Panny Młode 2020 cz. III - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-02, 15:56   #931
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Chyba źle mnie zrozumiałaś. Absolutnie Ci tego nie życzę, po prostu niektóre sposoby antykoncepcji nie dają 100% skuteczności, więc jeśli kobieta współżyje zawsze jest jakaś szansa, że zajdzie w ciążę.
Ale osoba, która dziecka mieć nie chce (nie taka, która się waha czy może widzi w swojej przyszłości dziecko, ale jeszcze nie teraz) tej ciąży nie donosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 20:50   #932
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ale osoba, która dziecka mieć nie chce (nie taka, która się waha czy może widzi w swojej przyszłości dziecko, ale jeszcze nie teraz) tej ciąży nie donosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zbyt zerojedynkowe spojrzenie.
Przyjaciółka absolutnie w życiu nie chciała mieć dziecka. Rozważała różne metody pozbycia się płodności.
Jak zaszła w ciążę, to prawie całą przeryczała, zaraz rodzi. Nie zdecydowała się na drastyczny krok.
Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 20:58   #933
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak bym się zachowała będąc w ciąży, której na 100% nie chciałam. Trudno tak teoretycznie rozważać, ale decyzja byłaby na pewno trudna. Każdy ma własne sumienie i światopogląd.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 23:24   #934
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Ja się świadomie chyba też nie zdecyduję. Już nawet poza moimi odczuciami, ale też to co się dzieje w naszym kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 04:21   #935
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja się świadomie chyba też nie zdecyduję. Już nawet poza moimi odczuciami, ale też to co się dzieje w naszym kraju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angeena masz sporo racji, nie jest lekko w naszym kraju. Też pytanie ile masz lat, ile masz jeszcze czasu na taką decyzję.

Czasem tak też się zdarza, że kobieta świadomie nie chce dziecka, a później po prostu nie może, bo np wiek itp. Tej drugiej opcji ja się boję.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.

Edytowane przez margaritaa
Czas edycji: 2023-02-03 o 04:22
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 06:10   #936
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Zbyt zerojedynkowe spojrzenie.
Przyjaciółka absolutnie w życiu nie chciała mieć dziecka. Rozważała różne metody pozbycia się płodności.
Jak zaszła w ciążę, to prawie całą przeryczała, zaraz rodzi. Nie zdecydowała się na drastyczny krok.
Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego zdecydowała się na taki krok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 07:57   #937
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Zbyt zerojedynkowe spojrzenie.
Przyjaciółka absolutnie w życiu nie chciała mieć dziecka. Rozważała różne metody pozbycia się płodności.
Jak zaszła w ciążę, to prawie całą przeryczała, zaraz rodzi. Nie zdecydowała się na drastyczny krok.
Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym się nie zdecydowała urodzić

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-03, 10:33   #938
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Mój syn ma 4 lata. Kocham go nad życie, ale od zajścia w ciążę czuje się ubezwlasnowolniona.

Nie cofnęłabym czasu. Nie żałuję. Ale szkoda, że wszystkie kobiety w moim środowisku pierdzialy z zachwytu nad macierzyństwem i pomijały te podstawy podstaw jak trud ciąży i porodu, zmiany psychiczne, fizyczne, emocjonalne, społeczne. Zawodowe!

Na pytanie o kolejne dziecko zabijam wzrokiem. Po pierwsze jak, skoro nie sypiam z mężem. Po drugie po co, skoro boję się czy moje jedyne dziecko będzie miało zaspokojone podstawowe potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 15:22   #939
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Mój syn ma 4 lata. Kocham go nad życie, ale od zajścia w ciążę czuje się ubezwlasnowolniona.

Nie cofnęłabym czasu. Nie żałuję. Ale szkoda, że wszystkie kobiety w moim środowisku pierdzialy z zachwytu nad macierzyństwem i pomijały te podstawy podstaw jak trud ciąży i porodu, zmiany psychiczne, fizyczne, emocjonalne, społeczne. Zawodowe!

Na pytanie o kolejne dziecko zabijam wzrokiem. Po pierwsze jak, skoro nie sypiam z mężem. Po drugie po co, skoro boję się czy moje jedyne dziecko będzie miało zaspokojone podstawowe potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo mocno Cię przytulam
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 21:49   #940
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Mój syn ma 4 lata. Kocham go nad życie, ale od zajścia w ciążę czuje się ubezwlasnowolniona.

Nie cofnęłabym czasu. Nie żałuję. Ale szkoda, że wszystkie kobiety w moim środowisku pierdzialy z zachwytu nad macierzyństwem i pomijały te podstawy podstaw jak trud ciąży i porodu, zmiany psychiczne, fizyczne, emocjonalne, społeczne. Zawodowe!

Na pytanie o kolejne dziecko zabijam wzrokiem. Po pierwsze jak, skoro nie sypiam z mężem. Po drugie po co, skoro boję się czy moje jedyne dziecko będzie miało zaspokojone podstawowe potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przykro mi.
A pytanie o dzieci to jedna z największych podłości.
Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Angeena masz sporo racji, nie jest lekko w naszym kraju. Też pytanie ile masz lat, ile masz jeszcze czasu na taką decyzję.

Czasem tak też się zdarza, że kobieta świadomie nie chce dziecka, a później po prostu nie może, bo np wiek itp. Tej drugiej opcji ja się boję.
Jeśli chodzi o kwestię samego wieku, to jeszcze parę lat mogę się spokojnie zastanawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-04, 10:10   #941
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

angeena zgadzam się. Jakby to kogoś interesowało, czy masz dzieci czy nie. Kocham taką ''rodzinkę". G. o mnie wiedzą, widzimy się np tylko podczas zjazdów rodzinnych od wielkiego dzwonu a ciocia wyjeżdza z pytaniem ,,Kiedy dzieci". Już chyba następnym razem odpowiem ,, A kiedy ciocia wreszcie schudnie". Nieważne jak ja się czuję, co mam w sercu, może przechodzę kryzys życiowy, albo nie mam siły wstać rano z łóżka. Najważniejsze jest ,,Kiedy dzieci".
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-05, 09:04   #942
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
angeena zgadzam się. Jakby to kogoś interesowało, czy masz dzieci czy nie. Kocham taką ''rodzinkę". G. o mnie wiedzą, widzimy się np tylko podczas zjazdów rodzinnych od wielkiego dzwonu a ciocia wyjeżdza z pytaniem ,,Kiedy dzieci". Już chyba następnym razem odpowiem ,, A kiedy ciocia wreszcie schudnie". Nieważne jak ja się czuję, co mam w sercu, może przechodzę kryzys życiowy, albo nie mam siły wstać rano z łóżka. Najważniejsze jest ,,Kiedy dzieci".
Tak, zupełnie, jakby dzieci były obowiązkowe. No nie są. Poza tym co trzecia albo co piąta, nie pamiętam już, para w Polsce ma problem z zajściem. Do tego liczne poronienia. Takie pytania są bezczelne i kompletnie nie na miejscu.
Ja też to przechodzę, dowiedziałam się nawet, że moja teściowa rozpowiada po ludziach, że jesteśmy już "tyle lat" po ślubie (no rzeczywiście, 50.rocznica w tym roku) i że na pewno już nie będziemy mieli dzieci <facepalm>
Niech sobie sama zrobi jak tak bardzo się jej marzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-05, 13:49   #943
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Tak, zupełnie, jakby dzieci były obowiązkowe. No nie są. Poza tym co trzecia albo co piąta, nie pamiętam już, para w Polsce ma problem z zajściem. Do tego liczne poronienia. Takie pytania są bezczelne i kompletnie nie na miejscu.
Ja też to przechodzę, dowiedziałam się nawet, że moja teściowa rozpowiada po ludziach, że jesteśmy już "tyle lat" po ślubie (no rzeczywiście, 50.rocznica w tym roku) i że na pewno już nie będziemy mieli dzieci <facepalm>
Niech sobie sama zrobi jak tak bardzo się jej marzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To rozumiem, że musisz naprawdę uwielbiać swoją teściową.
Kiedyś kobiety rodziły wcześniej i dużo więcej, bo po pierwsze nie uczyły się tak długo i często też nie robiły kariery.
Odnoszę wrażenie, że czasembywa tak, że kobiety , które już są matkami nie chcą ,,straszyć" tych, które jeszcze tego nie doświadczyły i trudy macierzyństwa to jest temat tabu.
Ja jeśli kiedyś urodzę dziecko to będę zdana na siebie i męża, bo rodzice mieszkają daleko od nas.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 22:42   #944
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
To rozumiem, że musisz naprawdę uwielbiać swoją teściową.
Kiedyś kobiety rodziły wcześniej i dużo więcej, bo po pierwsze nie uczyły się tak długo i często też nie robiły kariery.
Odnoszę wrażenie, że czasembywa tak, że kobiety , które już są matkami nie chcą ,,straszyć" tych, które jeszcze tego nie doświadczyły i trudy macierzyństwa to jest temat tabu.
Ja jeśli kiedyś urodzę dziecko to będę zdana na siebie i męża, bo rodzice mieszkają daleko od nas.
Nawet ją lubię, przyzwyczaiłam się do niej jest jaka jest, stawiam swoje granice i to wystarcza.

Ja to mam za to czasem wrażenie, że niektóre kobiety, które są już matkami, zazdroszczą niematkom luzu i dlatego tak gorąco zachęcają do macierzyństwa.

My mamy moich rodziców blisko, ale egoizmem byłoby zakładanie, że muszę mieć na kogo liczyć - to wszak będzie moje dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 22:56   #945
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Panny Młode 2020 cz. III

Też jestem PM z 2020. I my podjęliśmy już parę lat temu decyzję, że nie chcemy mieć dzieci. Po pierwsze- kompletny brak instynktu- dzieci są dla nas obojętne, nie czujemy żadnego braku itp. Kolejna rzecz to świadomość moja własna, że ciąża i posiadanie dziecka wpędziłaby mnie w problemy natury psychicznej (nerwica lub depresja gwarantowana). Mam też problemy z kręgosłupem więc kolejny powód, żeby nie rujnować sobie całkowicie tego aspektu zdrowia. Jesteśmy już sporo po 30tce, na szczęście nikt z rodziny nie pyta ani nie naciska.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-11 23:56:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.