Antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-07-15, 21:21   #1
misia_92
Przyczajenie

Antykoncepcja

Hej 🙂

Póki moją jedyną formą antykoncepcji są prezerwatywy.. Wynika to z tego że obawiam się tabletek ze względu na powikłania. Czytałam troszkę w internecie. Byłam u ginekologa jednego mówiłam że mam problemy z tarczycą , mama ma problemy z żylakami na które ja też jestem narażona bo już mi się zaczynają robić.. Ale ginekolog powiedział że to nie jest przeciwskazanie i zlecił badanie na krzepliwość krwi.

Myślałam o wkładce niehormonalnej ale nie znalazłam lekarza który taką zakłada kobietom które jeszcze nie rodziły..

Byłam tym razem u babeczki ginekolog mówiłam o swoich problemach mówiła że są tabletki krążki itd ale na nic nie namawiała. Nawet nie ciągnęła tematu chociaż mówiła że choroby tarczycy nie są przeciwskazaniem. Ale internet jest zgodny co do tego że jak już np żylaki występują genetycznie to już tabletek nie powinno się stosować.

I tak się zastanawiam czy istnieje bezpieczna metoda w takiej sytuacji czy lepiej sobie tę metodę odpuścić..

Czy któraś z Was ma taką sytuację i jaką metodę antykoncepcji macie zaleconą? :-D
misia_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:13   #2
Nuu
Przyczajenie

Dot.: Antykoncepcja

Ja mogę tylko napisać, że jeśli mogłabym cofnąć czas to nie brałabym żadnych tabletek anty. Brałam ok 10 lat i wszys

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

I wszystko było w porządku dopóki je brałam. Po zaprzestaniu od razu wyszło mi coś w piersi, musiałam jechać na zabieg. Więc ogólnie żałuję że je brałam. Ale człowiek był młody i bal się ciąży Oby już nic więcej mi nie wyskoczyło.
Nuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:04   #3
mionstka
Przyczajenie

Ja brałam tabletki, ale w sumie ringi z tego co sie orientują też są ok. co do plastrów nigdy nie miałam okazji ich próbować poza tym chodzenie z plastrem na ręce jak dla mnie jest żenujące :p
Stary 2019-08-06, 10:07   #4
aolcia77
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Nuu Pokaż wiadomość
Ja mogę tylko napisać, że jeśli mogłabym cofnąć czas to nie brałabym żadnych tabletek anty. Brałam ok 10 lat i wszys

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

I wszystko było w porządku dopóki je brałam. Po zaprzestaniu od razu wyszło mi coś w piersi, musiałam jechać na zabieg. Więc ogólnie żałuję że je brałam. Ale człowiek był młody i bal się ciąży Oby już nic więcej mi nie wyskoczyło.

A skąd wiesz, że to miało związek z zaprzestaniem zażywania tabletek? Ktoś to stwierdził poza Tobą?
aolcia77 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości