pękające paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-01, 20:37   #1
kasia199o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21

pękające paznokcie


witam
jestem już zdesperowana i mam nadzieję że, mi pomożecie. Mniej więcej od pół roku ma problem z paznokciami na kciukach, a mianowicie pękają w tym samym miejscu (ok 3/4 paznokcia). Najpierw pojawia się delikatna kreska na krańcu paznokcia a następnie wraz ze wzrostem paznokcia kreska się powiększa i paznokieć pęka wszerz wtedy nie mam wyjścia i muszę piłować. Stosuje odżywkę do paznokci Eveline 8 w 1, pomaga na jakiś czas ale jednak i tak potem jest to samo. Bardzo proszę o pomoc;/
kasia199o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 07:54   #2
tymbark1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 21
Dot.: pękające paznokcie

ehhh... mam to samo z miłą chęcią też posłucham dobrych rad
tymbark1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 20:47   #3
annie_c
Przyczajenie
 
Avatar annie_c
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 16
Dot.: pękające paznokcie

A łykacie jakieś suplementy? Poza nakładaniem odżywek to bardzo ważne żeby działać od środka jakimiś tabletkami ze skrzypem i witaminkami.
annie_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:35   #4
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomości: 4 692
Dot.: pękające paznokcie

nie było czasem jakiegoś uszkodzenia płytki paznokcia ? jak piłujesz to uważaj na pilniki i zmywacze , bo niektóre nieźle osłabiają płytkę no i oczywiście jakieś suplementy diety
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 14:37   #5
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: pękające paznokcie

Sprawdzałaś może manicure japoński ? W płytkę paznokcia wcierana jest witaminowa pasta, a także puder. Ten rodzaj manicure przeznaczony jest dla osób z problemem łamliwych, rozdwajających, pękających paznokci.

Jeśli zdecydujesz się na ten zabieg udaj się na niego do wykwalifikowanej osoby, która nie zrobi Tobie krzywdy. Pomimo łatwości w wykonaniu i prostoty tego zabiegu istnieją przeciwwskazania a także specjalny sposób wykonania .

Np. u wielu osób w przypadku zastosowania innego pilnika niż w zestawie dochodzi do czasowego zatrzymania wzrostu paznokcia.

Pozdrawiam,
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 10:23   #6
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: pękające paznokcie

Przyczyn łamliwości paznokci można znaleźć wiele. Łamliwość rozpoznajemy po pękaniu wzdłuż bruzd pionowych, wyszczerbianiu się wolnego brzegu a także rozwarstwianiu się płytki paznokcia.

Dolegliwości te najczęściej mogą się pojawić po złym i zbyt częstym wykonywaniu manicure. Podczas częstego kontaktu z środkami chemicznymi. Powodem może być także częsty kontakt dłoni z wodą. Łamliwość z którą nie możemy sobie poradzić poprzez wyeliminowanie ewentualnych przyczyn zewnętrznych mogą sygnalizować zaburzenia wewnętrzne w organizmie, tj. artretyzm, niewłaściwa dieta, złe krążenie.

Łamliwość paznokci może pojawić się przy wyprysku, egzemie, niedoborze żelaza, chorobach serca, liszaju płaskim, zanokcicy a także łuszczycy.
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.