plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-07-02, 12:46   #2161
aga_juras
Przyczajenie

Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Ja kiedyś używałam tych plastrów, niestety zrezygnowałam bo tak mnie niemiłosiernie swędziała skóra pod plastrem że masakra. Alergia? Czy ktoś miał podobnie? Nie była zaczerwieniona po zdjęciu plastra, nie miałam krostek ani nic, po prostu swędziała. Może przez brak dostępu powietrza???
aga_juras jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 14:09   #2162
domiii91
Raczkowanie

Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mnie też strasznie swędziała skóra po plastrach. Już po kilku godzinach od naklejenia cała skóra robiła się czerwona wszędzie gdzie plaster dolegał. Zrezygnowałam bo z takim uczuleniem na klej nie dało się wytrzymać.
Stary 2019-07-08, 08:21   #2163
Karolina_Kot_88
Przyczajenie

Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Radiolodzy, którzy pracują z moją mamą i codziennie opisują badania kobiet chorych na raka, zalecają, by oprócz wyżej wymienionych badań, badać również poziom estrogenów i peogesteronu. Kobiety, które mają dużo tych hormonów (ponad normę, ale również takie które są blisko górnej granicy) powinny dwa razy zastanowić się zanim zaczną brać tabletki antykoncepcyjne. Wątpię, że jest to wiedza powszechna. Powtarzam tylko to co usłyszałam z otoczenia lekarskiego .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całkowicie się z tym zgadzam - zbadanie poziomu hormonów jest bardzo ważne. Zwłaszcza, że estrogeny zawarte w hormonach wpływają właśnie na krzepliwość krwi.

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez domiii91 Pokaż wiadomość
Mnie też strasznie swędziała skóra po plastrach. Już po kilku godzinach od naklejenia cała skóra robiła się czerwona wszędzie gdzie plaster dolegał. Zrezygnowałam bo z takim uczuleniem na klej nie dało się wytrzymać.
Też tak miałam. Skóra swędziała mnie strasznie i dostałam uczulenia na całym ciele. Było to do tego stopnia uciążliwe i zamiast mijać było coraz gorzej. Po konsultacji z ginekologiem zrezygnowałam z plastrów. Lekarz stwierdził, że mogło to być po prostu uczulenie na klej..
Karolina_Kot_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 04:28   #2164
Ewunia1223
Przyczajenie

Ja po przyklejeniu pierwszego plastra czułam się bardzo osłabiona zawroty głowy duszności ból piersi mdłości. U mnie się nie sprawdziło. Dwa opakowania mam na sprzedaż gdyby ktoś potrzebował.
Ewunia1223 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 13:00   #2165
Karolina_Kot_88
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ewunia1223 Pokaż wiadomość
Ja po przyklejeniu pierwszego plastra czułam się bardzo osłabiona zawroty głowy duszności ból piersi mdłości. U mnie się nie sprawdziło. Dwa opakowania mam na sprzedaż gdyby ktoś potrzebował.
Duszności i ból w klatce piersiowej? To bardzo niepokojące. Czy robiłaś badania przy antykoncepcji hormonalnej w kierunku v leiden i genu protrombiny?
Karolina_Kot_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 09:20   #2166
ANRAYA
Przyczajenie

Cześć. Dziewczyny mam pytanie z serii dziwnych. Między 2 a 3 plastrem miałam 14 godzin przerwy. Minęły dwa dni, a ja zaczęłam plamienie. Czy miała któraś podobną sytuację? Nie jestem pewna, czy zaledwie 14 godzin mogło spowodować plamienie. Plastry stosuje od kilku lat, wiem że jestem chroniona, ale martwi mnie owe plamienie.
ANRAYA jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
antykoncepcja, ciąża, evra, fałdki, ginekologia, odklejanie, odstawienie antykoncepcji, plastry, plastry antykoncepcyjne, plastry evra, seks ciaza strach

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości