NIENAWIDZĘ upałów: pomarudźmy razem. cz. 2. - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-12, 12:55   #2491
Mimiko
Zadomowienie

Dot.: NIENAWIDZĘ upałów: pomarudźmy razem. cz. 2.

Naprawdę odliczam dni do jesieni. Od rana musiałam załatwić parę rzeczy na mieście i mam dość. Duszno, ubrania kleją się do ciała, pot spływający po plecach i twarzy, no ohyda Mam też taką obserwację, że jednak w bloku gorzej odczuwa się wysokie temperatury. 25 stopni w domu rodziców to jest ciepło, ale do wytrzymania, a 25 w moim 40 metrowym mieszkaniu w bloku to już upał i włączam klimę. Nie wiem czy metraż robi różnicę, czy cyrkulacja powietrza, ale życie w bloku coraz bardziej mnie męczy i upały są jedną z głównych przyczyn.
Mimiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 13:36   #2492
kasia2209
Zakorzenienie

Ja nigdy w życiu bym nie zamieniła mieszkania w bloku na własny dom - wolę siedzieć przy klimie niż co rok wrzucać opał, palić zimą codziennie w jakimś piecu i martwić się o każdy przeciek dachu itd.

U mnie piekło. Do południa było jeszcze znośnie, ale teraz jest strasznie. Wyjście z praniem na balkon przytłoczyło mnie gorącem.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Ja już jestem coraz bardziej optymistycznie nastawiona do pogody - mamy już prawie połowę sierpnia, za miesiąc będzie już wrzesień i myśl, że jesień już nadchodzi coraz większymi krokami daje mi power
kasia2209 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 13:46   #2493
Mimiko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Ja nigdy w życiu bym nie zamieniła mieszkania w bloku na własny dom - wolę siedzieć przy klimie niż co rok wrzucać opał, palić zimą codziennie w jakimś piecu i martwić się o każdy przeciek dachu itd.

U mnie piekło. Do południa było jeszcze znośnie, ale teraz jest strasznie. Wyjście z praniem na balkon przytłoczyło mnie gorącem.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Ja już jestem coraz bardziej optymistycznie nastawiona do pogody - mamy już prawie połowę sierpnia, za miesiąc będzie już wrzesień i myśl, że jesień już nadchodzi coraz większymi krokami daje mi power

O to ja zupełnie odwrotnie. Są różne systemy ogrzewania i dom nie zawsze = konieczność codziennego rozpalania w piecu. Dachy też nie przeciekają co tydzień, to są sporadyczne kłopoty. Mam nadzieję, że nie utknę w bloku na lata
Stary 2019-08-12, 14:32   #2494
IrelandBreakfast
Zakorzenienie

Duszno strasznie. Alert dostałam, ostrzegają. Ciekawe czy w ogóle jakiś deszcz będzie.

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 15:06   #2495
agatanaturalnie
I'm blonde again!

U mnie jest znośnie bo około 23 stopnie i lekki wiatr. Nie ukrywam, że bardzo się ciesze, że niebawem będzie wrzesień i na dobre skończą się upały. Marzy mi się w tym roku taka polska złota jesień!
agatanaturalnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 16:31   #2496
dziewczyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Duszno strasznie. Alert dostałam, ostrzegają. Ciekawe czy w ogóle jakiś deszcz będzie.
Ja nie dostałam. Mam nadzieję, że jak przyjdzie deszcz to nikomu krzywdy nie zrobi.

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
U mnie jest znośnie bo około 23 stopnie i lekki wiatr. Nie ukrywam, że bardzo się ciesze, że niebawem będzie wrzesień i na dobre skończą się upały. Marzy mi się w tym roku taka polska złota jesień!
Ja też czekam na złotą jesień

Jak ja się cieszę, że mamy sierpień a nie czerwiec, bo dzisiaj duszo i za bardzo ciepło. Gdyby to był czerwiec to w cieniu byłoby z 40*.
dziewczyna jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 18:19   #2497
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
O to ja zupełnie odwrotnie. Są różne systemy ogrzewania i dom nie zawsze = konieczność codziennego rozpalania w piecu. Dachy też nie przeciekają co tydzień, to są sporadyczne kłopoty. Mam nadzieję, że nie utknę w bloku na lata
Mieszkałam przez 23 lata w domu z rodzicami i w moim odczuciu to niestety skarbonka bez dna Od dziecka zazdrościłam koleżankom i chciałam mieszkać w bloku Poza tym jestem bardzo wygodną osobą i nie lubię marnować czasu, więc akcje typu odśnieżanie, koszenie trawy albo robienie w sprawie ogrzewania coś więcej niż przekręcenie grzejnika przyprawiałoby mnie o duży stres

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Nachodzą ciemne chmury i temperatura trochę się obniża
Stary 2019-08-12, 18:32   #2498
halinken
Raczkowanie

U mnie o dziwo przyjemny, deszczowy dzień nawet powiewało chłodem momentami, ale tak na gołe nogi i krótki rękawek. Teraz też coś kropi.
halinken jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 19:32   #2499
kasia2209
Zakorzenienie

U mnie grzmi z daleka i delikatnie pada, zrobiło się ciemno wcześniej niż zwykle Zapowiadają gwałtowne burze i ulewy, ale póki co jest w miarę spokojnie.
Stary 2019-08-12, 20:21   #2500
Higurashi
Czarna owca

Dzisiaj tragedia, zmogło nawet mojego Tż, który nieźle znosił czerwcowe upały, nie wiem, o co chodzi. Snujemy się po domu jak para zombie i zaraz idziemy spać. Ale najpierw chłodny prysznic...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 20:29   #2501
hayir
Raczkowanie

deszcz i burza dziś była masakra
hayir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 22:11   #2502
dziewczyna
Zakorzenienie

Jest 23 a mimo to jest duszno Gdzie ta zapowiadane 23*?
Stary 2019-08-13, 08:21   #2503
kasia2209
Zakorzenienie

U mnie w nocy była zdecydowanie najsilniejsza burza w tym roku - o 1:30 obudził mnie głośny grzmot, deszcz lał tak, że nawet ze stoperami w uszach go słyszałam uderzającego o szyby, a pierony napierdzielały tak, że momentami blok się trząsł I jeden rozbłysk za drugim. TŻ mówił, że już o 00:30 ewakuował pranie z balkonu, mi udało się usnąć dopiero około 2:30 jak się te grzmoty trochę uspokoiły.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Teraz jest 20 stopni i ciemne chmury. Przez najbliższe dni ma być w miarę normalna temperatura, ale w niedzielę już 28
Stary 2019-08-13, 08:24   #2504
IrelandBreakfast
Zakorzenienie

U mnie zaczęło padać około 1 w nocy. Padało gdzieś do 4. Teraz jest wspaniale chłodno Niech to trwa.

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 09:32   #2505
Mimiko
Zadomowienie

Cytat:
Mieszkałam przez 23 lata w domu z rodzicami i w moim odczuciu to niestety skarbonka bez dna Od dziecka zazdrościłam koleżankom i chciałam mieszkać w bloku Poza tym jestem bardzo wygodną osobą i nie lubię marnować czasu, więc akcje typu odśnieżanie, koszenie trawy albo robienie w sprawie ogrzewania coś więcej niż przekręcenie grzejnika przyprawiałoby mnie o duży stres

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Nachodzą ciemne chmury i temperatura trochę się obniża

Akurat przez zmiany klimatu to w łódzkim już ani trawy się prawie nie kosi, bo wypalona słońcem, a śniegu wymagającego odgarniania też nie ma od lat Ale rozumiem, co masz na myśli i grunt to znaleźć miejsce dla siebie. Ja od roku mieszkam w bloku i denerwuje mnie każde stuknięcie/puknięcie u sąsiadów, hałasy pod oknami, kłopoty z parkowaniem, ale przede wszystkim brak przestrzeni. Duszę się w dwupokojowym mieszkaniu i marzę, że kiedyś się wyprowadzimy do domu pod miastem

Jeśli chodzi o pogodę to wczoraj była ulewa, dzisiaj czuć dużo świeższe powietrze i temperatura też ma być nie większa niż 24 stopnie. Ale tylko do soboty, bo w sobotę znów gorąco. Na szczęście sierpniowe upały to nie to samo, co czerwcowe piekło. Byle do jesieni.
Stary 2019-08-13, 11:45   #2506
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
Akurat przez zmiany klimatu to w łódzkim już ani trawy się prawie nie kosi, bo wypalona słońcem, a śniegu wymagającego odgarniania też nie ma od lat Ale rozumiem, co masz na myśli i grunt to znaleźć miejsce dla siebie. Ja od roku mieszkam w bloku i denerwuje mnie każde stuknięcie/puknięcie u sąsiadów, hałasy pod oknami, kłopoty z parkowaniem, ale przede wszystkim brak przestrzeni. Duszę się w dwupokojowym mieszkaniu i marzę, że kiedyś się wyprowadzimy do domu pod miastem
U mnie też rzadko pada śnieg, ale jak już spadnie, to trzeba by było brać łopatę i odgarniać Ale z koszeniem trawy mimo upałów trochę roboty by było Nasze mieszkanie ma 35 m2, ale jest dla nas w sam raz, nie potrzebujemy więcej przestrzeni, bo też nie mielibyśmy co w niej robić - w domu przede wszystkim pracujemy i śpimy, a po pracy prawie zawsze gdzieś wybywamy na spacer, przejażdżkę, w odwiedziny itp. Pewnie inaczej jest jak się pracuje poza domem i po całym dniu marzy się o powrocie do domu Poza tym posprzątanie większej przestrzeni byłoby zbyt czasochłonne, a ogrzanie kosztowne, już nie mówiąc o klimatyzacji Mnie stukanie i pukanie w mieszkaniach obok nie wkurza, ale może też dlatego, że mam spoko sąsiadów, nie ma żadnych awanturników i idiotów. Czasem baba z piętra pod nami zrobi remont o 7 rano, a konserwator z przedszkola uruchomi kosiarkę, ale mieszkając w domu jednorodzinnym też nie można się ustrzec niektórych hałasów, no chyba, że się mieszka w jakiejś głuszy Kłopotów w parkowaniem aktualnie nie mamy, bo parę miesięcy temu wynajęliśmy garaż, ale fakt - ogólnie jest z tym problem, bo mój blok ma około 150 mieszkań, a miejsc parkingowych 30 Czasem tylko mnie mały rozmiar tego mieszkania wnerwia jak okazuje się, że kończy się w szafie miejsce na ciuchy i inne moje fanty Albo w takiej Ikei człowiek sobie marzy co to by nie nakupił, tylko nie ma gdzie tego dać

Cytat:
Jeśli chodzi o pogodę to wczoraj była ulewa, dzisiaj czuć dużo świeższe powietrze i temperatura też ma być nie większa niż 24 stopnie. Ale tylko do soboty, bo w sobotę znów gorąco. Na szczęście sierpniowe upały to nie to samo, co czerwcowe piekło. Byle do jesieni.
U mnie rano były fajne ciemne chmury, ale oczywiście teraz świeci już słońce i robi parówę
Stary 2019-08-13, 12:25   #2507
Mimiko
Zadomowienie

Cytat:
U mnie też rzadko pada śnieg, ale jak już spadnie, to trzeba by było brać łopatę i odgarniać Ale z koszeniem trawy mimo upałów trochę roboty by było Nasze mieszkanie ma 35 m2, ale jest dla nas w sam raz, nie potrzebujemy więcej przestrzeni, bo też nie mielibyśmy co w niej robić - w domu przede wszystkim pracujemy i śpimy, a po pracy prawie zawsze gdzieś wybywamy na spacer, przejażdżkę, w odwiedziny itp. Pewnie inaczej jest jak się pracuje poza domem i po całym dniu marzy się o powrocie do domu Poza tym posprzątanie większej przestrzeni byłoby zbyt czasochłonne, a ogrzanie kosztowne, już nie mówiąc o klimatyzacji Mnie stukanie i pukanie w mieszkaniach obok nie wkurza, ale może też dlatego, że mam spoko sąsiadów, nie ma żadnych awanturników i idiotów. Czasem baba z piętra pod nami zrobi remont o 7 rano, a konserwator z przedszkola uruchomi kosiarkę, ale mieszkając w domu jednorodzinnym też nie można się ustrzec niektórych hałasów, no chyba, że się mieszka w jakiejś głuszy Kłopotów w parkowaniem aktualnie nie mamy, bo parę miesięcy temu wynajęliśmy garaż, ale fakt - ogólnie jest z tym problem, bo mój blok ma około 150 mieszkań, a miejsc parkingowych 30 Czasem tylko mnie mały rozmiar tego mieszkania wnerwia jak okazuje się, że kończy się w szafie miejsce na ciuchy i inne moje fanty Albo w takiej Ikei człowiek sobie marzy co to by nie nakupił, tylko nie ma gdzie tego dać

U mnie rano były fajne ciemne chmury, ale oczywiście teraz świeci już słońce i robi parówę

My jesteśmy raczej domatorami, więc dużo czasu wolnego spędzamy w mieszkaniu i mnie denerwuje, że potykam się o meble i nie mam gdzie chować swoich rzeczy. Przy przeprowadzce 2/3 gratów musiałam zostawić u rodziców, bo po prostu mamy małą szafę, małą komodę, jeden regał. Brak miejsca na rower stacjonarny czy wystawienie suszarki z praniem. Niestety jestem typem chomika i lubię mieć sporo książek, ubrań, gier, płyt. Boli mnie to, że teraz muszę przemyśleć czy np. wcisnę do kuchni kolejny kubek jak mi się spodoba, a nie po prostu go kupić. No, ale jesteśmy małżeństwem na dorobku i to mieszkanie tylko wynajmujemy, więc mam nadzieję, że kiedyś będzie nas stać na coś większego. O wynajęciu garażu też myślałam, ale niestety finanse mnie stopują.

Co do kosztów ogrzewania i ochładzania domu to oczywiście masz rację, bo są wysokie. Ale mnie jeszcze w bloku wkurza to szybkie nagrzewanie się. Jak pamiętam zeszłoroczny sezon grzewczy to jak tylko kaloryfery zrobiły się ciepłe to na klatce duchota. Wyobrażam sobie sąsiadów żyjących w "ciepełku" Uczciwie muszę przyznać, że sąsiedzi nie są jakoś bardzo uciążliwi, ale jednak słychać rozmowy, telewizor, szczekanie psa. Czasami olewam to, a czasami mnie wkurza bardzo.
Stary 2019-08-13, 19:14   #2508
kasia2209
Zakorzenienie

Cytat:
My jesteśmy raczej domatorami, więc dużo czasu wolnego spędzamy w mieszkaniu i mnie denerwuje, że potykam się o meble i nie mam gdzie chować swoich rzeczy. Przy przeprowadzce 2/3 gratów musiałam zostawić u rodziców, bo po prostu mamy małą szafę, małą komodę, jeden regał. Brak miejsca na rower stacjonarny czy wystawienie suszarki z praniem. Niestety jestem typem chomika i lubię mieć sporo książek, ubrań, gier, płyt. Boli mnie to, że teraz muszę przemyśleć czy np. wcisnę do kuchni kolejny kubek jak mi się spodoba, a nie po prostu go kupić. No, ale jesteśmy małżeństwem na dorobku i to mieszkanie tylko wynajmujemy, więc mam nadzieję, że kiedyś będzie nas stać na coś większego. O wynajęciu garażu też myślałam, ale niestety finanse mnie stopują.

Co do kosztów ogrzewania i ochładzania domu to oczywiście masz rację, bo są wysokie. Ale mnie jeszcze w bloku wkurza to szybkie nagrzewanie się. Jak pamiętam zeszłoroczny sezon grzewczy to jak tylko kaloryfery zrobiły się ciepłe to na klatce duchota. Wyobrażam sobie sąsiadów żyjących w "ciepełku" Uczciwie muszę przyznać, że sąsiedzi nie są jakoś bardzo uciążliwi, ale jednak słychać rozmowy, telewizor, szczekanie psa. Czasami olewam to, a czasami mnie wkurza bardzo.
Nie, to u mnie nigdy nie słychać telewizora, tylko szczekanie psa (jest tylko jeden) i kłótnie sąsiadów z mieszkania obok Z tymi klamotami masz rację, u nas też ciasno i czasem brakuje miejsca, ale część fantów trzymamy w piwnicy, garażu i u mojej mamy No ale z drugiej strony to powstrzymuje przed kupowaniem jeszcze większej ilości rzeczy A rowerek stacjonarny mam, stoi w szafie przesuwnej - tylko kierownicę muszę odkręcać, żeby się zmieścił Płyt też mamy pełno, na razie miejsca wystarcza. Suszarka na pranie w lato stoi na balkonie, tak to w kuchni niestety. Czasem to sama się dziwię jak te wszystkie rzeczy w tym mieszkaniu jeszcze się mieszczą Jeśli miałabym zmieniać kiedykolwiek mieszkanie, to na max. 2 pokoje, bo przy większej ilości pomieszczeń trzeba by było więcej sprzątać, a ja tego nienawidzę i już teraz mnie TŻ (pedancik) terroryzuje o burdel, który nagminnie robię
Stary 2019-08-14, 17:34   #2509
szepty_lasu
Raczkowanie

Siedzę sobie na balkonie, są 23 stopnie ale zawiewa taki fajny chlodek, czuć w powietrzu koniec lata.
szepty_lasu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 18:23   #2510
Donatella_Rosa
Zadomowienie

Ja dziś mam wolne i pierwszy raz poczułam jesien. U mnie było 15 stopni i lało. Aż było miło zakopać się w poscieli, zapalić zapachową świeczkę, napić sie cieplej herbaty. Niestety teraz już się rozpogadza

Sent from my iPhone using Tapatalk
Stary 2019-08-14, 21:52   #2511
kasia2209
Zakorzenienie

Co za ulga od upałów Szykuje się chłodna noc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-14, 22:00   #2512
dziewczyna
Zakorzenienie

U mnie też szykuje się chłodna noc :yupi: A jutro ma być 20*. Mam nadzieję, że sprawdzi się.
Stary 2019-08-15, 05:26   #2513
Higurashi
Czarna owca

Szłam dziś w bluzie do pracy. Jest cudownie.

Stary 2019-08-15, 06:31   #2514
Mimiko
Zadomowienie

Ja też nie narzekam na pogodę. Chociaż przeczytałam, że we wrześniu będzie ciepło, koło 25 stopni, a miejscami nawet upalnie. Mam jednak nadzieję, że to się nie sprawdzi.
Stary 2019-08-15, 10:33   #2515
andra
Rozeznanie

GG do andra

Gdyby było jak teraz lub max do 25 to będzie ok, wyruszam na urlop gdzieś w kraj. W sam raz.
Faktycznie od kilku lat najładniej, nie za gorąco ale tak stabilnie, jest we wrześniu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 10:49   #2516
Higurashi
Czarna owca

Ja planuję pojechać w góry we wrześniu także mam nadzieję, że nie będzie upałów, bo lubię chodzić póki nie poczuję, że odpadają mi nogi

Stary 2019-08-15, 15:38   #2517
shanta
Wtajemniczenie

Dawno nie było tak łaskawego lata, bo późniejszych ewentualnych upałów już nie liczę. Najgorsze za nami
Stary 2019-08-15, 17:55   #2518
kasia2209
Zakorzenienie

Grzeje dzisiaj trochę za bardzo już Pojutrze znowu skwar 28 stopni, później ma się ochłodzić odrobinę.
Stary 2019-08-15, 19:18   #2519
dziewczyna
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też nie narzekam na pogodę. Chociaż przeczytałam, że we wrześniu będzie ciepło, koło 25 stopni, a miejscami nawet upalnie. Mam jednak nadzieję, że to się nie sprawdzi.
25* we wrześniu jest dla mnie bardziej do przyjęcia niż okresie czerwiec-sierpień, choć mogłaby oscylować w granicach 20*.

Dzisiejsza temperatura była akuratna, choć popołudniu sięgała górnego pułapu akceptowalności.
Stary 2019-08-16, 08:49   #2520
halinken
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dziewczyna Pokaż wiadomość
25* we wrześniu jest dla mnie bardziej do przyjęcia niż okresie czerwiec-sierpień, choć mogłaby oscylować w granicach 20*.

Dzisiejsza temperatura była akuratna, choć popołudniu sięgała górnego pułapu akceptowalności.
U mnie dziś to jest pochmurnie i nawet chłodno Naprawdę najgorsze już za nami, we wrześniu nawet jak będzie ciepło to już nie po 35 stopni Mogę powiedzieć, że dla mnie to było bardzo udane lato, trochę się pomęczyłam, ale ogólnie wychodzi na plus. Dużo było chłodniejszych dni, sporo deszczu, nawet nie ma co porównywać z ubiegłorocznym koszmarem.
halinken jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości