mówi dziewczyna z YT - połaczenie natury z farmcja/biotechnologią, oni nie zamykają sie na chemie. I co nakładasz je na twarz? Nakładasz

Dziewczyny, przestańcie tak agresywnie reagować na każdą krytyke kosmetyków naturalnych, ich producencie ta samo mają na uwadze wasze portfele i stosują tak dobrane składniki, żeby koszt był jak najniższy. Pare razy zaczęłam sobie wyliczać kosz kosmetyku zgodnie z cenami ze sklepów z półproduktami i mi wychodziły kwoty od 1zł do ok. 3zł za krem 50 ml
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-18 o 16:03
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 17:13   #6
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Gdybyś ty dziewczyno miał jakieś pojecie o składach chem. naturalych składników, wiedziałabys że "całą tablice Mendelejewna" to moga mieć naturalne miki, minerały ilaste, mnóstwo metali ciezkich przyswajaja rośliny itp.
Mało powiedziane, tablicę tą masz wszędzie dookoła siebie, oddychasz nią, a nawet w części się z niej składasz (wapń chociażby).

Ja także nie popieram ślepego wierzenia w moc kosmetyku tylko dlatego, że ma w nazwie "eko". Nie ma się co oszukiwać, każda firma jest nastawiona na zysk, a to jeden ze sposobów jego osiągnięcia. Szczególnie teraz, gdy w dobie wszechobecnej mechanizacji, postępu i rozwoju technologicznego coraz więcej ludzi pragnie powrotu "do korzeni", do natury. To dotyczy także kosmetyków. Cieszy mnie fakt odchodzenia od stosowania zbędnych składników, wypełniaczy i substancji, które nic do kosmetyku poza zapachem czy konsystencją nie wnoszą. Ale użycie tylko i wyłącznie "naturalnych" (czy jest w ogóle jakaś definicja tego słowa? Da się to dokładnie określić? To tak w kontekście tego, co zostało zauważone odnośnie chemii.) nie daje gwarancji posiadania pięknej cery, włosów czy czegokolwiek innego. Musimy wiedzieć czego nasza skóra potrzebuje i co jej służy (ja np. z racji alergii mam zakaz używania czegokolwiek ze 100% naturalnym mlekiem i miodem). Poza tym nie ma takiego kosmetyku, który rewelacyjnie działałby na każdego, choćby nie wiem jak wspaniały skład by posiadał i ile certyfikatów. Naturalna pielęgnacja to przede wszystkim świadomość. Tak jak każda pielęgnacja zresztą.

Zdenerwował mnie za to ton filmu sugerujący, że wszystkie kosmetyki drogeryjne i apteczne są rewelacyjne i na pewno w 100% skuteczne. A tutaj kłania się ta sama kwestia - to co sprawdzi się u jednej osoby, wcale nie musi u innej, nawet z pozoru z podobną cerą. Zdarzało się, że kogoś zapchał nawet zachwalany w filmiku Humektan. Jakim cudem?
Tak więc nieważne, jakich kosmetyków używamy - drogeryjnych czy naturalnych - przede wszystkim powinniśmy podchodzić do wszystkiego rozsądnie i świadomie

Edytowane przez Alassiel
Czas edycji: 2011-05-18 o 17:14
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 17:40   #7
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
Mało powiedziane, tablicę tą masz wszędzie dookoła siebie, oddychasz nią, a nawet w części się z niej składasz (wapń chociażby).
To tak jak z chemia, chemia i chemikalia sa wszedzie, łacznie z nami.

Cytat:
Napisane przez Alassiel
Zdenerwował mnie za to ton filmu sugerujący, że wszystkie kosmetyki drogeryjne i apteczne są rewelacyjne i na pewno w 100% skuteczne. A tutaj kłania się ta sama kwestia - to co sprawdzi się u jednej osoby, wcale nie musi u innej, nawet z pozoru z podobną cerą. Zdarzało się, że kogoś zapchał nawet zachwalany w filmiku Humektan. Jakim cudem?
Tak więc nieważne, jakich kosmetyków używamy - drogeryjnych czy naturalnych - przede wszystkim powinniśmy podchodzić do wszystkiego rozsądnie i świadomie
A odniosłam zupełnie inne wrażenie - ze dziewczyna stara sie powiedzieć, że to co konwencjonale, klasyczne, farmceutyczne też może być dobre, a dla niektórych lepsze
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 18:23   #8
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A odniosłam zupełnie inne wrażenie - ze dziewczyna stara sie powiedzieć, że to co konwencjonale, klasyczne, farmceutyczne też może być dobre, a dla niektórych lepsze
A to też zależy, jak rozumiemy pojęcie konwencjonalne Dla mnie właśnie takie są oleje, ekstrakty roślinne i wszelkie inne tego typu substancje, bo przecież właśnie ich używały nasze babcie, prababcie, zielarki... Ileż to można na wątku trądzikowym znaleźć różnych babcinych receptur wykorzystujących właśnie te substancje i które pomimo upływu lat wciąż zaskakują skutecznością? Poza tym, czy ktoś kilkanaście lat temu słyszał o formułach stay-on, kompleksach slim i innych tego typu wynalazkach, teraz wszechobecnych na drogeryjnych i aptecznych półkach?
Ale z farmaceutycznymi się zgodzę, szczególnie jeżeli chodzi o alergików (ja), atopików (znowu ja...), trądzikowców. W takim wypadku lepiej sięgać po kosmetyki minimalizujące ryzyko uczulenia, podrażnienia, zaostrzenia choroby, a niestety przy substancjach roślinnych (oleje nierafinowane na przykład) ryzyko wystąpienia alergii jest bardzo duże. Po raz enty - należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek i świadomość
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:58   #9
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
A to też zależy, jak rozumiemy pojęcie konwencjonalne Dla mnie właśnie takie są oleje, ekstrakty roślinne i wszelkie inne tego typu substancje, bo przecież właśnie ich używały nasze babcie, prababcie, zielarki... Ileż to można na wątku trądzikowym znaleźć różnych babcinych receptur wykorzystujących właśnie te substancje i które pomimo upływu lat wciąż zaskakują skutecznością? Poza tym, czy ktoś kilkanaście lat temu słyszał o formułach stay-on, kompleksach slim i innych tego typu wynalazkach, teraz wszechobecnych na drogeryjnych i aptecznych półkach?
Konwencjonalne kosmetyki czy składniki to te drogerynje czy apteczne - nieekologiczne. co do naszych babć to niekoniecznie, choć to zalezy ile lat ma babcia i gdzie sie wychowywała. Gdzieś tak na początku XX wieku ludzie zachłysnęli sie syntetykami jako oznaką postępu i kosmetyki (pare artykułów na ten temat czytałam, ale już nie pamiętam gdzie) w tamtych czasach miały mało wspólnego z naturalnościa, to co stosowały nasze babcie czy mamy pewnie nie przeszłoby dzisiaj przez różne testy. Mysle ze najcześciej stosowanym olejem kosmetycznym przez nasze babcie i prababcie był olej mineralny czy nafta, a ekstrakty? Raczej nalewki czy wywary, chociaż w sumie ludzie bimber pędzili to sprzęt do destylacji mieli
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 19:23   #10
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Patrycjazuzanna, czy możesz podesłać link do całego artykułu dr Różańskiego
z góry dziękuje

Uważam ,że nie ma reguły, co komu będzie służyć. Każda z nas jest inna i cera każdej z nas ma swoje wymagania, dla jednych kosmetyki naturalne będą zbawieniem, dla innych nie koniecznie.
Troszkę bawiłam się w tworzeniem kosmetyków naturalnych i niestey ich wygląd, konsystencja na pewno nie są zachwycjące, dlatego wielu producentów nie decyduje się na 100% kosmetyki naturalne, gdyż konsumentki po prostu by ich nie kupiły. Same zwróćcie uwagę jaki jest wasz pierwszy odruch przy zakupie kosmetyku - wygląd opakowania a zaraz potem zapach. Kosmetyki naturalne nie pachną "pięknie" stąd albo producenci dodają związki maskujące zapach surowców albo po prostu olejki eteryczne, które często są przyczyna podrażnień

Edytowane przez cle
Czas edycji: 2011-05-18 o 19:35
cle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 20:57   #11
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Gdybyś ty dziewczyno miał jakieś pojecie o składach chem. naturalych składników, wiedziałabys że "całą tablice Mendelejewna" to moga mieć naturalne miki, minerały ilaste, mnóstwo metali ciezkich przyswajaja rośliny itp. Jeśli przez mazidła masz na myśli produkty z takich sklepów jak Mazidła, BU czy ZKS to akurat jest to o czym mówi dziewczyna z YT - połaczenie natury z farmcja/biotechnologią, oni nie zamykają sie na chemie. I co nakładasz je na twarz? Nakładasz

Dziewczyny, przestańcie tak agresywnie reagować na każdą krytyke kosmetyków naturalnych, ich producencie ta samo mają na uwadze wasze portfele i stosują tak dobrane składniki, żeby koszt był jak najniższy. Pare razy zaczęłam sobie wyliczać kosz kosmetyku zgodnie z cenami ze sklepów z półproduktami i mi wychodziły kwoty od 1zł do ok. 3zł za krem 50 ml
(ad. pogrubionego) Wiem, wyraziłam się nieprecyzyjnie (czułam, że się ktoś czepi tego Mendelejewa) - chodziło mi o masę zbędnych i potencjalnie szkodliwych składników, jakie są obecne w kosmetykach piętrzących się na półkach sklepów, reklamowanych jako najlepsze dla naszej skóry (dziś widziałam paradoks w postaci kremu Eveline z wielkim napisem "bez parafiny"...a w składzie na drugim miejscu "mineral oil" ). Dziewczyna sama sobie przeczy, bo to ona dała się naciągnąć na cytuję "superdrogie kosmetyki naturalne" sama uległa temu owczemu pędowi, nakupowała (nawet nie wiadomo czego, bo żadnych konkretów/firm nie podała!) a teraz wyrzuca. Ja absolutnie nie czuję się ekspertem, ale z pewnością nie jestem osobą kupującą cokolwiek pod wpływem reklam czy mody. Mam 3 kosmetyki na krzyż, kupowane po dogłębnym zastanowieniu - i z każdego jestem zadowolona. Nie zauważyłam, żeby pielęgnacja przyjazna skórze kosztowała krocie. Kosztuje tyle samo, trzeba tylko wiedzieć, co warto kupić, a co nie. Kosmetyki kosztujące dniówkę lub więcej mnie nie interesują - zgadzam się Hey z tym, co napisałaś, jeżeli nie wynikało to z mojej poprzedniej wypowiedzi, to mam nadzieję, że teraz wyraziłam się jaśniej.

I nadal twierdzę, że dziewuszka nagrała 10 min filmik o niczym - powtórzę kolejny raz- nie padły tam żadne konkrety, może mówiła o Tołpie, może o Aubrey Organics, może o kremach za srylion złotych...nie wiadomo...chyba po prostu głupio jej z tym, że sama uległa temu "owczemu pędowi" o którym mówi ...
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 21:36   #12
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
I nadal twierdzę, że dziewuszka nagrała 10 min filmik o niczym - powtórzę kolejny raz- nie padły tam żadne konkrety, może mówiła o Tołpie, może o Aubrey Organics, może o kremach za srylion złotych...nie wiadomo...chyba po prostu głupio jej z tym, że sama uległa temu "owczemu pędowi" o którym mówi ...
Moze powinna była przykłady, ale każdy krem, powiedzmy z ecocertem, jest cholernie drogi, a to głównie woda, dwa - trzy tanie oleje, emulgator, wszystkie te wyszukane oleje inne bogactwa sa poniżej 2% a czest0 nawet 1% - czyli 0,9 -0,45 g na 45g kremu, to nawet w przypadku drogich olejów daje max. kilkadziesiąt groszy po cenach np. z Ecospa. Oczywiście ten sam zarzut mam do marek aptecznych, może poza Ziają Med i paroma innymi, nie mówiąc juz o selektywnych.
Dziewczyna sama uległa owczemu pędowi na ekokosmetyki, ale sie opamietała i dobrze że o tym mówi. Film jest o tym ze nie każdemu te kosmetyki odpowiadają i że są drogie i bardzo popularne - nie trzeba tu konkretów żeby stwierdzić że tak jest, oczywiście byłoby lepiej i wiarygodniej gdyby wzięła kilka przykładów i zanalizowała
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-18 o 21:38
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 22:42   #13
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Ja popatrzyłam na te filmiki i zrozumiałam tyle że dziewczyna do pielęgnacji używa kosmetyków naturalnych, tylko kolorówkę ma drogeryjną Chwali sobie mydełko nuxe, tonik dr. hauschki i miód sanoflore. To tacy jej ulubieńcy ( raczej eko są), tak samo jak oleje. Może coś ją rozczarowało, ale swoje typy w bardziej naturalnych kosmetykach znalazła.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 23:57   #14
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
Patrycjazuzanna, czy możesz podesłać link do całego artykułu dr Różańskiego
z góry dziękuje
Proszę bardzo http://rozanski.li/?p=1379

Szczerze powiedziawszy nie znam się na ekologicznych kosmetykach, nigdy nie kupowałam ich bo zawsze odstraszały mnie ceną, a w certyfikatach (które ostatnimi czasy mnożą się w szybkim tempie) zwyczajnie się gubię. Poza tym sceptycznie reaguję na przedrostek eko, nadużywany w mediach i marketingu. Zawsze zastanawiałam się, co wspólnego z ekologią ma ekopralnia.

Przyjazne skórze kosmetyki bez zbędnej chemii nie muszą być eko, nie trzeba na nie wykładać bajońskich sum. Ot rossmannowska seria babydream. Wystarczy spojrzeć na drugą stronę opakowania i zapoznać się ze składem. Fakt, dla osoby przyzwyczajonej np do drogeryjnych szamponów, wypadnie blado: słabo się pieni i pierońsko plącze włosy, za to nie szkodzi. Poczytajcie sobie obietnice producentów obiecują ograniczenie wypadania, objętość, lekkość, połysk, odżywienie, no czego dusza zapragnie. Szampon to szampon, ma oczyszczać skórę głowy i włosy, nie oszukujmy się.

Co do reakcji alergicznych... Każdy ma do nich prawo . Jedno wiem: im krótszy skład kosmetyku, tym prościej zdemaskować to, czego nie tolerujemy. Sprawa ma się o wiele łatwiej, kiedy same kręcimy kosmetyk: dobrze wiemy co zawiera, w jakim stężeniu, możemy regulować ilości składników i obserwować reakcje skóry (świadoma pielęgnacja).


Niegdyś piałam z zachwytu nad silikonowymi maskami kilkuminutowymi. Jakież to efekty, jaka gładkość wystarczy to to nałożyć, spłukać, nie śmierdzi, nie tłuści, nie lepi się, ach. No i świetnie, z czasem zauważyłam, że mam na głowie sianko w dodatku sukcesywnie przerzedzające się. Rady nie było, z cichą nadzieją w sercu pokornie pakowałam na łeb olej rycynowy, trzymałam 8 godzin i tak przez parę miesięcy, regularnie raz-dwa w tygodniu i w końcu się doczekałam. Babrania co nie miara, jednak efekty są.

Edytowane przez patrycjazuzanna
Czas edycji: 2011-05-18 o 23:59
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 08:34   #15
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

A mój małżonek ma taką teorię: Całe szczęście,że skóra się odnawia i złuszcza,inaczej biedna nie poradziłaby sobię z tą ilością wcieranych w nią specyfików
P.S. też przeszłam już prawie w 100% na naturalną pielęgnację
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 01:42   #16
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Moim deserowym zdaniem, kosmetyk może być dla danej cery (lub dla cery w ogóle czy też dla naszego portfela) niedobry ze względu na SKŁAD, a nie naturalność czy nienaturalność. Dlatego z jednej strony zgadzam się z hey (po pierwsze, nie będę płacić za certyfikat czy piękne opakowanie , a po drugie - moja skóra wymaga kilku silnych składników, których w "organicznych" kosmetykach nie uświadczę; kosmetyk ma być bezpieczny, skuteczny i w miarę możliwości tani), ale z drugiej strony - nie wiadomo, co laska ma na myśli, gdy mówi o "naturalnych" kosmetykach. "Naturalność" to pojęcie względne, wg mnie możemy co najwyżej mówić o ekologiczności, ale jak to się ma do skuteczności kosmetyku? Nijak.

Nie chodzi nawet o to, że nie padła nazwa konkretnego kosmetyku czy firmy. Chciałabym jednak wiedzieć, co zawierały te "naturalne" kosmetyki. Dziewczyna mówi o "świetnych składach", ale nie wiem, co wg niej jest świetnym składem. Dla mnie "świetny skład" to skład skuteczny, zakładając, że kosmetyk został zastosowany zgodnie z przeznaczeniem (czyli krem przeznaczony do tłustej cery nie był nałożony np. na cerę atopową).

Jeśli zaletą tego filmu ma być to, że w ogóle pojawiła się jakaś krytyka "naturalnych kosmetyków" - to moim zdaniem zdecydowanie za mało, zważywszy na to, że nie wiemy, co pod tym pojęciem się kryje.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 23:16   #17
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Bardzo prosze o administratora o usuniecie tego watku ,ze wzgledu na prawa autorskie,autorki filmiku i jeszcze raz przepraszam autorke ,nie mialam nic na mysli zlego podajac ten link ,chcialam tylko wspolnie podyskutowac na ten temat
Pozdrawiam
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:10   #18
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o administratora o usuniecie tego watku ,ze wzgledu na prawa autorskie,autorki filmiku i jeszcze raz przepraszam autorke ,nie mialam nic na mysli zlego podajac ten link ,chcialam tylko wspolnie podyskutowac na ten temat
Pozdrawiam
jakie prawa autorskie? Przecież jeśli ktoś umieszcza filmik w internecie to musi się liczyć z tym, że będzie on dyskutowany i ze opinie mogą być różne
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 18:13   #19
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

NIby tak ,ale napisala mi i prosila zeby usunela ,bardzo lubie jej kanal porady i moze faktycznie nie chce aby na jej temat dyskutowano ...tutaj,wiec szanuje
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 10:47   #20
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
NIby tak ,ale napisala mi i prosila zeby usunela ,bardzo lubie jej kanal porady i moze faktycznie nie chce aby na jej temat dyskutowano ...tutaj,wiec szanuje
To edytuj swój post i usuń link, jak tak bardzo cię to boli.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:39   #21
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
Polecam ten filmik http://www.youtube.com/user/TheCurlyGal#p/u
I co sadzicie?
nie radzę niczego usuwać, bo za niszczenie treści forum obowiązują punkty karne.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:22   #22
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
jakie prawa autorskie? Przecież jeśli ktoś umieszcza filmik w internecie to musi się liczyć z tym, że będzie on dyskutowany i ze opinie mogą być różne
Oczywiscie,ze przysluguja jej prawa autorkie i to,ze umieszcza film w internecie nie ma nic do rzeczy. Nie wyrazila zgody na rozpowszechnianie jej filmiku do czego ma prawo, zatem autorka postu powinna wykasowac link do filmu. Inaczej taka autorka filmiku moze wkroczyc na droge sadowa i domagac sie zadoscuczynienia jezeli poniesie jakas krzywde na skutek rozpowszechniania. Poza tym nie mozna myslec w ten sposob,ze jak cos jest opublikowane w internecie to mozna to bezkarnie rozpowszechniac i robic co sie tylko chce.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-05-26 o 00:38
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:46   #23
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Oczywiscie,ze przysluguja jej prawa autorkie i to,ze umieszcza film w internecie nie ma nic do rzeczy. Nie wyrazila zgody na rozpowszechnianie jej filmiku do czego ma prawo, zatem autorka postu powinna wykasowac link do filmu. Inaczej taka autorka filmiku moze wkroczyc na droge sadowa i domagac sie zadoscuczynienia jezeli poniesie jakas krzywde na skutek rozpowszechniania. Poza tym nie mozna myslec w ten sposob,ze jak cos jest opublikowane w internecie to mozna to bezkarnie rozpowszechniac i robic co sie tylko chce.
Mogłaby tak zrobić, gdyby rozpowszechniano film, a nie link do niego i dyskusję o nim. Dyskutowanie o czymkolwiek zamieszczonym w sieci i pokazywanie tego innym nie jest naruszeniem praw autorskich.
Polecam ustawe, którą mam w podpisie.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:28   #24
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mogłaby tak zrobić, gdyby rozpowszechniano film, a nie link do niego i dyskusję o nim. Dyskutowanie o czymkolwiek zamieszczonym w sieci i pokazywanie tego innym nie jest naruszeniem praw autorskich.
Polecam ustawe, którą mam w podpisie.
Oczywiście że tak nie ma to nic wspólnego z prawami autorskimi.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 22:47   #25
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mogłaby tak zrobić, gdyby rozpowszechniano film, a nie link do niego i dyskusję o nim. Dyskutowanie o czymkolwiek zamieszczonym w sieci i pokazywanie tego innym nie jest naruszeniem praw autorskich.
Polecam ustawe, którą mam w podpisie.
Ustawe znam. A oprocz przepisow ustawy jest jeszcze cos takiego jak wykladnia prawa

Rozpowszechnianie tresci danego utworu nie odbywa sie tylko poprzez kopiowanie. Inna forma rozpowszechniania utworu jest publicznie udostepnianie utworu w taki sposob aby kazdy mogl miec do niego dostep w miejscu i czasie przez siebie wybranym czyli np.umieszczenie w internecie,co autorka filmu uczynila. Ponato z tej racji ze rzysluguja jej prawa autorkie osobiste oprocz prawa decydowania o wyborze pierwszego udostepnienia utworu ma tez prawo do nadzoru nad sposobem korzystania z utworu, co oznacza ze to ona decyduje o tym gdzie taki film i w jakim czasie chce udostepnic. I tu nie chodzi o to,ze w internecie. Tylko w tym wypadku chodzi o portal na jakim chce go udostepniac. Jezeli chce by film byl udostepniony tylko na YT to mimo jej sprzeciwu nie mozemy sobie wklejac ten link z jej filmem na rozne portale. Bo niestety, ale wklejenie linku z filmem traktuje sie jako jego rozpowszechnianie i udostepnianie. Wiec jezeli bedziemy to robic mimo sprzeciwu autorki filmu bedzie ingerencja w sfere jej uprawnien, poniewaz ona juz okreslila gdzie chce go udostepnic ---> udostepnianie go tylko na portalu YT, a nie na innych.A nie mamy jej zgody,wiec to juz zamyka droge do korzystania w inny sposob anizeli ona to okreslila. A dozwolony uzytek nie wchodzi w gre.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-05-26 o 23:05
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 00:46   #26
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Rozpowszechnianie tresci danego utworu nie odbywa sie tylko poprzez kopiowanie. Inna forma rozpowszechniania utworu jest publicznie udostepnianie utworu w taki sposob aby kazdy mogl miec do niego dostep w miejscu i czasie przez siebie wybranym czyli np.umieszczenie w internecie,co autorka filmu uczynila. Ponato z tej racji ze rzysluguja jej prawa autorkie osobiste oprocz prawa decydowania o wyborze pierwszego udostepnienia utworu ma tez prawo do nadzoru nad sposobem korzystania z utworu, co oznacza ze to ona decyduje o tym gdzie taki film i w jakim czasie chce udostepnic. I tu nie chodzi o to,ze w internecie. Tylko w tym wypadku chodzi o portal na jakim chce go udostepniac. Jezeli chce by film byl udostepniony tylko na YT to mimo jej sprzeciwu nie mozemy sobie wklejac ten link z jej filmem na rozne portale. Bo niestety, ale wklejenie linku z filmem traktuje sie jako jego rozpowszechnianie i udostepnianie. Wiec jezeli bedziemy to robic mimo sprzeciwu autorki filmu bedzie ingerencja w sfere jej uprawnien, poniewaz ona juz okreslila gdzie chce go udostepnic ---> udostepnianie go tylko na portalu YT, a nie na innych.A nie mamy jej zgody,wiec to juz zamyka droge do korzystania w inny sposob anizeli ona to okreslila. A dozwolony uzytek nie wchodzi w gre.
Pierwsze słyszę o czymś takim, żeby wklejenie linku uznano za kopiowanie utworu. To nie jest nawet cytowanie fragmentu. Czy możesz podać źródło, zgodnie z którym jest to w taki sposób traktowane?

Ponadto, o ile się orientuję, wklejając filmik na Youtube autor zgadza się nawet na zamieszczanie go na innych stronach (w taki sposób, że jest tam ściagany z Youtube - przynajmniej kiedyś bylo coś takiego w regulaminie Youtube...)

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2011-05-27 o 00:48 Powód: uzupełnienie
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 01:48   #27
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Produkty Naturalne nie zawsze sa dobre dla nas i czasami dzialaja wrecz niekorz

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o czymś takim, żeby wklejenie linku uznano za kopiowanie utworu. To nie jest nawet cytowanie fragmentu. Czy możesz podać źródło, zgodnie z którym jest to w taki sposób traktowane?

Ponadto, o ile się orientuję, wklejając filmik na Youtube autor zgadza się nawet na zamieszczanie go na innych stronach (w taki sposób, że jest tam ściagany z Youtube - przynajmniej kiedyś bylo coś takiego w regulaminie Youtube...)
Przeciez ja nie napisalam o tym,ze wklejenie linku z filmem jest rownoznaczne z kopiowaniem go, tylko ze takie wklejenie linku jest kolejna forma rozpowszechniania utworum,a to sa troche inne kwestie.

A jezeli chodzi o zrodlo to jest to wyinterpretowane z przepisu o dozwolonym uzytku w kontekscie obrotu internetowgo. Dlatego ze jezeli taki utwor zostal wczesniej rozpowszechniony to mozna z niego korzystac w ramach dozwolonego uzytku, ale tylko ze za zgoda podmiotu uprawnionego! Jezeli sa watpliwosci odnosnie tego,ze nie wolno korzystac z takiego utworu to nie korzystamy. Dlatego ze intytucja dozwolonego uzytku jest wyjatkiem od generalnej zasady iz wylaczne prawo do korzystania z utworu przysluguja tworcy. A wyjatkow nie interpretujemy rozszerzajaco, tylko zawezajaco.

Kluczowej roli tutaj nie odgrywa fakt jego "upublicznienia" ale zgoda podmiotu uprawnionego. Nie mozna przyjmowac domniemania,ze skoro ktos cos upublicznia to mozemy sobie robic z tym co chcemy. To ten podmiot okresla sposob eksploatacji utworu. W tym wypadku autorka nie wyrazila zgody na wklejenie linku z filmem i nie mozemy tego robic. To ona decyduje o sposobie eksploatacji utworu.

Jezeli chodzi o to,ze wklejenie linku jest forma rozpowszechniania go, to nie trzeba zrodla. To logiczne ,ze wklejajac link z filmem udostepniasz/pokazujesz go innym osobom. A to z koleji sa czynnosci faktyczne , a czynnosci faktyczne = korzystanie . A autor ma prawo do nadzoru nad sposobem z jego korzystania. Wiec jezeli okresla sposob jego korzystania np. nie wyrazajac zgody na rozpowszechnianie go w postaci wklejania linku na innych portalach to ma do tego prawo. Poniewaz jest to okreslenie sposoby korzystania z niego.

Jezeli uwazasz,ze wklejanie linku z filmem nie jest forma rozpowszechniania go,to wyjasnij mi czym dla Ciebie to jest? Przeciez nie wklejasz link zeby ktos sobie poogladal z jakich literek jest zlozony ten link i dyskutujesz o tym linku, tylko robisz to w okreslonym celu czyli zeby ktos zobaczyl to co sie pod nim kryje. Oprocz przepisow jest jezcze doktryna i komentarz. Dlatego sam suchy tekst ustawy nic nie daje.

A odnosnie regulaminu YT to nie wiem jak to wyglada.Oceniam to w kontekscie tej sytuacji.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-05-27 o 01:59
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.